... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 13. Januára 2021, 16:30

Dendooo napísal:
Može mi niekto objasniť aký má zmysel meniť vláknové žiarovky za LED ? :-k

Mozem ja. Hlavny zmysel LED pretoze:
- maju omnoho vyssiu svietivost (bezpecnost)
- nizsiu spotrebu (ok who cares)
- lepsie na modernom aute vyzeraju

Treba davat pozor do akeho auta a kde presne maju ist ale ako priklad uvediem ze napr do smeroviek by to malo byt uplne MUST HAVE. Pretoze nechapem zase ja preco kurva robia kokocke hnusne skarade bulboidne smerovky do novych aut (ok dnes uz vacsinou len low costy) a jebnu k tomu ledkove denne svietenie kde je ta smerovka totalne stratena. V lepsom pripade to je tak ze pri blikani sa denne stlmia takze kto ma dobre oci aspon ma sancu vidiet, v tom horsom blika jedna zubozena mala bulbycka v svetle uplne zaniknuta dennymi led. A to som postrehol X krat. Okrem toho to vyzera kokocky, tfuj.

Osobne ked vymenit LED tak len do smeroviek alebo cuvaciek prip spz, tam okrem toho ze to dobre vyzera je to este aj ucinne. Do hmloviek a hl.svetiel je to puca.
Ja som menil LED ziarovky v zopar autach od VW group a vzdy to bol posun k lepsiemu. To ostre svetlo lepsie vnimas a nezanika. Ci vpredu alebo vzadu. Zober si napr Audi A6 avant C6 ci Passat B7. Zadne svetla, pozicne aj brzdove led, smerovky bulbys. Vsimni si take auto ked odbocuje ako kokotsky mu je vidno smerovku.
Ako dobru demonstraciu toho ci LED ano alebo nie si porovnaj Audi Q7 prvej gen. kde predface vyzera s osvetlenim ako embecka a facelift je oproti tomu ako z ineho sveta.

Dalsia vec co nepochopim je ze niektore auta uz napr LED smerovky raz mali a potom znovu nie..vid E9x LCI vs F30...alebo Passat B6 vs B7, B8 atd.
Jedina nevyhoda LED (ziaroviek) je ich cena, ano su omnoho drahsie, ale zase, bezpecnejsie a dobre vyzeraju. Mne sa to ostro prerusovane svetlo paci. Som na to proste asi uchylak.
Toz vse pratele.
Agelias© by migo
///MARKETING
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 13. Januára 2021, 17:21

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 05:27, upravené celkom 1 krát.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 13. Januára 2021, 18:23

Alebo kym nestretnes fabiu1 s H4 LED nahradami a nevidis.. Nic.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 13. Januára 2021, 18:57

nevidis nic ani ked ide za tebou a spatak moze stmievat kolko vladze, aj tak tam vidis dva luce jak skywalkerov mec, a samozrejme to ma vysoko a rengenuje ti hlavu, ale tak to bez ohladu na to ci su to 9000k modraci alebo stock, kolko iq ti musi chybat do hranice retardacie, aby si si nevsimol, ze ked svieties autu pred sebou nad uroven zadneho okna..tak mas asi svetla nastavene nakokot.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 13. Januára 2021, 19:24

Fabka ma zle urobene svetla, mozes ich nastavit sebelepsie, aj tak oslnuju
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 13. Januára 2021, 21:26

Tak tak, mali sme 2 fabie 1gen, a maju tie svetla proste prijebano spravene. Ty ako sofer vidis kokot, okoloiduce auta ale aj tak oslnujes. Cesky zazrak
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 13. Januára 2021, 22:31

To je pravda, nechapem ako to preslo homologaciou pre cestnu premavku.. zjavne Skoda ako narodny podnik, pycha, mala nejake tie zeliezka v ohni. To proste nemohlo prejst zakladnymi meraniami. No ale je rozdiel ci ti jebe do oka 1100lm ziarovka alebo 3000+lm HID/LED.

Si vsimne, to vies.. vacsina si nevsimne, ze ma zapnute hmlovky cez slnecny den.. sice nejake zvlastne kontrolky svietia ale tak co.. to asi ma. Mna skor potesia kutili co si sami vymenia zarovky, dpc co je na tom nie? Boha, keby si tu ziarovku chcel do svetla dat jak ju tam dal ten kokot, tak nedas, nikdy. Ale oni daju, potom to robi nahodne hotspoty zasadne do oci. Stvorkove golfy 8z10, stare dodavky. Ja ked som mal kedysi golfa, pozeram, ze to nekresli ziadnu ciaru, lom, nic.. len flaky 3 nahodne do neba.. Som sa pozrel od predu a ta ziarovka uplne kantom najebana.. Tak mi povedz ci si vsimne, ked meni ziarovku ten kokot, este ju v tej parabole vidi cisto, jasne. Cela na krivo. Thats job well done! A ide domov. Alebo zadne svetla, dvojvlaknove 5/21W co su obrysovky a brzdove v jednej ziarovke.. Kokot ju da naopak, pretoze sa da.. Startne auto, jedna strana 5W obrysovka, druha strana 21W brzda.. hm asi lepsia ziarovka. Job well done! Ide domov. :D
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 07:41

Najebalo snehu a ludia maju v pici si ocistit auto od snehu. Asi 10 kktov som stretol co mali najebany sneh na svetlach!
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 08:11

skôr by som apeloval na vodičov kamiónov, aby si nejakým spôsobom odstránili ľad z návesov zo stropu, je to celkom zaujímavé uhýbať sa mu

a čo sa týka tých žiaroviek, čo čakať od človeka, ktorý musí vystúpiť a pozrieť sa na svetlá, či mu svietia, inak nie je schopný to posúdiť. Jediné, čo dokážu je posúdiť hlad, únavu a tlak na stolicu
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 08:57

Taky človek nemá čo dostať VP, a na to sú vyžadované lekárske prehliadky.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 09:08

Niekedy za zasrane svetlá šofér nemôže, občas môžeš stať každých pár minút, čistiť a aj tak budeš vyzerať takto. 😁


Aj keď toto asi nebude fritolkov prípad
Prílohy
DSC_1206.JPG
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 09:17

dakujem za peknu ilustraciu prikladu, ked ludia zastavia pri stojane aj ked netankuju :)
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 09:18

:D ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 09:19

undy napísal:
skôr by som apeloval na vodičov kamiónov, aby si nejakým spôsobom odstránili ľad z návesov zo stropu, je to celkom zaujímavé uhýbať sa mu

Je to ich povinnost, a ked je na to aj rampa na lepsich parkoviskach tak sa to da aj pohodlne spravit, ale vacsina to ma v pici, hlavne ked parkuju kade-tade po dedinskych pumpach ](*,)
na druhej strane, ked nie je rampa a sofer len vylezie na naves, je to proti bozp a ked spadne poistovna ho posle dopc . . .
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 14. Januára 2021, 09:36

boborjelotor napísal:
dakujem za peknu ilustraciu prikladu, ked ludia zastavia pri stojane aj ked netankuju :)

Obmedzil som na najvyš 3-4 min neuveriteľne množstvo ľudí na prázdnej pumpe, len aby som si očistil auto a šiel na WC prepáč 😔 neuvedomil som si, že na ďalších 5 stojanov čaká 0 áut 🤦🏻‍♂️
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných