... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Softclose - (ne)vyhody

Utorok, 29. Decembra 2015, 13:59

ten novy mensi VAM R1 je mensi ako kluc od Fxx, aj ceny uz maju prijatelne
znamemu instalovali VAM pramo u dealera BMW, zaruka samozrejme nepada, po kupe druheho auta dal naistalovat priamo u Vamosa za menej ako polovicnu cenu, zaruka samozrejme nepada...zaruku na elektroinstalaciu, ktoru narusili preberaju oni

a vrtanie? par dierok do ktorych samozrejme davaju prechodky, pripadne pouzivaju uz stavajuce prechodky ak je miesto...to uz by si clovek snad ani alarm nedorabal lebo mu "rozvrtaju" auto? k tajnemu spinacu sa netaha kabelaz? :)

to su take nazory ako ked si da niekto LPG, ze mu rozvrtaju auto (realne ti spravia jednu prechodku v plaste pre rezervu a vsetko natiahnu popri uz stavajucej kabelazi)
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: Softclose - (ne)vyhody

Utorok, 29. Decembra 2015, 14:25

Plne súhlasím PeqpeK - úplne si to vystihol.
Obrázok
takto vyzerá 300 km/h aj bez bavora - ten v červenej kombinéze (dajte si to do 720p):
https://www.youtube.com/watch?v=spubheZPwg4#t=00
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Softclose - (ne)vyhody

Utorok, 29. Decembra 2015, 18:33

Ved nevravim, ze nemate pravdu...len nahlas uvazujem :mrgreen:
VAM je urcite dobry, len komfort pouzivania mi nie velmi vyhovuje... resp. kazi to funkcnost vybavy, ktoru mam v aute. Naviac mi trochu vadi, ze VAM sa neda "vypnit", t.j. pouzit ho len vtedy, ked neparkujem na bezpecnom mieste, nepotrebujem ho, ked parkujem vo svojej (inak zabezpecenej) garazi alebo na mieste, kde na auto non-stop vidim...
Hladam riesenie, ktore je funkcne a aby som nebol zaroven otrokom zabezpecenia...
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: Softclose - (ne)vyhody

Utorok, 29. Decembra 2015, 23:17

Myslím, že lepší taký malý diskomfort, ako raz prísť na parkovisko a zistiť, že pôjdem pešo.
Obrázok
takto vyzerá 300 km/h aj bez bavora - ten v červenej kombinéze (dajte si to do 720p):
https://www.youtube.com/watch?v=spubheZPwg4#t=00
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Softclose - (ne)vyhody

Streda, 30. Decembra 2015, 13:19

smith666 napísal:
Myslím, že lepší taký malý diskomfort, ako raz prísť na parkovisko a zistiť, že pôjdem pešo.

been there, nesiel som sice peso, ale je to zazitok do konca zivota + znacna financna strana
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Softclose - (ne)vyhody

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 17:46

PeqpeK, je mi luto, ze ti auto zmizlo, ale nemyslim, ze to bolo kvoli keyless... ale to je asi na dlhsiu debatu.
Uprimne, inspirovali ste ma, aby som sa tym VAMom zacal zaoberat podrobnejsie a asi je to skutocne velmi dobry syste... :mrgreen:
Mal by som este zopar otazok: PeqpeK, pises, ze znamemu to instalovali v autorizaku, ale na stranke tvrdia, ze to montuju len u nich kdesi "na madaroch" a ze montaz neumoznia nikomu cudziemu... Tak ako to je?
Padla tu kdesi cena okolo 500 €, mne z VAMu napisali 650 bez DPH, teda takmer 800... niezeby na tom extra zalezalo, ale je to "trosku" rozdiel... Bola ta cena strelena len tak "z brucha" alebo niekto vie o niekohom kto to zvladne za menej ako 650 bez dane?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Softclose - (ne)vyhody

Piatok, 1. Januára 2016, 01:49

Instalovali mu to cca pred 2r, mozno sa situacia zmenila, skus sa informovat v autorizaku.
Tiez mi to bolo vela, dat pri aute za 13-15k 500+ za zabezpecenie...
Teraz by som pri skusenosti s poistovnou tych 500 dal hocikedy.(za auto som nedostal ani polovicu trhovej hodnoty)
Je to na tebe.
Zdravim corkarov
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: Softclose - (ne)vyhody

Pondelok, 4. Januára 2016, 12:27

Ja som dostal ponuku od Vamosa na 550 bez DPH a neskôr mi prišla ponuka, že ked si to dám urobiť do 31.01.2016 tak bude o 10% lacnejšie, teda 495 bez DPH.
Pri cene F11 sa mi to nezdá také strašné.
Alebo inak povedané, teoreticky keby si raz zistil, že si sa znova stal peším, tak vtedy by si tých 500 dal s radosťou.
Obrázok
takto vyzerá 300 km/h aj bez bavora - ten v červenej kombinéze (dajte si to do 720p):
https://www.youtube.com/watch?v=spubheZPwg4#t=00
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Softclose - (ne)vyhody

Pondelok, 4. Januára 2016, 16:40

Vdaka Smith... skusim ich teda ponatahovat tiez na akciovu cenu... :mrgreen:
asi ked videli ze r.v. 2015 (inak nie je nove, o 2 mesiace uz bude mat rok :D ), tak si mysleli, ze za ochranu funglovky dam v poho aj o 200 viac...
dnes som sa telefonicky informoval v autorizaku (MD-Bavaria) a povedali mi, ze u nich mi "tajny vypinac" urobia za 300-350, ale hned nepriamo priznali, ze kazdy trulo s dobrou diagnostikou takmer hned pride na to, ktory obvod je preruseny spinacom...
vo VAMe tvrdili, ze ich system diagnostika nevie odhalit a naviac prerusia naraz 6 okruhov...
asi ste ma ukecali a pojdem do toho... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2319
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Softclose - (ne)vyhody

Pondelok, 4. Januára 2016, 17:39

No to hybaj, lepšie prísť o 500e ako o 50k. :thumbup:
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Softclose - (ne)vyhody

Utorok, 5. Januára 2016, 16:31

Inak, len tak pre zaujimavost:

Informoval som sa vo VAMe ohladom montaze a skusil som aj vyzobrat zlavicku podla vzoru Smitha.... :wink: :mrgreen: (nechci slevu zadarmo...)
i dozvedel som sa, ze "Smithova" cena plati len pre pre-LCI (kedze on ma r. 2012) a pre LCI modely plati zase ta moja vyssia... nuz za luxus sa plati... :mrgreen:
neviem, ci je az taky velky rozdiel v elektrike / elektronike medzi LCI / non-LCI (lebo podla vybavy je moje auto velmi podobne Smithovmu, len je to sedan), ale chlapik vo VAMe tvrdil, ze u LCI je montaz narocnejsia... :?
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: Softclose - (ne)vyhody

Štvrtok, 14. Januára 2016, 16:27

Oto nespekuluj a kup si mercedes, tie sa nekradnu :) pokial viem (kamos kriminalista na policii) nove mercedesy sa nedaju ani len otvorit, nieze odist s nimi. Fka ti kazdy debilko s diagnostikou z rumunskej stranky otvori za 20 sekund.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Softclose - (ne)vyhody

Štvrtok, 14. Januára 2016, 16:34

no, ked myslis.... :mrgreen:

a o tom, ze Mecedesy sa nekradnu sa chod presvedcit najlepsie do Albanska alebo do Rumunska.... tam je vraj najvyssia koncentracia eSiek vsetkych rocnikov na km2... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
andys
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.7.2012
Auto: jeep SRT, XKR-S
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Softclose - (ne)vyhody

Štvrtok, 14. Januára 2016, 19:49

bruno75 napísal:
Ved nevravim, ze nemate pravdu...len nahlas uvazujem :mrgreen:
VAM je urcite dobry, len komfort pouzivania mi nie velmi vyhovuje... resp. kazi to funkcnost vybavy, ktoru mam v aute. Naviac mi trochu vadi, ze VAM sa neda "vypnit", t.j. pouzit ho len vtedy, ked neparkujem na bezpecnom mieste, nepotrebujem ho, ked parkujem vo svojej (inak zabezpecenej) garazi alebo na mieste, kde na auto non-stop vidim...
Hladam riesenie, ktore je funkcne a aby som nebol zaroven otrokom zabezpecenia...



aku funkcnost vybavy kazi? proste nechas kartu zasunutu ked si na bezpecnom mieste a komfortne funkcie su ok, ted aspon u mna na X6
na mojom ma sere doplnkova funkcia VAMosu "antiúnos" t.j. stlacit tajny vypinac po rozbehnuti auta do xx sekund. Pohnem, nepocujem pipanie al. este na sek. vystupim a auto zdochne....
Nie je to tazke zapamatat ze stlacaj to, ale ked clovek jazdi na viacerych autach, obcas sa to stane
Do dalsieho antiúnos nedam.
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: Softclose - (ne)vyhody

Piatok, 15. Januára 2016, 08:59

Oto bol si niekedy v albansku? ja hej a to co pises je hlupost. ano je tam vela mercedesov, ale takych co zazili este prvu republiku. nove modely sa nekradnu.

bruno75 napísal:
no, ked myslis.... :mrgreen:

a o tom, ze Mecedesy sa nekradnu sa chod presvedcit najlepsie do Albanska alebo do Rumunska.... tam je vraj najvyssia koncentracia eSiek vsetkych rocnikov na km2... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný