... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
jankuram
Autor témy
Príspevky: 131
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: BMW E46 320i A5
Kraj: Košický

[E46 320i] Strieborna. Sice je pomala, ale aspon vela zerie

Utorok, 7. Mája 2013, 20:47

Prolog

Moja BMW historka zacina na kosickom sidlisku Tahanovce, kde som sa po predaji mojho predchadzajuceho auta isiel uplne nezavazne pozriet na jednu celkom peknu E46tku. Sice vobec nebola ten typ, ktory by spadal do mojho "profilu", povedal som si, ze si treba zacat robit o tych E46tkach obraz, a kludne teda zacnem aj niecim, co celkom nesplna to co chcem. Prisla prijemna strieborna, pofaceliftova trojka s automatom, a ani neviem ako, zhruba o tyzden uz bola prepisana na mna :smile:

Plus minus sa to naozaj odohralo takto necakane, ale asi to este predsalen trosku rozpisem.

Ako som k nemu prisiel?

Moje predchazajuce a zaroven uplne prve auto bol Ford Focus II ST. Doteraz na neho rad spominam a nedam na neho dopustit. 2.5 litrovy turbomotor od Volva po lahkom chiptuningu daval 260 koni a 390 Nm, takze o usmevne jazdenie nebolo nudze. STcko so mnou zajazdilo aj okruhy v Sosnovej, na Brnenskom automotodrome a dve kola v Moste (hned potom sa rozsypala spojka). To bolo este za mojich marnotratnych cias clena Klubu sportovnich aut. Plus samozrejme zopar autoslalomov v Presove. Po par zimach som vsak uz bol znudeny premrhanym potencialom toho auta v podobe predneho nahonu bez samosvoru a zacal som uvazovat o niecom inom. Auto sa po takmer roku od zverejnenia inzeratu (zdaleka to nie je teply rozok :smile: ) konecne predalo a konecne som zacal rozmyslat cim si hracku nahradim.

Prve myslienky smerovali k stvorkolkam, nejake imprezy a audiny som vsak zavrhol a zo zadnych nahonov nebolo velmi co riesit. Volba padla na BMW, s tym, ze tam su este stale otvorene dvierka pre xdrive :wink: Najkrajsie BMW pre mna je 1er coupe, ale to je vysoko nad rozpocet, tak som zvolil striebornu poziciu co je prave E46. Ta sa mi stale velmi pacila, aj ked obvyklejsia volba pre mna urcite bola 330ci, pripadne M. S tymito myslienkami som zacal pozerat inzeraty a nasiel som si 3-4 kandidatov z PO a KE kraja, nech to nemam daleko. Jeden z nich bola aj Patrikova kosicka ciernocierna E46, este v dobe ked stala 5000 v specialnej ponuke :) Tam sa nam vsak nestretli terminy, lebo auto slo prave do servisy zhadzovat plastidip z kolies a tak som siel pozriet striebornu, kedze ciernocierna mi parkuje hned pri vedlajsom bloku, takze exterier som mal napozerany. Pocas dalsieho tyzdna sa mi uz nepodarilo mu dovolat a ciernocierna zmizla spred bytovky, tak som myslel, ze sa uz aj predala.

Strieborna teda okrem toho, ze bola E46 nesplnala nic z toho, co som mal predbezne v plane. Povozil som sa tu a tam, zapocuval sa do motora, nikde ziadne buchanie, vrzganie, auto drzalo paradne pokope, hlavne v porovnani s mojom Ford standardom to bolo velmi posobive. A za 2 minuty jazdy som zmenil moj 29 rocny striktne odmietavy pohlad na automat. Auticko bolo burane zo zadnej pravej strany, menene zadne sklo a na pocitaci svietilo 91 tis km. To je u tychto aut dost podozrive, ale preklepol som ho ako som vedel - SEKA, Tempus (ano dokonca aj servisna knizka :shock: ) , a nic nenaznacilo, ze by to nemala byt pravda. Ja som moje ST predaval s 65 tisic km, takze dokazem uverit, ze auta niekedy nemusia najazdit vela.

Rozlucili sme sa s majitelom a mne zacal vrtat cerv v hlave. Vrtal este par dni, az som zohnal dvoch BMW kutilov, nech sa idu pozriet na auticko, kedze ja sa rozumiem asi ako nasi politici politike. Zozalo vcelku uspech, a moj cerv uz bol navrtany tak hlboko, az som dal majitelovi ponuku a cakal ako cerv navrta jeho. Vrtal jednu noc a dalsi den uz sme behali po bankach a policii.

Zhrnute podciarknute, kupil som prve E46 na ktore som bol pozriet, a v ktorom som kedy sedel.

OK, mame doma BMW. A co teraz?

Tak asi je cas na prve fotky. Takto sa teda BMW ukazalo o par dni po prvom vywapkovani, ked som konecne mal cas sa z neho potesit:

Obrázok

Obrázok
Chybajucu krytku sme urvali s mojimi "BMW kutilmi" este pocas obhliadky, ked mu chceli nieco ukazat na ostrekovaci. Majitelovi skoro odletel dekel :D

Obrázok


Este by snad stalo za zmienku, ze dokial som sa dostal k tomuto foteniu, dvakrat som musel riesit sfuknutu PP pneumatiku, pretoze disk bol tak zohnuty, ze popustal vzduch. Nijak extra prijemny zaciatok, ked berieme do uvahy zapecene sruby, nasledne zapecene koleso. Beznadej a smutok, pokial vonku krasne snezilo, ja som sa drbal v podzemnej garazi s kolesom. (Tymto dakujem kamosom ktori mi v prvom aj v druhom pripade helfli :thumbup: )

Hovoriac o snehu. Dlha zima mi spravila obrovsku radost, lebo som mohol konecne robit to co sa na snehu ma. Vrtiet zadkom a nie len smutne understeerovat s plnou ritou krutaku. V priebehu dvoch vecerov som si predriftoval polovicu Kosic, auticko mi dalo vela vela radosti a neviem sa dockat dalsej zimy.

Zima vsak hned pominula a mohli sa zacat prace na mojej striebornej. V prvom rade prislo cistenie. Po zime to bolo s interierom viac ako smutne. Momentalne mame za sebou dve fazy cistenia, caka este tretia, ktoru zrejme necham na firmu parnecistenie.sk ci tak nejak. Videl som ako vyzerali plasty po ich zasahu v kamarotovom pezote 307 a musel som si rucne pridvihnut sanku. Jednoducho vsade v poroch plastov vidim zanesenu spinu, a uz nie je v mojich silach (a nervoch) spravit si to sam. Intenzivne sa tiez snazim zbavit sa vanilkovej vone po predchadzajucom majitelovi. Vyhadzoval som z auta asi 10 zltych wunderbaumov. Zazrate to je poriadne.
Volant bol uplne hnusny, niektory z minulych majitelov si ho dal precalunit do kombinacie ciernej koze a koze vo farbe sedaciek. To MUSELO ist dole a teraz mame interier asi takyto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Exterier odhalil par (2) hnusnych skrabancov, mnozstvo mensich a zahrdzaveny podbeh a jeho okolie. Ta strana po buracke.
S malymi skrabancami som sa vysporiadal QUIXX pastou, co je jeden maly zazrak. Tak krasne a jednoducho to funguje. Skrabance mizli pred ocami az sa mi chcelo tlieskat. Skutocne jeden paradny produkt. Nasledovalo osetrenie gum, vymena stieracov za Aerotwiny, a nejake nanosvinstvo na ochranu hlinikovych diskov.

Ahaaa, hlinikove disky, nech nezabudnem. AEZ isli dole spolu s poslednym snehom a velmi uspesne ich vymenili Styling 194. Kuk foto, podla mna dost ina kategoria ako tie smutne zimaky.

Obrázok

Tolko myslim staci na prvy prispevok.
Nasledovat budu plany na najblizsie obdobie, vypis vybavy, dojmy z prvych par mesiacov, a vsetko co som este zabudol spomenut.
Naposledy upravil/-a jankuram v Utorok, 19. Augusta 2014, 09:39, upravené celkom 2 krát.
2004 320i A5 Titansilber
ex: Ford Focus ST
 
Pežot

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Utorok, 7. Mája 2013, 20:49

Veľmi zvláštne sedačky :-k robené na zakázku? :)

Auto pekné ;)
 
jankuram
Autor témy
Príspevky: 131
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: BMW E46 320i A5
Kraj: Košický

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Utorok, 7. Mája 2013, 21:01

Pežot napísal:
Veľmi zvláštne sedačky :-k robené na zakázku? :)


Jedna z veci co som zabudol. Auto ma dorobene vyhrievanie sedaciek a pri tej prilezitosti asi spravili taketo calunenie. Pripomina Alfa Romeo :)
2004 320i A5 Titansilber
ex: Ford Focus ST
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Utorok, 7. Mája 2013, 21:13

pekné auto

sedačky sú dobre spravené, tie pásiky sa mi veľmi páčia, vidno že je to kvalitná robota, keby si k tomu dorobil také detaily že lakťovku do takej farby aj tapece dverí potiahnuť takou kožou tak by to bola bomba
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
epi
Príspevky: 787
Registrovaný: 29.7.2012
Auto: e46 FL
Kraj: Nitriansky

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Streda, 8. Mája 2013, 00:02

sivy interier...hmmmm, like a boss :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Pity777
Príspevky: 478
Registrovaný: 20.9.2010
Auto: BMW F34 320xd
Kraj: Košický

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Streda, 8. Mája 2013, 07:56

pekne auticko :thumbup: to teba obcas stretavam na terase :) inak kolesa neplanujes predat :mrgreen: ? uz dlhsie ich zhanam.
BMW F34 320xd M-paket melbourne rot
EX BMW E61 530d M-paket, Black Sapphire, styling 128, 190kW
EX BMW E91 330d ///M-paket, Black Sapphire, styling 193, r.v. 2006, 212kW / 290HP, 335 look duplex
EX BMW E39 525d Individual ///M-paket, carbonschwartz, r.v 2003, 205hp
 
Užívateľov profilový obrázok
ROBi
Príspevky: 78
Registrovaný: 22.10.2010
Auto: BMW E90 320d
Kraj: Zahraničie

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Streda, 8. Mája 2013, 08:49

Ty sedačky vypadají dobře :) je to neokoukané :)
I Škoda Felicia (50kW) I BMW E36 325TDs (103kW) I BMW E46 323Ci (125kW) I BMW E90 320d (145kW) I BMW E61 530xd (170kW) I
Obrázok
 
jankuram
Autor témy
Príspevky: 131
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: BMW E46 320i A5
Kraj: Košický

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Streda, 8. Mája 2013, 10:04

Pity777 napísal:
inak kolesa neplanujes predat :mrgreen: ? uz dlhsie ich zhanam.


Obrázok


ale AEZ su na predaj
2004 320i A5 Titansilber
ex: Ford Focus ST
 
jankuram
Autor témy
Príspevky: 131
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: BMW E46 320i A5
Kraj: Košický

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Streda, 8. Mája 2013, 10:12

Here we go:

Code

Description (interface)

Description (EPC)
S167A ABGASNORM EU4 EU4 exhaust emissions standard
S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP-relevant vehicles
S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatic transmission
S240A LEDERLENKRAD Steering wheel, leather
S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel
S313A AUSSENSPIEGELPAKET Fold-in outside mirror
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats velours
S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit
S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Interior mirror with automatic-dip
S465A DURCHLADESYSTEM Through-loading system
S473A ARMAUFLAGE VORN Armrest front
S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Lumbar support, driver and passenger
S495A 3. KOPFSTUETZE HINTEN 3-point belt & head restr'nt,rear middle
S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Headlight cleaning system
S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
Code

Description (interface)

Description (EPC)
S521A REGENSENSOR Rain sensor
S522A XENON-LICHT Xenon Light
S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning
S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w Bluetooth
S650A CD-LAUFWERK CD player
S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)
S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN White direction indicator lights
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG NATIONAL VERSION GERMANY
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List Europe
S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR On-board literature, German
S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP
P972A COMFORT PAKET Comfort Package

Close Standard equipment
Code

Description (interface)

Description (EPC)
S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamic stability control
S2AAA LM RAEDER ELLIPSOIDSTYLING 46 BMW light alloy wheel, ellips. styl. 46
S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights
S548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo
S550A BORDCOMPUTER On-board computer
S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM Battery in luggage compartment
S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Language version German
2004 320i A5 Titansilber
ex: Ford Focus ST
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4113
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Streda, 8. Mája 2013, 19:55

pekné nech poslúcha. Sedačky veľmi zaujímavé :thumbup:
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
 
jankuram
Autor témy
Príspevky: 131
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: BMW E46 320i A5
Kraj: Košický

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Štvrtok, 9. Mája 2013, 08:03

Taakze dojmy,

ako som pisal, nikdy predtym som nemal ine BMW, takze neviem porovnat s nicim relevantnym. Teda spravim porovnavacku s mojim byvalym Focusom ST.

Plusy, co sa mi paci:
[*]dizajn, farba - ciernu uz nikdy viac, strieborna je nadherna, lak ma stale super lesk a hlavne je to velmi vdacne na umyvanie
[*]opat mam hracku, ktoru si mozem vylepsovat, na Focuse ma to uz nebavilo a zaroven som na to nemal prachy, na ST neexistuje na SVK ziaden trh s pouzitymi vecami, a aftermarket je riadne drahy, zvacsa shipping z UK
[*]konecne xenony
[*]automat - na mestske jazdenie na nezaplatenie. A soferovat to moze aj frajerka, takze konecne si pripijam na rodinnych posedeniach :smile:
[*]komfort jazdy neporovnatelny s ST, to auto sa stale chcelo nahanat a tak trosku hrkalo. Strieborna je skor taky ladny estet, tempomat a tak. Hlavne posadka v STcku dost trpela :roll:
[*]prakticka stranka - 4 dvere a sklapatelne zadne sedacky s vakom na lyze. A celkovo je to auto viac uzivatelsky premakane, niekto v tom bavorsku rozmysla.

Minusy, co sklamalo:
[*]spotreba - od takeho motorceka by som teda necakal spotrebu 13-14 mesto, 7-9 mimomesto. Nieco je zhnileho v tom motore. A ta spotreba je pri maximalne opatrnej jazde, ziadne nahanacky.
[*]vykon - viem, to je cisto moja chyba, bol som pred 320i varovany
[*]sedacky - sice za dizajn tu dostali vela pochvaly, bocne vedenie nemaju ziadne a pri kazdej zatacke mam pocit ze vypadnem von oknom
2004 320i A5 Titansilber
ex: Ford Focus ST
 
germancars1
Príspevky: 11
Registrovaný: 29.4.2013
Kraj: Bratislavský

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Štvrtok, 9. Mája 2013, 08:09

jankuram napísal:
13-14 mesto, 7-9 mimomesto.


a za kolko cakas ze bude jazdit 2 liter? za 5?
 
jankuram
Autor témy
Príspevky: 131
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: BMW E46 320i A5
Kraj: Košický

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Štvrtok, 9. Mája 2013, 08:11

No su tu ludia, co maju podstatne nizsiu spotrebu aj na trojlitroch.
2004 320i A5 Titansilber
ex: Ford Focus ST
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Štvrtok, 9. Mája 2013, 08:16

jankuram napísal:
No su tu ludia, co maju podstatne nizsiu spotrebu aj na trojlitroch.

ale to su v mnohych pripadoch rozpravky :smile:
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
jankuram
Autor témy
Príspevky: 131
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: BMW E46 320i A5
Kraj: Košický

Re: [E46 320i] Strieborna. A vrti zadkom.

Štvrtok, 9. Mája 2013, 08:18

Lipo69 napísal:
ale to su v mnohych pripadoch rozpravky :smile:


:D
2004 320i A5 Titansilber
ex: Ford Focus ST

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných