... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
obchodna sekcia
 
sergey.vsetkovypil
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 17.8.2009
Kraj: Žilinský

BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 11:49

Caute, chcel by som Vas, bmw skusenejsich, spytat, ako je to so zadnym nahonom v zime, maju napr: e36, e46 problemy v zime na poladoviciah, snehom zapadanych cestach alebo v trocha vacsom terene ako su cesty problem v porovnani s inymi autami s pohananou prednou napravou? Dlho pocuvam rozne teorie a nakolko zvazujem kupu bmw chcel by som poznat odpoved. A Xdrive kupovat nemam v plane :) Dik.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 12:13

je to v zime strasne. ja som si na zimu kupil radsi favorita, lebo bmw je az moc silne, to nemas sancu udrzat na ceste. priamo sa stym na snehu a lade v ziadnom pripade neda ist. a zakruty hotove utrpenie. minuly rok som chodil ce z zakruty rads 5km/h, lebo pri vysej rychlosti ma pretocilo a raz som skoro v jarku zostal. a aj rozbehy su strasne. lebo pri prednom ked trosku pridas plyn tak to hrabe, ale aspon ides rovno. pri zadnom ked trosku viac pridas uz ta kruti. dobre bude autu na zimu v garazi. favorit bude urcite bezpecnejsi a stabilnejsi.
 
SnipE_88
Príspevky: 939
Registrovaný: 17.3.2008
Auto: BMW 328i E46 1998
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Ján

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 12:17

tak ti poviem minulu zimu som sa bal toho isteho vsetci kamarati mi vraveli ze sa na tom zabijem atd... potom raz sme sli do jamnika na letisko (kto to pozna vie o com vravim) tam je taky velmi prutky kopec a bol cely namrznuty. kamarat na audi A4 nemal sancu zacalo mu vozit predok tak to musel vzdat, druhy kamarat na mazde 323F to siel skusit ma tam volaky super system TCS??? alebo taku nejaku skratku to ma, cele auto zacalo skackat buchat trieskat zastal v polovici a dost potom nahovorili mna tak sme sadli vsetci do mojho auta a pod ho hore.. rozbehol som sa dal som tam za dva plyn na podlahu a asc sa postaralo o to aby som v pohodicke vysiel hore.. nikto tomu neveril a ani ja sam nie ale vysiel som tam bez najmensich problemov...
mal som tam cisto nove zimne gumy takze aj to mozno dopomohlo ale proste do kopca je zadny nahon sto krat lepsi

ale musis jazdit s rozumom nie ako hovado

a teraz druha stranka veci: vypnes stabilizaciu do zakruty nalozis a stane sa s teba majster driftu alebo ozdoba najblizsieho stromu :-D
Moje auta:
E46 328i M52 farngruen metalic
E46 330i M54 cosmosschwartz ex
Z3 1.9i M44 hellrot
E46 316i N42 titansilber ex
E39 523iA M52
E46 318ci M43
E36 316i compact ex
E46 318i M43 ex
E34 535i M30 diamantschwartz
Mitsubishi pajero
Chevrolet TrailBlazer 4.2
 
SnipE_88
Príspevky: 939
Registrovaný: 17.3.2008
Auto: BMW 328i E46 1998
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Ján

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 12:18

no tak to je fyzika jak hovado!!! ked ti hrabe predok tak logicky ti ho vozi zo strany na stranu ale ked ti hrabe zadok tak predna naprava pevne drzi stopu a auto je stale ovladatelne...

takze dufam ze si to myslel ako vtip
Moje auta:
E46 328i M52 farngruen metalic
E46 330i M54 cosmosschwartz ex
Z3 1.9i M44 hellrot
E46 316i N42 titansilber ex
E39 523iA M52
E46 318ci M43
E36 316i compact ex
E46 318i M43 ex
E34 535i M30 diamantschwartz
Mitsubishi pajero
Chevrolet TrailBlazer 4.2
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 12:47

BMW je najlepsie na zimu, je vyvazene takze zatocis volantom a autom zataca, pri VW group neni sanca, motor pri VW ulozeny pred pednou napravou posobi kladivovy efekt, auto je zle ovladatelne...

bmw ma nikdy nepretocilo ked som nechcel, ovela lepsie vyvazene ako ostatne auta. Urcite by som sa neobmedzoval pri kupe BMW zadnym nahonom, je to vyhoda
 
RudyJames
Príspevky: 728
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: Subaru WRX STi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Nottingham / Bratislava / Wien

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 13:00

mna odhovaral akurat predajca Mazdy :lol: predajca BMW mi naopak hned ukazal, ako vypnut stabilizacny system na rozbeh a ako ho vypnut uplne na blaznenie sa s autom :mrgreen: auta sa bat netreba, vzdy je to viac o tej casti medzi sedadlom a volantom
Subaru WRX STi
 
Užívateľov profilový obrázok
chembos
Príspevky: 1772
Registrovaný: 20.3.2008
Auto: 535i&525D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 13:03

Jannci napísal:
je to v zime strasne. ja som si na zimu kupil radsi favorita, lebo bmw je az moc silne, to nemas sancu udrzat na ceste. priamo sa stym na snehu a lade v ziadnom pripade neda ist. a zakruty hotove utrpenie. minuly rok som chodil ce z zakruty rads 5km/h, lebo pri vysej rychlosti ma pretocilo a raz som skoro v jarku zostal. a aj rozbehy su strasne. lebo pri prednom ked trosku pridas plyn tak to hrabe, ale aspon ides rovno. pri zadnom ked trosku viac pridas uz ta kruti. dobre bude autu na zimu v garazi. favorit bude urcite bezpecnejsi a stabilnejsi.

:lol: :lol: :lol:
Obrázok


>BMW e39 535i
>BMW e36 320i QP ex
>Jeep Cherokee 2,5TD Limited
>BMW e39 525 TDS
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 15:11

kukam, ze zilinsky kraj, odkial presne?
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 15:23

Jannci napísal:
je to v zime strasne. ja som si na zimu kupil radsi favorita, lebo bmw je az moc silne, to nemas sancu udrzat na ceste. priamo sa stym na snehu a lade v ziadnom pripade neda ist. a zakruty hotove utrpenie. minuly rok som chodil ce z zakruty rads 5km/h, lebo pri vysej rychlosti ma pretocilo a raz som skoro v jarku zostal. a aj rozbehy su strasne. lebo pri prednom ked trosku pridas plyn tak to hrabe, ale aspon ides rovno. pri zadnom ked trosku viac pridas uz ta kruti. dobre bude autu na zimu v garazi. favorit bude urcite bezpecnejsi a stabilnejsi.


8) 8) 8)
 
Bikemann

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 16:26

Jannci napísal:
je to v zime strasne. ja som si na zimu kupil radsi favorita, lebo bmw je az moc silne, to nemas sancu udrzat na ceste. priamo sa stym na snehu a lade v ziadnom pripade neda ist. a zakruty hotove utrpenie. minuly rok som chodil ce z zakruty rads 5km/h, lebo pri vysej rychlosti ma pretocilo a raz som skoro v jarku zostal. a aj rozbehy su strasne. lebo pri prednom ked trosku pridas plyn tak to hrabe, ale aspon ides rovno. pri zadnom ked trosku viac pridas uz ta kruti. dobre bude autu na zimu v garazi. favorit bude urcite bezpecnejsi a stabilnejsi.

:lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
chefino
Príspevky: 1438
Registrovaný: 22.1.2009
Auto: E60 530xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 16:57

Jannci napísal:
je to v zime strasne. ja som si na zimu kupil radsi favorita, lebo bmw je az moc silne, to nemas sancu udrzat na ceste. priamo sa stym na snehu a lade v ziadnom pripade neda ist. a zakruty hotove utrpenie. minuly rok som chodil ce z zakruty rads 5km/h, lebo pri vysej rychlosti ma pretocilo a raz som skoro v jarku zostal. a aj rozbehy su strasne. lebo pri prednom ked trosku pridas plyn tak to hrabe, ale aspon ides rovno. pri zadnom ked trosku viac pridas uz ta kruti. dobre bude autu na zimu v garazi. favorit bude urcite bezpecnejsi a stabilnejsi.

Obrázok
 
donuzo
Príspevky: 180
Registrovaný: 18.2.2008
Auto: BMW 330d 400ps/900Nm
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piestany

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 17:29

Martin46 napísal:
BMW je najlepsie na zimu, je vyvazene takze zatocis volantom a autom zataca, pri VW group neni sanca, motor pri VW ulozeny pred pednou napravou posobi kladivovy efekt, auto je zle ovladatelne...

bmw ma nikdy nepretocilo ked som nechcel, ovela lepsie vyvazene ako ostatne auta. Urcite by som sa neobmedzoval pri kupe BMW zadnym nahonom, je to vyhoda



Plne suhalsim...a dodavam ze sa pri jazneni nestalo ze by ma prednokolka predbehla na snehu,,,Bmw ma uplne inak rozhodenu vahu,,,kazdy spomima na moskvice a lady,pripadne siery,co maju celu vahu na prednej naprave,co uz pri bmw nieje pravda,,odtial pochadzaju tie faaami,,ze bmw a zima :mrgreen: ....
BMW 330D <400ps/900NM> d-racing.sk diesel chiptuning (chiptuning,upravy sw,odstranenie dpf,egr,odstranenie chybovych kodov atd.)
 
 
Cosmo
Príspevky: 1301
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: E53
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 20:37

Kuva mne to akosi v zime nechcelo pretacat, tak sa zavaril diferak na zvarosvor a auto slo bokom same :D

Jancci zabil, ma vsak pravdu. Treba kupovat krhly, BMW nie..

:-" ach jach
 
sergey.vsetkovypil
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 17.8.2009
Kraj: Žilinský

Re: BMW & Zima

Piatok, 11. Decembra 2009, 20:56

kupim toho favorita :bmwball:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných