... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

hudba do radia rady instalacia

Pondelok, 9. Decembra 2013, 19:17

zdravicko paaani...mam taku otazocku chcel by som do e39 trosku lepsiu hudbu...jakoze robil som si hudbu uz do aut neake radio zosik subwofer a tak ....ale newiem ako to napojim do mojho kedze mam radio s navi a neni su tam vystupi na cince a podobne....popripade neake rady co si tam mam dat ake repro a podobne popripade niekto z okolia ze by sme na to pozreli ...diiiky :D :D :D :D
 
Užívateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Príspevky: 90
Registrovaný: 23.11.2010
Auto: BMW E39 525i ´01
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava, Nitra

Re: hudba do radia rady instalacia

Pondelok, 9. Decembra 2013, 20:02

odpoj jeden zadny reprak z plata a napoj namiesto neho prevodnik HIGH->LOW ktory sa da kupit za 10,- eur, tym ziskas nizkourovnovy signal pre zosilovac subwoofera. Ja to mam tiez tak urobene... mam tam 1kW 1OHM M.N.C zosilovac a 700W RMS dvojcievkovy AUDIOBAHN, zosilovac spinam 12V z video modulu tusim... zapajal som si to uz davnejsie... Zapne a vypne sa to spolu s radiom automaticky...
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Obrázok
ANTIVIR.sk IT magazín - novinky, články, recenzie, blogy...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: hudba do radia rady instalacia

Pondelok, 9. Decembra 2013, 21:32

ci bm24/54 nieje problem z modulu vytiahnut cinche, tym padom to bude jednoduchsie a troska kvalitnejsie

kolko reprakov mas v aute?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Streda, 11. Decembra 2013, 19:47

fuuuuha vobec newiem kolko repro asi 10 newiem :D jakoze z radio modulu sa daju pripojit cince ?? a radio mam aj navigaciu tu velku 16:9
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Streda, 11. Decembra 2013, 19:49

kamo pises mi tu veci o ktorich viem dost malo :D heh ja by som asi chcel neakym stylom dat do plata subwoferovi repro a zosik niekam hodit nech je kufor prazdny a nech to pekne hra do vnutra...vedel by si mi odporucit repro a zesik k tomu ???
 
Užívateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Príspevky: 90
Registrovaný: 23.11.2010
Auto: BMW E39 525i ´01
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava, Nitra

Re: hudba do radia rady instalacia

Streda, 11. Decembra 2013, 21:54

hm, do plata ? sedan tam ma plech cize kopa roboty a kombi tusim ani plato nema, len taku tu roletku...
skus pohladat v tejto sekcii, viacero chalanov tu riesilo hudbu... alebo bude mozno lepsie ak to das spravit nejakemu miestnemu tunerovi u vas...
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Obrázok
ANTIVIR.sk IT magazín - novinky, články, recenzie, blogy...
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: hudba do radia rady instalacia

Štvrtok, 12. Decembra 2013, 08:56

Pokial chces aj nejaku kvalitu, nie len stylom drnciacich okien ako sa to na SVK robi najcastejsie, tak zacni vytlmenim. Rozober dvere, poriadne ich vytlm, prerob ozvucnice vo dverach, vymen repro, jednoducho pohraj sa s tou hudbou na original miestach kde je. Jebat nieco do zadneho "plata", pripadne obrovsky subwoofer namiesto ski-tunelu je totalna cigancina. Dovolim si tvrdit, ze kvalitna hudba (myslim naozaj kvalitna, nie ten SVK styl "cim viac dB, tym lepsie") sa da spravit bez takychto zasahov.

Ale chapem, ze pre vacsinu je jednoduhsie najebat do kufra tubu z Hypernovy, kedze len samotne kvalitne vytlmenie je velakrat drahsie ako cena celej takejto ciganskej zastavby.

Pokial sa jedna o sedan, robili sa do kufra aj origo subwoofre, take ploche, hrali dovnutra (repro Nokia, kvalita nic extra, ale mozno ako inspiracia na stavbu niecoho vlastneho)
Prílohy
sub.JPG
sub.JPG (19.32 KiB) 2328 zobrazení
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Tomee117
Príspevky: 68
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW 525 tds
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: hudba do radia rady instalacia

Štvrtok, 12. Decembra 2013, 09:11

Môj názor je , začať výmenou originálnych reprakov v dverách a zadnom plate za kvalitnejšie. Už o poznanie to bude lepšie. Keď to aj tak bude málo a chcete tam subwoofer tak určite NIE do kufra (sedan), lebo sú veľmi utesnene . zbytočne to bude rozbíjať kufor , všetko bude hrkat a slabo hrať do kabíny. Určite mala ozvucnica na mieru a repro nasmerovane do kabíny cez otvor na lyže . Vôbec to nehrá do kufra , tým pádom žiadna rezonancia. Určite nerezat do plata .
 
Tomee117
Príspevky: 68
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW 525 tds
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: hudba do radia rady instalacia

Štvrtok, 12. Decembra 2013, 09:13

;-)
Prílohy
IMAG1594.jpg
 
Tomee117
Príspevky: 68
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW 525 tds
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: hudba do radia rady instalacia

Štvrtok, 12. Decembra 2013, 09:14

Niekedy je menej viac
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: hudba do radia rady instalacia

Štvrtok, 12. Decembra 2013, 09:20

Tomee117 napísal:
Môj názor je , začať výmenou originálnych reprakov v dverách a zadnom plate za kvalitnejšie. Už o poznanie to bude lepšie. Keď to aj tak bude málo a chcete tam subwoofer tak určite NIE do kufra (sedan), lebo sú veľmi utesnene . zbytočne to bude rozbíjať kufor , všetko bude hrkat a slabo hrať do kabíny. Určite mala ozvucnica na mieru a repro nasmerovane do kabíny cez otvor na lyže . Vôbec to nehrá do kufra , tým pádom žiadna rezonancia. Určite nerezat do plata .


Osobne by som ski-tunel zachoval. Ked nemas v sedane sklopne sedacky tak je to jedina moznost ako odviezt nieco dlhe, trebars aj len sproste plastove listy na elektroinstalaciu nemas ako odviezt.
Ten origo subak mal "ozvucnicu" upevnenu na hornej stene kufra a hral dovnutra cez otvory v prepazke pod zadnym platom.

Kazdopadne, zacal by so vytlmenim, to je uplny zaklad...
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Lipi
Príspevky: 301
Registrovaný: 25.2.2010
Auto: BMW 530d Touring
Kraj: Bratislavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Piatok, 13. Decembra 2013, 01:11

Prve cim by som zacal je radio.. tym sa ti zmeny zvuk a 100%... potom ale zalezi aj co ide von.. necakaj kvalitu z fm radia alebo z 10x skomprim. Mp3...
"Audi si kupujú preto ako vyzerá, BMW preto ako jazdi.."

BMW 530d Touring /// 2001 - M5 -styl. 82 (e39)
Volvo V70 II 2.0T /// 2001 - M5
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: hudba do radia rady instalacia

Piatok, 13. Decembra 2013, 05:50

Zacnim tym, ze zacnes pouzivat tlacidlo hladat, 90% problemov ktore tieto kyble mozu mat uz boli riesene a vo vecsine pripadov boli aj doriesene.

Opakujem navigacka ma radio v kufry tam hladaj
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Nedeľa, 15. Decembra 2013, 16:43

jj mam sedan...tak vies ja nepotrebujem sillnu origo hudbu za 5000e ja chcem len lepsie basy ale zas krabicu v kufri nechcem a zda sa mi ze to hra teraz dst slabo akde najdem ten subwofer pod platom?
 
rudisss530D
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 29.1.2013
Auto: BMW 530D
Kraj: Trnavský

Re: hudba do radia rady instalacia

Nedeľa, 15. Decembra 2013, 16:47

v tom plate je to super len chodim snowboardovat takze ten otvor vyuzivam ci myslis ze by tam bolo dost placu aj na to aj na to ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných