... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
SyrupOne
Autor témy
Príspevky: 246
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Zahraničie

e91 320d problem s turbem?

Pondelok, 24. Decembra 2012, 15:46

Zdravim vsechny!

Jsem asi 2 mesice vlastnikem e91 320d 120 kW, a jak s tim autem zacinam vic a vic "zit", tak jsem zacal objevovat problemy ktery to auto ma.

Nejzasadnejsim problemem se mi zda to, ze to auto si jezdi jak se mu zachce. Ve zkratce- nekdy se auto chova skvele, tahne krasne od 1800 otacek az do 4 tisic, bez jakyhokoliv ubytku vykonu, proste linearni zatah. No a nekdy se mi prave stane (posledni dobou je to snad porad), ze auto nastartuju a ten vykon ktery tam byl den predtim tam proste najednou chybi. Auto taky zrychluje, ale neni to tak citelny jako treba ten den pred. Proste ano, jede to, ale ne tak dobre jako to jelo.

Tuhle se mi stalo ze auto jelo skvele nekolik hodin, byl jsem ho vytahnout na projizdku, okresky zatacky atd, no a pak jsem na dalnici drzel petku pod plynem, tahlo to nadherne, pak jsem ten plyn na chvilku pustil kvuli autu predemnou, behem chvile jsem ho zaslapl znovu a auto jakoby uplne zmenilo charakter. Uz se mi nechtelo z-prakticky tech samych otacek pred pustenim- zrychlovat, ale slo to nahoru jen velice vlazne.

Tak a ted bych potreboval lehce poradit. Na diagnostice jsem s tim byl, nikde se nic nenaslo, tlak na railu je takovy jaky ma byt, vstrikovace jsou taky vsechny OK.

Podezreni mam na podltakovy ventil turba, nebo samotne turbo. Myslim ze problem bude v nem, jeste jsem zapomel napsat ze po ranu, kdyz je auto studene, mi docela solidne houka- tudiz je na odchodu....

Z nejakych zdroju jsem se docetl ze prave "turbo actuator"- neboli podtlakovy ventil by mohl zpusobovat tyhle chyby....

jeste doplnim ze auto je chiply, ale s tim jsem ho uz kupoval.
vzdy kdyz se to stane tak se na displeji NIC neukaze, zadna chyba
DPF vymeneno pred 20ti tisici km.

Nejake nazory?

Diky!
Naposledy upravil/-a SyrupOne v Piatok, 4. Januára 2013, 21:44, upravené celkom 3 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
setik
Príspevky: 115
Registrovaný: 29.12.2011
Auto: BMW 320D e90 M-Paket
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem?

Utorok, 25. Decembra 2012, 00:30

mohlo by to byt tim houkajicim turbem . Na jaro mi zaclo houkat za studena turbo , po zahrati to sice take houkalo ale uz ne tak znatelne . Od te doby kdy to zaclo houkat jsem na tom turbu najel jeste cca 3000km a auto ztratilo znatelne vykon , potom jsem koupil nove a vymenil ho jeste driv , nez se vysralo .
BMW e90 320D M-Packet /// Decent Styling <- Přiběh
 
Užívateľov profilový obrázok
SyrupOne
Autor témy
Príspevky: 246
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Piatok, 28. Decembra 2012, 18:58

Tak jsem badal a badal az jsem prisel na to ze onen divny klikavy zvuk pri otevreni auta neni nejake rele, jak jsem si myslel, ale naopak to souvisi s mym podezrenim na spatny podtlakovy ventil na turbu.

Svou internetovou diagnostikou pres ruzna fora jsem dosel zaveru, ze nejen ze mam na odchodu turbo jako takove (houkani pri rannim startu), ale nejspis mam na nem KO i tu elektroniku, respektive ten podtlakovy ventil.

Jedine co jsem jeste uplne nevypatral je, jestli se to da opravit nebo ne. Nekdo nekde psal ze ano, ale vzapeti jsem zase nasel zpravy ze ne.

Nejspis z ebay objednam od overeneho prodejce repasovane turbo vcetne te elektronicke casti a budu mit klid...

Jinak ten podtlakovy ventil se spina i pri odemykani auta, natocil jsem to na video, dela to opravdu zajimavy zvuky...

 
Užívateľov profilový obrázok
Nmare
Príspevky: 141
Registrovaný: 29.12.2012
Auto: E91 320d
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 14:15

Ahoj, nejedná se o podtlakový ventil (ten má klasicky válec s membránou a ovládá turbo podle podtlaku/přetlaku v sání) - u E46 to tak ještě bylo, ale E90 už má právě elektronický aktuátor, což je motorek, který ovládá táhlo od variabilní geometrie lopatek turba. Občas odcházejí.. Já teď řeším také problém s tímto výmyslem.. a to sice takový, že jsem nechal repasovat turbo, před repasí se ten aktuátor odšrouboval.. přišlo mi krásné repasované turbo ale teď jsem v háji, protože nevím jak to tam zpět namontovat. je tam závitová tyčka a je potřeba to nastavit. jenže jsem obvolal snad všechny větší firmy co se zabývají turbama a nikdo tohle prý nedělá. V BMW jsem taky nepochodil, protože to neumí ani tam. Jediné co dokážou je objednat celé nové turbo i s aktuátorem, který je nastavený přímo z fabriky na konkrétní turbo. takže bacha na to a nekupuj jetý nebo nový aktuátor.. ale nejlépe komplet turbo, kde do toho nikdo nehrabal.

už to pár týdnů koumám a jediné co jsem k tomu našel je tohle video.
-jsou tam anglické titulky.

tam je krásně vidět jak to celé funguje a proč je potřeba to mít správně nastavené. to co to dělá tobě je, že se to snaží vysunout do tzv. stop pozice ale buď zadrhává zakarbonovaný mechanizmus variabilní geometrie nebo je vadný ten aktuátor.. mi by se hodil někdo kdo má to zařízení z toho videa.. :)

pak jsem ještě narazil na tento topic na polském foru..
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=191116&hilit=regeneracja+turbiny
řeší tam asi přesně tento problém ohledně výměny aktuátoru, ale bohužel z toho nejsem moc moudrý protože polsky rozumím každé páté slovo a google translator to moc nezvládá :/

edit: taky mám e91 320d 120kw s turbem mitsubishi jako ty..
 
Užívateľov profilový obrázok
SyrupOne
Autor témy
Príspevky: 246
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 15:25

Tady jsem nekde nasel ze v Nitre maji ten ATD-1, tak by mozna stalo zato tam s tim turbem zajet, at se to nastavi spravne. Nekde jsem to tu vystrachal, ale uz nevim kde, zkusim to znovu najit.
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 15:36

Keby náhodou niečo stačí sa ozvať mám 2 elektroniky z Mitsubishi turba viac info http://tk.soslc.sk/?page_id=4 :wink:
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
Užívateľov profilový obrázok
SyrupOne
Autor témy
Príspevky: 246
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 15:42

Dikes za nabidku, bohuzel to uplne neresi problem nastaveni :-( ...

Jinak ta firma majici ATD-1 (udajne, dle zdejsiho clena) je SB Turbo v Nitre. Az pomine Silvestrovsky veseli tak tam zavolam a pripadne tam s tim svym novym turbem zajedu, pro klid duse. Nerad bych totiz nechal novy turbo nainstalovat a zjistil ze je rozhazeny, jen diky tyhle blbosti..

Jinak tady je i popsany jak to nastavit bez toho pristroje, jen za pomoci zasouvani a vysouvani klice, ale na to se popravde vubec necejtim :D post773414.html?hilit=Atd#p773414
 
Užívateľov profilový obrázok
Nmare
Príspevky: 141
Registrovaný: 29.12.2012
Auto: E91 320d
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 16:30

na to nastavení přímo na autě už jsem tak nějak došel, že to bude jediný způsob jak "nahradit" ten tester. Díky za odkaz!, aspoň vidím, že to tak opravdu půjde :)
ještě jedna technická - nezná někdo parametry přeplňování u 120kw 2,0d ? jde mi o to, že bych si tam píchnul budík tlaku turba a hezky si to ověřil. Ale potřeboval bych nějakou křivku průběhu plnícího tlaku.. kolik tam má být na volnoběh, kdy začne tlačit a jaký je maximální plnící tlak..

SyrupOne - já bych zatím neřešil nové turbo ani elektriku být tebou.. vyndal bych ho a zkontroloval tu variabilní geometrii. podle mě to může být zalepené karbonem a pak to zadrhává, vydává zvuky a někdy přestane jet.. zároveň uvidíš jakou máš na turbu vůli, ale to by byla náhoda aby bylo i samotné turbo v háji. navíc pokud ti to nějak výrazně nežere olej. Tady jsem o tom něco četl http://www.turbo-cz.cz/oprava_zatuhlych_lopatek.html a pokud to pude, nesundávat ten aktuátor.. pak bys to nemusel nikam vozit na seřízení.. ale uvidí se až se to rozdělá.
 
Užívateľov profilový obrázok
SyrupOne
Autor témy
Príspevky: 246
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 16:35

Vzhledem k tomu ze ta turbina stejne houka jak sanitka, tak je jednou nohou v hrobe ;-) vcera jssm koupil turbo i elektronikou po repasi, z nemecky ebay od prodejce se 100% feedbackem, tak to proste prohodim a uvidim co se stane. Nez platit 9k za repas, tak tohle vyslo na 11.5 i s elektronikou a bez reseni cehokoliv :-)

Myslim si, ze kdyz nekdo prodava takhle zrepasovany turba vcetne ty elektroniky, tak to musi byt snad odzkouseny jestli to spolu maka. Takze to mozna necham nainstalovat a kdyz to nebude dle myho gusta, tak se to posle na serizeni...
 
Užívateľov profilový obrázok
Nmare
Príspevky: 141
Registrovaný: 29.12.2012
Auto: E91 320d
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 16:47

tak jestli je to komplet, tak za ty peníze super :) já jsem právě svoji E91 koupil po bouračce, teda předek byl od pohledu skoro netknutý, ovšem doma se zjistilo, že je rozbitý intercooler a nějaké hadice. a jako na potvoru vletěl jeden šroubek přímo do roztočeného turba #-o takže i když mělo málo najeto a bylo bez vůlí, musel jsem nechat vyměnit komplet vnitřek. vyšlo to na 7,5k, nechal jsem to repasovat v Ostravě.
Navíc to staré turbo můžeš ještě za nějaké 3tis prodat do výkupu nějaké firmě co repasuje.. tak snad to bude seřízené a bude stačit přehodit. a když ne, aspoň víš kde je problém. Mám totiž dojem že v tom vedlejším topicu "totalne pokazeny motor" kde měnili už 5x turbo byl zakopaný pes právě ve špatně nastaveném aktuátoru a zbytečném reklamování turb, kdy jediné které fungovalo dobře bylo komplet nové (které přijde z fabriky se správně nastaveným aktuátorem) ...
 
Užívateľov profilový obrázok
SyrupOne
Autor témy
Príspevky: 246
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 17:04

Jojo, o tom prodeji vim... Ten topic o reklamovani turb jsem necetl, ale je dlbry to vedet. Spis zavolam do ty nemecky firmy a zeptam se jestli to nejak nastavuji pred prodejem. A kdyz odpovi nejak neurcite, tak to vezmu a zajedu do Nitry at mi to seridi. Sice to je z Prahy docela streka, ale alespon budu mit pokoj :)

Pak dam info jak to dopadlo!
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 17:08

No to je jasné aj tú moju elektroniku bude treba dať nastaviť. Ja len ak niekto bude mať chybnú že proste nereguluje už lopatky tak viem pomôcť :wink:
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
lisiak
Príspevky: 99
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW 3
Kraj: Nitriansky

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 20:22

SyrupOne napísal:
Tak jsem badal a badal az jsem prisel na to ze onen divny klikavy zvuk pri otevreni auta neni nejake rele, jak jsem si myslel, ale naopak to souvisi s mym podezrenim na spatny podtlakovy ventil na turbu.

Svou internetovou diagnostikou pres ruzna fora jsem dosel zaveru, ze nejen ze mam na odchodu turbo jako takove (houkani pri rannim startu), ale nejspis mam na nem KO i tu elektroniku, respektive ten podtlakovy ventil.

Jedine co jsem jeste uplne nevypatral je, jestli se to da opravit nebo ne. Nekdo nekde psal ze ano, ale vzapeti jsem zase nasel zpravy ze ne.

Nejspis z ebay objednam od overeneho prodejce repasovane turbo vcetne te elektronicke casti a budu mit klid...

Jinak ten podtlakovy ventil se spina i pri odemykani auta, natocil jsem to na video, dela to opravdu zajimavy zvuky...


presne tento zvuk robi aj mne...ale auto ide normalne je to pokazene ked to vydava ten zvuk ?
 
Užívateľov profilový obrázok
SyrupOne
Autor témy
Príspevky: 246
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Zahraničie

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Sobota, 29. Decembra 2012, 21:56

Ja si osobne myslim ze sice ano, stavet by se to melo, ale ne takhle hlasite. Proto si myslim ze tam neco neni v poradku, protoze mi nejde do hlavy ze by postavily v BMW auto za 1.5 milionu (nebo kolik), ktery pri otevirani dela takovyhle sileny pazvuky.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12285
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: e91 320d problem s turbem? podtlakovy ventil-video

Piatok, 4. Januára 2013, 10:23

mam človeka čo vie opravovat niektoré tieto krokové servomotorčeky...vnutry sa zoderie šnek a potom to zadrháva....myslim že robi aj nadstavenie na default...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný