... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: brzdove dosticky

Sobota, 13. Apríla 2013, 14:03

no prave senzor dava info BC o stave platniciek a funguje jednorazovo, meni odpor podla urovne opotrebenia. Ked raz je zodraty, skoncil.... takze zial, koleso dole, platnicky von a vymenit. Nastastie to potom riesi tvoj problem ;)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
fuji
Príspevky: 106
Registrovaný: 14.1.2012
Auto: MINI COOPER S
Kraj: Prešovský

Re: brzdove dosticky

Štvrtok, 18. Apríla 2013, 10:51

Páni, trochu odbočím. Pri výmene kotúčov musím meniť aj dosky? Lebo tie sú ako nové. Ď
 
Užívateľov profilový obrázok
DobreBrzdy.sk
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.9.2011
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: brzdove dosticky

Štvrtok, 18. Apríla 2013, 13:47

odporuca sa menit aj platnicky, ale pokial mas dostatocnu hrubku platniciek, tak myslim ze netreba. kazdopadne rataj s dlhym zabehom, kym budes mat 100% ucinok brzd - ta stara platnicka je uz obrusena vzajomne so starym kotucom, a teraz si bude musiet sadnut, obrusit sa s novym.
 
Užívateľov profilový obrázok
DobreBrzdy.sk
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.9.2011
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: brzdove dosticky

Štvrtok, 18. Apríla 2013, 15:33

Marek-WAR napísal:
Tak uz jsem se asi rozhodl. Vyzkousim asi kotouče sportovnu vrtane Zimmerman a desky zelene EBC.
http://www.ebc-brakes.cz/index_soubory/ ... rsicht.htm
Desky me doporucil prodejce. Hodne lidi me radilo ze ATE nevim jestli me radili ze skusenosti nebo je chteli jen prodat. Ate mam na predku a jsem spokojen. Chci vyzlouset neco jineho.


zelene EBC, Greenstuff su vhodne pre auta typu Civic, Fabia, Golf, Corolla. nad 200koni doporucuje EBC Redstuff Ceramic, v kombinacii s USR kotucmi idealne pre luxusne limuziny.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: brzdove dosticky

Piatok, 19. Apríla 2013, 21:39

su dni ked clovek uz nevie comu ma verit.... auto mi posledne mesiace zacalo ukazovat ze zadne brzdy potrebuju vymenu. Teda, nie uplne, ale interval klesol na 2800km. V BMW pri prehliadke mi ich uz pred mesiacmi chceli vymenit aj s kotucmi, ale hovorim ze nie, pockam kym budu ozaj uz zjazdene.
Minule som dal dole kolesa a zistil ze kotuce su OK, maju 19,8mm a limit je 18,4mm. Tak dobre, tie netreba menit, usetril som prave cca 200EUR. (samozrejme v BMW by ich menili hlava nehlava)
Dnes sme ale dali dole kolesa aby sme vymenili platnicky a senzor. Co som ale necakal, senzor nie je zdaleka dotknuty!!! Aj servisak kukal ze tieto platnicky by este 20tis iste prezili.

Pytam sa preto, ako ten BC a senzor vlastne funguje? Ako to ze BC pyta vymenu ked platnickam zjavne nic nie je?
Prílohy
IMG_0754.JPG
IMG_0754.JPG (68.53 KiB) 2235 zobrazení
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Papko
Príspevky: 130
Registrovaný: 14.3.2010
Auto: Bmw E90 320déé
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: brzdove dosticky

Piatok, 19. Apríla 2013, 22:44

Marek-WAR napísal:

Rekl bych ze TRW nebo Textar


Ja som menil prave dnes predok,kotuce ATE a dosky Textar.Na moje pocudovanie boly povodne OEM dosky od od Jurid :o.Ale co som sa vypytoval tak pre BMW dodavalo viac vyrobcov...
 
Arestanec
Príspevky: 12
Registrovaný: 28.6.2012
Auto: 330i
Kraj: Prešovský

Re: brzdove dosticky

Nedeľa, 21. Apríla 2013, 20:37

Ten senzor ma uz cosi odzite, ak dobre vidim. Na lavej strane je ten vystupok uz zjazdeny, pokial viem meni sa tym el.odpor cim to nespravne vyhodnocuje opotrebovanie + kabel je prelomeny podla fotky.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: brzdove dosticky

Nedeľa, 21. Apríla 2013, 20:47

ten kabel sme "prelomili" (neni zlomeny, len ochranna guma je stiahuta) pri vytahovani a nie, ten senzor nie je ani najmenej dotknuty, to co vidis na jeho vrchu je deliaca rovina plastu ked sa lisoval. Ved mozes vidiet ze je v tej platnicke dobre 4 mm hlbsie ako je uroven platnicky!!!
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Platini
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 6.12.2008
Auto: E91 320D 120kW
Kraj: Bratislavský

Re: brzdove dosticky

Sobota, 24. Augusta 2013, 11:54

Vitajte opat, musim sa opat vratit ku tejto teme brzd, a to konkretne brzdovych platniciek, odkedy som vymenil predne platnicky , snimac opotrebenia som nekupoval novy ale namontoval povodny, (viem ze sa to tu o tom hovorilo ze je potrebny nevyhnutne aj novy snimac opotrebenia), ma napadlo ze tu zavesim aj fotky, na ktorych vidno aky symbol mi zobrazuje palubny pocitac, ako keby som mal vytiahnutu rucnu (pocas jazdy) a taktiez na druhej fotke mi znaznornuje pravdepodobne pravidelnu prehliadku, ktora sa mi zobrazi az po vytiahnuti kluca z auta a taktiez pocujem zvukovy vystrazny signal.
Poprosim o rady, ci sa uz niekto s niecim podobnym stretol, ci si mam z toho robit tazku hlavu (do auta som v tom case z financnych dovodov neinvestoval) v najblizsich dnoch to ale chcem dat do poriadku.
Dakujem za vsetky rady, diky :)
Prílohy
IMAG0204.jpg
IMAG0203.jpg
Keď som bol malý, tak som bol namyslený, ale teraz som bez chyby!
 
barberarot
Príspevky: 67
Registrovaný: 11.10.2011
Auto: BMW 318d
Kraj: Prešovský

Re: brzdove dosticky

Sobota, 24. Augusta 2013, 15:45

Presne to iste my ukazovalo aj na mojom .To je v mojom prípade opotrebovane brzdové platničky .Tak to upozornuje ale je tam ešte určite tolerancia na jazdenie lebo sveti len žlto .Aj som hned kupil nove .A čo sa nestalo prestalo my to svietiť po 2 dnoch a teraz mi piše na bc ešte 15000km dojazd .Tak si vyber.
 
Užívateľov profilový obrázok
DobreBrzdy.sk
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.9.2011
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: brzdove dosticky

Pondelok, 26. Augusta 2013, 18:10

Co tak sa pozriet okom na brzdove platnicky, v akom su stave a nespoliehat sa chvilu na elektroniku? 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: brzdove dosticky

Utorok, 27. Augusta 2013, 09:48

:thumbup: presne tak

zabudnite na elektroniku a doverujte sami sebe. BC ma len tupo nastaveny interval kedy predpoklada ze by brzdy mohli odist a predpisuje Vam ich kontrolu, nie automaticky vymenu. Na druhej strane je senzor co Vam nepovie nakolko su opotrebovane, len Vas informuje ak dosiahnu nastavenu "kriticku" hodnotu.

Dajte si tu namahu, stiahnite dole koleso a zmerajte sublerou (posuvnym meradlom) hrubku kotuca. Pozrite na platnicky ci nie su nejako extremne alebo nerovnomerne opotrebne a ak nie, serte na BC! Moze mi 1000x vypisovat ze je potrebna vymena, ak vidim ze kotuc je nad limitom a platnicky nesuchaju senzor, resetujem interval v BC a jazdim dalej. Elektronika nie je vsemozna a spoliehat sa iba na nu je privelke riziko.
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Platini
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 6.12.2008
Auto: E91 320D 120kW
Kraj: Bratislavský

Re: brzdove dosticky

Streda, 28. Augusta 2013, 10:10

Lenze rozumiete ze ja som tie platnicky uz vymenil a mam nove? som aj resetol BC a pise mi tam tie bludy... ale asi si zakupim aj novy snimac opotrebenia a dam opat reset, iba to som sa pytal ci to nevadi ze mi "hadze" tieto hlasky :)
Keď som bol malý, tak som bol namyslený, ale teraz som bez chyby!
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7513
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: brzdove dosticky

Piatok, 30. Augusta 2013, 19:26

Platini napísal:
Lenze rozumiete ze ja som tie platnicky uz vymenil a mam nove? som aj resetol BC a pise mi tam tie bludy... ale asi si zakupim aj novy snimac opotrebenia a dam opat reset, iba to som sa pytal ci to nevadi ze mi "hadze" tieto hlasky :)

vzdy musis dat novy snimac ked menis platne
 
Marek-WAR
Príspevky: 487
Registrovaný: 30.12.2011
Auto: BMW E91
Kraj: Zahraničie

Re: brzdove dosticky

Piatok, 30. Augusta 2013, 20:32

PeqpeK napísal:
vzdy musis dat novy snimac ked menis platne

Jakou značku jsi dával destiček? Nezkouseli jste někdo Ebc green shuff?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných