... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11611
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 9. Novembra 2010, 09:49

no jo :)
inak uz si pevne rozhodnuty co a jak? Ci este mas stale nejake nejasnosti? Az budes auto mat, daj sem fotky..a pochval sa :) [viem, ze to este par mesiacov potrva :) ]
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 9. Novembra 2010, 10:01

Mňa by zaujímalo, koľko je teraz na Bawora čakacia doba keď zadávaš do výroby. Hm?
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11611
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 9. Novembra 2010, 11:20

El_Scorpio napísal:
Mňa by zaujímalo, koľko je teraz na Bawora čakacia doba keď zadávaš do výroby. Hm?


mne hovorili tak 3-4 mesiace...
povedal, ze "ak sa zadari" tak mozno dva..ale bez zaruky :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 9. Novembra 2010, 11:21

ide o to ci maju volnu kvotu. Na benziny ich vracaju a menia za diesle, lebo malokto objednava benzin. Podla poslednych info ak by som objednal teraz a stihnem decembrovu kvotu, koncom januara by to bolo tu. Ako su na tom diesle netusim, lebo 3er ide (asi ako vsetko) na 80% diesel....

No a nie, nemam to zatial objednane, ale neboj, napisem ked bude. A potom fotecky, ci nejaky mensi bmw meeting dame ;)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11611
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 9. Novembra 2010, 11:47

kludne aj meeting...ja chodim do BA relativne casto :)
urobime mini-zraz :))
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 16. Novembra 2010, 11:11

Inac, v piatok som sa bol previezt na 3kaci. Chcel som si skusit ako sa sprava seriovy podvozok a uvazit este ci dat sportovy, alebo nie. Zial, maju tak zalostny vyber predvadzaciek, ze vsetko su to diesle, bud s xDrive, alebo ak zadokolka, tak v automate :| Nakoniec som skoncil v kupaku E92 s 320d a automatom. Nejako som sa skusil od toho motora a prevodovky odmysliet, ale aj tak sa mi zadalo ze to auto trosku plavalo. Sice, boli tam len 205/55 gumy a podla pocitu podhustene, no zdalo sa mi ze na BMW to auto v zakrutach nesedi ako by som ocakaval.

Takze, sportovy podovzok tam asi necham a snad to sirsie letne gumy spravia. Len neviem sa ale nikde dopatrat, co presne znamena pre BMW "sportovy podvozok". Su len tuhsie tlmice, ine pruziny alebo aj ramena su ine? A je cele auto nizsie, alebo svetla vyska ostava? Predajca vedel povedat len ze "je asi o nieco nizsie" :-k no comment.

No a zatial som velmi silno nalomeny na 325i, lebo predajca vicitil moje vahanie a prihodil nejaky ten bonus, ak by som ho bral ;) Takze celkovo vzate, za dva valce navyse, 48ps, 60Nm a zopar serepeticiek vo vybave naviac dat cca 3,5tis viac nie je az take zle \:D/
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 16. Novembra 2010, 14:02

salat napísal:
Predajca vedel povedat len ze "je asi o nieco nizsie" :-k

za toto by som vrazdil... ti predajcovia maju byt jak chodiace encyklopedie k novym modelom a nie len panaci navleceny v obleku s cennikom v ruke
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Utorok, 16. Novembra 2010, 15:26

hej, aj mna to dost znechucuje, ale uz som si zvykol. Skoro vzdy som poznal cenniky a vybavy lepsie ako samotny predajca. Isteze, ak predavas 8 roznych modelov mas pravo na nejaku neistotu, ale veci ako ci ma motor turbo by teda hladat v papieroch nemuseli. Druha vec, som strojar a obchodnici nemaju casto zdania co pradavaju. Dajte im nejaku odbornejsiu otazku a su vedla.

Totalny extrem ale bola "reprezentantka" v Mercedese.
Otazka: "Karoseria je obojstranne pozinkovana predpokladam, kolko je teda zaruka proti prehrdzaveniu?"
Odpoved: " Toto je MERCEDES! My na ne nedavame ziadne hlinikove plechy, ale poctive zelezo! "

Opona pada a ja odchadzam :D

K tomu BMW Sportsfahrwerk, nasiel som len info na nemeckych forach (a wikipedii), ze svetla vyska je standardne 144mm a Sportsfahrwerk je -15mm od toho. Tak aspon nejake info.
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11611
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Piatok, 19. Novembra 2010, 17:40

som na 99% isty, ze je ten sport/ podvozok nizsi.. :)
inak..aby si to nelutoval..fakt vela ludi nadava, ze pocase ich z toho boli prdel a chrbat..to auto je o dost tvrdsie, ako bez sport. podvozku..ja som od toho uplne upustil, lebo najazdim vela [a aj ty]. Zvaz to este...jedna jazda je jedna vec, ale ak na tom budes robit 40tis km. rocne, to uz je ina kava.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
berayan
Príspevky: 1
Registrovaný: 10.8.2011
Auto: BMW320xd
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Piatok, 26. Augusta 2011, 12:49

No ja som objednal a do 5tich tyzdnov bolo doma...:)
 
Dudecc
Príspevky: 798
Registrovaný: 22.4.2011
Auto: vždy nejaké BMW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Sobota, 27. Augusta 2011, 12:30

Na 320i sa vyser, nejde to zle ale na tú ťažkú kasňu je to fakt slabý motor a žere to pri normal jazde nad 8,0l/100km, vie to ísť aj za 7,5-7,7l/100km, ale si brzda premávky.
A životnosť na tie tvoje kilometre, to už fakt radšej 6valec čo prežije všetko. Fakt sa na 2-liter vyser, ten akurát tak do mesta a aj tam spapá 12l :D
EX-PRÍBEH = BMW 330ci SMG II. 2005
ex BMW M3 e46 coupe/manual
BMW M2 F87 competition
BMW M3 G80 competition
BMW M3 E92 coupe/manual
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11611
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Sobota, 27. Augusta 2011, 12:47

Dudecc napísal:
Na 320i sa vyser, nejde to zle ale na tú ťažkú kasňu je to fakt slabý motor a žere to pri normal jazde nad 8,0l/100km, vie to ísť aj za 7,5-7,7l/100km, ale si brzda premávky.
A životnosť na tie tvoje kilometre, to už fakt radšej 6valec čo prežije všetko. Fakt sa na 2-liter vyser, ten akurát tak do mesta a aj tam spapá 12l :D


sak toto uz je rok stare vlakno a nakonec kupil 320d, ako vidis v jeho podpise :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní