... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

E90 / nove auto, nejake odporucania?

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 10:11

Zdravim BMW svet ;)

Moje priblizovadlo pomali dosluhuje a zacinaju sa na nom prejavovat choroby zo starnutia. Bolo preto rozhodnute, ze pojde manzelke a ja si kupim nove. Potrebujem vsak auto co mi bude verne a hlavne spolahlivo sluzit aspon 4-5 rokov, pricom rocne dam nejakych 40-45tis km. (80% po AT, mimo mesta) Preto hladam nieco, co prezije 200tis km bez vacsej ujmy.
Kedze ma ale jazdenie bavi, nehodlam sa len posadit do nejakeho "pohodlneho" chrochto dieslu a onanovat nad cisielkom 4,5 l/100km na palubaku. Peniaze nie su vsetko a ak ma prestane to denno-denne jazdenie bavit, je koniec ;)
Vyber sa obmedzil na nieco ako Saab 9-3, Accord alebo A4ka, no najhorucejsim kandidatom je BMW 3er.

Vacsina by povedala, ze na 40tis rocne si mam kupit diesel, ale neviem preco, mam proti tymto motorom odpor. Hej, turbo je fajn vec, krutak potesi, ale maly rozsah otacok, poruchovost (obmedzena zivotnost turba) a cierny dym pri kazdom sliapnuti na pedal ma odhovaraju.

Zatial preto uvazujem nad E90 s atmosferickym benzinikom v 320i v spojeni so sportovym podvozkom. Do mnou vyzadovanej minimalnej vybavy by som este dal: sportove sedacky (standardne maju zle bocne vedenie), Xenony a drobnosti ako Tempomat, M-volant, delene zadne sedadla s vakom na lyze a radio Professional.

Co ine by ste z pohladu uzvatelov odporucali pridat, bez coho by Vase BMW nemohlo existovat, pripadne naopak, co je uplna zbytocnost a vonkoncom nie je potrebna a nestoji za to si ju priplacat?


Vopred vdaka za pomoc
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 11:15

tak ja by som urcite dal comfort packet [bixenony, vyhrievane sedacky, PDC... - cca 2.500e myslim] a najdolezitejsie asi iDrive [da;sich 2.500e, ale to je u mna alfa-omega, bez toho by som auto uz nechcel :) ]
ale tak to je vsetko vec nazoru, ja by som si zasa nedal tie ostatne veci, co popisujes ty :))

jo a este handsfree bluetooth, pre pohodlne telefonovanie, neviem ako moc telefonujes, ale je to super vec, najma ked ti pekne iDrive ukazuje meno, kto ti vola...]
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 13:27

hej, kazdy ma zalubu v niecom inom ;)

ked ale poznas dobre iDrive, ake ma vyhody, okrem toho ze tam mas navigaciu a svieti ti tam radio info a ovladas cez to telefon? Mas cez neho pristupne nejake info, ktore inak nemas? (teploty, stavy kvapalin..)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Piatok, 5. Novembra 2010, 08:05

no pokial viem, tak v novsom si uz mozes pozerat aj mnozstvo oleja [dalsie info som si neni isty], ja mam rocnik 2006. Cize to ma este menej ficurok :)
neviem ako to je so sledovanim servisnych intervalov - v iDrive ti ukaze vsetky, vratane DPF, brzd etc...neviem, ci toto vie klasicky BC
inak pre mna prave ten telefon, navigacia a prehladna obrazovka su hlavne plusy iDrive, tie servisne intervaly az tak nepotrebujem, hlavne na novom aute, kde si vsetko mozem od zaciatku sledovat v serviske palubovka vypada 100x lepsie s iDrive ako bez neho..a ja sa chcem v aute citit prijemne, kedze nabeham cca 45tis km rocne [podobne ako ty].
inak neviem kde to ides kupovat..ja ked som si bol vyberat auto v TN, tak mi ponukli zlavu 20%
nakoniec som sa im na to stejne vysral a doviezol z nemecka, lebo som si povedal, ze to beztak za rok predam a teraz furt poskulujem po E70 :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Piatok, 5. Novembra 2010, 08:36

Ahoj.

Rozmyslal si o 325i ? Ak mas extra naroky na vyzor a sportovu jazdu tak tam robia aj performance kit priamo od BMW. Je to 6 valec ktory chodi velmi dobre , a spotreba je sice vyssia oproti 320i , ale jazdu v 325i ti garantujem ze si vychutnas ovela viac. Urcite by som volil auto s Idrive-om a minimalne ako hovoris tie sportsitze (sportove sedacky) .
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Piatok, 5. Novembra 2010, 09:49

No ja som sa chcel prave iDrive vyhnut, pretoze doska bez neho sa mi viac paci :) Preto som chcel vediet, ci by som tym prisiel o nejake extra moznosti.

Zlavy samozrejme funguju aj teraz, ked som to zratal je to nejakych 17% + leasing bez navysenia co usetri dalsich cca 2tis. Porovnal som ceny s predajcami v AT a DE a u noveho auta sa dostanes k tomu istemu, rozdiely je minimalny, 1-2 tisic mozno.

A hej, nad 325 som tiez rozmyslal, ale ked som do neho naskladal minimalnu pozadovanu vybavu, skocilo to o dost vyssie. Tak neviem... tiez ma to laka, predsa len R6 je R6... Inac, v ponuke skladoviek maju aj pekne 325i, no skoro vsetky su s Xdrive a na Xku som sa este nevozil, tak neviem ako sa to sprava. Je to velky rozdiel oproti standardu, pripadne sportovemu podvozku?
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Piatok, 5. Novembra 2010, 16:31

Za ten comfort packet tiež lobujem...
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Sobota, 6. Novembra 2010, 14:49

tak xdrive sa urcite neboj...to ti vadit nebude :) akurat to ma cca o liter vyssiu spotrebu ako bez xD.
no ak sa ti iDrive nepaci, tak to neber, pokial sa zaobides bez tych viac menej multimedialnych ficurok, usetris 2.500e.
Ale nad tym comfort packetom pouvazuj, to by ti mohlo stat za to.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Sobota, 6. Novembra 2010, 22:12

hej hej, baliky Comfort a Advantage su v zozname ;) to je jasna vec
no, este sa pohram s drobnostami a ked sa zadari, bude tam 325i, ak nie... tak "len" 320i. Lebo zas, clovek ma aj ine zaujmy a davat vsetko do auta, to asi nie [-(

PS- a este ho potom ukradnu a mna trafi slak :D
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Pondelok, 8. Novembra 2010, 10:04

no...ved preto som radsej kupil jazdene..nech ma tak nesere, keby sa s tym nieco stalo..ale ved budes mat havarijnu..tak co :)
inak kolko ti na tom teraz teda vychadza cennikova cena bez/s DPH?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Pondelok, 8. Novembra 2010, 12:17

no cennikova je cca 36-39, podla toho co tam naskladam. (treba ale zohladnit zlavy, co som spominal vyssie, potom to je stravitelnejsie ;) )

ono, nebyt toho ze to planujem na viac km, tiez by som hladal jazdene, ale muselo by mat do tych 50tis km a poznat osobne majitela. No a to je takmer nerealne ;) Skoro nikto nebude predsa predavat BMW so skutocnymi 30-40tis... jedine importer/predajca nejake firemne auto, ale tomu zas kazdy slapal na krk co to dalo a maju v tom tak nezmyselne a nabusene vybavy, ze aj ked daju zlavu jako vrata, je to viac ako nova 3ka s menej vecami. (platit za Xdrive, Navi professional, HiFi, ci kozu a podobne veci nebudem, lebo nic z toho nechcem)

S tou kradezou hej, musim to poistit a asi aj euroGAP ma zmysel, aby som mohol kludne spavat.

PS- co ohladne mechanickeho zabezpecenia do 3kaca? Ma nejake zmysel? Tu kazdy broji za Zeder, ale ked si ako strojar uvedomim efekt oceloveho valca drviaceho moje kolena v pripade havarie, prestava sa mi to pacit. Tie bloky na prevodovky ma aspon nezmrzacia...
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
Georgo
Príspevky: 273
Registrovaný: 6.9.2009
Auto: e46, 320d touring
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Pondelok, 8. Novembra 2010, 16:31

salat napísal:
PS- co ohladne mechanickeho zabezpecenia do 3kaca? Ma nejake zmysel? Tu kazdy broji za Zeder, ale ked si ako strojar uvedomim efekt oceloveho valca drviaceho moje kolena v pripade havarie, prestava sa mi to pacit. Tie bloky na prevodovky ma aspon nezmrzacia...


Stlpik riadenia sa ti pri buracke nepohne smerom k noham. Aspon by sa nemal :wink: . Cely Zeder nie je moc velke zariadenie a je ukryty pod pristrojovkou, kde by sa tvoje nohy nemali dostat. Tak ohladom tejto stranky by som sa moc nebal.
e46, 110kW, 2004, 320d touring - M-packet, titanium silber, 18’’ kolesá M V Spoke 72
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/m-packet-t26666.html
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Pondelok, 8. Novembra 2010, 21:22

no hej, mal by :DDD ale, nieco o tom viem a pri navrhu stlpika sa do neho davaju presne umiestnene vybrania, aby sa skladal nejakym smerom. No a teraz tam narazis (naskrutkujes, ci nanitujes) 10cm hruby sulec z nedeformovatelneho materialu... a mas "zadelano na maler". Veril by som tomu, ked by som videl nejaky crash test s tym Zederom. Inac je to riziko, ku ktoremu sa fundovane nevyjadril ani vyrobca Zederu na svojej stranke.
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Pondelok, 8. Novembra 2010, 22:11

na zeder zabudni..do E91 nejde namontovat....takze predpokladam, ze nepojde ani do tvojho.....
tak som to poriesil inac
a ano Zeder ti "skomplikuje" deformacnu zonu pred kolenami, tie veci v aute su presne navrhnute, staci tam dat nieco ine, nove a uz sa zmeni statika, resp deformacne zony IMHO :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E90 / nove auto, nejake odporucania?

Pondelok, 8. Novembra 2010, 22:36

no, super, o problem menej :) aspon nad tym nemusim polemizovat. A s tymi deformacnymi zonami mas cistu pravdu, pridaj tam jednu vec, nieco spolu zmontuj ci podobne a cela praca teamov ludi je nanic. Mozno si povies ze hovadina, ale pamatam si ako sa riesia zorne uhly vodica, ked sa nahanas za kazdym milimetrom A stplika ci spatneho zrkada... a potom pride dement zo slovenskeho ministerstva a vymysli miesto kam nacapit dve nalepky 5x8cm a este aj dialnicne a ine hovadiny :lol:
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných