... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
patres
Príspevky: 3554
Registrovaný: 14.5.2008
Auto: qupé
Kraj: Bratislavský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:20

Pripadne mu posli fakturu za opravu a pisomne potvrdenie od mechanika ze zavada tohto typu sa nemohla prejavit zo dna na den, a predavajuci ta uviedol do omylu pri predaji nakolko danu zavadu neuviedol do zmluvy.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:23

patres napísal:
Pripadne mu posli fakturu za opravu a pisomne potvrdenie od mechanika ze zavada tohto typu sa nemohla prejavit zo dna na den, a predavajuci ta uviedol do omylu pri predaji nakolko danu zavadu neuviedol do zmluvy.

to by som mohol nieč otake ale tuto spravu neviem či nemože spraviť len autorizovaný servis. A tam neviem či ho davať. Oni sa nadomnou nezlutuju a jtak si zarataju dobru palku tak to asi autorizovaný servis ma. Jedine ak niekto pozna dosť dobre majitela servisu BMW v žiline :D a príhovory sa. Takže idem to dať as ido nejakeho servisu ktory sa v tom vyzna ale nemusi byť autorizovný
 
Užívateľov profilový obrázok
lukas730d
Príspevky: 15
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: F02
Kraj: Banskobystrický

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:24

patres napísal:
Pripadne mu posli fakturu za opravu a pisomne potvrdenie od mechanika ze zavada tohto typu sa nemohla prejavit zo dna na den, a predavajuci ta uviedol do omylu pri predaji nakolko danu zavadu neuviedol do zmluvy.

Svätá pravda,ked sa nechces naťahovať
:bmwball:
 
Užívateľov profilový obrázok
patres
Príspevky: 3554
Registrovaný: 14.5.2008
Auto: qupé
Kraj: Bratislavský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:27

Jozef napísal:
to by som mohol nieč otake ale tuto spravu neviem či nemože spraviť len autorizovaný servis. A tam neviem či ho davať. Oni sa nadomnou nezlutuju a jtak si zarataju dobru palku tak to asi autorizovaný servis ma. Jedine ak niekto pozna dosť dobre majitela servisu BMW v žiline :D a príhovory sa. Takže idem to dať as ido nejakeho servisu ktory sa v tom vyzna ale nemusi byť autorizovný


Nemusi to byt autorizovany servis BMW.
Staci ak je to fyzicka alebo pravnicka osoba a je zapisana v obchodnom registri. Da ti oficialne potvrdenie o oprave , typ opravy , pripadne ako bola sposobena zavada-dlhodobym pouzivanim, a potvrdi to podpisom a peciatkou firmy.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:28

patres napísal:

Nemusi to byt autorizovany servis BMW.
Staci ak je to fyzicka alebo pravnicka osoba a je zapisana v obchodnom registri. Da ti oficialne potvrdenie o oprave , typ opravy , pripadne ako bola sposobena zavada-dlhodobym pouzivanim, a potvrdi to podpisom a peciatkou firmy.

tak ak by niečo taketo stačilo tak by to bolo dobre ale stale aj tak neviem kto by ho to prinutil zaplatiť
 
Užívateľov profilový obrázok
patres
Príspevky: 3554
Registrovaný: 14.5.2008
Auto: qupé
Kraj: Bratislavský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:32

Pokial je to vypocitavec, ktory predaval auto s vedomim ze je pokazene a je nutna oprava, tak len asi sud, ale pointa je v tom ze ty mas v ruke vsetky doklady o tom ze ta uviedol do omylu. Cize budes vo velkej vyhode, co ho moze prinutit na zmenu,pretoze ani pre neho asi nebude stastne riesenie vlacenie sa po sudoch....
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:40

patres napísal:
Pokial je to vypocitavec, ktory predaval auto s vedomim ze je pokazene a je nutna oprava, tak len asi sud, ale pointa je v tom ze ty mas v ruke vsetky doklady o tom ze ta uviedol do omylu. Cize budes vo velkej vyhode, co ho moze prinutit na zmenu,pretoze ani pre neho asi nebude stastne riesenie vlacenie sa po sudoch....

a čo možno to bude pre neho nič. Ak to bude niekde v trnave alebo čo, ale ja mam do trnavy 200 km aj viac a chapeš pre mna to je riadne behanie na každy sud a teraz neni ani načom. a tak takže neviem. Momentlane sa mi podarilo zohnať čislo na jeho ženu tak skusim niečo tam pozisťovať a tak.Skusim jej povedať o čo ide či ho pozna
 
Užívateľov profilový obrázok
patres
Príspevky: 3554
Registrovaný: 14.5.2008
Auto: qupé
Kraj: Bratislavský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 10:44

Skus vsetky moznosti , vela stastia :wink: :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 11:01

este mas jednu moznost, prever auto ci sedi rok vyroby co silne pochybujem a v takom pripade sa da podat trestne oznamenie za podvod, prides na policiu a spises trestne oznamenie, jemu to pride domov, myslim ze predvolanie a potom mu uz nebude vsetko jedno a myslim ze sa s tebou dohodne....trestne oznamenie by malo byt mozne stiahnut, v pripade dohody, skus zajst na policiu a uvidis, alebo si daj vycitat km aj tie nebudu sediet a aj tymto ho mozes dostat na policii, len treba rozmyslat, kupno predajna zmluva sa vztahuje prave na taketo veci, potom to nieje o oprave ale o niecom inom....samozrejme ako si s tym isiel domov, nepretacal si ho? ked klepal motor, preco si to kupoval???
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 11:06

A hlavne mu to pošli aj písomne doporučene aby si mal doklad že si to reklamoval okamžite tú závadu :!: Šak nie je možné aby ti predal "dobré" auto a na druhý deň nejde :evil: Najmi právnika, niekedy už pomôže aj to ak mu napíše pokus o zmier a on sa poddá, mám to z vlastnej skúsenosti z firmy keď nehradia faktúry a to sú dobré pálky, ked príde avízo od právnika tak platia :wink: nie vždy ale za pokus to stojí. Držím palce. A to meno by si mohol hodiť lebo je dosť možné že šiel pre ďalšie "dobré" auto ktoré predá hajzel :evil:
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 11:32

dasto napísal:
este mas jednu moznost, prever auto ci sedi rok vyroby co silne pochybujem a v takom pripade sa da podat trestne oznamenie za podvod, prides na policiu a spises trestne oznamenie, jemu to pride domov, myslim ze predvolanie a potom mu uz nebude vsetko jedno a myslim ze sa s tebou dohodne....trestne oznamenie by malo byt mozne stiahnut, v pripade dohody, skus zajst na policiu a uvidis, alebo si daj vycitat km aj tie nebudu sediet a aj tymto ho mozes dostat na policii, len treba rozmyslat, kupno predajna zmluva sa vztahuje prave na taketo veci, potom to nieje o oprave ale o niecom inom....samozrejme ako si s tym isiel domov, nepretacal si ho? ked klepal motor, preco si to kupoval???

a nevieš prečo by som to mal ja pretačať :) nevieš čo som ja a ani nemam kde lebo auto nieje pojazdne, momentlane radšej na nom nechodim. A ked som ho kupoval motor neklepal.Bol zahriatý :( On celkovo dufam že tak moc neklepe to len na tom začiatku pri rozbehu. Kym sa nezahreje ale ked je zahriaty tak ide celkom v poriadku.až na to že mi teraz začala svietiť kontrolka
Naposledy upravil/-a Jozef v Utorok, 6. Októbra 2009, 11:43, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 11:34

futy napísal:
A hlavne mu to pošli aj písomne doporučene aby si mal doklad že si to reklamoval okamžite tú závadu :!: Šak nie je možné aby ti predal "dobré" auto a na druhý deň nejde :evil: Najmi právnika, niekedy už pomôže aj to ak mu napíše pokus o zmier a on sa poddá, mám to z vlastnej skúsenosti z firmy keď nehradia faktúry a to sú dobré pálky, ked príde avízo od právnika tak platia :wink: nie vždy ale za pokus to stojí. Držím palce. A to meno by si mohol hodiť lebo je dosť možné že šiel pre ďalšie "dobré" auto ktoré predá hajzel :evil:

No ta kto meno je RADOVAN STAŇKA Trnava/ okružna ulica /13 :) . A tak možeš poradiť kto to posiela tebe za pravnika alebo čo? Alebo chlapci je tu niekto dobre výrečný a skusi mu zavolať a nejak ho postrašiť. Že či by aj to trocha nepomohlo že mu nahovoriť že bolo kontrolovane že sa to nemože stať za jeden den atd...lebo ja už neviem
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 12:18

ja neviem ale od coho je ta zmluva ked to musi ist na sud? :roll: reklamacie v obchodoch idu na sud?
v zmluve nieje pisane ze to ma ist sudnou cestou ci hej? :roll:
mal to proste spravit alebo vratit koruny, ktore urcite ma a nepreflakal ich behom noci ](*,) a ak ano musi ich zohnat...ziadne splatky [-X to by tak mohol robit kazdy ](*,) ](*,)
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 12:20

johnyfly1 napísal:
ja neviem ale od coho je ta zmluva ked to musi ist na sud? :roll: reklamacie v obchodoch idu na sud?
v zmluve nieje pisane ze to ma ist sudnou cestou ci hej? :roll:
mal to proste spravit alebo vratit koruny, ktore urcite ma a nepreflakal ich behom noci ](*,) a ak ano musi ich zohnat...ziadne splatky [-X to by tak mohol robit kazdy ](*,) ](*,)

vieš ja si mylsim že tiež ich ma a ta reklamacia moj nazor ale asi naše zakony niesu dost dobre na taketo niečo
 
Parker
Príspevky: 27
Registrovaný: 17.8.2009
Kraj: Nitriansky

Re: prosim surne pomoc všetci Baworaci !!!

Utorok, 6. Októbra 2009, 12:46

riadny hajzlík to je, veru

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných