... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Forestinka
Príspevky: 2
Registrovaný: 23.6.2024
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Nedeľa, 23. Júna 2024, 21:11

Zdravím,som tu nová, mam 218 i Gran tourer a dnes mi vyhodilo,že mám motorovy olej na minime a pri najbližšej príležitosti mam doliat 1liter. Prvá otázka,môžem s tým ešte jazdiť? Žiadna červená kontrolka mi na palubovke zatiaľ nesvieti... Zvládne to este cestu s deťmi do školy a potom ze by som zašla do nejakej predajne? A ďalšia otázka,aký olej tam doliat? Môžem akýkoľvek z tých originálnych pripadne alternatívnych alebo musím trafiť presne ten istý aký tam je? Problém je,že netuším aký tam je, olej menili v bmw servise keď sme kupovali auto,brali sme ho z bmw premium selection.
Ďakujem za každú radu
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 984
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Nedeľa, 23. Júna 2024, 22:38

Ahoj, určite tam najprv dolej olej a nejazdi nasucho. Mohla by si akurát zadrieť motor, keďže keď sa už rozsvieti kontrolka slabého mazania olejom, tak už môže byť neskoro.

Špecifikáciu oleja, ktorý tam je teraz, väčšinou zistíš na nálepke/štítku zo servisu z poslednej výmeny, ktorý býva väčšinou buď priamo na kryte motora pod kapotou alebo dosť často na vnútornej strane po otvorení vodičových dverí.

Prinajhoršom ak by si tam žiadnu nálepku nenašla, tak tam nalej 1 liter 5W-30 oleja. Určite je lepšie tam naliať nesprávnu špecifikáciu ako jazdiť s nedostatkom oleja. V takomto prípade treba ísť potom čo najrýchlejšie na kompletnú výmenu oleja do servisu.
 
Ap4che
Príspevky: 6
Registrovaný: 13.3.2024
Auto: E90 325i
Kraj: Košický

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 27. Júna 2024, 23:13

Ahojte, na E90 325i s manualom počujem pri zmene rýchlosti (pridanie plynu, ubranie plynu, zabrzdenie, rozbeh) cinknutie odzadu.. kardaň s uloženim a klbom je vylúčený, bol vymenený (uloženie a klb) rok späť a zvuk ide skôr od diferáku..
Myslíte, že to bude nejaka vôľa v diferaku alebo ešte existuje možnosť že to bude uloženie alebo niečo iné?
Je to zvuk kov na kov, cinknutie, iba raz pri spomenutých javoch, príde mi že sa moc nemení intenzita, sila podľa toho ako prudko pohnem autom, skôr je to zcela náhodne..

pozeral som aj zahraničné fóra, bohužiaľ to riešia často iba u M3 s LSD diffom samozrejme.. alebo im tam magicky všetkym padaju kamienky do brzd
 
Forestinka
Príspevky: 2
Registrovaný: 23.6.2024
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Utorok, 2. Júla 2024, 22:07

Pilifo napísal:
Ahoj, určite tam najprv dolej olej a nejazdi nasucho. Mohla by si akurát zadrieť motor, keďže keď sa už rozsvieti kontrolka slabého mazania olejom, tak už môže byť neskoro.

Špecifikáciu oleja, ktorý tam je teraz, väčšinou zistíš na nálepke/štítku zo servisu z poslednej výmeny, ktorý býva väčšinou buď priamo na kryte motora pod kapotou alebo dosť často na vnútornej strane po otvorení vodičových dverí.

Prinajhoršom ak by si tam žiadnu nálepku nenašla, tak tam nalej 1 liter 5W-30 oleja. Určite je lepšie tam naliať nesprávnu špecifikáciu ako jazdiť s nedostatkom oleja. V takomto prípade treba ísť potom čo najrýchlejšie na kompletnú výmenu oleja do servisu.
Ďakujem veľmi pekne😊
Problém bol,že v aute sme žiadny štítok nemali. Aj servisnú knižku mame iba elektronicku🤦‍♀️ Ale hneď ráno sa mi podarilo dovolať k nim do servisu,tak mi to pozreli a ujo v auto kelly bol taky zlatý,že mi to tam rovno aj dolial😊
Btw.. tuším sme tam dolievali presne ten olej co si pisal😉
 
Užívateľov profilový obrázok
spekillant
Príspevky: 470
Registrovaný: 10.8.2021
Kraj: Trnavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 10. Júla 2024, 12:29

cafte
mam taku otazocku, sa obcas zapojim do toxickych debat po internetoch (nerarocne konciky treba), a v diskusii o elektromobilite mi typek napisal toto :
"nikto nikoho neojebal, servis DQ400e po 60.000 + normálna garančka stojí do 70tis českých, čo je približne 2800 Eur. Životnosť tej prevodovky je 300.000km. Btw oleja do toho ide 7,2l."
Mate niekto skusenost, ze vymena pojebaneho oleja v DSG DQ400e stoji bezmala 3000, kazdycho 60tkm? Sa mi to zda trosku blbost. Typek obhajoval, jak elektroauto ma "nulove" naklady oproti tomu co platil tu.
 
bmwmpower82
Príspevky: 728
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 11. Júla 2024, 08:26

spekillant napísal:
cafte
mam taku otazocku, sa obcas zapojim do toxickych debat po internetoch (nerarocne konciky treba), a v diskusii o elektromobilite mi typek napisal toto :
"nikto nikoho neojebal, servis DQ400e po 60.000 + normálna garančka stojí do 70tis českých, čo je približne 2800 Eur. Životnosť tej prevodovky je 300.000km. Btw oleja do toho ide 7,2l."
Mate niekto skusenost, ze vymena pojebaneho oleja v DSG DQ400e stoji bezmala 3000, kazdycho 60tkm? Sa mi to zda trosku blbost. Typek obhajoval, jak elektroauto ma "nulove" naklady oproti tomu co platil tu.
Myslis 7000 ceskych. Tie vymeny do DSG su okolo 300 EUR, Kukni toto vlakno, pisu tam rozne ceny v UK , sak si to daj nacenit do kaps.cz alebo senci je https://www.psautoklinika.sk/sk/?sk=kontakt , oni su skor na DSG co si pamatam ale osobnu skusenost nemam

https://www.speakev.com/threads/diy-gte ... ge.170441/
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 984
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 11. Júla 2024, 09:37

Tých 7k Kč za výmenu oleja v DSG je reálnejších. Síce mám auto s DSG DQ250, ale neviem, čím extra špeciálnejšia by mala byť DQ400e, aby výmena oleja v nej stála desaťnásobok oproti výmene v "obyčajnom" DSG. Keď som pred nejakým rokom menil olej v prevodovke a rozvody v neautorizáku, tak ma tento servis vyšiel tuším okolo 16k Kč.
 
RTG
Príspevky: 916
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 11. Júla 2024, 15:14

Mne to pride ako absolutne bezna diskusia s majitelmi japoncov. Ti su tiez maximalne spokojni, lebo maju konecne extremne spolahlive auta a na aute neminili okrem spotrebaku nic. No a potom vymenuju ten "spotrebak" na dve A4. Klasika.

Inak ked sme pri vymene oleja v automate, tak bez preplachu s klasickym vypustenim a naplnenim to nestoji vela. Lenze ak to chce mat clovek poriadne, tak by to mal absolvovat tak 5x po sebe a to uz nerobi nikto. https://www.youtube.com/watch?v=EAb9p8Wph-M 15:00 komu sa to neche sledovat cele.
 
pepso100
Príspevky: 27
Registrovaný: 24.3.2019
Auto: F34, honda civic
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 22. Júla 2024, 17:53

chalani viete mi poradit kde by som nasiel cislo dielu (pravy predny silent block) pre BMW 6gt ( 2018 640 GT, xdrive) dik
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4155
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 22. Júla 2024, 18:33

pepso100 napísal:
chalani viete mi poradit kde by som nasiel cislo dielu (pravy predny silent block) pre BMW 6gt ( 2018 640 GT, xdrive) dik

Tuna http://bmwfans.info/
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
BioPL
Príspevky: 80
Registrovaný: 7.2.2015
Auto: G21
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 22. Augusta 2024, 09:32

dobre ranko s Nordschleife :D
Obrázok
3er G21 318d PHEV
MX-5 NC1 2.0 Soft-Top
 
BMW 4ever
Príspevky: 1
Registrovaný: 9.5.2010
Kraj: Nitriansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 22. Augusta 2024, 10:21

Zdravím. potreboval by som nájsť schému vyhrevu sedadiel pre BMW e39.. docital som sa ze ju najdem vo WDS avšak ked tam aj kliknem vyhodí mi hlášku že nemám povolenie na prístup.. ako ho viem získať? ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 3018
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 22. Augusta 2024, 12:25

BioPL napísal:
dobre ranko s Nordschleife :D
Najlepsich 21km asfaltu :)
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
spekillant
Príspevky: 470
Registrovaný: 10.8.2021
Kraj: Trnavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 23. Augusta 2024, 12:57

RTG napísal:
Mne to pride ako absolutne bezna diskusia s majitelmi japoncov. Ti su tiez maximalne spokojni, lebo maju konecne extremne spolahlive auta a na aute neminili okrem spotrebaku nic. No a potom vymenuju ten "spotrebak" na dve A4. Klasika.

Inak ked sme pri vymene oleja v automate, tak bez preplachu s klasickym vypustenim a naplnenim to nestoji vela. Lenze ak to chce mat clovek poriadne, tak by to mal absolvovat tak 5x po sebe a to uz nerobi nikto. https://www.youtube.com/watch?v=EAb9p8Wph-M 15:00 komu sa to neche sledovat cele.
guilty as charged :D ale sak mne tu tiez pred 5 rokmi predpovedali, ze ked som kupil lexusa na uver, tak som socka a neutiahnem servis a zaplacem. A pritom nic extra, zatial fakt len spotrebak, auto vyplatene. Akurat som si asi teraz odpravil katy, ale s tym sa ratalo, ze emisne komponenty nevydrzia vecne.
Btw tak mi menili olej v AT v Poprade, vyliali cast naplne, doliali, prestartovali, a takto asi 5x, kym netiekol relativne cerveny. Teraz sa chystam do BA na vymenu s preplachom, tak uvidime.

Ale tie fejsbukove reci o 70tisicovych vymenach, ja neviem fakt ma tam typek o tom presviedcal. Uz mi to niekedy pripada, ze to tam snad ChatGPT musi pisat, lebo logika je na melmaku.
Na mazdaklube je to obzvlast chrumkave, jeden ukrajinsky dilino mi tam uz 3x vysvetloval, ze sa vlastne neoplati menit olej v automate, ze radsej dockat kym ta prevodovka klakne a potom kupit novu. Ale doviezt lopatu mazdu 3 2.5skyG z litvy, dorabat tam android radia z aliexpresu, to je zaklad.



Inak unrelated fun fact, robim si vodicak na moto a vobec mi to nejde, mal to niekto podobne? :D
 
BioPL
Príspevky: 80
Registrovaný: 7.2.2015
Auto: G21
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Nedeľa, 25. Augusta 2024, 07:50

spekillant napísal:
cafte
mam taku otazocku, sa obcas zapojim do toxickych debat po internetoch (nerarocne konciky treba), a v diskusii o elektromobilite mi typek napisal toto :
"nikto nikoho neojebal, servis DQ400e po 60.000 + normálna garančka stojí do 70tis českých, čo je približne 2800 Eur. Životnosť tej prevodovky je 300.000km. Btw oleja do toho ide 7,2l."
Mate niekto skusenost, ze vymena pojebaneho oleja v DSG DQ400e stoji bezmala 3000, kazdycho 60tkm? Sa mi to zda trosku blbost. Typek obhajoval, jak elektroauto ma "nulove" naklady oproti tomu co platil tu.
lol...
https://www.youtube.com/watch?v=en7l4ahmtlo
https://www.speakev.com/threads/diy-gte ... ge.170441/
Ak mu mechanik toľko účtuje a on len plače cez internet... tak si to hádam zaslúžil :D


vyzerá to trochu komplikovanejšie ako postup ZF8, ale nie 3000 EUR komplikovanejsie... V Poľsku mi kamarát povedal, že VW si za to účtuje okolo 300 EUR + diely (olej).
3er G21 318d PHEV
MX-5 NC1 2.0 Soft-Top

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných