... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: (NON BMW) Kupa auta

Pondelok, 8. Apríla 2019, 16:09

teraz kolega pred par dnami predal a4 avant rocnik 2000-2001 1,9tdi 81kW, bol to drziak a prevadzkove naklady boli minimalne, a spotreba uplne genialna.... dal to na inzerat a na druhy den bola fuuuc za 1950eciek.... skoda, keby si napisal skor.... tak by si nemal ani o com premyslat. Bola to skromnejsia vybava, ale na lacne vozenie na dlhe trasy ideal za takuto cenu.... Tiez ho vzal nejaky mladik na vozenie sa na dialku.... Mysim ze ak koncern, tak by si sa mal drzat nejakych takychto obdobnych motorov.... Velmi podarene motory boli aj 1,9tdi 66kW, drziaky... Mondeo si vyhod z hlavy, su preto take lacne ze su velmi nespolahlive po motorovej stranke, kazdy sa toho zbavuje za lacno.... Dalsi kolega sa zasa zbavil nedavno laguny 2009 ale tam bola cenovka okolo 3500, kupil ju zanovnu a taktiez s nou neriesil nikdy ziadny problem, bola to tusim 88kW diesel.
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: (NON BMW) Kupa auta

Pondelok, 8. Apríla 2019, 16:29

tak tak 66 a 81 rotacka ta prezije toho vela :D
 
speedfred
Príspevky: 1993
Registrovaný: 3.8.2006
Auto: KTM XBow
Kraj: Žilinský
Bydlisko: EU

Re: (NON BMW) Kupa auta

Pondelok, 8. Apríla 2019, 16:40

marekzv napísal:
Dakujem za radu ale autom som si tuto cestu doslova uzival oproti vlaku. Uz nikdy 8hodin aj 15minut byt v coupe s 4 ludmi natlaceny to naozaj nechcete myslim ze d1 je celkom v pohode neni to vobec tak strasne ako sa hovori:) Inak cena za vlak cca 30eur ak prva trieda 35 Autom za cca 40 a to nejdem na spotrebu
Samozrejme k autu gratulujem a nech slúži. No a k tej D1 - už som na nej dnes prestál cca 3hod. Po nej sa oplatí jazdiť iba v noci. :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: (NON BMW) Kupa auta

Pondelok, 8. Apríla 2019, 16:53

PetoK napísal:
NJN, co uz dodat, minule som isiel tu v ZA, okolo kolonie hnedých na Bratislavskej a aj taki uz presedlali z srotov typu E36,E46, ktore tam donedavna postavali, do E60 a pod.

sam dobre vies ake su to hnoje a aka je ich cena...myslim tie konkretne
 
PetoK
Príspevky: 9692
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: (NON BMW) Kupa auta

Pondelok, 8. Apríla 2019, 16:59

JJ, viem, dokonca presne ten kus E60 som asi pred 2-3 rokmi robil, pametam si tu SPZ... este ked to mal asi 4. majitel dozadu, mlady chalan, ktory to lepil ako vedel... uz vtedy to bol skoro vrak... co z toho spravia ti potmavsi, si uz domyslite
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4116
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: (NON BMW) Kupa auta

Pondelok, 8. Apríla 2019, 20:01

jalfons320 napísal:
Auto je sice spotrebna vec, ale zase jazdit silou mocou na passate CC (cancer creator) tak na to nevidim jediny dovod. Ano, auto si mas kupit co najlepsie to ide.
Na byvanie ako take ti peniaze usetrene za obycajne auta beztak nepomozu :)

auto si máš kúpiť aké sa ti páči, alebo aké potrebuješ. Nevidím dôvod zbytočne preplácať niečo, do čoho budeš vkuse sypať peniaze. Radšej pekný výlet cez víkend, dovolenka v lete, zima vkuse na kopci atď.

Taky Passat zrobi pre študenta tiež dobrú službu, možno aj lepšiu ako auto 3-4x drahšie a novšie, v ktorom budeš čakať kedy sa ti rozpadnu rozvody, čerpadlo a pooobne veci.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 00:12

marekzv napísal:
Volba nakoniec padla na passat b5.5 1.9tdi 96kw diely na kazdom rohu a celkom lacne (vw skupina este lacnejsie) Pride mi to ako celkom dospele auto nie len presuvadlo po meste ma to tempomat climatronic vyhrev xenony a ako tak "comfort" Jedine minus mi pride spotreba je to 1.9tdi 96kw a ked nieste brzda vraj dokaze papat aj 8 9 co mi pride dost na 1.9tdi ale a kludnou nohou sa da aj po 6cca
Urcite by som siel radsej do 81kW Passata, hoci B5. AK bude mat len pol mega, mas sancu ze to este dalsi pol mega najazdi a nebude na tom treba menit nic :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=ZgAx9boTwnA

Neide tu o to, ze diely su na kazdom rohu, ale PD motor nie je taky drziak ako tie predosle s rotacnym cerpadlom. AK sa poruca PD, nebude to tiez na kazdom rohu a lacne.... Inac tie vozy su strasne nachylne na prednu napravu, tam ak nedas poriadne ramena ale nejaku chinu, budes to menit aj dvakrat do roka. Passat B5 som aj mal, akurat ze V6 TDI a ten motor bol dost pohroma, ale coto najazdil a myslim ze stale brazdi ulice v PO :-$
 
Užívateľov profilový obrázok
kkt1
Príspevky: 317
Registrovaný: 7.6.2018
Kraj: Žilinský

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 06:19

airbone napísal:
Inac tie vozy su strasne nachylne na prednu napravu, tam ak nedas poriadne ramena ale nejaku chinu, budes to menit aj dvakrat do roka.
90 percent poruch a buchani tej napravy sposobuju horne ramena, ktore kupis za 50 euro na obidve strany a vymenis to so zdvihakom za 2 hodky (obidve strany).
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Zdobor
Príspevky: 71
Registrovaný: 31.1.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Trnavský

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 06:42

Mnoho super rad tu zaznelo, moj nazor je podobny, netreba silou mocou do niecoho sypat peniaze, treba si uvedomit, co potrebujem, kam budem jazdit, kolko som ochotni zainvestovat, ale zase neist s peniazmi na hranicu moznosti
 
marekzv
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 3.3.2019
Kraj: Banskobystrický

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 07:45

Tak a prave sedim zase v preplnenom vlaku aspon ze ide rychlo nie ako nas slovensky rychlik ktory pojdem od BA tychto 8hodin vo vlaku ma naucilo ze auto je super vec :D
 
speedfred
Príspevky: 1993
Registrovaný: 3.8.2006
Auto: KTM XBow
Kraj: Žilinský
Bydlisko: EU

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 08:34

:mrgreen: :mrgreen:
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 08:51

marekzv napísal:
Tak a prave sedim zase v preplnenom vlaku aspon ze ide rychlo nie ako nas slovensky rychlik ktory pojdem od BA tychto 8hodin vo vlaku ma naucilo ze auto je super vec :D
Ja neviem ale ako student by si defaultne mal chodit vlakom.naco budes potom spominat? Ako si jazdil na 20rocnom dymomete ako taky zberac zeleza? Teraz zi tie zazitky. Stary passat si kupis hocikedy po promociach, ked sa zamestnas na trvaly pracovny pomer na dobu neurcitu za plat z ktoreho ledva zaplatis najom.
Komentare od miestncyh financnych zralokov s trvalym pobytom v malom meste u manky, ako je kazdy sam sebe velky pan za 3,2,....
 
marekzv
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 3.3.2019
Kraj: Banskobystrický

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 09:19

A naco mam spominat vo vlaku? Ze 8hodin tu sedim pocuvam hluk od dalsich 50osob v vagone pocuvam hlasenia Nasleduje stanice Brno hlavni nadrazi 😃 neviem co mas stale proti tomu passatu ale je mi to jedno len by ma zaujimalo co mas ty za dymomet
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 09:27

ale ved srandujem. kup si co chces. ja mam jednu sestku.neni to dymomet, z toho som uz vyrastol. Ten hnus mi do garaze nesmie.
Ked som bol student tak som auto nechcel, zbytocne by mi to vtedy zralo prachy :)
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: (NON BMW) Kupa auta

Utorok, 9. Apríla 2019, 09:55

boze co sa tu donho furt staras ako ma veci robit?
a to ze ako student ma chodit vlakom, aby mal na co spominat, no to ma posadilo. Celych 5 rokov som tymi pojebanymi vlakmi jazdil, kazdy druhy/treti tyzden cez pol republiky a spominam na to, jak som mal nervy v pici, lebo to furt meskalo, furt to bolo plne a na hlavnej štanici v BA ked clovek vystupil, tak mal problem sa dostat do busu. Fakt hodnotna spomienka. Vlak je super na daky vylet raz za uhorsky rok, aj to po peknej trase kde si stiahnes okno a nie po koridore, kde to leti cez 120.....

PS: trvaly pobyt mam stale v malom meste u manky, spokojny?
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných