... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9791
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Štvrtok, 4. Februára 2016, 07:33

na altíku moze suchotat bud lozisko alebo remen samotny, susi by preventivne menil alternator za novy topran. . .
ten cudny zvuk na spolujazdcovej strane ide zhora alebo zdola? pre skusku by si mohol zhodit remen z klimakompresoru, ci tam nerobi bordel ta spojka na remenici
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Štvrtok, 4. Februára 2016, 12:13

strekol som to do kladky, ale netvrdim ze sa to nedostalo aj na reme. remen sam o sebe vyzera celkom dobre este.ale vymenim ho preventivne :)

a to klepkanie...v aute to nie je pocut. je to pocut len von a je dost tazko definovatelne odkial to ide. ked chodim okolo motora mam stale pocit ze to ide odniekial inakadial.zalezi kde stojis...ale najpravdepodobnejsie sa mi zda, ze to ide niekde prave od klimakompresoru...kazdopadne nie je to pocut vzdy. obcas to nepocut vobec, obcas dokonca viac...

ano, na vanos sa chystam...predsalen...280 000 km si to uz ziada...ked uz sme pritom...poradi niekto kde objednat sadu na repas a nejaky sikovny navod?


:thumbup:
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
patres
Príspevky: 3554
Registrovaný: 14.5.2008
Auto: qupé
Kraj: Bratislavský

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 5. Februára 2016, 08:48

adam, na tvojom mieste by som zhodil viko, rovno dal nove tesnenie je to par eur. Ale o co mi ide, ako si to odfotil, takto vobec nema vyzerat vnutro pod vickom, uz len takto z fotky vidim, ze tam mas bordel. Musis to poriesit, ked das dole viko aspon zistis ci tam mas a hlavne kolko pousazdovany karbon a sajrajtu.

Ten zvuk, odporucam jednoduchy test. Postupne jeden a potom druhy zhod remen a vzdy po zhodeni nastartuj - pocuvaj ak zvuk zmizne vies potom priblizne identifikovat co to moze byt. (Mne takto vyskocila vodna pumpa, nedalo sa to identifikovat lebo od motora sa ti to vsade odraza ten zvuk. Takto jednoducho som prisiel na to ze bola mala vola na lozisku vodnej pumpy. Ked som ju zhodil bola uplne pohode ked som ju skusal ale pry tych zatazach na remeni kazda vola sa prejavi zvukovo.)

drzim palce a pevne nervy!
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Streda, 17. Februára 2016, 17:28

Pato, co ti poviem...to je dalsia vec, o ktorej mi predavajuci tvrdil, ze je ok, ze je to len vyhadzany bordel... =D> =D> =D> ](*,) ](*,) ](*,) ...bez komentara...otazka je, ako sa toho zbavit...velmo sa mi nechce rozoberat a cistit cely motor.zatial som len skratil intervaly vymeny oleja...mozno trosku pomoze...

no a ten zvuk...obcas sa mi zda ako keby to slo niekde z dola...akoby od kluky :shock: :shock: je to mozne?
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Štvrtok, 18. Februára 2016, 10:36

moje viecko vyzeralo podobne a podobne to vyzeralo na pohlad cez otvor dnu..
nakoniec bol zasraty len ten dekel vacky

post1203578.html#p1203578

takze tazku hlavu by som si z toho nerobil

dethXtreme napísal:
no a ten zvuk...obcas sa mi zda ako keby to slo niekde z dola...akoby od kluky :shock: :shock: je to mozne?

ano, hned vedla kluky mas napinaciu kladku pre klimaremen. vymen remene a kladky a malo by byt tichucko
 
riman
Príspevky: 3
Registrovaný: 24.2.2013
Auto: E36 328i Coupe
Kraj: Zahraničie

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Štvrtok, 18. Februára 2016, 10:38

Celkem fajn kombík, koukal jsem na něj teď v Brně Bohunicích (Campus) a pěknou výbavu tam máš. Jako daily car, by se mi líbilo.
 
KONNI
Príspevky: 675
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: e36 328i qp M sport
Kraj: Zahraničie

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Štvrtok, 18. Februára 2016, 11:50

K tomu vanosu: http://www.beisansystems.com/procedures ... cedure.htm
Objednat urcite u Jara ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 19. Februára 2016, 08:35

riman napísal:
Celkem fajn kombík, koukal jsem na něj teď v Brně Bohunicích (Campus) a pěknou výbavu tam máš. Jako daily car, by se mi líbilo.


dakujem :) ano, pracujem tam tak auto je tam casto :)
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 19. Februára 2016, 08:37

SurrendeR napísal:
moje viecko vyzeralo podobne a podobne to vyzeralo na pohlad cez otvor dnu..
nakoniec bol zasraty len ten dekel vacky

post1203578.html#p1203578

takze tazku hlavu by som si z toho nerobil


ano, hned vedla kluky mas napinaciu kladku pre klimaremen. vymen remene a kladky a malo by byt tichucko



hej? tak dobre, same dobre spravy mi prinasas, to sa mi paci :D...musim sa povenovat tym kladkam...stve ma to, ze kym je to studene robi to zvuk ako keby som v motore vozil cvrcky :D...
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
klapka
Príspevky: 176
Registrovaný: 8.11.2014
Auto: e92 + cuker e34 :D
Kraj: Banskobystrický

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 19. Februára 2016, 09:15

Skrratka ma uz motor co to nabehane klepat bude ..

bmw5-e28-e34/m50b25-cvakanie-hydrostely-t95568-15.html
 
Užívateľov profilový obrázok
chrobu
Príspevky: 96
Registrovaný: 24.1.2009
Auto: nove
Kraj: Banskobystrický

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Piatok, 19. Februára 2016, 10:46

Cely tento pribeh, vratane prispevku citovaného ma len utvrdzuje v tom, ze na slovensku beho neskutocne vela nesvojprávnych ludi.
Ako si mohol to auto kupit? Ak by mne predajca zahlasil, ze nebudem soferovat okamzite by som ho pozdravil a zaprial vela stastia. Dalsia vec, ak ma auto zjavne vady a niekto neni ochotny spustit z ceny nic tak uz len z principu by som sa rozlucil. Neviem preco si ludia nechavaju srat na hlavu. Ked sa autam nerozumiem zoberem si so sebou mechanika. Potom sa mi nemoze stat, ze kupim auto po dvoch totalkach.

Dalsia vec, Shinobi_san prosim ta kde s tymto pristupom nachadzas tych mentalov co kupuju tie pozliepance? S takym pristupom co prezentujes by od teba normalny clovek nekupil ani rozok.
Samozrejme tvoja cielova skupina (pozliepane 20 rocne auta za jednu - dve vyplaty normálneho cloveka) su ludia presne taky akých opisujes.

Cele zle toto, skutocne tolko pacientov co je v tomto state pokope to sa len tak nevidi vo svete. A tusim znacka BMW ich pritahuje zo vsetkych znaciek najviac ](*,)


Shinobi_san napísal:

Bolo napísané na mňa Adam. Chalanisko čo ti ho predával paradoxne odjazdil na ňom pomaly viac ako ja, 36tiek mal haldu, ja som mal tento kalendárny rok 11 kusov, celkovo niečo pod štyridsať. Áno, rozumieme sa tým tak, že o nich vieme všetko. Nikto ťa do kúpy nenútil, sám si sa rozhodol. Samozrejme že auto bolo na predok búrané, keď tam vpredu hralo troma farbami - to nieje ojeb, to znamená len že si zanedbal očného. Bok auta je vysvetlený v chefinovom príbehu - nieje to odfláknuté, je to dobrá práca - podľa možnosti by som si to nechal spraviť tam. Bolo to robené pred 5timi rokmi, asi extra nemáš predstavu o životnosti lakovacích prác. Klepe spodok? M52 klasika, môžeš použiť hustejší olej, efekt vo výsledku žiadny. Všetci tak jazdíme, málokto to rieši výmenou ložísk. Zimu auto s nami nezažilo, pochybujem že by nejaká cievka vynechávala. Netreba si sprostosti vymýšľať. Hnilé prahy? Ale prosím, auto má odtokové kanály v prahoch skrz šíber a plastové kryty prahov? Poznáš horšiu kombináciu? Keby boli zdravé, bola by to rarita. A dupľom na aute čo má slovenských tachometrových 300tis km.

Moje podmienky pri predaji sú buď vytasíš peniaze alebo ideš domov. Ak na to máš, nieje žiaden problém. Zistíš, keď budeš predávať jedno vozidlo každý 1/2 týždne, čo za čvarga je tu v slovenskom banánovom štáte. Na tisíc eurové auto sa zapaľovať v nebankovke :thumbup: . Máš šťastie, že ťa viezol on a nie ja :D keby si mi zahlásil, že prídeš vyplatíš ideš domov a po pri "testovacej jazde" povieš, že sa ti to vlastne páči tak si skúsiť vybaviť peniaze? Vyhodil by som ťa namieste z auta.

Niečo si sa snažil riešiť mesiac po predaji? Čo si chorý? Vytriezvel si z delíria? Auto si videl, obzrel si si viac ako by som ja takému ako si ty dovolil, páčilo sa ti, súhlasil si. Aké kompenzácie za čo? Že si si neskontroloval, tak skúsim pozapalujem predajcu naspäť, možno to výjde. Keď si teraz zistil, že sa do 36tiek vlastne nerozumieš, zober si nabudúce niekoho so sebou, s takým ktorý vie ktorá bije sa ja nemám problém na priame otázky baviť.

Ale máš inak jednu z najlepších e36tiek na Slovensku, tak by si nemal plakať. Videl som VŠETKY, nemýlim sa často. Držím palce na cestách, veľa spokojných kilometrov. Bolo to jedno z najlepších áut aké som mal.
Leon FR
EX: BMW e46 330dT, 150kW, 6q manual - chip by Donuzo
EX: BMW e39 540i, 6q manual, M-packet
EX: BMW e39 540iA
EX: BMW e46 330i
EX: BMW e46 323 Ci
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 19. Februára 2016, 11:05

jasne ze keby ma predavajuci nechcel pustit za volat tak instantne odchadzam.

ale z druhej strany musim dat za pravdu shinobisan ze tolko ***** co vam vola ked predavate auto tak sa ani necudujem ze zvolil pristup aky zvolil. Ja som sa poucil z vlastnych chyb na ktore som osobne doplatil pri predaji a to do buducna tak , ze ked predavam auto z ceny nespustam (alebo tak mozno max 5 percent z ceny) a do zmluvy uvadzam ze auto sa predava bez akejkolvek zaruky. Dovidenia. Nechces pride dalsi. Na Slovensku sa bohuzial inak neda s tou bandou zapozickovanych tupcov, sockarov a chronickych zjednavacov. :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4126
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 19. Februára 2016, 11:56

Chrobu, tak kym neukazes peniaze ani ja by som ta za volant nepustil, istotne sa nenecham zabit vo vlastnom aute ;)
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
chrobu
Príspevky: 96
Registrovaný: 24.1.2009
Auto: nove
Kraj: Banskobystrický

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 19. Februára 2016, 12:23

Mozno ked budes predavat tu M3 tak potom to budem chapat. Inak neopodstatnene a okamzite sa otacam a ako kupca kracam prec. Ukazovali sme si v skolke ](*,)
Leon FR
EX: BMW e46 330dT, 150kW, 6q manual - chip by Donuzo
EX: BMW e39 540i, 6q manual, M-packet
EX: BMW e39 540iA
EX: BMW e46 330i
EX: BMW e46 323 Ci
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: [e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Piatok, 19. Februára 2016, 12:50

ja som jazdieval do prace kazdy den cca 2km tam a 2km spat a ziadnu horcicu som na vicku nemal :mrgreen:
E36 compact 316i           (||||)(||||)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných