... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Autor témy
Príspevky: 12284
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 13:23

Mozno to tu bolo,ale pre istotu....zakaznikov uz roky upozornujem na tuto vec:

http://blog.autobazar.eu/aktualne-pozor ... 1KZl1HIN==
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 13:54

A ako poznas fake olej? okrem ceny, lebo povedzme si na rovinu ze aj niektore predajne maju olej viac ako 100% marze na tom ked nie viacej.
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 13:58

ľudom stačí najlacnejšia cena aj keď je zdroj neoverený a idú po tom, je to každého voľba, potom nech sa ale nečudujú že kupujú pančované oleje keď si nevedia priplatiť :thumbup: vedeli sme všetci že sa to deje, len ľudia si nahovárali, nech kupujú ďalej :mrgreen:
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2319
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:09

Tak ono to je diskutabilné, ktorému e-shopu môžme veriť. Všetci nás kŕmia tým, čo chceme počuť...
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:15

Asi tak, lebo je podľa mňa blbosť kupovať olej napr. z Forstingera, lebo je drahší ako napr. od Damo oleje alebo miestnych predajcov, ktorí na tých olejoch nemajú aj 50% maržu. Najlepšie bolo, keď som musel kupovať olej v autorizovanom servise (trochu som sa vtedy ojebal, ale nikde nemali zrovna ten ) a za liter som im dal 20 €, pritom na nete stojí liter 4,9€.......
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2319
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:19

90% shopov berie oleje z jedného zdroja. Kto ma vyvedie z myslenia, že mi nepredáva panč? To mi akože ukáže napr. zmluvu so SHELL rafinérkou?
Neviem či by Olej pošta, Damo, ... riskovali povesť kvôli takémuto dačomu.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4126
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:21

tak ja do M-ka som zatial objednaval priamo s tade http://www.ravenol.de/home.html http://www.ravenol-shop.de/ tak dufam, ze ziadny panc nehrozi
Naposledy upravil/-a pistacik11 v Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:28, upravené celkom 2 krát.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:24

Moja skúsenost :

Ja ked som kupoval olej ešte do 535d tak na heureke stál ten istý 8 aj 20€ 1L :mrgreen: Jednalo sa o Castrol a logicky nie je možné aby sa jednalo o to isté za tak rozdielne ceny, dokonca verím tomu že tie olej e-shopy čo akože ""garantuju"" originalitu olejov sú sami pri niektorých produktoch v omyle že majú originál a ponúkajú falšovaný olej. Lebo ty falš oleje su na pohlad prvotriedne spracovane k nerozoznaniu od originálu a "ojebat" už s takými výrobkami ktoré chodia ešte zapečatené v originál kartonoch nejaké e-shopy je pre taký gang už hračka len na papieri. A preto monho predajcov ani nemá tušenie či nejaké podozrenie ked že všetko vyzerá originálne od koho vlastne olej má..

No tak som napísal priamo do Castrolu že prečo ich olej stojí niekde 8€ a inde 20€ s tým že neviem kde ich olej kúpiť.
Nato mi napísali že sami evidujú na trhoch obrovské množstvo ich falošného oleja a že s tohoto dovodu začali pridávat do oleja fosfor či čo že originálny ich olej musí pod UV svietit. (ale verím že aj to sa možno už falšuje) a poslali mi všetkých ich zmluvných odberatelov a dokonca ešte mi poslali že ktorý odberatel má aktualne najčerstvejší olej priamo od nich a že mi doporučujú výhradne nakupovat len od nich, len tam má človek záruku. Tak som začal porovnávať ceny u ich zazmluvnených predajcov a čuduj sa svetu zrazu bol najlacnejší len okolo 16€ 1L. Potom sa tu naskytuje otázka odkial tie e-shopy ten zaručene original Castrol olej za 8€ berú ked originál Castrol im ho vobec nedodáva :) Každý nech si spravý názor sám.

PS: nechcem tvrdit že tie e-shopy majú všetko zaručene fake a podobne, len nech si každý zistí ktorý predajca jeho oleja je original zazmluvnený a len tam má istou. Ja si myslím že pre tú istotu tých pár eur naviac stojí.
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:26

upir156 napísal:
90% shopov berie oleje z jedného zdroja. Kto ma vyvedie z myslenia, že mi nepredáva panč? To mi akože ukáže napr. zmluvu so SHELL rafinérkou?
Neviem či by Olej pošta, Damo, ... riskovali povesť kvôli takémuto dačomu.


tak to pozor, nenarážal som na nikoho z týchto dvoch, asi som sa zle vyjadril, ale je veľa novo vznikajúcich eshopov čo majú až priam neuveriteľné ceny a ľudia sa tešia :) pritom to není reálne, samozrejme ich existencia je len dočasu. Máme viacero zákazníkov ktorý k nám prišli presne z tohto dôvodu, Pančovaný olej znalý človek pri bližšej analýze rozozná

na margo mpowera, castrol je olej ktorý sa pančuje najviac. Castrol si zato môže čiastočne sám, pretože postavil veľa podiferných fabrík na výrobu po všeliakých štátoch a potom ich kvalita už išla prudko dole a už dlhé roky není to čo býval na začiatku.
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2319
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 14:33

runder napísal:

tak to pozor, nenarážal som na nikoho z týchto dvoch, asi som sa zle vyjadril, ale je veľa novo vznikajúcich eshopov čo majú až priam neuveriteľné ceny a ľudia sa tešia :) pritom to není reálne, samozrejme ich existencia je len dočasu. Máme viacero zákazníkov ktorý k nám prišli presne z tohto dôvodu, Pančovaný olej znalý človek pri bližšej analýze rozozná

na margo mpowera, castrol je olej ktorý sa pančuje najviac. Castrol si zato môže čiastočne sám, pretože postavil veľa podiferných fabrík na výrobu po všeliakých štátoch a potom ich kvalita už išla prudko dole a už dlhé roky není to čo býval na začiatku.

Nenarážal som zrovna na teba, myslel som to všeobecne.
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 15:19

Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Rocker
Príspevky: 124
Registrovaný: 25.3.2013
Auto: BMW 323i
Kraj: Trnavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 15:52

TT-SIMIK napísal:
Mozno to tu bolo,ale pre istotu....zakaznikov uz roky upozornujem na tuto vec:

http://blog.autobazar.eu/aktualne-pozor ... 1KZl1HIN==


Bez nejakých osobných útokov, urážania sa... Ako mi zaručíš napr. Ty, že u Teba v servise dostanem len "original" olej?? Každý jeden predajca sa bije do hrude, že on má 101% nefalšovaný olej.

Ten článok už ide celým netom:
http://www.autosnov.sk/aktualne-pozor-na-falosne-oleje/
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 17:17

Rocker napísal:
Bez nejakých osobných útokov, urážania sa... Ako mi zaručíš napr. Ty, že u Teba v servise dostanem len "original" olej?? Každý jeden predajca sa bije do hrude, že on má 101% nefalšovaný olej.

pozri, tu uz ide iba o to ci ta nejaky slovak chce ojebat a zarobit na tebe viac alebo nie, pokial si si niesi isty a chces nakupovat urcite original tak zajdes povedzme do nejakeho slusnejsieho servisu napriklad pod znackou Bosch a tam ked budes kupovat olej ten bude urcite pochadzat od realne zazmluvnenych partnerov za 16e liter a nie 7,99e liter z eshopu
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
Užívateľov profilový obrázok
Rocker
Príspevky: 124
Registrovaný: 25.3.2013
Auto: BMW 323i
Kraj: Trnavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 18:34

k33p napísal:
pozri, tu uz ide iba o to ci ta nejaky slovak chce ojebat a zarobit na tebe viac alebo nie, pokial si si niesi isty a chces nakupovat urcite original tak zajdes povedzme do nejakeho slusnejsieho servisu napriklad pod znackou Bosch a tam ked budes kupovat olej ten bude urcite pochadzat od realne zazmluvnenych partnerov za 16e liter a nie 7,99e liter z eshopu


Ok, rozumiem, aj to znie logicky. Kopec slovákov, či čechov(na rôznych diskusných fórach) rieši kvalitu výškou ceny. Čím drahšie, tým kvalitnejšie. Najlacnejšie je zaručené falšované. Napr. som kupoval pneu Firestone z e-shop za 44eur. Aktuálne DOT, žiadne 2r. pneu zo skladu. Ale tie isté pneu boli v ponuke u iného predajcu skoro 70eur. Takže tie lacnejšie nie su original Firestone?? Myslím, že tam boli ešte za 42eur, no ten obchod som nepoznal, tak neobjednávam.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2319
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Panc olejov

Nedeľa, 10. Januára 2016, 19:53

Aj fake oleje 8 eurove môžu predávať po 20e. Že je drahší neznamená, že nieje pancovany.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 20 neregistrovaných