... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16
reklamne predmety bmwklub.sk
 
wladas47
Príspevky: 421
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: 318iS
Kraj: Bratislavský

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Sobota, 16. Mája 2015, 13:51

ppmajko napísal:
pripada mi to trocha divne, ze zakaznik ma nieco platit,,,,ved predsa on si nevymyslel tu opravu
to akoze keby bola zvolavacka na trebars kluku tak si mam platit naplne????to je riadna blbost
zistoval som v VW a KIA tam zakaznik v ziadnom pripade nic neplati, taktiez ked sa nieco meni napr. ceed mal tiez problem s napinakom rozvodov tak sa automaticky menia cele rozvody, tak by to malo byt

v tomto ma BMW trocha sklamalo, tie auta niesu lacne a tak by sa k zakaznikom mali spravat



tak ako pri garančke platíš za výmenu náplni tak aj tu lebo náplne máju svoju životnosť a treba ich pravidelne meniť....určite si pred týmto nepôjdeš meniť olej keď vieš že ti ho vypustia a dajú ti novy
Ex Mazda RX-7 FC

Amalka 318is http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318is-wladas47-t69021.html
/filter Green/cat MagnaFlow/exhaust Simons/underpulley RUFF/alu cooling/EVANS Coolants/brake Zimmermann 300x22/

Predám http://www.bmwklub.sk/predaj-nd-bmw/vypredaj-veci-e36-t99232.html
 
tusiak2
Príspevky: 89
Registrovaný: 22.3.2015
Kraj: Zahraničie

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Pondelok, 18. Mája 2015, 08:14

pejo napísal:
Ako som slubil, posielam ofotenu fakturu.
Moj pripad popisujem vyssie (BMW vymenu uznalo, preplacalo material plus pracu. Ja som doplacal vymenu naplni - olej, nemrznuca, atd..)

Faktura 1 cast:
- vidno cenu, ktora je normovana za pracu (889,39 EUR bez DPH) (1067,27 EUR s DPH)
- cena, za vsetky nahradne diely (381,21 EUR bez DPH) (457,45 EUR s DPH)
- SPOLU: 1524,72 EUR s DPH
- tuto ciastku hradilo celu BMW


Faktura 2 cast:
- diagnostika (10,98 EUR bez DPH) (13,18 EUR s DPH)
- nahradne naplne (129,99 EUR bez DPH) (155,99 EUR s DPH)
- vehicle check - nepovinna polozka, to som mal ako servisny interval kontroly vozidla (38,43 EUR bez DPH) (46,12 EUR s DPH)
- SPOLU: 169,17 EUR s DPH povinne pri vymene rozvodov
- tuto ciastku musi platit zakaznik



:thumbup: dík
BMW 318d E91 09 , N47D20U0
Chip od http://www.powermotion.sk 126kW 171Ps
FOTO http://www.imagehosting.cz/?v=image652.jpg
 
BMW-5-520d
Príspevky: 2
Registrovaný: 28.3.2015
Auto: BMW-5-520d
Kraj: Prešovský

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Štvrtok, 21. Mája 2015, 23:30

Ahojte

Tak ako som pisal uz skor ze mi to v BMW potvrdili tak mi aj ked po mesiaci no predsa len auto dali dohromady a latil som nieco cez 70 eur za doplnenie servo oleja a vymenenej krytky na spojke. Inac vsetko fratis a auto funguje ako hodinky ..
 
svanto66
Príspevky: 882
Registrovaný: 31.5.2009
Auto: E91 318d LCI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Piatok, 22. Mája 2015, 09:13

Kloky napísal:

...pri výmene som mal okolo 46tis. sa mi zdá
Chlapík z CR my písal, že sa mu pretrhla pri 20tis. km, má tiež F30, menili mu cely motor potom, ale v rámci záruky.


20 a 46tis km?? to co uz je..myslel som si, ze sa to stava okolo 150-200tis km..ostatni su na tom ako? :roll:
E93 M3 LCI
E91 318d LCI
E46 320d EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ppmajko
Príspevky: 906
Registrovaný: 8.5.2011
Auto: BMW G11 730Dx
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Piatok, 22. Mája 2015, 11:16

136 tis. :?
BMW G11 730Dx, e60 LCI 530d, e90 318d LCI
ROZPREDAM BMW F10,F11,F15,F06,F25,F26,F01,F07,G11,G30, G31,,,info=sprava
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Piatok, 22. Mája 2015, 11:35

Včera som bol tiež v BMW Group M - Dúbravka na základe toho čo písal pejo môžem potvrdiť maximálna spokojnosť, žiadna arogancia ochota ústretovosť - vybavoval ma servisný poradca pán Dugovič zo 100bodov by mal 150 :wink:

Časť 1:
šiel som preto do dubravky lebo v žiline mi povedali že auto spada do zvolavačky ale ma už 200tisic pomalu tak jedine ak si všetko zaplatim sam nikto sa ani len neobťažoval to auto čo i len ypočuť či tu reťaz nepočuť spytal som sa či sa to da aspoň na nejakom stroji skontrolovať povedali že da ale nech im najprv podpišem nejaky papier a ak to bude zle to musia vymeniť s tým že by som to platil ja kukal som na nich ako chuj že čim im nehrabe a odišiel som tvarili sa akože čo tu chceš s taku staru bučoru (2008)

Časť 2:
Zavolal som na zaklade pejovej spokojnosti do Group M a okamžite mi cez telefon všetko potvrdili že nech pridem samozrejme že moje auto s motorom N47 spada do zvolavačky a je jedno kolko ma km (neni to jedno vtedy ak označenie motora nespada do zvolavačky ale to vam hned povedie cez telefon poslednych 7vin)
Ako som spominal prevzal si ma pan Dugovič všetko ochotne vysvetlil s ničim nebol problem auto rano prevzali spravili test okolo 12:00 mi volali že moje auto je v poriadku nech si preň pridem Vymenili akurat šponovak znova spravili test s vysvetlenim že ma za ulohu zlepšiť technicky stav vozidla a predlžiť životnosť inač po technickej stranke že mam auto v poriadku čo kontrolovali tiež O:)
Samozrejeme mi povedal pred tym že môže byť aj taka možnosť že to bude treba meniť a auto ostane u nich cca 5dni nechaval som im tam aj techničak že ak by to menili robili by aj dlhšiu skušobnu trasu - samozrejme všetko na naklady BMW

2 autorizovane servisy a ako by povedala zuzka plačkova pristup o 365stupňov iný

keď budem potrebovať niečo s autorizovaneho servisu tak jedine od nich Group M
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Piatok, 22. Mája 2015, 11:42

A ešte samozrejmosť bola kafka :wink: vnutri povysavane a z vonku uplne vyleštene a odvoz od nich do avionu =D> =D> =D> =D> a nechceli ani ero čo mi už aj bolo blbe (ale tiež som mu tam čosi hodil na sedačku na kafku) :oops: zaujimave že ma odviezli na audi do avionu :D
takže zhrnutie bol som cely happy s pristupu a ochoty mohli by tam niektory "autorizovany predajcovia" absolvovať školenie
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7519
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Piatok, 22. Mája 2015, 11:45

pridam skusenost k uz tu raz spomenutej zvolavacke na N47

Autopalace BA:
- auto pristavene na kontrolu
- pri druhej navsteve vymena napinaku
- zvuk nezmizol
- nasledne siel sam majitel auta na kontrolu rozvodu, predpokladana cena 170e
- autopalace odporucil vymenu a pridal cenovu ponuku, asi desatnasobok predoslej sumy
- nasledne majitel argumentuje, ze auto tam bolo na zvolavacku pred 590km, servis potvrdil, retaz mu vsak vymenit nechcu

nasledna navsteva Group M:
- oboznamenie so situaciou
- Group M spravil kontrolu rozvodu zdarma a upozornil, ze technicka akcia uz bola uplatnena a nie je mozna jej opatovna realizacia, odporucenie na reklamaciu v AP
- kontrola preukazala, ze retaz je suca na vymenu
(dalsie plusove body za komunikaciu, pritomnost pri kontrole, upozornenie na ine nedostatky...)

Uvidime ako sa k tomu postavi Autopalace, no urcite prebehne aj komunikacia s importerom a pravnikom
 
Užívateľov profilový obrázok
ppmajko
Príspevky: 906
Registrovaný: 8.5.2011
Auto: BMW G11 730Dx
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Pondelok, 25. Mája 2015, 06:24

no neviem pripada mi trocha smiesne ze vo vela pripadoch vymenia len napinak,,,ja osobne by som trval na tom nech ma predom informuju co idu menit a ak len napinak tak by som si dal vymenit minimalne este strednu retaz-stoji cca 50e,,,a uz ked to maju rozobrate tak to neni ziaden problem
BMW G11 730Dx, e60 LCI 530d, e90 318d LCI
ROZPREDAM BMW F10,F11,F15,F06,F25,F26,F01,F07,G11,G30, G31,,,info=sprava
 
m-jay
Príspevky: 5
Registrovaný: 10.4.2015
Auto: BMW E91 320D
Kraj: Košický

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Streda, 3. Júna 2015, 08:32

Za výmenu šponováku si platil niečo? či vôbec nič? pretože ja som tam bol včera a mne povedali že na moje auto sa nevzťahuje technická akcia ale vymenili mi šponovák za 81€. nechápem tomu keď mám tiež motor N47 akurát že Vin uvedené v zvolávačke nemám. dik za info

Asvo41 napísal:
Včera som bol tiež v BMW Group M - Dúbravka na základe toho čo písal pejo môžem potvrdiť maximálna spokojnosť, žiadna arogancia ochota ústretovosť - vybavoval ma servisný poradca pán Dugovič zo 100bodov by mal 150 :wink:

Časť 1:
šiel som preto do dubravky lebo v žiline mi povedali že auto spada do zvolavačky ale ma už 200tisic pomalu tak jedine ak si všetko zaplatim sam nikto sa ani len neobťažoval to auto čo i len ypočuť či tu reťaz nepočuť spytal som sa či sa to da aspoň na nejakom stroji skontrolovať povedali že da ale nech im najprv podpišem nejaky papier a ak to bude zle to musia vymeniť s tým že by som to platil ja kukal som na nich ako chuj že čim im nehrabe a odišiel som tvarili sa akože čo tu chceš s taku staru bučoru (2008)

Časť 2:
Zavolal som na zaklade pejovej spokojnosti do Group M a okamžite mi cez telefon všetko potvrdili že nech pridem samozrejme že moje auto s motorom N47 spada do zvolavačky a je jedno kolko ma km (neni to jedno vtedy ak označenie motora nespada do zvolavačky ale to vam hned povedie cez telefon poslednych 7vin)
Ako som spominal prevzal si ma pan Dugovič všetko ochotne vysvetlil s ničim nebol problem auto rano prevzali spravili test okolo 12:00 mi volali že moje auto je v poriadku nech si preň pridem Vymenili akurat šponovak znova spravili test s vysvetlenim že ma za ulohu zlepšiť technicky stav vozidla a predlžiť životnosť inač po technickej stranke že mam auto v poriadku čo kontrolovali tiež O:)
Samozrejeme mi povedal pred tym že môže byť aj taka možnosť že to bude treba meniť a auto ostane u nich cca 5dni nechaval som im tam aj techničak že ak by to menili robili by aj dlhšiu skušobnu trasu - samozrejme všetko na naklady BMW

2 autorizovane servisy a ako by povedala zuzka plačkova pristup o 365stupňov iný

keď budem potrebovať niečo s autorizovaneho servisu tak jedine od nich Group M
 
Peto24
Príspevky: 542
Registrovaný: 19.4.2009
Kraj: Prešovský

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Streda, 3. Júna 2015, 09:53

m-jay napísal:
Za výmenu šponováku si platil niečo? či vôbec nič? pretože ja som tam bol včera a mne povedali že na moje auto sa nevzťahuje technická akcia ale vymenili mi šponovák za 81€. nechápem tomu keď mám tiež motor N47 akurát že Vin uvedené v zvolávačke nemám. dik za info


Veď to je na tom , že všetky N47 s tým majú problém , ale nie všetky spadajú ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
TomLebarV
Príspevky: 46
Registrovaný: 28.5.2013
Auto: BMW E81
Kraj: Žilinský

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Streda, 3. Júna 2015, 16:22

Požiadal som BMW GROUP M, a.s. Bratislava o vysvetlenie prečo sa daná technická akcia vzťahuje len na určité kódové označenia motorov N47-XXXX. odoslané 02.06.2015 11:18
Zatiaľ bez odpovede.
Obrázok
 
PetoK
Príspevky: 9724
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Streda, 3. Júna 2015, 16:28

Ani ti nic nepride...
 
Užívateľov profilový obrázok
Gorgi
Príspevky: 926
Registrovaný: 20.4.2009
Kraj: Bratislavský

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Streda, 3. Júna 2015, 16:34

S touto otazkou sa obracaj bud na zakazniky servis importera alebo priamo na bmw ag, a nie na pesiaka dealera ...
A mozno sa aj odpovede dockas ... :roll:
 
m-jay
Príspevky: 5
Registrovaný: 10.4.2015
Auto: BMW E91 320D
Kraj: Košický

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [potvrdené]

Štvrtok, 4. Júna 2015, 14:30

Je mi jasné že nie všetky tam spadajú, ale písal som mu súkromnú správu či jeho vin bolo v zvolávačke alebo nie...lebo vyjadril sa len že neplatil ani korunu. Tak preto som sa opýtal !

Peto24 napísal:

Veď to je na tom , že všetky N47 s tým majú problém , ale nie všetky spadajú ](*,)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných