... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 22:42

:mrgreen: kkt chválenkársky
plachta by v garáži asi pomohla..ale aj tak s tým raz musíš ísť von :D
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Autor témy
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 22:47

zase mi to vyhadzujte na oci :mrgreen:
no ide o to ze ked pojdem von nebude to cele od prachu , lebo v nasej garazi sa prasi jak kurva.. ten chalan mi poradil vyfukat to kompresorom , ale aj to ze nie je dokonale , no aspon nieco.Len ze ja mam kompresor akurat tak na pneumatiku to je strasne slabe :mrgreen:
 
blavak1
Príspevky: 948
Registrovaný: 15.1.2012
Auto: zx-10r
Kraj: Bratislavský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 22:51

zober vapku a vystriekaju ju s nou a nebude prach :D
Nikdy chyby, vždy len lekcia.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Autor témy
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 22:55

no to zas bude mokre :mrgreen: asi som moc narocny :D
 
Užívateľov profilový obrázok
locarno
Príspevky: 318
Registrovaný: 18.9.2011
Auto: Non BMW
Kraj: Trnavský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 23:02

Kúp si obyčajnú foliu ktorá sa používa pri malovaní, stojí to pár centov a paradne snou zakryješ celý voz.. :D
Jano
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Autor témy
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 23:03

dobry napad :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Hajecek
Príspevky: 1699
Registrovaný: 24.10.2012
Auto: E36 325iA Cabrio
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Lozorno - Bratislava

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 23:07

nechceme do toho kecat vyzera to fakt paradne :thumbup: ale po detailingu davat vosk ? ... to nema nejaky zmysel podla mna ... ak vosk tak karnaubsky (neviem ani jak sa to vyslovuje ne to este pise :D ) a aj ten doda taky paradny efekt len na par dni. Skor si myslim ze tam mas par vrstiev sealentov ... inak ak chces aby ti to vydrzalo fakt dlho a aby si to mohol aj vapkovat tak si tam daj spravit aj keramicku ochranu laku sice to neni najlacnejsia zalezitost ale myslim si ze to auto za to stoji :thumbup: teraz keby si to prebehol vapkou a mal to co len trosku zaprasene tak to hned doskrabes aj ked to ty volnym okom nevidis jak na to zasivietis svetlom zbadas to a bude ta to stvat :D a tak isto to plati aj pri foliach a roznych plachtach... poznam to lebo som to zazil na mojom byvalom coupecku :D ... ale este raz chvalim fakt paradne :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
skoki
Príspevky: 1300
Registrovaný: 14.10.2009
Auto: BMW e46 328i touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 23:28

tak samozrejme po umytí, vyčistení laku, rozleštení sa určite musí aplikovať vosk koli ochrane laku, lebo pokial lak poriadne vyleštíš a nenanesieš vosk alebo keramickú vrstvu tak sa ti veľmi rýchlo poškriabe. Sealent je ideál potom používať po umývaní na podporu výdrži vosku a samozrejme to dodá aj trochu hlbky. Samotny sealent bez vosku by asi nebol uplne ideal lebo nemá takú výdrž. podľa druhu vosku môže vydržať aj pol roka. Pokiaľ ovšem použiješ kvalitný prírodný vosk s vysokým obsahom carnauby tak musíš auto umývať ph neutrálnym šamponom aby ti vydržal. Stačí keby si raz auto umyl nejakým agresivnejšim šamponom môžeš voskovať na novo :-D
Plachta by problém vyriešila ale musela by mať konštrukciu aby sa ti nedotýkala laku.
 
Užívateľov profilový obrázok
Hajecek
Príspevky: 1699
Registrovaný: 24.10.2012
Auto: E36 325iA Cabrio
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Lozorno - Bratislava

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 6. Februára 2014, 23:44

no s tou plachotou jedine tak ako pises :mrgreen: dalsia moznost vystriekat garaz vodou celu to na isty cas od prachu dost pomoze ... ale co sa tyka toho vosku tak som pocul prave ze ten sa nedava ale samozrejme mozu byt rozne techniky to sa nehadam :roll: len co mne robili auto chalani v detail arte tak vraveli ze carnaubsky vosk je fakt hlavne na showkary vhodny kedze fakt rychlo vytraca svoj efekt aspon teda co viem a teda poziva sa len ako dodatocny lesk na par dni na vystave ... a prave sealenty ako vravis dodavaju tu hlbku a hlavne vydrz lebo nieje taky makky ako vosk a dokonale dokaze vyhladit plochu ... nieco ine je uz keramika to ked som videl postup nanasania a vsetko okolo toho tak som nechapal :D ... a ta sa tiez nanasa na master sealenty a samozrejme este na podkladovu vrstvu kedze ten sealent vytvori tak hladky podklad na laku ze samotna keramika nanho nieje schopna poriadne chytit :smile: v poslednej dobe sa o toto zacinam odost viac zaujimat a hlavne ma to zacina bavit lebo ked vidim co sa da za pomoci kvalitnych pripravkov dokazat tak to je az neuveritelne :thumbup: ked som bol u chalanov detail arte a povedali mi ze ich regal s pripravkami bez vybracnych brusok a podobnych srandiciek stoji asi dovjnasobok mojho auta skoro sa mi panenky pretocili :D :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Dogg88
Príspevky: 6052
Registrovaný: 25.1.2009
Auto: n/a
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Piatok, 7. Februára 2014, 10:12

Nehnevaj sa na mna ale keby som si siel v roku 2005 (napríklad) kupit novu E60 a na salóne by mala pre svetle vacsiu medzeru ako pre blatniku a predajca by mi povedal toto :arrow:
zollo napísal:
... údajne aby sa chvenie naraznika neprenasalo na svetla ... (na tejto to je este vcelku v poho )...

v tej chvíli by som odišiel do Audi alebo Mercedesu :lol:
Klub tvoria ľudia, nie autá...
________________
W140 & S210 & E36 & E36 & E34 & GIII & C5 & 312
________________
Mám prázdny život a žiadnych kamarátov, preto sedím celý deň na internete, stalkujem ľudí a vnucujem im svoje správne názory. Marián K., Trenčín
 
zollo
Príspevky: 418
Registrovaný: 22.9.2012
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Piatok, 7. Februára 2014, 11:15

ono, v podstate, ano mas pravdu ... je to min. usmevne zdôvodnenie :D
skratka narazal som na to, ze s tou medzerou nespravis nic .. tiez som asi 2x zhadzoval naraznik kvoli tomu + som kupil nove drziaky naraznika a nic (samozrejme sa to zlepsilo, ale nie tak ako by som si predstavoval ](*,) )
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Autor témy
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Piatok, 7. Februára 2014, 15:43

Dogg88 napísal:
Nehnevaj sa na mna ale keby som si siel v roku 2005 (napríklad) kupit novu E60 a na salóne by mala pre svetle vacsiu medzeru ako pre blatniku a predajca by mi povedal toto :arrow:

v tej chvíli by som odišiel do Audi alebo Mercedesu :lol:

no to uz by si si pomohol v tej dobe :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Bengalll
Príspevky: 588
Registrovaný: 8.10.2010
Auto: zobrala leasingovka
Kraj: Žilinský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Piatok, 7. Februára 2014, 21:33

V prvom rade ti musím pochváliť autičko :thumbup: a v druhom aj ja mam na svojej E60 problem s tym M naraznikom...

Chcem to trošku doma na dvore napraviť aj keď viem že tam väčšia špara bude vždy....

Kde ešte drži ten náraznik? Viem asi o 5 torx šroboch úplne hore a o tých pri kolesach čo šrobujú dohromady podblatnik, náraznik a blatnik, ešte tu musí byť asi niekde vpredu chytené nejakým šróbom či???

Poprosím o múdru radu, kľudne aj PM až tu nezasierame pekný príbeh. ďakujem
aktualne audi a6 4G
ex:audi a6 c6 avant 3,2 FSI
ex: audi a6 c6 3,2 FSI
ex: volvo S80II D5
ex: octavia2 RS 2,0TDI
ex: e39 touring 530d
ex: e60 530i
ex: e39 523i
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Autor témy
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Sobota, 8. Februára 2014, 16:02

 
Užívateľov profilový obrázok
SseNno
Príspevky: 38
Registrovaný: 11.3.2013
Auto: G01 LCI
Kraj: Žilinský

Re: [ E60 535d LCI ] Detailing finished str.48

Štvrtok, 13. Februára 2014, 18:10

Paráda, presne toto to auto potrebovalo... Možno e60 už nemajú dušu ale tento exemplár je určite výnimka... :)
F48 18d xDrive
E60 535d LCI

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných