... všetko o BMW ...

Moderátor: jararak

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Autor témy
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Starostlivost o auto s velkym rocnym najazdom

Utorok, 23. Mája 2017, 16:35

Chcel by som otvorit diskusiu na temu starostlivosti o daily auto.
Rocne najazdim 70-80k, niekedy aj 3k za tyzden, mam tmave auto a mam ho rad ciste.

Aktualne prevadzkujem metodu maintenance wash vs total wash + protect.
V skratke asi tak:
-maintenance
1-2x tyzdenne auto "narychlo umyjem", podla stupna znecistenia bud len jemny oplach alebo aj pre-wash resp. odstranovac musiek na kriticke miesta, nasledne oplach, sampon a dosusenie. Na disky kefka a jemny cistic diskov. Bez aplikacie akejkolvek ochrany.
-total
Raz za 1-2-3mes (podla chuti, volneho casu a stupna znecistenia) riadne umytie - aktivna pena alebo pre-wash na cele auto, cistenie do detailov, podla potreby clay, vysusenie a odlestenie novych poteseni :) dalej riadne vycistenie diskov s IronX, vycistenie pneu. Nasledne cele auto odmastim a aplikujem ochranu - bud vosk alebo sealant. Na skla tekuty stierac, plasty a tesnenia bud mam C4 alebo ich osetrim prislusnym pripravkom, rovnako pneu aj interier.

Ako ochrana laku sa mi asi najlepsie osvedcil Reload - nemam vela casu, takze rychlost a jednoduchost aplikacie mi velmi vyhovuje, nehovoriac o hydrofobnych vlastnostiach.

Strasne ma ale stve ked v piatok umyjem auto a v nedelu po pribudnuti 0,5-1k km je cele zaprdene od hmyzu...proste to nestaci len oplachnut ako prach a musel by som znovu dat maintenance wash... mali by ste nejake odporucenia co s tym? (nejazdit? :) )Nerobi mi problem tomu venovat 20min, ale na cely maintenance wash nie je cas... A odstranovac hmyzu/pre-wash dost znizuje zivotnost ochrany laku.

Este jedna tema do plena - dost mi vadi, ze si do garaze kazdym vjazdom nosim spinu, riesili ste niekto nejaky system ocistenia pneu pred vjazdom? Rozmyslam vyskusat dat pred vjazd nejaky koberec :)

Dik za nazory/postrehy
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Starostlivost o auto s velkym rocnym najazdom

Utorok, 23. Mája 2017, 20:50

Zaujala ma tá ochrana Reload. Pozerám aj na stránkach autodetailu a ani to nie je drahé. Aká je aplikácia? Ako dlho to vydrží? Lebo voči aerosolom nemám veľkú dôveru žeby ochránili dlhodobo lak a našiel som to na predaj práve ako rozprašovač. Nedá sa to skôr porovnať k detailerom? Alebo to vydrží toľko, čo rovnako veľa vrstiev klasicky naneseného sealantu alebo vosku?
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Autor témy
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Starostlivost o auto s velkym rocnym najazdom

Utorok, 23. Mája 2017, 22:24

Aplikacia je, ze ak mas tmave auto, streknes na mikrovlakno a pomaly rozotieras po laku, ak ostanu smuhy, tak potrebujes navlhcene druhe mikrovlakno aby si ich odstranil.
Vydrz 2 mes pri mojom jazdeni, teda vrch aj viac, ale na spodu uz prestava ucinkovat.
Jo ked nemas tmavy lak, tak to len frknes na diel a s mikrovlaknom rozotries. Odporucam
 
Užívateľov profilový obrázok
autodetailsk
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.6.2012
Auto: BMW 6
Kraj: Bratislavský

Re: Starostlivost o auto s velkym rocnym najazdom

Streda, 24. Mája 2017, 10:16

Caute,

zase vecne a strucne :)

- bohuzial co sa tyka hmyzu a musiek a tejto havede - nie je nic osvedcene a nic nefunguje lepsie ako komplet umytie + jemne prelestenie prednej casti auta - cize naraznik + predna kapota :( ano vieme je to krute ale bohuzial - kedze mame hodne velky najazd aj my na nasich autach tak vieme o com hovoris a preto tu odpovedam celkom realne a bez slubovania nezmyslov... pripravok na hmyz, ktory da dole stopy na laku neexistuje.... ako dat dole z laku aspon organicke casti je pomerne jednoduche - navlhchcena mikrofazova utierka + apc a staci prilozit na par minut a zotriet. a takto pokracovat dalej. potom samozrejme umytie a nasledne napr. aj Reload, ktory pouzivame aj my.

aplikacia Reloadu /zase pekna a k veci tema/ - tu plati radsej menej a viackrat :) cize streknem raz na mikrofazu a rozortiem na jeden panel - cize jedny dvere, jedna kapota atd..... a nasledne ak vidim cmuhy tak dolestim so suchou stranou mikrofazy. takto dam cele vozitko, pockam 15-20 min a potom zopakujem. a ked chcem byt velky frajer tak dam este raz :)

jedoduche a ucinne na +- 2 mesiace - zase samozrejme zalozi kolko km a v akych podmienkach najazdim .... to je hadam jasne... a takisto je jasne ze aplikujem aspon jedenkrat po kazdom umyti.
BMW e63 3.0i Black Saphire, BMW e60 35d Monaco Blue, BMW e90 30d Black Saphire, BMW e92 30xd Black Saphire
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Autor témy
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Starostlivost o auto s velkym rocnym najazdom

Streda, 24. Mája 2017, 20:22

Ja s tym reloadom pri aplikacii az tak nesetrim, aplikujem kazdy diel len raz a vydrz je ok, kazdopadne nabuduce vyskusam na viac vrstiev. Ale davat to na auto po kazdom umyti mi pride overkill :)
 
Užívateľov profilový obrázok
autodetailsk
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.6.2012
Auto: BMW 6
Kraj: Bratislavský

Re: Starostlivost o auto s velkym rocnym najazdom

Streda, 31. Mája 2017, 17:20

Overkill pozname - super vec od Motorhead :)

co sa tyka aplikacie zakazdym po umyti - tak ked s tym clovek az tak neplytva, tak to po kazdom umyti overkill byt nemusi - hlavne ak ratame s tym, ze ludia vacsinou v priemere umyju auto raz za 3 tyzdne, pripadne 1x za mesiac. Ale tak to uz je zase osobne na kazdom a na kazdeho osobnej skusenosti a preferenciach :)

V kazdom pripade Reload od Carpro je jeden z top produktov v danej kategorii.
BMW e63 3.0i Black Saphire, BMW e60 35d Monaco Blue, BMW e90 30d Black Saphire, BMW e92 30xd Black Saphire
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Starostlivost o auto s velkym rocnym najazdom

Piatok, 18. Augusta 2017, 21:09

peqpek a neskusil by si ist do keramiky? sice to je drahe jak svina, ale ta ochrana tam je neuveritelna, a verim tomu ze aj ten hmyz pojde lahsie dolu..
inak suhlasim, na to neexistuje vpodstate nic, a ja by som si na svoje vylestene auto s niekolkymi vrstvami ochrany urcite nestriekal ziadny odstranovac hmyzu lebo ten rovno bere aj tu ochranu dolu :-/

ja pouzivam sealanty od chemicalguys, ale ten carpro sa mi zacina pacit, vdaka tomu quartzu, ktori davaju aj do samponu, a vidim ze aj do tohto sealantu :-/ kamos ma od nich ten sampon s quartz ochranou a nechapal som ked som umyval to auto ktore nebolo vylestene len tyzden predtym umyte s tym samponom a malo to super ochranu, stekala z toho voda, nic skoro neostalo na laku, dost dobre.. skoda ze mam asi liter sealantov teraz od chemical :-/
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní