... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
gassgeber
Autor témy
Príspevky: 129
Registrovaný: 26.11.2012
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Trenčiansky

ako dať dolu madlo na dverach?

Piatok, 17. Mája 2013, 12:06

čaute, nedávno som riešil škaredo vyzerajuce lúpajuce sa pogumovanie umelohmotných častí interieru na dverách mojej E91 a na vodičových dverách sa mi podarilo dať dolu len ten diel čo sa ovladaju okna a zrkadla ( prebrusil, nastriekal základom a potom matnou čiernou, vyzerá to ako nové) potrebujem dať dolu aj to madlo, za čo sa zatvaraju dvere, aby som to mohol spraviť tak pekne ako to na ovládanie okien... nechcem tam nič ulomiť, to ovládanie okien bolo na take cuplíky a išlo ľahko, ale to madlo nejde vôbec :-k máte niekto s tým skúsenosť? viem je to trocha prkotina,ale možno to už niekto riešil, moc by ste mi pomohli, dík
Prílohy
17052013169.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Sobota, 18. Mája 2013, 06:52

Toto iste musim spravit aj ja , len nechapem ake nekvalitne materiali do E9X pouzili ](*,) vlastne nie len do E9X ale tyka sa to aj X5 , X6 atd.. Este som to dole nedaval ale podla mna je klasicky naklipovany tapacir dveri ktory treba strhnut dole , uz som to robil tak na vela autach (Jeep , Q7 , BMW , Skoda :wink: ) a kazde to malo rovnako tak tu to hadam nebude inak.Treba si dat pozor aby si nezlomil klip , ale najlepsie je tie klipy vymenit za nove , ak uz raz boli strhnute
 
Užívateľov profilový obrázok
Kallon
Príspevky: 821
Registrovaný: 6.2.2008
Auto: VW Passat Variant
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Sobota, 18. Mája 2013, 18:50

pripajam sa aj ja, aj moja E90 ma olupane to madlo na zatvaranie. ](*,)

ten druhy diel s ovladacimi gombikmi je OK
VW Passat Variant, 140kW,´18
PEUGEOT 308 SW, 73kW,´16
LADA Granta Liftback, 72kW,´17
LADA Kalina SW, 72kW,´17

EX:
SKODA Octavia Combi, 110kW, ´17
PEUGEOT 301, 68kW,´14
ROVER 25, 63kW, ´00
CITROEN C3 Picasso, 68kW, ´13
SUZUKI SX4, 88kW, ´12
BMW E90 320D, 120kW, ´06
BMW E36/5 318ti, 103 kW, ´97
OPEL Ascona C, 1.6 SR, 55kW, ´82
ŠKODA 120LS, 40,5kW, ´86
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Utorok, 21. Mája 2013, 19:02

Tak som pozrel nato , musis dat dole tu striebornu listu , mas tam sroby , to kozene nad tou listou musis vytrhnut von , je to tam dost napevno neboj sa zapacit , a zacni od vonkajsej strany , cele to ani von nedas lebo tam je to nakonci zatvenim nitom poistene ,musis ho odrezat , a tak isto je aj to prijebane madlo zatavene na 2x , ani som to von nedal musim to zajtra prevrtat , pekne napicu je to spravene , po demontazi sa chod vyspovedat lebo tolko pic a kuriev co nahresis pritom nenahresis za cely rok.
 
Užívateľov profilový obrázok
gassgeber
Autor témy
Príspevky: 129
Registrovaný: 26.11.2012
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Sobota, 1. Júna 2013, 19:10

Dik za radu, farar by nemal zo mna radost tak ci tak :twisted: teraz som prec ale hned ako dojdem sa na to vrhnem, ale po tom co pises rozmyslam ci by nebolo lepsie to prebrusit na mieste, dobre olepit, dobre prekryt maliarskym igelitom pol auta a streknut namieste a hotovo. Naprd je len to ze do toho zahybu sa clovek dobre nedostane aby dal dolu pekne to pogumovanie. Vsade pisu nieco ine cim to davaju dolu, jeden brzdovou, druhy liehom, treti tech benzinom a mne to neslo ani ani, len nasucho zosuchat mechanicky rukou, len v tom zahybe mi to nejde a neviem ako na to :(
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Sobota, 1. Júna 2013, 19:34

urcite to daj dole , na mieste to dobre nanstriekas.Ja som ties nad tym rozmyslal ale vysledok by nebol v tom zahybe dobry. Da sa to zvladnut , na tu listu co budes davat dole si daj pozor lebo v sade je na pinoch ale v strede je nasunuta musis ju do strany zatlacit a povisunut ju, aby si si nemyslel ze aj v strede je nacvaknuta a zlomis si ju. Ja uz to mam spravene cele a vysledok je supa , je to ako nove a hlavne ta gumena sracka sa mi nebude uz supat.Aj som nastriekal ten plast na volante popri tom nech to ladi :wink: Ja som to gumene zoskrabal malim nozikom a potom som to prebrusoval vodnim smirglom az do hladka , tech.benzinom odmastnil a nastriekal ciernou matnou na plasty , ked budem mat cas ti to odfotim , vyzera to podla mna lepsie teraz jak origo.
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Pondelok, 3. Júna 2013, 15:08

ahoj... ja som menil intos takze toto viem poradit

- dat dole listu a pod nou odskrutkovat sroby, asi tri su sa mi zdá
- tapacir je na plastových klipoch, strhnúť ho dole, zacni zo spodu, hore je "zakvačený" o spodný rám okna.
- toto madlo nie je možné odšróbovať, iba odvŕtať, sú tam také plastové nity


robota dost zla :(
 
Užívateľov profilový obrázok
gassgeber
Autor témy
Príspevky: 129
Registrovaný: 26.11.2012
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Streda, 12. Júna 2013, 22:04

super chalani díky za rady, dám sa na to,dám to dole a spravím to naporiadok nech to teda už vyzerá lepšie ako origo
 
Gti.s
Príspevky: 161
Registrovaný: 19.5.2012
Auto: Bmw 330D
Kraj: Zahraničie

Re: ako dať dolu madlo na dverach?

Utorok, 25. Júna 2013, 06:43

Ahoj nechci zakladat nove tema tak to hodim sem.rozbyl jsem leve
zrcadlo na dverich tapecir zhodim jak jste tu psali a na co si jeste dat pozor
Dik za info

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní