... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Matussko1987
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: e46
Kraj: Nitriansky

Prevodovka :!)

Pondelok, 18. Júla 2011, 13:10

Nazdar páni !!!
Mam otazočku či sa da vymeniť aaj v manualnej prevodovke olej na e 46-ke ????
Lebo mi bolo povedané že tam je celoživotný olej tak neviem a chcel by som to vymeniť !!!
A ako je to aj s diferákom ??? či aj tam meniť ?? lebo aj tam mi bolo povedane že pokial netečie netreba sa do neho montovať !!!
 
joy1
Príspevky: 143
Registrovaný: 25.1.2007
Auto: e46
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Prevodovka :!)

Pondelok, 18. Júla 2011, 13:42

jasne, ze sa to meni, ale nie zase zbytocne, iba vtedy ak ide paka tazko.robi sa to zospodu
Prílohy
Manual-Transmission-Fluid-Change.jpg
Manual-Transmission-Fluid-Change.jpg (100.66 KiB) 4629 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
Matussko1987
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: e46
Kraj: Nitriansky

Re: Prevodovka :!)

Utorok, 19. Júla 2011, 05:51

joy1 napísal:
jasne, ze sa to meni, ale nie zase zbytocne, iba vtedy ak ide paka tazko.robi sa to zospodu


Mne idu rýchlosti celkom peknee len ked podradujem zo 4 do 3 tak mi to hodi 5 tak to taha a hodim 5. ale väčšinou to robí najviac a dosť v zime ale iba pokial sa nezohreje !! tak som myslel ci nebude malo oleja !!!
 
Užívateľov profilový obrázok
M3driver
Príspevky: 2119
Registrovaný: 7.8.2006
Kraj: Bratislavský

Re: Prevodovka :!)

Utorok, 19. Júla 2011, 10:00

Matussko1987 napísal:

Mne idu rýchlosti celkom peknee len ked podradujem zo 4 do 3 tak mi to hodi 5 tak to taha a hodim 5. ale väčšinou to robí najviac a dosť v zime ale iba pokial sa nezohreje !! tak som myslel ci nebude malo oleja !!!


toto nieje problem oleja. v zime ak zaradis 5tku, nevracia sa ti do stredu, mam pravdu? tento problem je celkom bezny jav u E46, da sa to odstanit, myslim ze musi ist prevodovka dole. je tu niekde aj navod...
M3 -> Ducati
 
Matej
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.11.2010
Auto: Bmw e60 530xd pfl
Kraj: Žilinský

Re: Prevodovka :!)

Utorok, 19. Júla 2011, 22:20

U e46 "choroba". Uz sa to tu x-krat riesilo. Prevodovka musi dolu. Idealne riesit pri vymene spojky. Ked uz je dolu tak to uz to je laitik.
Problem spociva v tom, ze kovovy valcek sa zadiera v kovovom puzdre s teflon-bronzovou vystelkou. Logicky by sa zdalo, ze puzdro sa opotrebuje a je volne, ale opak je pravdou!!! Puzdro nieje tak velmi namahane aby sa za zivotnost auta zodralo a navise je mazane naplnou prevodovky. A tu nastava problem puzdro je velmi presne (vola cca 0,05-0,1mm- hrubka vlasu-kancelarskeko papiera) To ze, je presne je ok, ale teflonova vystelka vplivom naplne prevodovky casom "napucnie" (chybna volba inzinierov v BMW) vola sa zmensuje az na nulu a vtedy to zacina "drhnut" a robit problemy-paka ostava "vysiet" majma cez zimu v patke. Rieseni je niekolko:
1. vymenit puzdra (zbytocne narocne (montaz a demontaz puzdier neovlada kazdy a treba vhodne pripravky) zdlhave a majma nakladne
2. jednoducho puzdra prevrtat vhodnym vrtakom co je sice rychle, lacne (vrtak je bezne dostupny) a ucinne, ale dost nepresne a povrch puzdra je dost drsny
3. nepouzit vrtak, ale pozicat v strojarskej dielni vhodny vystruznik ktory je presny a kalibrovany. Povrch puzdra zanecha hladky. Lacne a porovnatelne s novym puzdrom. Ako aj pri vrtaku odpada kupa a majma montaz puzdier.
 
Užívateľov profilový obrázok
Matussko1987
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: e46
Kraj: Nitriansky

Re: Prevodovka :!)

Streda, 20. Júla 2011, 06:00

Matej napísal:
U e46 "choroba". Uz sa to tu x-krat riesilo. Prevodovka musi dolu. Idealne riesit pri vymene spojky. Ked uz je dolu tak to uz to je laitik.
Problem spociva v tom, ze kovovy valcek sa zadiera v kovovom puzdre s teflon-bronzovou vystelkou. Logicky by sa zdalo, ze puzdro sa opotrebuje a je volne, ale opak je pravdou!!! Puzdro nieje tak velmi namahane aby sa za zivotnost auta zodralo a navise je mazane naplnou prevodovky. A tu nastava problem puzdro je velmi presne (vola cca 0,05-0,1mm- hrubka vlasu-kancelarskeko papiera) To ze, je presne je ok, ale teflonova vystelka vplivom naplne prevodovky casom "napucnie" (chybna volba inzinierov v BMW) vola sa zmensuje az na nulu a vtedy to zacina "drhnut" a robit problemy-paka ostava "vysiet" majma cez zimu v patke. Rieseni je niekolko:
1. vymenit puzdra (zbytocne narocne (montaz a demontaz puzdier neovlada kazdy a treba vhodne pripravky) zdlhave a majma nakladne
2. jednoducho puzdra prevrtat vhodnym vrtakom co je sice rychle, lacne (vrtak je bezne dostupny) a ucinne, ale dost nepresne a povrch puzdra je dost drsny
3. nepouzit vrtak, ale pozicat v strojarskej dielni vhodny vystruznik ktory je presny a kalibrovany. Povrch puzdra zanecha hladky. Lacne a porovnatelne s novym puzdrom. Ako aj pri vrtaku odpada kupa a majma montaz puzdier.



Díky !!! ani nie že ostava v päťke ked podradujem zo štvorky do trojky tak mi to tam jebne (stiahne do päťky) päťku ale v podstate ked dam neutral a vytkacim paku k spolujazdcovi tak mi ju nevrati do neutralu ale zostane tak vytlacena k spolujazdcovi ked ju dam ku svojumu sedadlu tak sa vrati pekne !!! a musi isť prevodovka von ????
 
Matej
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.11.2010
Auto: Bmw e60 530xd pfl
Kraj: Žilinský

Re: Prevodovka :!)

Streda, 20. Júla 2011, 21:07

Som to zle napisal, ze "ostava v patke" sorry. Myslel som to presne ako si to opisal. Ostava vpravo a ked potlacis do predu neskoci trojka ale patka. Presne to je ta zavada. Ten valcek posuva spat strunka a kedze to drhne tak sila strunky uz nestaci. Ked pake pomozes rukou tak sa este vrati, zatial. A ano prevodovka musi dole. Preto sa to vacsinou riesi spolu pri vymene spojky.
 
Užívateľov profilový obrázok
M3driver
Príspevky: 2119
Registrovaný: 7.8.2006
Kraj: Bratislavský

Re: Prevodovka :!)

Štvrtok, 21. Júla 2011, 10:08

super si to rozpisal =D>

bolo by fajn keby to moderator spojil s uz exist. topicom, tusim od alfi-ho :-"
M3 -> Ducati
 
Užívateľov profilový obrázok
Matussko1987
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: e46
Kraj: Nitriansky

Re: Prevodovka :!)

Piatok, 22. Júla 2011, 08:10

Matej napísal:
Som to zle napisal, ze "ostava v patke" sorry. Myslel som to presne ako si to opisal. Ostava vpravo a ked potlacis do predu neskoci trojka ale patka. Presne to je ta zavada. Ten valcek posuva spat strunka a kedze to drhne tak sila strunky uz nestaci. Ked pake pomozes rukou tak sa este vrati, zatial. A ano prevodovka musi dole. Preto sa to vacsinou riesi spolu pri vymene spojky.



Na vadí to niečomu ????? Može sa stať že mi auto nepoje ze sa tam niečo odtrhne alebo tak ???
 
Užívateľov profilový obrázok
lovec31
Príspevky: 741
Registrovaný: 25.8.2010
Auto: bmw 330d 150kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: martin

Re: Prevodovka :!)

Piatok, 22. Júla 2011, 15:18

Matussko1987 napísal:
Nazdar páni !!!
Mam otazočku či sa da vymeniť aaj v manualnej prevodovke olej na e 46-ke ????
Lebo mi bolo povedané že tam je celoživotný olej tak neviem a chcel by som to vymeniť !!!
A ako je to aj s diferákom ??? či aj tam meniť ?? lebo aj tam mi bolo povedane že pokial netečie netreba sa do neho montovať !!!


no to bolo povedane aj mne ze je celozivotny ale ja som ich aj tak vymenil a mam svaty pokoj...a do diferaku som dal aj xeramix..taka mala tuba ako zubna pasta a stala cez 18 €...inac ten olez z difu bol cierny ako motorovy olej po 15000 km...
 
Matej
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.11.2010
Auto: Bmw e60 530xd pfl
Kraj: Žilinský

Re: Prevodovka :!)

Piatok, 22. Júla 2011, 16:30

Na vadí to niečomu ????? Može sa stať že mi auto nepoje ze sa tam niečo odtrhne alebo tak ???[/quote


Ak to nemas v plane riesit mozes na tom v pohode jazdit nic tym nepokazis :wink: . Skor ti zozeru kasnu cerviky ako sa ti kvoli tomu rozsype prevodovka. Mal som ju komplet vykuchanu :lol: tak viem o com hovorim.
 
Užívateľov profilový obrázok
Matussko1987
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: e46
Kraj: Nitriansky

Re: Prevodovka :!)

Pondelok, 22. Augusta 2011, 14:18

Matej napísal:
Na vadí to niečomu ????? Može sa stať že mi auto nepoje ze sa tam niečo odtrhne alebo tak ???[/quote


Ak to nemas v plane riesit mozes na tom v pohode jazdit nic tym nepokazis :wink: . Skor ti zozeru kasnu cerviky ako sa ti kvoli tomu rozsype prevodovka. Mal som ju komplet vykuchanu :lol: tak viem o com hovorim.



Diky Brona malo je takych machrov ako ty ze aj nam laikom to takto krasne polopate vysvetlia !!! :-) :shock:
Ď
 
Užívateľov profilový obrázok
retepp1
Príspevky: 319
Registrovaný: 30.1.2009
Auto: E46 330D
Kraj: Košický

Re: Prevodovka :!)

Nedeľa, 18. Septembra 2011, 12:11

Ahojte.

No ja mám teraz presne tento istý problém, prevodvku si viem dať dole, možno už prehodim aj lamelu a výtlačné ložisko, ale to je jedno, ide hlavne oto či nemáte nejaké foto, ktorý je to presne diel, alebo aspoň dačo z ETK, lebo momentalne mi tam nechce nič otvoriť...
BMW 318i E36
BMW 330D E46
BMW 640D xDrive F06
 
tom1283
Príspevky: 379
Registrovaný: 18.1.2008
Auto: BMW 328i E46
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Divín

Re: Prevodovka :!)

Utorok, 20. Septembra 2011, 16:55

M3driver napísal:
super si to rozpisal =D>

bolo by fajn keby to moderator spojil s uz exist. topicom, tusim od alfi-ho :-"

topic od alfiho je tu :arrow: navody-a-manualy/oprava-zasekavania-and-centrovania-radiacej-paky-e46-t14964.html?hilit=E46%20prevodovka
BMW E46 328i
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8
Škoda Octavia III 2,0 TDi
 
Užívateľov profilový obrázok
eniac
Príspevky: 282
Registrovaný: 24.6.2011
Auto: E91 330xd M-Paket
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Prevodovka :!)

Streda, 21. Septembra 2011, 08:06

ja mám zas iný problém. Mne sa zas ťažko radí 1 a 2 ostatné rýchlosti idú v pohode ľahko.
Niekedy to ide až tak ťažko, že pri štartovaní niekedy musím dať 3 a potom už ide zaradiť 1.
Neviete čo by to mohlo spôsobovať?
Niekedy mi samo vyradí 2 ku nemá to s tým nejakú spojitosť?
Ďakujem.
Súčasnosť: E91 330d x-drive 2006 M-Paket
Ex1: E46 330xd Touring 2003
Ex2: E46 320i 1999

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných