... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 30. Septembra 2019, 19:25

nenapisal si dost podstatnu vec a to kde konrketne to riesis - mesto a ci dom ci byt, ci podnajom ci vlastne, ci mas v dome/'byte telefonnu zasuvku, kablovku dotiahnutu... (podla moznosti instalovat napr. satelit atd.)
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 30. Septembra 2019, 19:34

No jasne... a aj som si myslel ze to napisem a potom si hovorim ze asi aj tak budu odpovede vseobecne..
Brunovce -91625
Byt osobne vlastnictvo
Byvaly majitel tam mal magio.. ostal mi este satelit (tanier)
Konkretne som sietovu zasuvku nevidel ale po kupe som to vsetko vyhadzal a prerobil takze uz sa tazko rozpamatava ( pevnu linku tam nemal a ani sietovu zasuvku som nevidel) ale ked som to riesil s telekomom bavili sme sa o sietovej pripojke a tam problem pripojit nie je
A ako som pisal telecom tam dotiahol/ukoncuje dotahovanie optiky
Orange ma signal poslabsi tam ak mam v mobile nastavene automaticke pripojenje k netu hlada vkuse lepsi signal a baterka ide rapidne dolu a zatial neplanuju lepsie pokrytie
Snad som nic neopomenul
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 30. Septembra 2019, 19:44

tak si skus overit, kedy tam tu optiku telekom spojazdni, pripadne ci ta vedia zo satelitu ci dsl prekotit na optiku casom, ale mozno by bolo najrozumnejsie zaplatit si nejaku satelitnu kartu docasne, internet cez nejaky neviazany LTE bazmek od swanu alebo orange LTE na doma, ak by si mal cakat pol roka a viac, a potom to zrusis a prekopnes na optiku, lebo lepsi deal asi nanajdes. ak sa ti nechce riesit satelit, co nebude nijako komplikovane kedze tanier namontovany mas, a pravdepodobne mas tuner dvb-s2 aj v telke cize nepotrebujes ziadnu krabicu dalsiu, len CI slot na vlozenie karty co ma tiez asi 99% televizorov, tak mozes docasne vyuzit na telku nieco taketo https://www.telekom.sk/televizia/magio-go/magio-go-tv-box , ak by si internet docasne vyriesil cez nejake schopne LTE,
alebo si zober LTE + satelit tv od orangu https://www.orange.sk/orange-internet/domaci-4g-internet/home-premium-4g/#ponuka-orange-tv ak by si mal na tu optiku cakat dlhsie (to ze ju niekde zakopali este moze znameant, ze bude trvat dalsi rok kym to spojazdnia).
v prvom rade by som si naozaj skusil vytelefonovat kedy ta optika bude realne dostupna.
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 30. Septembra 2019, 20:15

Kua tiez som nespomenul to ze mi to vobec nesuri a ze ked tam budem byvat po novom roku tak po novom roku ked na sibacku tak na sibacku.. proste len si v tom robim prehlad :) inak to uz je komplet ok len ... mamahotel :D
Bobor jj to prezistim ako to bude s optikou od telekomu to bude podstatne
Dost ma zaujima ta tv kde najdem taky najrozumnejsi pomer cena/ vykon asi bude najrozumnejsie 1 balik kde mi spravia cenu ako mat vsetko od roznych poskytovatelov?
Co sa tyka tv tak tu tiez budem len riesit ale tam je podmienka aby to malo 100hz panel v ostatnom som tiez velmi nenarocny
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 30. Septembra 2019, 20:29

vyser sa na 100hz panel, uvidis akurat tak telenovelovy efekt umely, realne to vyuzijes len ak sa planujes na tom hrat na xboxe1x alebo ps4pro, a 80% televizorov co sa tvari ako 100hz su interpolovane 50hz picoviny. pockaj pol roka - rok a budu OLED telky este lacnejsie, teraz by som bud kupil telku max za 500 a za 3 roky vymenil alebo teda dat uz 1200+ za oled a vydrzi.
a ked si uz robil rekonstrukciu bytu nepotahal si si po stenach ethernet kable?
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Utorok, 1. Októbra 2019, 06:32

No presne ako hovoris, vsetko su to <100hz alebo sa tvaria ze su 100hz nejakym softwerovym odzubom...
Co sa tyka ethernetu tak to netusim 🙄 riesil som hlavne elektroinstalaciu a akvarium lebo chcem celkom velke tak to bola priorita aby tam bola elektrika kde potrebujem a potom uz len kable na pc miesto a kable k tv aby nic netrcalo
Mam to vsetko pripravene tak ze ked pride servisny technik tak mi nahodi len sietovu zasuvku a malo by to fachcit.
Ale ak je ethernet kabel ten, ktory nezalamovat a nestupat nan tak ano ten mam :D
Ospravedlnujem sa za tolku nevedomost
Pristin ale daj kedtak tip na tv do ktorej by si siel :)
Ja som cital na hojko poradna pri kupe (netusim ci to poznas) tam odporucali tie 100hz ale skor noname znacky
Dik este raz za ochotu :)
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Utorok, 1. Októbra 2019, 07:55

pyranes myslím, že keď si pozrieš nejaké tipy od užívateľa "Ryan Giggs" z hojka, neurobíš chybu. Stačí si vybrať uhlopriečku a cca cenu, aká ti vyhovuje.
Ja som cca mesiac dozadu kupoval rodičom OLED SAMSUNG a myslím, že splnil očakávania
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Utorok, 1. Októbra 2019, 08:39

No na to som narazal... najviac tam odporucaju do 600e tento hisense h55u7a
 
Simonis
Príspevky: 106
Registrovaný: 27.10.2018
Auto: BMW E60 525d 145kW
Kraj: Košický

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 3. Októbra 2019, 23:31

Ahojte Chlapi nestalo sa Vam nieco podobne? Pri cuvani som tukol do ineho auta a sposobil som skodovu udalost avsak ja nemam ziadnu skodu dokonca ani skrabanec a druhe auto ma len jemne puknuty znak. Dohodli sme sa ze to hlasit nemusime ale znak je potrebne vymenit, znaky na poskodene auto sa pohybuju nieco cez 60-70€ ak by sme to nakoniec predsa nahlasili a znak by isiel z mojej poistky, zvysili by mi PZP ak by skodova udalost bola do 100-120€? alebo je lepsie to riesit cashom a zbytocne si nevytvarat zaznam v poistovni?
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 4. Októbra 2019, 04:10

a ty mas PZP bez spoluucasti? lebo 99% poisitek ma spoluucast 5 alebo 10% resp min 150/300 EUR, takze v tom pripade si zaplatil za poistnu udalost 150 eur ale poistovna len tych 60-70.
toto by som neriesil cez poistovnu ani keby som zrovna mal 60 eur zaplatit v hotovosti,wtf.
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 4. Októbra 2019, 05:59

Nepletieš to s hp? Pzp mas vzdy bez spoluucasti. A teda kludne by som to riesil cez pzp. Buduci rok vypovies a urobis novu zmluvu a ani to nenavysia cenu
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 4. Októbra 2019, 07:11

wtf to kedy zmenili, kontroloval som si aj svoju pzp a fakt je bez spoluucasti. v minulosti urcite bola ku kazdej pzp spoluucast, ale tak ja som z svojej pzp naposledy nieco riesil asi pred 10 rokmi.. ta fajne no. nic jsem nerekl! :)
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 4. Októbra 2019, 07:51

Si zober kto by zaplatil 10% spoluúčasť pri reťazovke na dialnici kde sa ti vysypu kamióny atd. Napr 10% z 5mil €

Pzp treba podla mna využívať a nie ako vacsina slovakov co ujde z parkoviska ked daco poškodí.
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 4. Októbra 2019, 07:58

no ale ved to sa realne dialo, retazovka nie je najjednoduchsi priklad, pretoze tam sa to vypocitava komplikovane na mieru zanivenia, ked aj just tebe odpadne koleso a kamion za tebou sa vysype ta miera zavinenia nebude 100%, pretoze keby sme vsetci jazdili predpisovo, tak sa nezmestime na dialnicu, ak by kazdy dodrzoval 70 metrovy odstup. A ked sa vysype druhy kamion za tym prvym, do toho uz tebe nikto zavinenia nezarata. Nemoze to byt ale velmi dlho, co sa k poisteniam pzp pri plneni necashuje spoluucast, pred par rokmi frajerka niekoho strajchla na parkovisku a kedze to bola moja vina, lebo som vtedy bol doma, tak ja som posielal 150 ecka do poistovne.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 4. Októbra 2019, 08:38

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných