... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
banner

Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský

Re: Fototechnika

Utorok, 14. Mája 2019, 19:25

Pozeral som stativ na p30 pro, nic som nenasiel ani sa tomu moc nerozumiem. Existuje take daco, nech to fotenje zlepsim trosku...

boborjelotor
Kraj: Trenčiansky

Utorok, 14. Mája 2019, 19:41

a aky chces stativ, nejaky maly brmbal co postavis niekde na stol, alebo skladaci "full size stativ" ? co s tym chces fotit? a kedy, kde?
ja obcas ked som na dovolenke a len tak sa prechadzam po meste si so sebou nosim k mobilu len toto https://www.alza.sk/shoulderpod-s2-the-hand-grip-d5092812.htm?o=2 , mam starsiu verziu uz asi 5 rokov, a robim s tym ovela lepsie foto z ruky, aj ked autofocus na mobiloch sa zlepsil o mile posledne roky a tam o uz nema ani taku vyhodu ako skor o to pohodlie a lepsi grip/stabilitu v ruke, hlavne ak chces spravit kratke video.

ono vlacit so sebou velke haraburdy trosku neguje tu vyhodu mobilu. ja osobne neuznavam tie rozne gorilla pody s tymi ohybnymi nohami, mal som aj lacne fejky aj mam po suflikoch gorillapody s nosnostou od 700g po 5kg, a ani ten najsilnejsi neudrzi ani 1kg vahy tak ako by som si predstavoval.

na tury do lesa je dobry monopod, mozes sa on opierat pri chodeni :),

problem tych malych mobil-stativov je, ze to tie 200g dnesne telefony jednoducho neudrzi, male gumenne svorky, ako na lacnych selfie tyckach.

ten shoulderpod ma vyhodu v tom, ze ho mozes lahko nasrobovat na stativovy zapid na monopod/tripod.

na ultrawide krajinkove zabery to velmi nepotrebujes, kedze to ostri nekonecno,ale na tie 10x zoomy by ti shoulderpod+ monopod alebo hociaky maly tripod stacil, nebude to tazke v ruksaku alebo zavadzat v kufri auta, to uz podla toho co a kde s tym chces fotit.

Abyssko
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský

Utorok, 14. Mája 2019, 19:45

idem si googlit co si mi tu napisal 😀 lebo tie vyrazy pocujem prvy raz, dakujem za,, strucne info,, 😀
Edit: kukol som to co si linkol, super vec beriem to, ked mi bude jebat dokupim daku mensie trojnozku (nie ako nivelak) a poexperimentujem

Zarrick
Auto: E34
Kraj: Košický

Streda, 15. Mája 2019, 07:39

Tip na relatívne lacný a fajn tripod, výška aspoň nejakých rozumných 130-150cm
#TDS

boborjelotor

Streda, 15. Mája 2019, 08:39

lacny tripod je ako lacne bmw za 100 000 ceskych kacek vole....casom sa to prekoti, alebo to bude mat slabe zamky noh, alebo z hovna upleteny zavit, ktory strhnes pri montazi hlavy. take tie 50 eurove stativy by som vypustil ak to ma vydrzat, ono dobry stativ vydrzi dlhe roky

zalezi od toho co na to chces vesat, nejaku entry level plastovu zrkadlovku co aj so sklom je do kila, alebo prosumer zkradlovku so sklom, ktore bude mat skor k 2kg, a aku hlavu.
ak len hlava bude mat tristvrte kila, tak lacny tripod je ti nachuja.

ja mam aj gitzo klon, Triopo karbonovy, stal asi 200 bez hlavy, original gitzo stoji asi 500 konkretny model, na tom mam nejaku fluid manfrotto hlavu

osobne vzdy preferujem max 3 sekcne nohy, 4 alebo 5 maju uz velky flex pri zatazi a 80% vysunuti aj na drahych.

z tych lacnejsich som mal nieco taketo https://www.alza.sk/vanguard-alta-pre-263ap-d1310557.htm a za tu cenu to bolo fajn, tieto Alty su vseobecne dobre hodnotene, kupuj taky co ma zamky noh na klipy a nie srobovacie, je to otrava srobovat 6 zamkov zakazdym. a treba nosit flasu s vodou a snurku s hacikom, co zavesis na stredovu tycku ako zavazie ked fotis niekde vonku a pofukuje vietor, alebo tam zavesis brasnu alebo hicoci nejake zavazie.
hlava je taka ...da sa, ja som ju ale nikdy nepouzil takze realne skusenosti v terene nemam.
ale za tu cenu vyborny stativ.

mexican
Auto: modré géčko

Utorok, 9. Júla 2019, 21:51

Kokotkovci, nemáte niekto doma nové Nikony Z6 alebo Z7?
To len aby reč nestála.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných