... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Streda, 13. Januára 2010, 16:02

stare na kvalitu,nove na kvantum a dobru cenu co sa prejavuje na poruchach.Kolko znese km.taka e39 4,4 V8 ked jej davas to co treba?
 
Užívateľov profilový obrázok
PavelKedro
Príspevky: 535
Registrovaný: 27.3.2009
Auto: Renault :))))
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Pieštany

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Štvrtok, 14. Januára 2010, 11:09

Krásny článok :!:

Áno plne súhlasím. Nuž ale taká je mentalita slovákov: Príklad : V minulosti som predával moje 10 ročné auto 525 TDS 260 000 km vyservisovaných, zdokladovaných ! Prišiel nejaký típek z Hornej Dolnej, že sa mu páči a že ho hrozne chce ! Za dva dni mi volá, že on kúpil 525 TDS čo má :!: IBA :!: 145 000 km pretože 260 000 sa mu zdá hrozne vela aj ked ma pôvod knihu a všetko! Dalej som sa nič nepýtal povedal som v poriadku, dovidenia a blaženo som sa usmial :D

v skratke niektorý slováci vôbec nekukajú na knížky, servis a históriu, pre nich je podstatné čo je natočené na budíkoch aj ked tomu sami neveria ](*,) Je to taká vnutorná mentalita aj ked su si neni istý a nič nevedia o aute, hlavne, že majú budíky v poriadku.

Mne osobne čo sa týka aj bmw vôbec neprekáža 200,300,400 tis
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 12:16

hehe super tema.. tiez som mal uz par zaujemcov, co zistili, az ked mi volali z domu, ze isli skusat a pozerat 20rocne auto, a ze je stareee :lol: :lol: ](*,) ](*,) :lol: :bmwball: co ja vim, ked vidim v akom stave su tie 20rocne auta, kupis to za par korun, diely za par korun, opravis si vacsinu sam.. s novymi autami je to veru tazke porovnat..
.
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 12:23

xtreme napísal:
hehe super tema.. tiez som mal uz par zaujemcov, co zistili, az ked mi volali z domu, ze isli skusat a pozerat 20rocne auto, a ze je stareee :lol: :lol: ](*,) ](*,) :lol: :bmwball: co ja vim, ked vidim v akom stave su tie 20rocne auta, kupis to za par korun, diely za par korun, opravis si vacsinu sam.. s novymi autami je to veru tazke porovnat..


no neviem, mne pride aj e46 dost podobna e30, skoro vsetko je to take iste, akurat par kablov a par veci naviac, a trochu drahsie diely
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 12:36

BMino napísal:

no neviem, mne pride aj e46 dost podobna e30, skoro vsetko je to take iste, akurat par kablov a par veci naviac, a trochu drahsie diely

povies mi ked sa ti odjebe daco na motore, jop? :wink: napriklad.. par kablov.. keby si mal chybu v elektrike, a chcel to spravit sam, tak by si zistil ze tych kablov tam je trosku viac.. :twisted:
.
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 12:48

xtreme napísal:
povies mi ked sa ti odjebe daco na motore, jop? :wink: napriklad.. par kablov.. keby si mal chybu v elektrike, a chcel to spravit sam, tak by si zistil ze tych kablov tam je trosku viac.. :twisted:


preco by som mal elektirku robit sam? nesprtam do toho, comu poriadne nerozumiem

a preco by tam malo byt viac kablov k jednej veci? a preco by mala byt chyba v kabloch?
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Helldiver
Príspevky: 2181
Registrovaný: 10.6.2007
Auto: E90 330d M-paket
Kraj: Bratislavský

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 15:20

Asi som divny ale ja som teda nekupil 20 rocne auto za par kroun (vzhladom k cene noveho za zlomok ceny,ale za par korun nie), diely co som preventivne do toho kupil (nove ramena, tlmice) boli hodne drahe, len tlmice cez 600 eur, ale zaroven som s nim za rok fungovania (a 25 000km prejdenych) nemal ziaden problem a jedine co mi BC vypisal bola vypalena ziarovka. Ziaden problem s centralom, elektrikou, dobijanim, kolisanim otacok motora, buchotanim naprav a co ja viem este coho. Kazdy si sam vybera ako auto, v akom stave, od koho a za kolko kupi a zaroven ako sa onho bude starat a co mu dopraje aby spolahlivo a bezproblemovo sluzilo.
EX E30 325i limo 89' Deplhingrau
EX E34 535i 92' Schwarz
EX E34 535iA 91' Diamantschwarz
EX E46 328ci 2000' Silber
E90 330d 2007' M-paket
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 15:31

Helldiver napísal:
Asi som divny ale ja som teda nekupil 20 rocne auto za par kroun (vzhladom k cene noveho za zlomok ceny,ale za par korun nie), diely co som preventivne do toho kupil (nove ramena, tlmice) boli hodne drahe, len tlmice cez 600 eur, ale zaroven som s nim za rok fungovania (a 25 000km prejdenych) nemal ziaden problem a jedine co mi BC vypisal bola vypalena ziarovka. Ziaden problem s centralom, elektrikou, dobijanim, kolisanim otacok motora, buchotanim naprav a co ja viem este coho. Kazdy si sam vybera ako auto, v akom stave, od koho a za kolko kupi a zaroven ako sa onho bude starat a co mu dopraje aby spolahlivo a bezproblemovo sluzilo.


presne, ako to uz bolo vela krat napisane,niekto kupi srot a potom sa cuduje, ze sa to kazi
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 16:00

BMino napísal:

preco by som mal elektirku robit sam? nesprtam do toho, comu poriadne nerozumiem
a preco by tam malo byt viac kablov k jednej veci? a preco by mala byt chyba v kabloch?

hovorim o tom ze nemas sancu si to spravit sam..
a tu druhu vec som nemyslel tak ze je viac kablov k jednej veci.. aaale nechaj tak.. potom mi povies.. :roll:
BMino napísal:

presne, ako to uz bolo vela krat napisane,niekto kupi srot a potom sa cuduje, ze sa to kazi

pci, necudujem sa nicomu, viem ze som sa nechal ojebat, spokojny??? :roll: ale myslim ze kazde auto sa casom kazi, ci je to cukrik alebo srot.. skratka pouzivanim sa opotrebuje.. a ty tiez nemas nove auto, tak s tym musis ratat.. ci nie?
boha, asi si musim 2krat rozmysliet ci tu daco napisem.. :roll:
.
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 16:40

xtreme napísal:
pci, necudujem sa nicomu, viem ze som sa nechal ojebat, spokojny??? :roll: ale myslim ze kazde auto sa casom kazi, ci je to cukrik alebo srot.. skratka pouzivanim sa opotrebuje.. a ty tiez nemas nove auto, tak s tym musis ratat.. ci nie?
boha, asi si musim 2krat rozmysliet ci tu daco napisem.. :roll:


ale ja nehovorim o tebe, preco vsade vidis seba?
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
RudyJames
Príspevky: 728
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: Subaru WRX STi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Nottingham / Bratislava / Wien

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Sobota, 16. Januára 2010, 21:54

to je zase plodna diskusia =D> kazdy ma ine priority, ja by som zase nikdy nesiel do ojazdeneho auta, radsej kupim vzdy nove
Subaru WRX STi
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Nedeľa, 17. Januára 2010, 08:39

RudyJames napísal:
to je zase plodna diskusia =D> kazdy ma ine priority, ja by som zase nikdy nesiel do ojazdeneho auta, radsej kupim vzdy nove


to kazdy, keby boli peniaze :D
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
spider207
Príspevky: 469
Registrovaný: 3.2.2008
Auto: RWD, but not a BMW..
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen / (Žilina)

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Nedeľa, 17. Januára 2010, 13:41

BMino napísal:

to kazdy, keby boli peniaze :D


presne tak, vzdy bola a bude otazka penazi.. kazde ma svoje vyhody aj nevyhody.. hm, mozno take zamyslenie:

NOVE:
--------------
+ bezpecnost
+ komfort
+ mensia spotreba
+ relativne spolahlivost (ked kupis, pocitas ze okrem klasickych prehliadok tam nenasypes ani korunu)
+ jasna historia vozidla (sam si ju tvori majitel)
- obstaravacia cena
- rychly pokles hodnoty (v den podpisu zmluvy okamzite -10% )
- mala moznost opravy veci "na kolene" (toto je relativne, ak mam na auto za mega tak neriesim home service, vacsinou si nechavam vsetko spravit v autorizovanom servise alebo u niekoho znameho)
- s tym suvisiace nahradnie diely a ich vysoka cena (vacsinou su drahsie ako na starsi model, ale nie vzdy plati)

STARE:
---------------
+ nizka obstaravacia cena
+ dostupnost nahradnych dielov za priaznive ceny
+ menej straca na hodnote (historicke kusky prave naopak, tie ziskavaju (M3 E30))
+ relativna spolahlivost (spomenme napr stare Mercedesy, motory zniesli naozaj silnu zataz a porciu kilometrov)
+ moznost vela veci opravit "na kolene"
+ menej elektroniky a s tym suvisiaca vacsia kontrola nad autom (relativne)
- bezpecnost
- spotreba
- horsi komfort
- casto nejasna historia vozidla

Zaver: nech si kazdy urobi sam :D

Ja osobne som radsej za starsie a lacnejsie ako novsie a drahsie. Uvediem priklad ja vs otec. Oco chce nove, klucovy parameter "nech to zere maximalne 4,5 l / 100 km" (doslovna citacia, ziadna sranda), vraj to si zabehne sam, vie ako bolo o auto starane, nemusi na to 2-3 roky siahnut. Kuka napr Ford Fiesta abo pod. hatche, dajme tomu cena cca 10tis € + servisne prehliadky a garancky, planuje to vyuzivat na dochadzanie do roboty (cca 7km) a na dovolenku/vylety. Mojmu fotrikovi nevysvetlim, ze ja si radsej kupim starsie auto v slusnom stave za 4-5tis (napr e36), ale budem mat vacsie auto, mozno aj komfortnejsie, jazdne vlastnosti nema zmysel opisovat. A to co ja usetrim na obstaravacej cene tak si myslim, ze mi v pohode staci vykryt naklady na udrzbu + rozdiel v spotrebe (dajme tomu real 5l/100 vs 9-10l/100) a este mi aj ostane na ine veci..
"Umenie žiť nie je umenie hrať s dobrou kartou, ale umenie zohrať so zlou kartou dobrú hru."

BMW E30 318i...ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Helldiver
Príspevky: 2181
Registrovaný: 10.6.2007
Auto: E90 330d M-paket
Kraj: Bratislavský

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Nedeľa, 17. Januára 2010, 15:49

BMino napísal:

to kazdy, keby boli peniaze :D

Nesuhlasim, ja urcite nie. Nove auto z fabriky by som si kupil jedine kebyze mam nechutne vela penazi a uz fakt neviem co s nimi. Napriklad kebyze mam na kupu auta k dispozicii 2 mega, tak si kupim 1-2 rocnu mierne jazdenu 20-40tkm 740-750i F01 v peknej vybave. Urcite nie total novu za 2.5 mega.
EX E30 325i limo 89' Deplhingrau
EX E34 535i 92' Schwarz
EX E34 535iA 91' Diamantschwarz
EX E46 328ci 2000' Silber
E90 330d 2007' M-paket
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Ne, ne, ne nekupujte staršie BMW, lebo..neviem... je staré

Nedeľa, 17. Januára 2010, 21:38

Helldiver napísal:
Nesuhlasim, ja urcite nie. Nove auto z fabriky by som si kupil jedine kebyze mam nechutne vela penazi a uz fakt neviem co s nimi. Napriklad kebyze mam na kupu auta k dispozicii 2 mega, tak si kupim 1-2 rocnu mierne jazdenu 20-40tkm 740-750i F01 v peknej vybave. Urcite nie total novu za 2.5 mega.


jasne ze nie auto ze 2,5 mega, ked mas len 2 :D

ale zas sme tam, ze keby si mal kopu penazi tak si ho kupis,
ja tiez budem zvazovat kupu noveho, az ked budem mat dom a budem zabezpeceny, dovtedy nevidim vyznam kupovat funglovku, ked na druhy den bude mat cenu o 3-5000 nizsie
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní