... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
milacik773
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Košický

Mladý šofér,staršie auto:-)))

Piatok, 26. Februára 2010, 20:07

Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o názor chcel by som kúpiť od kamaráta 318i ..... mám skoro 19, a ešte študujem.... Auto by mi dal prakticky za páru drobné len sa bojim o spotrebu, vzhľadom nato že som začiatočnik a ide o moje prve auto neudržím spotrebu 1,8-vého motora asi pod tých 10litrov.... chcel by som sa aj spýtať či nieje možnosť tam dať iný motor (diesel).... bola by to urážka pre auto keby sa tam vymenili piesty a celkove veci pre zníženie spotreby.... najprv som chcel kúpiť nejaku tu škodovku lenže ako pozerám na prepis dám viac ako za auto a spotreba u škodovky takisto neni až taká krásna... potom zase feliciu ale ked vidím tie ceny tha ani nechcem.... už som z toho šeckého zúfali.... peniažku su dosť bol som 2 mesiace vo švajčiarsku si zarobiť ale z tej spotreby mám strach... nevietenejako poradiť alebo nemáte nejaké skúsenosti z tým autom???vopred ďakujem za veškére rady....
Svojho nepriateľa máš rešpektovať ale seba samého sa máš báť.....
 
Užívateľov profilový obrázok
R0nnIe
Príspevky: 1136
Registrovaný: 11.9.2008
Auto: 325i e36 coupe
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin - Necpaly

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Piatok, 26. Februára 2010, 20:22

milacik773 napísal:
Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o názor chcel by som kúpiť od kamaráta 318i ..... mám skoro 19, a ešte študujem.... Auto by mi dal prakticky za páru drobné len sa bojim o spotrebu, vzhľadom nato že som začiatočnik a ide o moje prve auto neudržím spotrebu 1,8-vého motora asi pod tých 10litrov.... chcel by som sa aj spýtať či nieje možnosť tam dať iný motor (diesel).... bola by to urážka pre auto keby sa tam vymenili piesty a celkove veci pre zníženie spotreby.... najprv som chcel kúpiť nejaku tu škodovku lenže ako pozerám na prepis dám viac ako za auto a spotreba u škodovky takisto neni až taká krásna... potom zase feliciu ale ked vidím tie ceny tha ani nechcem.... už som z toho šeckého zúfali.... peniažku su dosť bol som 2 mesiace vo švajčiarsku si zarobiť ale z tej spotreby mám strach... nevietenejako poradiť alebo nemáte nejaké skúsenosti z tým autom???vopred ďakujem za veškére rady....

Ospravedlnujem sa za to co teraz napisem, viem ze to bude uplna blbost, ale nepomylil si si ty nahodov forum (tuzing forum :D)?

Toto uz blbost nieje:


1, 1,8 udrzis pod 10 litrov urcite
2, Ako chces dat do benzinu diesel? Myslim ze na to by ti ani tie peniaze za dva mesiace vo svajciarsku nestacili :D A to nehovorim este o veciach pravnych
3, Tie piesty chces dat ako? Do 1,8 s 1,6ky? Daj tam z dvojlitra, tie ti aspon ločkat nebudu :D
 
Užívateľov profilový obrázok
herri13
Príspevky: 1624
Registrovaný: 4.2.2009
Auto: BMW E39 528i sedan
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Piatok, 26. Februára 2010, 20:31

Do 10 litrov sa v pohode zmesti v meste, s kludnou nohou urcite a mimo mesto v pohode 7,5 litra, ja mam 318i, tak viem o com vravim a ked tomu prikurim tak idem cez 10 to je jasne. Zalezi ako budes jazdit.
Ale sem tam pridat neuskodi.
A nad dieslom neuvazuj, zbytocne starosti a kopa penazi.
Kludne do toho chod, na zaciatok ti postaci.
E39 528i Cosmoschwarz metalic - ex
E36 325i Brokatrot Metallic - ex
E36 318i Diamantschwarz Metallic - ex
 
Užívateľov profilový obrázok
zmätkar
Príspevky: 387
Registrovaný: 2.2.2009
Auto: e46 320i 110kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Piatok, 26. Februára 2010, 20:34

Co to je za auto 318i ale aky typ ked uz tak.
Co sa tyka spotreby tak by sa to malo pohybovat medzi 7L-8L ak ti to vyhovuje.Samozrejme zalezi aj na tom ze v akom je stave to auto.
 
milacik773
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Košický

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Piatok, 26. Februára 2010, 22:16

dík, ja som to nemyslel z naftou že prerobiť motor ale ho vymeniť... ale zase ten je dosť finančne náročný... nevyznám sa tak až do aut aspon zatial ne:-)))spotreba iba okolo 8litrov?ono je problém aj v tým že moji nechcu aby som kupil auto, aj ked za moje:-) taže musim aj dobre argumentovať.... lenže má aj okolo tých 200 000km najazdených aj keď už bol vymení motor :-(((
Svojho nepriateľa máš rešpektovať ale seba samého sa máš báť.....
 
Cicicok
Príspevky: 308
Registrovaný: 3.1.2009
Auto: bavorske
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov, Alhaurin de la Torre (Espana)

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Piatok, 26. Februára 2010, 23:04

Ked chces jazdit za lacno, tak diesel, ale hladky. Tam sa nema co pokazit!
525i E34 r.v. 11/1992
316i E36 r.v. 04/1993
dolepene: anjelske bulvy, citacie lampicky, komfortne rele, elektricke okna a siber, automaticke rozsvecovanie, start na tlesknutie
 
milacik773
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 26.2.2010
Kraj: Košický

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 05:23

a neviete akú majú životnosť motori?
Svojho nepriateľa máš rešpektovať ale seba samého sa máš báť.....
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 07:32

moj ma 250, kamosov 350 su 6 valce, ale to nieje na spotrebu, 1,8 by mohla akurat chciet generalku kolo tych 200 ak ju uz nemala, ale moze vydrzat aj dalsich 50-70 bez nej ak sa povodny majitel o auto staral a zaobchdzal s nim.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
zmätkar
Príspevky: 387
Registrovaný: 2.2.2009
Auto: e46 320i 110kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 11:10

Cicicok napísal:
Ked chces jazdit za lacno, tak diesel, ale hladky. Tam sa nema co pokazit!

Je to sice pravda co tu pises ale kto uz kupuje hladky diesel?
Akurat tak firmy na podnikanie na ktorich jazdia zamestnanci.
 
Užívateľov profilový obrázok
zmätkar
Príspevky: 387
Registrovaný: 2.2.2009
Auto: e46 320i 110kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 11:16

milacik773 napísal:
a neviete akú majú životnosť motori?

Tak tych dalsich 200 000km by to malo vydrzat ak nie viac ale zalezi aj od stylu jazdy a starostlivisti.
No ale ked s tym budes zvazat krumple z poli tak to vela nevydrzi :mrgreen:
 
Hoky
Príspevky: 268
Registrovaný: 3.2.2008
Auto: BMW 320d/100 kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Dolný Ohaj okr. NZ

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 11:58

Ja by som moc nad dieslom nešpekuloval. A keď si ešte ako píšeš začiatočník a nerozumieš sa moc do aút tak myslím, že tá 318i je pre teba ideál. Poriadny diesel kúpiť v dnešnej dobe je umenie a keď kúpiš pi?ovinu tak tá ťa tak zrujnuje, že kedy máš na tej 318i spotebu 20 l tak stále by si bol na tom lepšie. Akurát je treba si zvyknúť na zadný náhon, ale inak je myslím rá 318i dobrá voľba. Tá spotreba nieje všetko a pri 318i nie je až tak brutálna. Inak o aký typ "trojky" by vlastne malo ísť?
BMW E46 320d/100 kW ( 04/2000 )
 
KONNI
Príspevky: 675
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: e36 328i qp M sport
Kraj: Zahraničie

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 14:52

ber tu 318-stku a daj si tam namontovat lpg...a uz sa o spotrebu bat nemusis :D
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 17:38

to nevidíte,že si s vás robí chalan srandu?
takéto otázky?!
 
Užívateľov profilový obrázok
Phillip
Príspevky: 14
Registrovaný: 26.2.2010
Auto: BMW 123d Coupe E82
Kraj: Bratislavský

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Sobota, 27. Februára 2010, 23:09

Nazdar,

Ja mam 324d a moja spotreba a teraz naozaj nesalim je 6l/100km. Minimalnu som dal 5.7l ale ak ti mam povedat pravdu, na zaciatok si urcite diesel nekupuj. Mne osobne to zatial staci, ale iba koli spotrebe. Radsej by som bral nieco vacsie a benzinove. 1, s benzinom nie je tolko roboty. Na opravu ti staci "kladivo a srobovak". 2, V zime pri mrazoch sa nemusis bat aky benzin natankujes lebo nikdy nezamrzne. Tuto zimu ked bolo u nas -17C som zistil ze naftu z avanti uz tankovat v zime nemozem ](*,) Zamrzlo a nenastartovalo. 3, Zhavice musis menit castejsie ako sviecky 4, Mas rychlejsiu akceleraciu pri nizssich rychlostiach. Ja ani neviem naco mam prvu rychlost. Na maximalke prvej rychlosti ktora konci okolo 20km/h si za pol sekundy. Na benzinovom mozes aspon rychlejsie vyrazit.

Ide o to co chces. Investicie su rovnake. Ak mas benzin platis viac za palivo. Ak mas Diesel platis viac za udrzbu. To je asi jedno. A ak chces usetrit, tak si sa musel zblaznit ked si hovoril o zmene motora alebo jeho uprave. [-X Diesel nieje urazka, inak by ho BMW nevyrabali, ale zmensovat valce je. Maj trochu respektu pre BMW. Bud tak ako to je alebo lepsie, rychlejsie a silnejsie O:)

Phillip
BMW E82 123d 2008 Coupe
BMW E43 318i 1998 RIP
BMW E30 324d 1987 RIP
 
Užívateľov profilový obrázok
vrabec771
Príspevky: 206
Registrovaný: 30.8.2008
Auto: e30,e30 a e30
Kraj: Trnavský

Re: Mladý šofér,staršie auto:-)))

Nedeľa, 28. Februára 2010, 16:56

kup si babetu a nemusis riesit spotrebu [-(

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných