... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lawbreaker
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 16.7.2013
Auto: BMW E46 320ci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK-TN

goodbye E46 320ci, welcome A4 Quattro

Pondelok, 17. Marca 2014, 23:59

Zdravím všetkých s diagnózou BMW. Takže kde začať? skúsim na začiatku.

Po E46 coupe som slintal už od nepamäti. Najskôr som hľadal zásadne len objem 328, teda predfacelift so staršou generáciou motorizácie, vo farbe topazblau a so svetlým koženým športovým interiérom. Niekto sa nad tým možno pousmeje ale premňa to boli vtedy zásadné kritériá a nechcel som nič iné. Hodiny (lepšie povedané dni) presedené pri slovenských, českých, ale aj rakúskych a nemeckých stránkach autobazárov a stále nič. Ako plynul čas, začal som si uvedomovať, že nájsť takúto konfiguráciu v dobrom stave, slušnej výbave a ešte k tomu na Slovensku je nemožné. Postupne som teda upúšťal zo svojich podmienok a začal som pozerať aj 323, ale aj novšie 320 a 325 (stále však pred faceliftom karosérie, ten mi príde na E46 výzorom ako krok späť). Postupom času sa mi začali páčiť aj novšie sedany E90. Stále som však nevedel nájsť auto podľa mojich predstáv. Začiatkom decembra 2013 moc nechýbalo a skoro som od zúfalstva vycestoval do Nemecka za jednou 328mou, no okolnosti boli proti mne a nakoniec som nikam nešiel. Sklamanie, rezignácia....keď zrazu sa objavil jeden kúsok na predaj v PO. Myslím že bolo rozhodnuté ešte predtým, ako som auto prvýkrát videl na vlastné oči. Po dlhých mesiacoch čakania a krátkej skúšobnej jazde nebolo nad čím viac rozmýšlať. Auto síce malo nejaké muchy a bolo to "len" 320ci, no karoséria bez náznaku hrdze a LPG pohon zapísaný v TP boli dostatočné argumenty aby som auto kúpil. Prišlo mi rozumnejšie radšej investovať do väčšej generálky tú sumu čo by som dal inak za prihlásenie zo zahraničia tomuto sku...ehm, hnusnému štátnemu aparátu.

Niečo z histórie:

február 2001 - auto uzrelo svetlo sveta v Regensburgu
máj 2009 - kontrola originality, dovezené na SVK z Talianska pri 82tkm, prvýkrát prihlásené v Trnave
november 2012 - znena majiteľa, prepis do PO pri 134tkm
január 2014 - doviezol som si domov moje prvé (a určite nie posledné) BMW. Vypadá to tak, že som štvrtý majiteľ v poradí, pri kúpe na budíkoch svietilo cca 149tkm, či sú reálne, to neriešim.

Od kúpy sa na aute spravil nasledovný servis, upgrade, downgrade, tuzing:

:arrow: marec 2014:
- po kúpe klasika - výmena všetkých možných kvapalín a filtrov
- pretesnený vanos, výmena separátora, tesnenia veka ventilov
- čistenie vstrekovačov a škrtiacej klapky
- nové predné ramená, tyčky stabilizátora, vzadu nové prachovky a dorazy
- výmena ježka, motorčeka ostrekovačov, páčky BC, oprava budíkov
:arrow: júl 2014:
- výmena LPG nádrže + multiventilu, filtre + kalibrácia systému, kontrola elektroinštalácie LPG
- vymenené všetky kladky, remene, napináky, vodná pumpa, termostat
:arrow: september 2014:
- nový predný m-look nárazník + prelakovanie zadného pravého lemu
:arrow: december 2014:
- nové sviečky BOSCH
- shortshift kit z BMW Z3 + repas kulisy radenia
:arrow: január 2015:
- výmena oleja
- tesnenie olejovej vane, gufero klukovky + obal
- silenty motora
:arrow: máj 2015:
- schmiedmann catless zvody + koncovka
- nové lambdy a snímač výfukovej vačky
- EU2 soft do RJ motora
- silentbloky uloženia diferenciálu - strongflex red
- naplnená a vyčistená klíma
:arrow: október 2015:
-repas DISA-klapky, KN vzduchovy filter,
- nová hardina a uloženie kardanu
- strongflex red uloženie zadnej nápravnice a pozdľžnych ramien
:arrow: január 2016:
- kotúče, platničky - predok, zadok + ručná, výmena oleja a brzdovej kvapaliny, nová baterka,
:arrow: júl 2016:
- tesnenie púzdra olejového filtra
:arrow: september 2016:
- výmena diferenciálu z 3,38 na 3,23 + olej v diffe
:arrow: október 2016
- výmena motorového oleja
- repas xenónov - nové výbojky, paraboly, čistenie, leštenie plexi
- STK, EK
:arrow: november 2016
- nové zimné gumy Dunlop Wintersport 5
-nová vodná pumpa + výmena chladiacej kvapaliny

Plány alebo skôr túžby do budúcna: :D

- GPS rádio, cúvacia kamera, rozmýšlam nad vytlmením + možno subwoofer
- sedačky s výhrevom + renovácia pôvodného interiéru, alebo transplantácia komplet interiéru

Nejaké prvé fotky po kúpe a výpis výbavy:
1.jpg
výpis výbavy
1.jpg (77.7 KiB) 6460 zobrazení

P1030003.jpg
prvé foto po kúpe

P1030008.jpg
P1030008.jpg (80.43 KiB) 6460 zobrazení
Naposledy upravil/-a lawbreaker v Štvrtok, 8. Júna 2017, 09:16, upravené celkom 32 krát.
ex: E46 320ci Orientblau
now: Audi A4 B7 Avant 1.8T quattro Lava-gray
 
Wictor_W
Príspevky: 189
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW E63
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 00:06

=D> chce to fotky :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4111
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 08:35

wictor má pravdu chce to viac fotiek.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 09:17

pekny interier
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
Užívateľov profilový obrázok
lawbreaker
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 16.7.2013
Auto: BMW E46 320ci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK-TN

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 20:30

:-" len tak btw
..jpg
ex: E46 320ci Orientblau
now: Audi A4 B7 Avant 1.8T quattro Lava-gray
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 20:42

Hezky... len dopredu si hod mpacketovy predok ked mas uz aj zadok aj spataky nech to nie je take ani ani.... :bmwball:
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
Užívateľov profilový obrázok
lawbreaker
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 16.7.2013
Auto: BMW E46 320ci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK-TN

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 20:49

POKRAČOVANIE:

Vo februári som najazdil niečo okolo 2000km, počas ktorých som sa zoznámil s autom ale aj so závadami čo bolo treba poriešiť (na niečo ma upozorňoval už Wictor pri kúpe, niečo som zbadal sám až neskôr). Niečo prkotiny, niečo dosť závažné veci. Takže zhrnutie:

- blížil sa servisný inteval, bolo treba pomeniť oleje, kvapaliny, filtre
- kolísanie otáčok za studena, nerovnomerný chod, trasenie motora (bolo treba vyčistiť škrtiacu klapku a vstreky)
- tesnenie veka ventilov KO, celý motor zadrbaný od oleja, preventívne som chcel vymeniť aj separátor s hadicami a pretesniť vanos
- pri zapnutom kúrení, keď som zastal napr. na križovatke bolo na voľnobehu v kabíne cítiť plyn (bol to celkom znepokojujúci pocit, mohla za to prasknutá hadica od splyňovača #-o )
- snímač hladiny oleja KO - ale kedže olej pravidelne kontrolujem, nemá význam vyhadzovať lóve za snímač, len kôli tomu, aby prestala blikať kontrolka
- ručná brzdila len jednou stranou
- zozadu sa pri prejazde rozbitou cestou začali postupne ozývať čudesné zvuky, až som mal nakoniec pocit že mi ide urvať celú zadnú nápravu pri každej jame.
- cítil som že riadenie je nejaké vláčne, auto dosť plávalo na ceste
- páčka smeroviek sa nevracala do nulovej polohy pri vyrovnaní volantu
- polámané cuplíky na budíkoch (nedali sa vynulovať km, ani nastaviť hodiny)
- ABS záťažový senzor spolujazdcovej sedačky KO (vrodená chyba všetkých E46, ale dosť ma to iritovalo, kedže airbagy boli tým pádom nefunkčné)
- ofuky raz v jednom kuse kúrili, inokedy zas chladili bez ohľadu na nadstavenú teplotu - podozrenie na ďalšiu slabinu E46 - ježko kúrenia pred smrťou
- motorček pri nádobke ostrekovačov vypovedal službu (zistil som to až keď som vylial 5l gebuziny na okná do motorového priestoru a kontrolka nezhasla) ](*,) ](*,) ](*,)

....jednoducho nastal čas na takú "menšiu" generálku 8)
ex: E46 320ci Orientblau
now: Audi A4 B7 Avant 1.8T quattro Lava-gray
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 20:59

A to za to si dal tych 7litrov ? Lebo tak nejak to islo... #-o .... no fajnovo celkom... ako su auta aj v horsich stavoch to je pravda ale zase plyn v kabine tak to je vcelku hard... :roll: ... nic no, uz som ticho radsej a myslim si svoje... kedze som ho videl nazivo a byvaleho majitela poznam osobne takze tak... niektore veci su kraviny ako pises ale niektore su dost tvrde aj na moju naturu... :shock: .. v tom pripade ser na mpacket a pories to co mas... :thumbup:
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
Užívateľov profilový obrázok
lawbreaker
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 16.7.2013
Auto: BMW E46 320ci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK-TN

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 21:01

jozko2828 napísal:
Hezky... len dopredu si hod mpacketovy predok ked mas uz aj zadok aj spataky nech to nie je take ani ani.... :bmwball:


podobne "vylepšenia" ako mpaketovy predok ešte počkajú...najskôr som chcel poriešiť technický stav, :wink:
takže auto som zveril na 2 týždne do rúk Flashovi

priebeh opravy sem hodím čoskoro, musím to najskôr nejak usporiadať

a btw...neviem z kade si nabral tych 7 litrov [-( :-k
ex: E46 320ci Orientblau
now: Audi A4 B7 Avant 1.8T quattro Lava-gray
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 21:28

no takto nejako som sa dopočul... ale zjavne nebol som prvý a asi ani posledný koho nemenovaný bývalý majiteľ ojekabátil... [-X každopádne auto máš... dá sa s ním robiť kadečo kedže je to 6 valec aj keď najslabší ... čiže neskôr by ťa swap vyšiel lacnejšie ako nové auto a kedže už teraz do neho leješ prachy tak hádam bude v lepších rukách... :thumbup:
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
Panko13
Príspevky: 1
Registrovaný: 10.3.2014
Kraj: Prešovský

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 21:39

Za tie prachy si mohol mat silnejsiu motorizaciu a v lepsom stave :lol: alebo v lepsom pripade si za neho dal len 5 a zvysok vrazis do auta :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
Baworny
Príspevky: 174
Registrovaný: 27.10.2009
Auto: BMW39 525D m-packet
Kraj: Bratislavský

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 21:39

lawbreaker napísal:

podobne "vylepšenia" ako mpaketovy predok ešte počkajú...najskôr som chcel poriešiť technický stav, :wink:
takže auto som zveril na 2 týždne do rúk Flashovi

priebeh opravy sem hodím čoskoro, musím to najskôr nejak usporiadať

a btw...neviem z kade si nabral tych 7 litrov [-( :-k


Autíčko som videl osobne u flasha v Hrnčárovciach a poctivo na ňom makal môžem povedať že si si vybral jedného z najlepších mechanikov akého poznám autíčko ti určite odovzdá v super stave :) je to pán mechanik ..a inak autíčko tvoje vypadá naživo fakt pekne prajem veľa šťastných km a žiadne nepríjemnosti :)
 
Wictor_W
Príspevky: 189
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW E63
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 21:44

Jožko Jožko ak nevieš tak netrep prosím ťa ... auto išlo za 6300€

- Kupujúci bol zo všetkým oboznámeny tak si nechaj tie reči pre seba a nerozprávaj pokiaľ nevieš ... olej, filtre trebalo meniť o 2500km ... veko, škrtiacu som mu povedal nech si urobí ako aj silenty na zadnej naprave pretože ja to už robiť nebudem kedže to posúvam ale každopadne som povedal čo treba ... hadička od splynovača ma prekvapila lebo auto bolo na revizii takže praskla zrejme počas zimy ako aj nadržka ostrekovačov ... snímač bolo povedané, že svieti ale olej je OK kontroloval som to ako aj dolial olej 2litre na 13tisic km čo je v poriadku. ABS svietil už pri mojej kupe jednoducho problém e46 a nikto mi to nevedel dať dokopy ...
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 21:53

Wictor_W napísal:
Jožko Jožko ak nevieš tak netrep prosím ťa ... auto išlo za 6300€

- Kupujúci bol zo všetkým oboznámeny tak si nechaj tie reči pre seba a nerozprávaj pokiaľ nevieš ... olej, filtre trebalo meniť o 2500km ... veko, škrtiacu som mu povedal nech si urobí ako aj silenty na zadnej naprave pretože ja to už robiť nebudem kedže to posúvam ale každopadne som povedal čo treba ... hadička od splynovača ma prekvapila lebo auto bolo na revizii takže praskla zrejme počas zimy ako aj nadržka ostrekovačov ... snímač bolo povedané, že svieti ale olej je OK kontroloval som to ako aj dolial olej 2litre na 13tisic km čo je v poriadku. ABS svietil už pri mojej kupe jednoducho problém e46 a nikto mi to nevedel dať dokopy ...



no Wictor len tak medzi nami... keby som ti nebol vtedy povedal že ti chýba olej tak ho tam nedoleješ... keby som ti nevravel, že si daj zadok do poriadku lebo ti pláva... takže kto tu trepe neviem... mne si auto ospevoval ako cukor a na moje si kydal... lenže je som dal za to svoje polovičnu sumu tvojho a to si dovolím tvrdiť, že olej mi teda netiekol nikde... a to som ešte nevytiahol ďalšie veci... to že ti to nikto nevedel dať dokopy, je myslím totál vyhovorka keďže si namiesto toho riešil folie na predok a p*čoviny po tom keď sa stalo čo sa stalo... (vieme a nebudem to tu rozmazávať...)... každopádne auto sa ma netýka, má ho nový majiteľ a reči o trepaní si prosím ťa nechaj keďže sú to veci, ktoré zase nie sú maličkosti ... ale ako vravím ide to mimo mňa takže som len komentoval to čo som videl na vlastné oči ... viac sa ma to netýka... =;
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4111
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E46 320ci ///Orientblue

Utorok, 18. Marca 2014, 22:01

no chalani tichúčko toto sú veci na PM.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 37 neregistrovaných