... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
klepty
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 21.12.2010
Auto: BMW 530d E61
Kraj: Trenčiansky

E61 trasenie volantom

Sobota, 8. Januára 2011, 15:01

hello odbornici,

mam jednu zrejme dost trivialnu otazku, ale ako sa hovori, viac hlav, viac kapusty..
Pri brzdeni mi zacalo triast volantom. Okolo 55-70km/h. Zo zaciatku to bolo dost nenapadne, ale teraz asi po 500km to je uz viac nez zle, lebo volant uz dost trasie:)
Platnicky su novo vymenene. Disky sme dnes pozerali. V predu su mojim lajickym odhadom zjazdene 0,5-1mm ale technik mi ukazoval, ze pri vonkajsom okraji su jemne zvlene, ked sa po nich prejde prstom.

Tak co poviete na to? Menit sa mi ich este nechce. Nezda sa mi, ze by boli uz natolko zlikvidovane.
 
Užívateľov profilový obrázok
chefino
Príspevky: 1438
Registrovaný: 22.1.2009
Auto: E60 530xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E61 trasenie volantom

Sobota, 8. Januára 2011, 20:18

Dať pozrieť tuhosť prednej nápravy (rovno aj zadnej), čiže čapy, silenty, ramená, vôľu v riadení, axiálky, atď. A ak bude všetko OK, zájsť na geometriu. Prípadne v opačnom poradí, geometria nikdy neuškodí a stojí pár eur.
 
Užívateľov profilový obrázok
Kesko
Príspevky: 502
Registrovaný: 24.9.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčin

Re: E61 trasenie volantom

Sobota, 8. Januára 2011, 22:08

klepty napísal:
hello odbornici,

mam jednu zrejme dost trivialnu otazku, ale ako sa hovori, viac hlav, viac kapusty..
Pri brzdeni mi zacalo triast volantom. Okolo 55-70km/h. Zo zaciatku to bolo dost nenapadne, ale teraz asi po 500km to je uz viac nez zle, lebo volant uz dost trasie:)
Platnicky su novo vymenene. Disky sme dnes pozerali. V predu su mojim lajickym odhadom zjazdene 0,5-1mm ale technik mi ukazoval, ze pri vonkajsom okraji su jemne zvlene, ked sa po nich prejde prstom.

Tak co poviete na to? Menit sa mi ich este nechce. Nezda sa mi, ze by boli uz natolko zlikvidovane.


Disky a zvlnene? Nie nahodou kotuče?
E34 535i LPG 230 PS
VW Golf 1.9 TDi 120 PS

EX AUDI S8 D2 360 PS
EX E36 M3 3.0 Coupe
EX E36 325i Coupe
EX 2 X E30 325i Coupe
 
Užívateľov profilový obrázok
laky27
Príspevky: 39
Registrovaný: 1.9.2010
Auto: BMW 525 Touring (e39
Kraj: Košický

Re: E61 trasenie volantom

Sobota, 8. Januára 2011, 22:14

tipujem ze ste pozerali len vpredu... bolo tu toho viac popisane o tom, ze to moze robit aj zadna naprava, teda kotuce a platnicky vzadu... pozri, popripade daj si, doporiadku zadok a uvidis...
 
klepty
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 21.12.2010
Auto: BMW 530d E61
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 01:08

kekso, jasne mas pravdu, ale pochopili sme sa;)

laky27, pozerali sme aj zadne. platnicky by mali byt vsetky novo vymenene. Tie kotuce (nie disky, sry za prvotny preklep) su myslim ok.

chefino, nedavno boli tusim menene predne ramena(?). nie je mozne, ze sa pri ich vymene nieco "nedotiahlo dokonca" resp sa rozhodila geometria, alebo nieco z toho, co si menoval?

diky za rady chlapi
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 02:22

co cakas na tychto nasich tankodromoch?bud rad ze sa ti tocia vobec kolesa. Na slovensku je teraz po prvom snehu mimoriadne havarijny stav, jazda cez nasu krajinu sa rovna rozdrbanemu autu. Bezpecnost jazdy rovna nule. Neznasam tuto zem a tento hnusny pojebany zaostaly skorumpovany komunisticky stat. Najblizsie jednoducho nechavam auto doma v garazi a poveziem sa rasej vlakom.... Zatinat celu cestu zuby a este si ich aj vybit.... nato ja niesom......Bol som vcera v alumane, vysledok - vsetky disky krive..... Pred mesiacom som ich mal vsetky v pohode...... Naco rovnat disky, kupovat nove kotuce, napravy..... vsetko je nanic. jednoducho kym sa nasa komunisticka krajina nespamata a nezacne tu budovat normalne cesty, tak je to vsetko zbytocne.......
 
Trevor
Príspevky: 113
Registrovaný: 3.7.2010
Auto: BMW bez oznacenia ..
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Šurany

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 10:27

Ja by som na tvojom mieste dal hlavne pozret predne kotuce. Zacni tym a mozno sa to aj tym vyriesi. Na napravy sa zatial vykasli.
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 11:38

airbone napísal:
co cakas na tychto nasich tankodromoch?bud rad ze sa ti tocia vobec kolesa. Na slovensku je teraz po prvom snehu mimoriadne havarijny stav, jazda cez nasu krajinu sa rovna rozdrbanemu autu. Bezpecnost jazdy rovna nule. Neznasam tuto zem a tento hnusny pojebany zaostaly skorumpovany komunisticky stat. Najblizsie jednoducho nechavam auto doma v garazi a poveziem sa rasej vlakom.... Zatinat celu cestu zuby a este si ich aj vybit.... nato ja niesom......Bol som vcera v alumane, vysledok - vsetky disky krive..... Pred mesiacom som ich mal vsetky v pohode...... Naco rovnat disky, kupovat nove kotuce, napravy..... vsetko je nanic. jednoducho kym sa nasa komunisticka krajina nespamata a nezacne tu budovat normalne cesty, tak je to vsetko zbytocne.......


ked som toto cital, presne toto stale vravim ja ked som doma na SR , kazda jazda auto , cest vynimkam na zopar jazd, nic clovek na slovensku nerobi len nadava, lebo u nas by sa jazdilo asi dobre len lietadlom nie po tych rozdrbanych cestach a potom sa ludia mozu jedovat ze furt pchaju love do svojich aut , ked odchadzaju na nich veci.....
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 11:55

klepty napísal:
hello odbornici,

mam jednu zrejme dost trivialnu otazku, ale ako sa hovori, viac hlav, viac kapusty..
Pri brzdeni mi zacalo triast volantom. Okolo 55-70km/h. Zo zaciatku to bolo dost nenapadne, ale teraz asi po 500km to je uz viac nez zle, lebo volant uz dost trasie:)
Platnicky su novo vymenene. Disky sme dnes pozerali. V predu su mojim lajickym odhadom zjazdene 0,5-1mm ale technik mi ukazoval, ze pri vonkajsom okraji su jemne zvlene, ked sa po nich prejde prstom.

Tak co poviete na to? Menit sa mi ich este nechce. Nezda sa mi, ze by boli uz natolko zlikvidovane.



rozhodne si daj premerat kotuce.moze tam byt aj maly milimetrovy rozdiel pripadne daj vediet kedy si menil kotuce a kolko mas najazdene
 
Užívateľov profilový obrázok
chefino
Príspevky: 1438
Registrovaný: 22.1.2009
Auto: E60 530xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 12:55

Po akomkoľvek veľkom zásahu do nápravy (ako výmena ramien) je NUTNOSŤ spraviť geometriu, o tom sa hádam ani nemusíme baviť.

Ak Ti to robí len pri brzdení, skús si tie brzdy "naformátovať", tzn. rozbehni na 140, knedla brzda aspoň na 40 a takto 4x za sebou. Ak je tam len malá vychýlka na kotúčoch v hrúbke, takto sa Ti môžu zrovnať. Predpokladám, že si menil aj disky a platničky, nie len jedno z toho.

V zásade po výmene bŕzd by si nemal brzdiť jemne, ale skôr ako keby si nemal ABS, teda štýlom intentízvne a krátko, aby si dobre sadli, žiadne držanie pedálu dole kopcom.

Skús ten "reformát" a geometriu. Ak nepomôže, reklamovať kotúče.
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 12:59

airbone napísal:
co cakas na tychto nasich tankodromoch?bud rad ze sa ti tocia vobec kolesa. Na slovensku je teraz po prvom snehu mimoriadne havarijny stav, jazda cez nasu krajinu sa rovna rozdrbanemu autu. Bezpecnost jazdy rovna nule. Neznasam tuto zem a tento hnusny pojebany zaostaly skorumpovany komunisticky stat. Najblizsie jednoducho nechavam auto doma v garazi a poveziem sa rasej vlakom.... Zatinat celu cestu zuby a este si ich aj vybit.... nato ja niesom......Bol som vcera v alumane, vysledok - vsetky disky krive..... Pred mesiacom som ich mal vsetky v pohode...... Naco rovnat disky, kupovat nove kotuce, napravy..... vsetko je nanic. jednoducho kym sa nasa komunisticka krajina nespamata a nezacne tu budovat normalne cesty, tak je to vsetko zbytocne.......


plne s tebou suhlasim, tato krajina je strasne volaco. Na nic tu neni penazi, ale hlavne, ze platime vsetky mozne dane...
prvy sneh opadol a v ZA to vyzera hrozne. nie jamy ale jamiska obrovske. To nechcem vediet co sa stane ak to niekto trafi, tak mu urve celu napravu. Dokonca take jamy su aj na obchvate cez ZA, kto to nepozna a vleti do nich ma zarobene.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E61 trasenie volantom

Nedeľa, 9. Januára 2011, 23:49

dnes som sa vracal spat z BA do PO, najhorsie to je z MT do RK. Hmla jak svina..... Auto mi trasie, lebo vsetky disky krive, Pri vjazde do RK som chytil taku dieru, ze mi skoro zuby vybilo, a za RK dalsiu...... Uz to neriesim. Sa cudujem ze som defekt nedostal.... toto je neakceptovatelne uz.....
Som zvedavy kedy tie diery zasypu sutrom a podupkaju s lopatou, aby sa to za par tyzdnov zasa rozsypalo......
Sorry za OT
 
Britt
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2010
Auto: BMW 530 i Touring
Kraj: Bratislavský

Re: E61 trasenie volantom

Utorok, 22. Marca 2011, 16:31

Pred časom som tu riešil presne rovnaký problem trasenia volantom. Preto chcem pridať môj postreh. Vymenil som predné kotúče aj platničky a spodné ramená lebo mi to odporučili. Vymenil som aj zadné platničky. Predstavte si že to trasenie prestalo. No len na cca. 700km. Teraz sa začína objavovať znova. Fakt som z toho už na nerv. Najnovšie mi niekto povedal že to môžu byť náboje kolies. No ja už fakt neviem lebo už doteraz ma to stalo nemalo chechtakov. Nerád by som menil ďalšie diely bez toho aby sa problem odstranil. ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
andush
Príspevky: 162
Registrovaný: 3.2.2011
Auto: E60 530D
Kraj: Trnavský

Re: E61 trasenie volantom

Utorok, 22. Marca 2011, 16:36

taktiez som mal tento problem na e39, nova naprava, brzdy kotuce a zacalo triast. najprv len tak malo ale potom totalka vela. zapekal sa mi pomalicky kotuc a ked bol rozpaleny tak sa zvlnil a trasol volant. na zadnej naprave som mal tiez problem. pri 110-130 zacalo triast autom ale volant anilen nemyklo. myslel som ze to budu zle vyvazene kolesa, isiel som do pneuservisu a tam mi zistili ze mam trochu ohnuty pravy disk. dali mi to vyrovnat nejakemu majsterkovi a odvtedy netrasie.
Daj si 30 otčenášov! :D

ex Škoda 120L
ex Lancia kappa 2,4TDs
ex Škoda octavia kombi 2,0
ex Škoda octavia L&K 20V turbo
ex VW passat combi 1,9TDI
ex BMW E39 530D
ex Hyundai Terracan
ex VW Touran

BMW E60 530D
Volkswagen PASSAT 2.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: E61 trasenie volantom

Streda, 23. Marca 2011, 08:16

Presne toto stve aj mna. Vzadu nove kotuce ATE a aj platnicky v predu kotuce s par tisic. trasie to iba pri brzdeni od 55 do 40km/h. Ani pred ani po. Je to stale horsie a horsie. V tom rozmedzi to normalne roztrase celi zadok. Pneu a kola vyvazene. Ale pojdem na geometriu, aj ked si myslim ze to nepomoze, ale preventivne ju spravim.
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných