... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Autor témy
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Überholprestige

Streda, 23. Októbra 2013, 20:59

Vsetci to pozname, idete v lavom pruhu, pretoze ste rychlejsi ako MB-cky v pravom a zrazu vidite v spatnom zrkadle, ako sa na vas zacina tlacit rychlejsie auto. To ci ho pustite, alebo zrychlite (resp. skocite na brzdy) zavisi od toho co to je za auto a ako vyzera. Prave na toto nemci vymysleli pojem "Überholprestige".

Momentalne vraj maju najvacsiu Überholprestige v nemecku auta BMW, Porsche a Jaguar, naopak najnzsiu Audi a Mercedes.

Za mna by som dal ako najnizsiu Überholprestige na SVK vsetko od MB-cky a Audi. Tie fakt nepustam aj ked sa tlacia, nepamatam sa ze by sa na mna lepilo auto inej znacky. naposledy som tak pustil krasny Austin Healy, aj ked ma asi ani nechcel obehnut ale ja som si ho chcel pozriet aj zozadu.

Podme si urobit rebricek Überholprestige na SVK, popripade kto da lepsiu foto zo spatneho zrkadla, alebo auta za sebou.

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Igmaus
Príspevky: 681
Registrovaný: 14.10.2012
Auto: G20 330dx
Kraj: Trenčiansky

Re: Überholprestige

Streda, 23. Októbra 2013, 21:25

Ja sa vacsinou vzdy uhnem co najrychlejsie ked vidim v zrkadle sa rychlo priblizujuce auto a nezalezi na znacke ja neznasam ked sa niekam ponahlam a niekto sa mi nechce uhnut preto nerobim ostatnym to co nechcem aby robili oni mne 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Überholprestige

Streda, 23. Októbra 2013, 21:31

nerozumiem aky ma zmysel nepustit rychlejsie iduce auto len preto ze je to nieco co sa ti nepaci alebo to ze si zvyknuty pusat len niektore znacky iduce rychlejsie
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Überholprestige

Streda, 23. Októbra 2013, 21:41

keď si idem svojim tempom a niekto ide rýchlejšie, a mám kam uhnúť tak nemám fakt dôvod ho obmedzovať, skôr neznášam takých, čo keď obieham kolónu 3-4-5 kamiónov, idem si dajme tomu 150-160, ale jemu to nestačí a tlačí sa na mňa a vyblikáva a ten jeho zarastený mozog nepochopí že nemám kam uhnúť, keď kamióny idú na pár metrov od seba a omnoho pomalšie
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Überholprestige

Streda, 23. Októbra 2013, 22:14

nie je náhodou toto tlačenie v spomínanom nemecku brutálne pokutované?
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Überholprestige

Streda, 23. Októbra 2013, 22:35

nedodrzanie odstupu ano, ale to ze sa priblizi auto neznamena automaticky ze sa na teba tlaci. Len sa priblizi na vzdialenost z ktorej je jasne ze ta chce obehnut, povedzme tak 1-2 sekundy za teba. Pre mna je to dostatocny dovod na to aby som uhol ked budem moct. (a ze sa to v nemecku praktizuje)

Hovorte si co chcete, Ueberholprestige funguje aj u nas. Jazdim roznymi autami a vidim ten rozdiel. Pustit Ibizu alebo Mazdu, to nieee, to by TDI skodofkarovi puklo srdce. Ked ho ale dobehnu baworacke xenony s angel lights, uhnu. Aj moja zena sa na tom smeje, je to jasne vidiet. Iste ze nie vzdy, ale casto.

U mna osobne maju "prestige" tieto auta>

1- Zachranka (lebo ide o zivot)
2- Hasici (lebo ide o zivot alebo majetok)
3- Policia (lebo musim aj ked ide casto o hovno)
4- hocico co nie je stara kraksna co ma ledva dobehla a dokaze ist o viac nez 10km/h rychlejsie ako ja.
.
.
.
52363- biele fabie a kie s nalepkou SBS a hocakym blikacom z lidla. Mozu mi fukat...
52364- psychopati (v poslednej dobe dost casto v Audi )
52365- k-k-ti co idu na rovnej ceste o neskutocnych 5,5 km/h rychlejsie a musia obiehat, no v zakrutach ta ich lokomotiva neudrzi stopu ani keby boli na kolajach. Preto do zakrut zasadne -30km/h.... a to ma zdrzuje a sere.
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Borisss

Re: Überholprestige

Streda, 23. Októbra 2013, 23:22

Naschval niekomu neuhnut, aj ked je rychlejsi - z akehokolvek dovodu - zavana trosken kokotizmom.

Nechcem sa samozrejme nikoho osobne dotknut. :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Autor témy
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 04:16

Ja niekedy pochybujem ze ti vlavo vobec vedia, ze je za nimi auto. Maju svoj svet bez zrkadiel. To ze nepustam MBcky znamena ze im ujdem nech sa mi nelepia na naraznik, nie ze ich blokujem. #-o
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 06:05

najlepší sú na diaľnici ba-tt, tam keď chcem obiehať tak buď to seknem cez 2pruhy alebo obehnem z prava, lebo ten druhý si ide svojich 105kmh v strednom pruhu a neuhne sa ani bohovi
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Kwaky
Príspevky: 271
Registrovaný: 5.1.2011
Auto: 2013 BMW F13 640i
Kraj: Trnavský

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 06:19

ViktorDDD napísal:
najlepší sú na diaľnici ba-tt, tam keď chcem obiehať tak buď to seknem cez 2pruhy alebo obehnem z prava, lebo ten druhý si ide svojich 105kmh v strednom pruhu a neuhne sa ani bohovi


Presne toto ma vždy tak vytočí že mi tečie pena z huby. Po tej 3 prúdovke chodím veľmi často, a proste vždy si hodím tempomat na 120km/h a snažím sa ísť stále v pravom, max obehnem niečo a opäť sa radím do pravého. Lenže ide KOKOT v strednom pruhu ako si napísal 105km/h ](*,) a ešte ty keď okolo neho prejdeš 120 v pravom môžeš byť pokutovaný, kedže správne by si sa mal kvôli KOKOTOVY presunúť o dva pruhy do ľavého, a potom zas späť o dva do pravého. Lenže to je preto, lebo 70% slovače ktorá drží VP nemá o vyhláške ani potuchy a keby im dáte námatkový test tak nenazbierajú ani 21 bodov (česť výnimkám), lebo šak mám kartičku to je hlavné tak mám piči načo vedieť pravidlá cestnej premávky.

Zas som sa rozčulil kua...
2012 AUDI A7 3.0 BiTDI S-Line - Ex
F01 730d mod. 2012 - Ex
E65 745i - Individual - Ex
E39 528i ///M - Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 06:52

Kwaky napísal:

Presne toto ma vždy tak vytočí že mi tečie pena z huby. Po tej 3 prúdovke chodím veľmi často, a proste vždy si hodím tempomat na 120km/h a snažím sa ísť stále v pravom, max obehnem niečo a opäť sa radím do pravého. Lenže ide KOKOT v strednom pruhu ako si napísal 105km/h ](*,) a ešte ty keď okolo neho prejdeš 120 v pravom môžeš byť pokutovaný, kedže správne by si sa mal kvôli KOKOTOVY presunúť o dva pruhy do ľavého, a potom zas späť o dva do pravého. Lenže to je preto, lebo 70% slovače ktorá drží VP nemá o vyhláške ani potuchy a keby im dáte námatkový test tak nenazbierajú ani 21 bodov (česť výnimkám), lebo šak mám kartičku to je hlavné tak mám piči načo vedieť pravidlá cestnej premávky.

Zas som sa rozčulil kua...


Toto nieje uplne pravda. Ak ide fesak v strednom pruhu pomaly a ty ides v pravom pruhu a aj ho obehnes v pravom pruhu a v nom aj pokracujes, neberie sa to ako predbiehaci manever, ale ako suvisla jazda v tvojom jazdnom pruhu. Ine by to bolo ak by si ho predbehol a potom by si sa zaradil do stredneho jazdneho pruhu. To by bolo obehnutie z prava.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 06:56

tak to ja pustim kazdu znacku. ked som na R1 tak vacsinou nemam dovod nikoho pustit :-D
ja si idem v lavom pohodovych 130 a pravy je cely zadrbkany 110tkovymi. a ak sa nieco priblizi tak to pustim. no z dovodu nizkych prijmov, vysokej ceny phm, a vysokej spotreby 1,2htp nad 100km/h ma vacsinou obiehaju auta s priblizne rovnakym alebo vacsim vykonom.
 
Užívateľov profilový obrázok
Kwaky
Príspevky: 271
Registrovaný: 5.1.2011
Auto: 2013 BMW F13 640i
Kraj: Trnavský

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 07:14

eko.fresh napísal:

Toto nieje uplne pravda. Ak ide fesak v strednom pruhu pomaly a ty ides v pravom pruhu a aj ho obehnes v pravom pruhu a v nom aj pokracujes, neberie sa to ako predbiehaci manever, ale ako suvisla jazda v tvojom jazdnom pruhu. Ine by to bolo ak by si ho predbehol a potom by si sa zaradil do stredneho jazdneho pruhu. To by bolo obehnutie z prava.


Ďakujem za upresnenie, nič to však nemení na veci, že tí čuráci čo si idú svojich 105km/h v strednom pruhu tam nemajú čo robiť.
2012 AUDI A7 3.0 BiTDI S-Line - Ex
F01 730d mod. 2012 - Ex
E65 745i - Individual - Ex
E39 528i ///M - Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
DesertFox
Príspevky: 250
Registrovaný: 16.6.2012
Auto: BMW 525d E60
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 07:24

Ja si to všímam podľa ročného obdobia :mrgreen:

Leto: Audi
Jeseň: Volvo
Zima: Porsche Cayenne
Jar: všetky predokolky vedené šoférom čo si potrebuje niečo dokázať.

Inak nemám problém pustiť pred seba pre mňa za mňa aj Trabant ak ide rýchlejšie ako ja. Všímam si dosť často, že Bavoráci jazdia podstatne kultivovanejšie (ako ja :mrgreen: ).
Here's the Rule Breaker ... It appears to be a normal BMW 5 series, until you start it up. Yeees, Lucifer has come to our little world with milk and petrol ! (Jeremy Clarkson).

Madonna vs. BMW M5
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Überholprestige

Štvrtok, 24. Októbra 2013, 07:30

salat napísal:
Hovorte si co chcete, Ueberholprestige funguje aj u nas. Jazdim roznymi autami a vidim ten rozdiel. Pustit Ibizu alebo Mazdu, to nieee, to by TDI skodofkarovi puklo srdce. Ked ho ale dobehnu baworacke xenony s angel lights, uhnu. Aj moja zena sa na tom smeje, je to jasne vidiet. Iste ze nie vzdy, ale casto.


Toto som si vsimol, ale nie je to pravidlo, clovek co ma velke ego na tdi ta nepusti prave preto, ze mas bawo. Ale je to zaujimave pozorovat, najma v noci (kedy nevidno, ze mam staru kraksnu) ked vidno len AE. Clovek sa priblizi na dohlad a len vidi, jak auto pred nim poriadne zadymi a zacne zrychlovat. :mrgreen:

Kwaky napísal:

Presne toto ma vždy tak vytočí že mi tečie pena z huby. Po tej 3 prúdovke chodím veľmi často, a proste vždy si hodím tempomat na 120km/h a snažím sa ísť stále v pravom, max obehnem niečo a opäť sa radím do pravého. Lenže ide KOKOT v strednom pruhu ako si napísal 105km/h ](*,) a ešte ty keď okolo neho prejdeš 120 v pravom môžeš byť pokutovaný, kedže správne by si sa mal kvôli KOKOTOVY presunúť o dva pruhy do ľavého, a potom zas späť o dva do pravého. Lenže to je preto, lebo 70% slovače ktorá drží VP nemá o vyhláške ani potuchy a keby im dáte námatkový test tak nenazbierajú ani 21 bodov (česť výnimkám), lebo šak mám kartičku to je hlavné tak mám piči načo vedieť pravidlá cestnej premávky.

Zas som sa rozčulil kua...


Ta dialnica je cela na hovno. Chodim tam tempomatovych 120 a teraz nechcem posobit ako kokot, ale tiez mam radsej stredny pruh. Samozrejme, ked je pravy volny a niekto za mnou je rychlejsi tak ho pustim. Ale ked je tam nadrbanych kamionov do nevidim, tak hold smola, stale je tam lavy pruh. Vsetko zalezi od konkretnej situacie. Treba si priznat, ze ten pravy pruh je na hovno a hlavne na letnych gumach tam clovek s autom dost bojuje. Takisto v zime pri vacsej premavke ma clovek v strednom nejak viac moznosti ako reagovat, ked sa daco zomele. Aby som to zrhnul, treba byt ohladuplny a vzdy uhnut ked je dakto rychlejsi, ale na prazdnej dialnici snad jazdou v strede nikomu neublizujem.
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných