... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

FL xenony

Utorok, 14. Februára 2012, 22:24

viem, že už to tu svojími otázkami asi zahlcujem ale chcem sa ešte opýtať, či sa sériové xenony rv.02 dajú nejako nastaviť. po ich zapnutí mi to urobí tú vec, že sa dajú hore-dole ale pri parkovaní cca 1,5m od steny dnes v práci som si všimol, že oproti kolegovej octavií svietia no rovnakú vzdialenosť nízko. a aj za jazdy v noci sa mi zdá, že to nie je to pravé orechové. mám v úmysle vymeniť výbojky ale aby to nebol zbytočné. teraz tam mám philips a chcel by som ich zameniť za osram. prípadne sk je ešte nejaký dôvod, prečo mi to môže slabo svietiť...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: FL xenony

Utorok, 14. Februára 2012, 22:36

otvor kapotu a skus pohybat xenonom, ak ti to pojde, mas polamane ticky, mozes si kupit kovove od crumara, ja mam plastove, popripade ebayu je toho plna rit

ak to nieje v tom, mas zle nastavene svetla, casom klesli, nastavit, inac vybojky casom stracaju svietivost, ci kupis philipsy alebo osramy, zle neurobis, len nekupuj cinske sracky za 15e, mal som, neda sa porovnat, dalsia vec je ako spinave mas plexy, ako je doskriabane a ak si ho uz otvaral, ako si vycistil to mlieko z vnutra.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: FL xenony

Utorok, 14. Februára 2012, 22:40

tie tyčky by mali byť v poriadku aspoň čo mi mechanik spomínal. pexi sú už mierne zajdené. výbojký sa meniť budú ale mne ide sôr o to, či sa dajú nastaviť nejako vyššie ako napr pri hologénoch. viem že je tam na náprave ten snímač a ten ich nastavuje automaticky ale neviem, či sa aj na samotnom svetle dá ešte niečo aspoň trocha podvihnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: FL xenony

Utorok, 14. Februára 2012, 22:41

To bude asi choroba poFL e39..... moje tiez nesvietia kto vie ako si myslim, navyse su nachylne na tie tycky, no proste tie svetla sa im nepodarili. Nastavit sa daju tiez ako pri klasike, akurat uz namiesto kolecka vo vnutri to robi samo podla napravy, ale zakladna vyska sa nastavuje, to je samozrejmost pri kazdom aute

Dovodom slabej svietivosti bude asi v uz vypadanej odrazovej ploche paraboly + zaspinene sosovky s vnutra. Tu na fore su casto krat spominane tieto svetla.
Bud vymena za nove, alebo to rozobrat, vymenit, vycistit.... ale to by asi mne osobne nechcelo s tym babrat a navyse nove je nove hoci to uz nebude original hella (lebo za tie je uz ina palka), zalezi v akom vyzorovom stave su tie terajsie
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: FL xenony

Utorok, 14. Februára 2012, 22:48

poviem takto: keď idem po diaľnici za dažďa, idem len po pameti :lol:
farbu majú jasnú ale tie plexi veru treba preleštiť. a to nastavenie taj základnej polohy sa dá kde na tom svetle spáchať?
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: FL xenony

Utorok, 14. Februára 2012, 23:07

Na svetle sú normálne nastavovacie šróby ako na halogénoch.Jedným nastavuješ sklon,druhým smer.Základné nastavenie sa robí pri prázdnom aute.To automatické nastavovanie potom len dorovnáva naloženie auta.
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: FL xenony

Utorok, 14. Februára 2012, 23:11

takže je tu šanca, že si to budem môcť nastaviť vyššie, supér. hneď ako prídem do ZA tak to dám na ten čudný stroj ku kamarátovi nech konečne vidím. ono to môže byť aj celkom nebezpečné, keď je cma a ešte aj vodič je na jedno oko slepý a na druhé nevidí [-o<
 
danko2002
Príspevky: 110
Registrovaný: 13.7.2011
Auto: BMW 530D
Kraj: Bratislavský

Re: FL xenony

Streda, 15. Februára 2012, 20:50

Chlapi ES-ka páska,zatáhneš a ideš :D
Ale vážne nie je to moc super riešenie,ale mne to pomohlo,tiež mi svietili svetla nízko teraz svieta až moc vysoko :D
Samozrejme ak máš zajebané plexi tak to moc nepomôže,ale určite to bude lepšie...
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: FL xenony

Streda, 15. Februára 2012, 21:09

tie plexi už čo to za sebou majú ale nie je to najhoršie. a kde nájdem tie čudlíky, či čím to nastavím vyššie?
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: FL xenony

Streda, 15. Februára 2012, 21:34

Niekde okolo štartéra xenónu sú dve také čierne umelé točítka.Navrchu svetla je kukátko a v ňom jazýček ktorý sa hýbe keď točíš točítkami.Podla toho vidíš ktorým smerom hýbeš svetlo...
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: FL xenony

Nedeľa, 19. Februára 2012, 21:45

no, svetlá sú nastavené... ale veľká zmena nenastala... musím ich dať ešte preleštiť ale pohrávam sa aj s myšlienkou vymeniť predné plexi za nové. ale čoho sa obávam asi najviac, že čo ak sú už vyžíhané tie paraboly? čo potom? nové svetlá sú strašne drahé...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: FL xenony

Pondelok, 20. Februára 2012, 00:08

da sa vymenit samosetatna cocka, davaju sa bixenony zo vsetkeho mozneho, popripade origo paraboli sa daju dat znova pokovit.

taktiez, stare skla mas z vnutornej strany akoby zahmlene
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: FL xenony

Štvrtok, 23. Februára 2012, 11:34

odmietam jazdiť v noci. ja už skoro vôbec s tými svetlami nevidím. mám pocit, že samotné vyleštenie plexi asi nebude stačiť. mám podozrenie, že bude treba asi aj paraboly dať nanovo pokovovať, či čo sa to s nimi robí. chcem sa ešte opýtať, kto to robí, koľko ma to bude stáť, koľko to trvá. v noci je to už ozaj hrozné.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: FL xenony

Štvrtok, 23. Februára 2012, 14:24

ja som videl uz prd, vymenil som ticky, vycistil svetla z vnutra (to by si sa cudoval co tam je), vycistil svetla zvonku, kupil nove philipsy a teraz uz vidim, kebyze mam kus rozum, vylestil by som plexy z vonku a taktiez by som hodil nove bixenony a vtedy by to bolo len zuzo :)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
MatesZA
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: e39 530dA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: FL xenony

Štvrtok, 23. Februára 2012, 14:35

a ako zistím, či mám teda tie tyčky v paži? mechanik mi povedal, že sú ešte dobré, tak ale každý sa vie pomýliť...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných