... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Steewe
Autor témy
Príspevky: 351
Registrovaný: 24.12.2012
Auto: VW CC
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Vorarlberg/Rakusko

Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Sobota, 6. Februára 2016, 20:28

Hladal som - nenasiel som tak zakladam tuto temu.

AKO USKLADNIT AUTO NA DLHSI CAS 2r<.
Ak s tym ma niekto skusenosti, rady tak sem s nimi.

* ako postupovat s naplnami, motorom, napravami?
* ako osetrit/ vhodnym spôsobom zakonzervovat karoseriu, ?
* ako sa postarat o interier po dobu uskladnenia?
* ako pripravit skladove priestory?

Myslim ze karoseria a lak je zrejme aj menej skusenym v tejto otazke, osetrit lak, navoskovat, prelestit a co to by pod autoplachtou mohol vydrzat. Mozno ale viete o nejakej vychytavke co by mohlo tuto cast otazky posunut dalej :) aby vydrzal lak co najdlhsie a karoseria nezacala hrdzaviet.
Prílohy
12076570036_e3a8773c87_b.jpg
BMW e46 01" - 320d/predfl - 100kW/136 PS ex
BMW e90 06" - 320dM-packet - 120kW/163PS > 147kW/201PS/420NM ex
BMW e46 04" - 330dA/T - 150kW/204PS ex
BMW e36 96" - 318iCabrio - 85kW/116PSex
BMW e46 03" - 320dM-packet - 110kW/150PS - EX
Non bmw- VW passat CC 125kW/170PS
 
nrtm
Príspevky: 556
Registrovaný: 30.11.2008
Auto: firemne
Kraj: Nitriansky

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Sobota, 6. Februára 2016, 20:56

kolesa min raz za tri mesiace pootocit o 1/4 otacky, aby neprelezali, do motora u armady sme davali konzervacny olej, ale to boli nakladiaky, neviem ci do osobakov tke nieco existuje, do interieru vysusovacie gulocky
 
iggi
Príspevky: 74
Registrovaný: 8.7.2015
Kraj: Žilinský

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Sobota, 6. Februára 2016, 21:44

mozno na dake tehlicky polozit a nie na kolesach...
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Sobota, 6. Februára 2016, 22:21

Hlavne aby v tom sklade bolo riadne sucho, inak by si musel davat dole ventildelke a konzervovat palce vaciek, vybrusy piestov. Olej vo vani moze zostat ak tam bude sucho, nezoxiduje nenavlhne ale chladiacu vodu by som vypustil, antikorozne agenty zdegeneruju a zacne to hrdzaviet.
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 11:09

Možno by bolo lepšie auto nechať zdvihnuté na podperách tak aby boli kolesá vo vzduchu. Ulavíš tým dosť gumám aj napravam. Ak necháš na gumách, je dobré potom pootáčať aby nevznikli pretlačené miesta.
Okná by som nechal mierne pootvorené kvoli prúdenie vzduchu, kasňu umyl, navoskoval a celú zakryl plachtou. Interier môžeš preventívne natrieť nejakým oživovačom plastov napr.
Z nádrže by som vytiahol benzín. Niektorí odporúčajú ešte vnútro vypláchnuť olejom aby sa urobil film brániaci korózii, ale to je dosť náročné a potom to musíš vyplachovať zase benzínom.
Vyber akumulátor...
Dôležité je aby si to mal uskladnené v suchu. Ak bude ešte aj v teplotách nad 0, tak s náplnami nemusíš robiť nič. Čítal som niekde že je vhodné ešte vymeniť olej za nový, vraj kvôli usadeninám, ale nemám overené.

Ešte môžeš auto dočasne vyradiť s evidencie a odovzdať tabuľky a nebudeš platiť za tú dobu PZP, ale potom ta čakajú určite nejaké byrokratické sračky, takže to by som osobne neriešil.

A prečo chceš uskladniť? Ak kvôli nárastu hodnoty auta, tak dúfam že máš aspoň nejakú E30 M3 inak to nemá zmysel :mrgreen:
Agelias© by migo
///MARKETING
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 11:17

chlapi co tu stresujete, nove BMW stali v salonoch aj dva roky, kym ich niekto nekupil a nikto sa s tym nesral, nekonzervoval ani nic podobne....osobne by som sa vykaslal na akekolvek špeci ukony, umyť, navoskovať a zakryť plachtou, to je cele...a s tym otacanim kolies o 1/4 otacky to je take smiesne, teraz tam mas 5 rocne gumy a o 3 roky co bude to auto stáť pod plachtou budu už 8 rocne, stejne budu na nič a pôjdu do koša...vodu nevypušťaj, to ti tam zhrdzavie zvnutra ten motor...nechaj kapalinu plus destilku tak ako ma byť.
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4126
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 11:48

Tak ja mam auto pod plachtou od konca októbra, okrem úmrtia som mu nič nerobil, len je zakryté plachtou, sem tam raz sa za cca mesiac brnknem domov, nech ho niekto nechá poklepat tak na cca 10 min. kvôli batérke, a nech sa trošku to ústrojenstvo premaže
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 12:22

M3 lover napísal:
Možno by bolo lepšie auto nechať zdvihnuté na podperách tak aby boli kolesá vo vzduchu. Ulavíš tým dosť gumám aj napravam. Ak necháš na gumách, je dobré potom pootáčať aby nevznikli pretlačené miesta.

vies preco sa tlmice predavaju zopnute s paskou? aby boli v pracovnej polohe a nie krajnej. takze auto na dvihak dlhodobo rozhodne nedavat. prave v tej polohe tlmice a capy trpia najviac. treba to nechat normalne na zemi na kolach. otacanie mozes osrat, aj tak budes kupovat nove po 2-3 rokoch ked auo vytiahnes.
starynovy napísal:
ale chladiacu vodu by som vypustil, antikorozne agenty zdegeneruju a zacne to hrdzaviet.

praveze vodu nevypustat lebo >
jurkyLE napísal:
vodu nevypušťaj, to ti tam zhrdzavie zvnutra ten motor...nechaj kapalinu plus destilku tak ako ma byť.

antikorozne prisady ti nezdegeneruju len tak casom pocas statia.. praveze by som vodu vymenil a nechal vsetko doplna napustene aby to nekorodovalo.
 
Užívateľov profilový obrázok
Steewe
Autor témy
Príspevky: 351
Registrovaný: 24.12.2012
Auto: VW CC
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Vorarlberg/Rakusko

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 12:23

:arrow: niekde som sa docital ze bateriu ak vytiahnes nevydrzi ani 2 roky. musi sa preventivne nabijat.
:arrow: auto zdvihnut tak aby boli napravy volne - niekto odporuca zhodit aj kolesa - pneumatiky spustit ,osetrit , jednotlivo zabalit - uskladnit stranou.
:arrow: s tym pootvorenim okien to je pravda, odporuča to viac ludi, dokonca odporucaju nechat dvere jemne pootvorene, tesniace gumy namazat.
:arrow: s motorom uz je trochu problem- niekto odporuca naliat olej po hornu rysku,niekto ze az po vrch :-k - tam sa ale uz nesmie s motorom pretocit. Niekto odporuca olej vypustit a zevraj je nato nejaky konzervacny pripravok, sanie,veko, vsetko dole, sviecky von.
:arrow: karoseriu/podlahu a motorovy priestor je vhodne nastriekat pripravkom proti kunam a hlodavcom. Taktiez pouzit v priestore pasce na myši.
:arrow: S chladiacov kvapalinou som sa docital ze je lepsie ju vypustit a naliat tam nieco silnejsie

osobne chcem auto uschovať na 2 roky. Potom dufam ze sa veci daju do pohybu. V mojom pripade mam normalnu garaz - tehlovu, podlaha je betonova - rozmyslam ze by bolo vhodne na ten beton polozit aj nejaku gumu aby nesalo na karoseriu vlhko odspodu. Moj pripad je trosku komplikovanejsi o to ze ak tam teraz auto odstavim tak 2 roky sa s nim nehne. Ziadne pretacanie, ziadna starostlivost o auto počas odstavenia. Preto som sa zacal o to zaujimat aby bolo vsetko riadne pripravene.
BMW e46 01" - 320d/predfl - 100kW/136 PS ex
BMW e90 06" - 320dM-packet - 120kW/163PS > 147kW/201PS/420NM ex
BMW e46 04" - 330dA/T - 150kW/204PS ex
BMW e36 96" - 318iCabrio - 85kW/116PSex
BMW e46 03" - 320dM-packet - 110kW/150PS - EX
Non bmw- VW passat CC 125kW/170PS
 
KONNI
Príspevky: 675
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: e36 328i qp M sport
Kraj: Zahraničie

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 13:33

Co ides uskladnovat supru?
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 13:34

Steewe napísal:
:arrow: karoseriu/podlahu a motorovy priestor je vhodne nastriekat pripravkom proti kunam a hlodavcom. Taktiez pouzit v priestore pasce na myši.


hej fakt vtipne, kuny a myši co behaju po zavretej garazi ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ak sa nejedna o stodolu teda :mrgreen:

Steewe napísal:
V mojom pripade mam normalnu garaz - tehlovu, podlaha je betonova - rozmyslam ze by bolo vhodne na ten beton polozit aj nejaku gumu aby nesalo na karoseriu vlhko odspodu.


presne tak, ked tam das linoleum uz nepôjde vlhkost na karoseriu ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

cele toto je veeelmi prevelmi vtipne, dufam, ze sa jedna aspon o E30 M3 alebo podobnu raritku, lebo ak nie, tak v opacnom pripade to strc do garaze, jebni s dverami a vybavene...osobne som mal na zahrade zigulaka, co tam stal 8 rokov bez pohnutia az boli pneu vrastene do zeme, po 8 rokoch zalozil baterku, startlo na brnk a 12 kilometrov po svojich som to odviezol do srotu ](*,) ](*,) ](*,)
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
Steewe
Autor témy
Príspevky: 351
Registrovaný: 24.12.2012
Auto: VW CC
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Vorarlberg/Rakusko

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 15:00

Jasne Jurky. Niet nad tvoje rady :D ktore pridaju teme na hodnote.
Zaprve, je plno ludi co mali problem s prekusanou kabelazou tak preco tomu nepredist? Mne to az tak zly napad nepride.
Zadruhe, je to auto o ktore sa oplati trochu postarat pred odstavenim. Takze vtipny je tvoj pribeh so zigulakom, ale s prihliadnutim nato ze to je este komunisticky stroj tak ti to beriem :D tie vydrzia vsetko.
Temu som zalozil preto aby sa tu nazbieralo par dobrych rad, pre tych ktorych to zaujima. Nie osobne nazory ci sa to oplati alebo nie. To uz si kazdy musi rozmysliet sam,ci auto odstavit alebo ho ako podla tvojich slov j*bnut do garaze a zatvorit dvere.
BMW e46 01" - 320d/predfl - 100kW/136 PS ex
BMW e90 06" - 320dM-packet - 120kW/163PS > 147kW/201PS/420NM ex
BMW e46 04" - 330dA/T - 150kW/204PS ex
BMW e36 96" - 318iCabrio - 85kW/116PSex
BMW e46 03" - 320dM-packet - 110kW/150PS - EX
Non bmw- VW passat CC 125kW/170PS
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 17:59

prekusane kable? neblazni, hlodavce zeru len kablovacky na Korejskych autach, to myslim smrtelne vazne
Steewe napísal:
podla tvojich slov j*bnut do garaze a zatvorit dvere.

cital si zle, pisal som strcit do garaze a jebnut s dverami :roll:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4126
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Nedeľa, 7. Februára 2016, 19:03

jurkyLE napísal:
prekusane kable? neblazni, hlodavce zeru len kablovacky na Korejskych autach, to myslim smrtelne vazne

cital si zle, pisal som strcit do garaze a jebnut s dverami :roll:


Tí vysvetli kamarátke ktorej kuny prekusali káble na forde aj na VW :P sused si tiež do istoty kúpil plasic na zver lebo na s4 by to ťažšie zniesol, vďaka Bohu mne po autách zatiaľ len mačky skáču :P
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Ako uskladnit auto na dlhsi cas ?

Pondelok, 8. Februára 2016, 08:51

to je jedno ake auto kuny si zgustnu snad na vsetkych :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných