... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
m4x
Autor témy
Príspevky: 2228
Registrovaný: 15.12.2007
Auto: E60 545i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg - Long parts

chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Utorok, 10. Septembra 2013, 18:08

pani pred cca 2.5 tyzdnami som menil nove cidlo hladiny oleja
povodne sa rozsvietilo pri starte a zhaslo a ignorovalo stav, znama chyba, bolo aj v chybach diagnostiky
tak som ho dal vymenit, vymenil olej, spravil sa aj preplach
ale! bol som s nim hned na to v chorvatsku, celu dobu nic, cerstvo novy olej, este som tahal olrj ze isto nieco spapa a kupodivu podla rysky nepapal az den pred odchodom nieco zmizlo, ale to nehra rolu
cidlo nesvietilo vsetko sa spravalo ako ma, potom mi cca po necelom tyzdni zacalo po studenom starte a prejdenikilometra svietit cidlo hladiny oleja, na celej makarskej riviere je to kua problem kontrolovat, riadnej roviny nikde
viac krat som to potom kontroloval, auto nechal odstat aspon 20min a viac a ryska na maxime ako bola
teraz sa mi opat zacala na studeny motor rozsvecovat, kontrola oleja este pred startom a ryska na maxime!
cidlo zhasne vzdy ked motor vypnem a opat nakopnem, uz sa to nerozsvieti do najblizsieho studeneho startu motora
naozaj moze byt vadne cidlo hladiny oleja? uplne nove? ci co znaci taketo spravanie?
robi mi to na e46 330i
cidlo je znacky autolog, zvolil som dostupnu strednu cestu ceny, potom vola uz iba volba hella za premrstenych cca 120 eur co mi prislo za cidlo vela ale napokon ho asi budem musiet vymenit za hellu? :(
!!! Obrázok ???
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Utorok, 10. Septembra 2013, 18:54

Keby to bolo cidlo, tak ti to zhasne same po 20sek... ked hovoris, ze ti to zhasne az potom ked vypnes motor, tak je to nieco ine.. cize diagnostika a pozriet co mu vadi... vobec to nemusi byt chybne cidlo
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
m4x
Autor témy
Príspevky: 2228
Registrovaný: 15.12.2007
Auto: E60 545i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg - Long parts

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Utorok, 10. Septembra 2013, 19:21

ale nechapem tej logike
studeny motor a rozsvieti, zohriaty vypnem nastartujem nic, ryska na maxime aj za studena
!!! Obrázok ???
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Utorok, 10. Septembra 2013, 21:52

Ak spravne viem, to cidlo ma kontrolovat kvalitu oleja (nie hladinu).. takze je dost mozne, ze zlozenie oleja sa mu nepozdava... potom co uz sa motor zohreje, tak mu olej "vyhovuje"

Ale to su len moje dohady, diagnostika by mala vediet povedat presne preco svieti.
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
dymone
Príspevky: 162
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: G31 530dX
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Utorok, 10. Septembra 2013, 22:50

u E46 toto cidlo meria vyslovene iba hladinu oleja nic viac. Podla mna to je proste cidlom .. nejak blbne, popripade maximalne konektorom.
Ja som preto radsej siahol po cidle z buracky, a zatial funguje paradne za par korun :)
M52TUB28 + M54B30 intake manifold + EU2 | H&R Cup Kit | H&R Stabilisators kit | SS headers | M3 front brakes | Meyle HD RSM's + Z3 r.p. | M3 RTAB's + limiters | Subframe: reinforcement & Powerflex | Eonon D5150 | 18" VMR VB3
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Štvrtok, 12. Septembra 2013, 09:10

a co hovori riska oleja za studena? nemas toho oleja privela?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
m4x
Autor témy
Príspevky: 2228
Registrovaný: 15.12.2007
Auto: E60 545i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg - Long parts

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Nedeľa, 15. Septembra 2013, 13:05

za studena a za tepla mam na ryske oleja rovnako, teda na max

inak teraz to obcas nezasvieti ani po odstati motora na dlhsiu dobu, nechapem tomu uz vobec
ono hlavne ide o to, ze clovek to meni aby ukazovalo spravne hladinu oleja a vcas ma upozornil ale teraz sa nan nemozem opat spoliehat, otazne je aky snimac mam teda kua kupit? sry ale origo bmw za 168 vazne ne!
!!! Obrázok ???
 
Užívateľov profilový obrázok
dymone
Príspevky: 162
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: G31 530dX
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Pondelok, 16. Septembra 2013, 10:01

zober od niekoho z buracky, alebo od niekoho co rozpredava motor ;)
Co som cital, tak spolahlivo totiz funguje iba OEM cidlo.
M52TUB28 + M54B30 intake manifold + EU2 | H&R Cup Kit | H&R Stabilisators kit | SS headers | M3 front brakes | Meyle HD RSM's + Z3 r.p. | M3 RTAB's + limiters | Subframe: reinforcement & Powerflex | Eonon D5150 | 18" VMR VB3
 
LuckyLuke
Príspevky: 20
Registrovaný: 14.6.2018
Auto: e61
Kraj: Trenčiansky

Re: chybne cidlo hladiny oleja? (nove)

Štvrtok, 11. Júla 2019, 15:43

Caute, mam rovnaky problem. auto uz ma takmer 370 000 (tachometrovych :D takze realne mozno aj viac) ista mi vypisuje ze nedokaze resetnut interval vymeny oleja. Vedel by mi niekto poradit ktora RJ ma toto na starosti ? Chcel by som preverit ci mam zle cidlo, alebo je uz nulovanie intervalov pass.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných