... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
lubosnl
Príspevky: 82
Registrovaný: 8.5.2011
Auto: bmw 320d 100kw
Kraj: Žilinský

Re: zhasina xenon

Piatok, 8. Novembra 2013, 19:57

Tak mne to robi tiez. Vybral som koncovky, vycistil ako pisali vyssie a blika a vypina. Zavadu som neodstranil. Tak ja uz fakt neviem co s tym autom urobit. Asi najlepsie bude srotovisko lebo uz nemam nervy na to auto . :-(((
 
gabikh
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: zhasina xenon

Piatok, 8. Novembra 2013, 22:38

vacsinou to byva xenonovy vybojka, pred apr dnami to riesil kamarat na e90 :)
 
lubosnl
Príspevky: 82
Registrovaný: 8.5.2011
Auto: bmw 320d 100kw
Kraj: Žilinský

Re: zhasina xenon

Nedeľa, 10. Novembra 2013, 18:22

gabikh napísal:
vacsinou to byva xenonovy vybojka, pred apr dnami to riesil kamarat na e90 :)



u mna to vybojka nie je . vymenil som nove ci uz original alebo cinske a robi to stale
 
Mikidolar
Príspevky: 45
Registrovaný: 27.6.2011
Auto: Bmw F31 318d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: zhasina xenon

Pondelok, 11. Novembra 2013, 10:49

Mal som podobny problem..a riesil som ho skoro rok takze popisem ako to bolo..
Tiekla mi nadrzka ostrekovacov a voda sa dostavala do startera xenonu na pravej strane .. sposobovalo to ze xenony blikali aj lavy aj pravy proste to tam skratovalo ..a to som nevedel ze kde.. az neskor ked mi zoskratovany modul odpalil lichtmodul som to prezrel poriadne cize som kupil novy starer xenonu, novy lichtmodul tu na fore ktory sa musel aj nakodovat podla VIN aj KM vymenil som tieto dve veci a vsetko ide ako ma.. Minuly tyzden sa mi akurat stalo to ze pri nastupovani do auta ked prsalo mi kvaplo na vypinac svetiel jedna kvapka.. zapnem svetla a to co som videl tak ma oblial pot ..xenony zapinalo a vypinalo na striedacku cize som blikal ako sanitka :) Lichtmodul som vysusil a prestalo to robit.. v oboch pripadoch som sa presvedcil ze voda je v elektrike je zla vec :)
Startre sa daju rozobrat a uvidis ci nemas dnu zaoxidovane kontakty .. pozri to lebo Lichtmodul to nemusi vydrzat uz dlho a investicie budu len vyssie..
BMW F31 Touring 318d
EX: BMW E46 Touring 330d
 
lubosnl
Príspevky: 82
Registrovaný: 8.5.2011
Auto: bmw 320d 100kw
Kraj: Žilinský

Re: zhasina xenon

Streda, 13. Novembra 2013, 22:01

starter sa da pozriet aj inak ako rozobrat cele svetlo vonku?
 
Mikidolar
Príspevky: 45
Registrovaný: 27.6.2011
Auto: Bmw F31 318d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: zhasina xenon

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 13:09

ja som mal vonka svetla.. to je robota na 3 minuty
BMW F31 Touring 318d
EX: BMW E46 Touring 330d
 
Užívateľov profilový obrázok
drnder
Príspevky: 193
Registrovaný: 10.3.2013
Auto: E46 330XD Exclusive
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenné

Re: zhasina xenon

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 20:14

Mne to robilo tiež na E46 poFL, po výmene výbojky to prestalo... Takže moja rada vymeniť výbojky...
E34 520i Limousine
Volkswagen Sharan 1,9TDi Special
E46 330XD Exclusive edition individual
 
lubosnl
Príspevky: 82
Registrovaný: 8.5.2011
Auto: bmw 320d 100kw
Kraj: Žilinský

Re: zhasina xenon

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 20:40

drnder napísal:
Mne to robilo tiež na E46 poFL, po výmene výbojky to prestalo... Takže moja rada vymeniť výbojky...

Vybojky mam nove , mal som aj original aj cinske
 
gabikh
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: zhasina xenon

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 23:44

uz len vylucovacia metoda, vybojky, lichtmodul, kabelaz,... je to najhorsie co moze byt ked ani za boha clovek nepride na chybu


lubosnl napísal:
Vybojky mam nove , mal som aj original aj cinske
 
Užívateľov profilový obrázok
Darkness
Príspevky: 277
Registrovaný: 25.7.2011
Auto: X5 3.0D
Kraj: Bratislavský

Re: zhasina xenon

Piatok, 15. Novembra 2013, 18:09

mne to tiez zacalo na vodicovej strane blbnut ale len ked nastartujem auto na vodicovej strane nesvieti potom par krat vypnem zapnem a ked naskoci je pokoj, pocas jazdy to uz neblbne ... no dufam ze na to pridem ten lightmodul je to kde zapinam svetlo ??? lebo napriklad obcas mi nejde ani stmievanie svetla na palubovke niekedy sa sama rozsiri a potom stlmi palubovka ](*,)
diagnostika to nezisti ??? no a ako sa hovori na posrateho aj hajzel padne prestal mi ist tempomat obcas sa stane ze ho neviem zapnut na volante, sa ani kontrolka nerozsvieti :/
EX e-46 330xi
pribeh
post1064004.html#p1064004
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zhasina xenon

Sobota, 16. Novembra 2013, 22:36

to ze sa to sama rozziari a stlmi je uplne normalne a je to tym, ze tam je senzor okoliteho svetla (taka mala biela bodka na ovladaci svetiel) ma to aj e36 uz...mozno aj e30, to uz neviem...ked mas zapalene svetla a zasvietis na ten senzor niecim, uvidis ako ti palubka prida svetlo...ked to naopak zakryjes, stlmi sa
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
87szatyor
Príspevky: 80
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: e60 530i
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Kolárovo

Re: zhasina xenon

Sobota, 28. Decembra 2013, 14:04

Nazdar chlapi.
Ja mam tiez podobny problem so xenonom, ale mne len prava strana zhasina a aj to len v zime. Pred nedavnom som vybral svetlo aby som vedel vymenit ostrekovac pod nim a vtedy sa mi podarilo odkrútiť drziak vybojky a vybral som ju. Mam zlomenu vybojku. :(
 
Užívateľov profilový obrázok
MarcusAurelius
Príspevky: 173
Registrovaný: 20.1.2008
Auto: BMW 320D e46
Kraj: Banskobystrický

Re: zhasina xenon

Streda, 1. Januára 2014, 21:44

Zdravim pani...

mal som podobny problem.. tiez mi blikali vybojky.. a po case sa vyplo svetlo.. ked som svetla vypol a znovu zapol isty cas to znovu islo dalej ako ma.. ak sa vam toto deje..s najvyssou pravdepodobnostou vam nanedlho odide ballast.

najprv sa mi to stalo na lavej strane.. problem je v Ballaste (ta hlinikova skatulka pod svetlom) rozobral som to a vymenil som tie tranzistory alebo prevodniky.. konkretne jeden z tych 4roch co sa tam nachadzaju to mal za sebou.. nasiel som nahradu a vymenil som to.. odvtedy mi svetlo ide bez problemov.

asi po roku sa mi to iste stalo na druhej strane.. zacala mi blikat vybojka az nakoniec prestala svietit uplne..vtedy som vedel, ze je zle.. tak som sa snazil postupovat ako v minulom pripade.. tam boli roztavene uz pre istotu dva tie tranzistory.. tak som ich vymenil no tentokrat mi to nepomohlo.. je tam osadene totizto este jedno male trafo a to podla vsetkeho odislo.. a na to som uz nemal naladu..lebo zohnat ho a vymenit by bolo dost zlozite.

riesil som to ballastom z obycajnej HID sady..chcelo to mensie upravy, ale ako som to spravil tak to funguje bez problemov.. jedinym problemom je iba to, ze vybojky nesvietia rovnakou farbou..tie original ballasty su asi vykonnejsie..kazdopadne problem som odstranil a vsetko je v poriadku.. ak si potrpite na rovnakej farbe tak vymente obe strany.. stoji to asi 30-40e za 2ks.. original stoji 100e a viac a aj to je pouzity..

vela stastia pri opravach :)
predam
CCFL kruzky, invertory (aj po 1ks) (E46,36,39,38)
4-ramenny volant s airbagom (E46)
Volant z BMW F30 bez airbagu 2014 r.v. - ponuknite cenu
Spinac svetiel (E90)
Motorcek stahovania okna (E46) 10€
Prava krajna mriežka naraznika E46 (benzin) 10€
Narazniky na Passat B6 a audi A6 C6 (ak nahodou)

kupim
rameno stierača na (E46) vodicova strana
krajne plastove mriezky naraznika E46 diesel
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: zhasina xenon

Streda, 1. Januára 2014, 23:19

Mne sa tento problém vrátil a teraz pozor!!!

Vrátilo sa to potom ako mi vyhorel kontakt na kostru v zadnom svetle (dosť častá závada u e46), najskôr som si to neuvedomil ale po prečítaní tohto http://www.m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=391682 mi doplo. Ešte som to neskúsil či to je naozaj problém ale kostru som prepojil zajtra testovacia jazda cca 300km, tak dám vedieť ako to dopadlo :wink: .

Tých návodov je plný net :thumbup:
 
lubosnl
Príspevky: 82
Registrovaný: 8.5.2011
Auto: bmw 320d 100kw
Kraj: Žilinský

Re: zhasina xenon

Piatok, 3. Januára 2014, 12:34

heroe napísal:
Mne sa tento problém vrátil a teraz pozor!!!

Vrátilo sa to potom ako mi vyhorel kontakt na kostru v zadnom svetle (dosť častá závada u e46), najskôr som si to neuvedomil ale po prečítaní tohto http://www.m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=391682 mi doplo. Ešte som to neskúsil či to je naozaj problém ale kostru som prepojil zajtra testovacia jazda cca 300km, tak dám vedieť ako to dopadlo :wink: .

Tých návodov je plný net :thumbup:



ja tam kostru nemam v zadnom svetle

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných