... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Streda, 6. Novembra 2013, 21:12

trunek napísal:
salat na denné vozenie mám 520ku 98čka. Kúpil som ho, keď malo 180t na tacháci (prvý majiteľ v Nemecku, privát a do vtedy BMW servis aj preverený takže na 1 000 000% originál km) a potom som ho mal iba ja. Dnes má auto po 7mich rokoch používania cca 350t km najazdených. Moje investície do auta počas celého obdobia boli nasledovné:

- zapchal sa termostat 32€
- tiekol tlmič. Dal som repasovať oba na náprave. Asi 30€ za tlmič. Funguje mi to už 5ty rok bez problému
- brzdy. Boli tam ešte pôvodné od výroby keď som ho kupoval ja. Takže nové brzdy. Nepamätám si koľko to bolo ale max 150-200€
- palivové čerpadlo (odišlo asi pred pol rokom) 80€
- na náprave som za tie roky vymenil veci do 200€ (tyč riadenia, nejaké to rameno....)

nerátam olej, lebo ten ide do každého auta, filtre tak isto. Takže moje dennodenné jazdenie je na 2.0i V6 a za 170t km respektíve za 7 rokov som do auta investoval na opravy cca 500€ čo si myslím, že je smiešne. Neverím tomu, že nová KIA dá 170t km a bude sa na nej opravovať/vymieňať iba niečo za 500€ za 170t km..... U mňa je voľba jasná a to, že klesli ceny áut je pre mňa iba super. Aj preto mám dve 5ky doma :) Neriešim. Ak si niekto nevie vážiť svoje auto je mi to jedno, ak si niekto kúpi novú KIU, iba sa usmejem, to moje čo má 350t km ho ešte prežije. Kedysi sa robili autá tak, aby vydržali a nie ako dnes, všaade samé zastarávanie, obsolentnosť....veci sa plánujú aby vydržali iba 3 roky a dosť.... Brat chodil na strojársku VŠ a keď sa spýtal, že keď vieme presne napočítať zaťaženie prevodovky, prečo sa nerobia aby vydržali 20r, odpovedali mu, že to je plytvanie materiálom. Ani nové diely nie sú také super ako tie staré. Moje auto má 350t km a stále ten istý výfuk. Ujo má Megan a už ho menil a to nemá ani 180t km....

Ja v tom mám jasno. Mal som peniaze na kúpu aj E60ky, ale oprické vlákna, nové technológie a za tú istú cenu? Inovácia = inflácia. Mohol som si kúpiť krásnu 3ku 2006-7, alebo 5ku niečo obdobné, ale kúpil som si radšej staršie a vydarené kúsky pred koncom série... Takže víkendové auto mám báwo a denné auto mám báwo a meniť nebudem ! Myslím, že môžem hovoriť aj za víkendových a aj za denných vodičov. Paradoxne do toho víkendového plánujem dať viac ale to je len srdcom pre krásu ako píšeš




:thumbup: :thumbup: :thumbup: presne tak! uplne s tebou suhlasim...+ tieto nase stare "vraky" (e34,e36,e46,e39) ked je clovek trosku zrucny dokaze si veeela veci opravit sam, popripade bmw komunta je obrovska ked len v SK-CR takze si myslim ze kazdy ma v okoli niekoho kto by mu s pripadnym servisom pomohol a tym padom co sa servisu starych bmw tyka sme len pri cenach dielu...
a ked si niekto mysli ze kvalitny servis starych aut je len v bmw je na velkom omyle...pracuju tam mladi ludia co si viac rozumeju s Pc ako so srobovakom takze ked im tam pride niekto napriklad s e39 tak technik sa poskrabe na hlave, napichne to na pc, preventivne vymeni nejake cidlo a 1000€ zbytocne v prdeli

a ako uz bolo povedane...starsie bmw sa kupuje vacsinou srdcom a ked to clovek kupuje, vacsinou vie do coho ide

a aby som nebol uplne OT, co sa tyka ceny starych bmw. je smutne ze su porovnatelne s cenami aut o par tried a s neporovnatelnou kvalitou nizsie...ale ceny urcuju kupujuci...a ked predajca za kazdu cenu predat chce, musi ist hlboko pod cenu, lebo bezny smrtelnik za "stare bmw" proste viac neda...
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Kallon
Príspevky: 821
Registrovaný: 6.2.2008
Auto: VW Passat Variant
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Streda, 6. Novembra 2013, 21:14

Dogg88 napísal:
vies ono ide o to co clovek od auta ocakava...
pozri napriklad ty to mas ako premiestnovadlo. Mas novy Citroen s 5km nabehanymi a si rad ze ta odvezie z bodu A do bodu B.
Clovek ktory si ale kupuje staru povedzme e36 hlada nieco ine...on sa tiez premiestni z bodu A do bodu B ale bude mat aj nejake pocity...pocit radosti z jazdy.
Ja som uz mal nejedno auto a od roznych vyrobcov.
Ako priklad pouzijem napriklad Astru kabrio ktoru som mal. Ano je to pojebany opel a furt sa srala, ale ten pocit ked sa vezies v lete s otvorenou strechou je nieco tak paradne ze na to ako si siel vcera domov na lane rychlo zabudnes :mrgreen:
Proste sme ludia, kazdy caka od auta nieco ine...
Niekto da 10 000€ za novu Fabku, iny da 10 000€ za e90 (pre teba stare auto) a je rad
o tom je zivot...o rozmanitosti :wink:


no vidis presne o tom hovorim, tiez som mal zopar aut a viem velmi dobre pochopit aj to ze preco si niekto kupi jazdene BMW. :thumbup: proste je to BMW, ponuka viac, uz len tu charizmu ak nic ine :roll:
to co som napisal je moj nazor a skusenost a nie odsudzovanie ak niekto si kupi jazdene BMW. sak by som si sam s****l do ust #-o
VW Passat Variant, 140kW,´18
PEUGEOT 308 SW, 73kW,´16
LADA Granta Liftback, 72kW,´17
LADA Kalina SW, 72kW,´17

EX:
SKODA Octavia Combi, 110kW, ´17
PEUGEOT 301, 68kW,´14
ROVER 25, 63kW, ´00
CITROEN C3 Picasso, 68kW, ´13
SUZUKI SX4, 88kW, ´12
BMW E90 320D, 120kW, ´06
BMW E36/5 318ti, 103 kW, ´97
OPEL Ascona C, 1.6 SR, 55kW, ´82
ŠKODA 120LS, 40,5kW, ´86
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Streda, 6. Novembra 2013, 21:27

ked berie niekto auto ako cisto spotrebny tovar, je pochopitelne a uplne tomu rozumiem ze si radsej kupi nove...ako pise Kallon...kupit nove, nemat stres s opravami, po padnuti zaruky predat a zase dookola...je to proste jeden pohlad na vec a je rovnako spravny ako druhy...

...a ten druhy je taky, ze ma niekto auto vysnivane...a ma ho za viac ako len spotrebny tovar...uvediem priklad napriklad seba...mam proste obyc e36 318i ale mam to auto RAD.je to moje HOBBY, rad sa on staram, ked mam blbu naladu tak sa idem povozit...ked mam nejake peniaze nazvys, natankujem si a vozim sa.len tak po meste alebo kde ma napadne...alebo kupim do auta daku blbost co ma potesi (stromcek vonavy...) alebo ho idem poumyvat aa kludne tym zabijem cely den a mam radost...alebo ked je penazi menej, a nemam co robit, idem pred panelak, otvorim si kapotu a hrabem sa v tom aute, rozoberam, skladam, zistujem co kde je...za tych 5 rokov co to auto mam a vzhladom na okolnosti poznam to auto takmer do srobicky a vzdy mam radost ked ma presvedci ze to tak nie je...a keby som teraz vyhral napriklad ako ten cech 400 000 000korun, prve co by som urobil by bolo to, ze by som to auto odviezol do najlepsieho servisu v nemecku a nechal by som ho tam komplet cele opravit aby bolo ako nove...preco? lebo to auto mam rad!...a kebyze vyhram menej...alebo by som zarabal relativne slusne a mal by som sa rozhodnut co si kupim, nevahal by som a zase by to bol stary bavorak...a to je ten druhy pohlad na to ci kupit nove, alebo jazdene auto...
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Kallon
Príspevky: 821
Registrovaný: 6.2.2008
Auto: VW Passat Variant
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Streda, 6. Novembra 2013, 21:39

dethXtreme napísal:
ked berie niekto auto ako cisto spotrebny tovar, je pochopitelne a uplne tomu rozumiem ze si radsej kupi nove...ako pise Kallon...kupit nove, nemat stres s opravami, po padnuti zaruky predat a zase dookola...je to proste jeden pohlad na vec a je rovnako spravny ako druhy...

...a ten druhy je taky, ze ma niekto auto vysnivane...a ma ho za viac ako len spotrebny tovar...uvediem priklad napriklad seba...mam proste obyc e36 318i ale mam to auto RAD.je to moje HOBBY, rad sa on staram, ked mam blbu naladu tak sa idem povozit...ked mam nejake peniaze nazvys, natankujem si a vozim sa.len tak po meste alebo kde ma napadne...alebo kupim do auta daku blbost co ma potesi (stromcek vonavy...) alebo ho idem poumyvat aa kludne tym zabijem cely den a mam radost...alebo ked je penazi menej, a nemam co robit, idem pred panelak, otvorim si kapotu a hrabem sa v tom aute, rozoberam, skladam, zistujem co kde je...za tych 5 rokov co to auto mam a vzhladom na okolnosti poznam to auto takmer do srobicky a vzdy mam radost ked ma presvedci ze to tak nie je...a keby som teraz vyhral napriklad ako ten cech 400 000 000korun, prve co by som urobil by bolo to, ze by som to auto odviezol do najlepsieho servisu v nemecku a nechal by som ho tam komplet cele opravit aby bolo ako nove...preco? lebo to auto mam rad!...a kebyze vyhram menej...alebo by som zarabal relativne slusne a mal by som sa rozhodnut co si kupim, nevahal by som a zase by to bol stary bavorak...a to je ten druhy pohlad na to ci kupit nove, alebo jazdene auto...


pekne si to napisal. :thumbup:
VW Passat Variant, 140kW,´18
PEUGEOT 308 SW, 73kW,´16
LADA Granta Liftback, 72kW,´17
LADA Kalina SW, 72kW,´17

EX:
SKODA Octavia Combi, 110kW, ´17
PEUGEOT 301, 68kW,´14
ROVER 25, 63kW, ´00
CITROEN C3 Picasso, 68kW, ´13
SUZUKI SX4, 88kW, ´12
BMW E90 320D, 120kW, ´06
BMW E36/5 318ti, 103 kW, ´97
OPEL Ascona C, 1.6 SR, 55kW, ´82
ŠKODA 120LS, 40,5kW, ´86
 
Vlado Behun
Autor témy
Príspevky: 363
Registrovaný: 8.4.2008
Auto: E46 M3
Kraj: Bratislavský

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Streda, 6. Novembra 2013, 23:03

Uplny suhlas, navyse ak s tym autom ma jazdit denne manzelka/partnerka s vasim dietatom, a vy nechcete aby vam zavolala, ze jej 300tis herka na dialnici prestala fungovat kvoli nejakej "spotrebnej" malichernosti a oni cakaju v -20C mraze za zvodidlami:)

Na 2och novych Peugeotoch som za poslednych 5r najazdil cca >300tis km a bez jedinej poruchy, nemaju charizmu, no jazdia, vonaju, nekazia sa a su nove
;)

Kallon napísal:

no a co? ale budem s novym autom :thumbup: po 3 rokoch ho predam za polovicu kupy so 45-60.000km a budem mat dalsie nove auto.
a nie po 3 rokoch riesit ako predat auto co ma 270.000km

vies doteraz som si tiez myslel, ze radsej sa vozit na starsej mozno aj spolahlivejsej herke. :roll: a smial som sa novym premiestnovadlam a rehotal jak sa ja fajne vozim v jazdenke, jak ich trhnem jak nic. :roll:

dnes sa rehocem ja, vozim sa v novych autach a smejem sa susedovi ked ma trhne na 10r. E60 s 300.000km ci dalsiemu na A6 s 220.000km a podobnym co ma s velkou hrdostou predbiehaju ako nic. samozrejme cest vynimkam, urcite nemecke auta vydrzia tolko km. ale je tu ALE :-"

NOVE je vzdy NOVE. :roll: predpokladam, ze aj TV, mikrovlnku, pracku, chladnicku, nabytok a pod. si kupujes fungel nove a nie spod ruky....
Ex - Renault 5 TL, Renault 5 GT Turbo, Fiat Uno Turbo, Peugeot 106 1,6 GTi, Ford Focus ST, Impreza Sti (now)
Ex - BMW E30 325 Coupe
Ex - BMW E36 316 Compact
Ex - BMW M3 E36 3,2
Ex - BMW M5 E39
Ex - BMW M3 E46
Current: Non BMW (+ E46 Compact 2,0d)
 
Užívateľov profilový obrázok
jozko2828
Príspevky: 1059
Registrovaný: 22.3.2012
Auto: BMW E46 Coupe
Kraj: Bratislavský

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 02:05

Nove je nove ... To je pravda ale aj tam su chybicky krasy od hromadneho zvolavania vozidiel lebo hop troska sa na drbkaju diely z vyroby (toyota napr...), dalej cenovky dobre vybavenych aut sa splhaju tam kde zacinaju cenovky premiovych znaciek... Starsie bawa si kupia ludia bud s hlbsim vreckom alebo ludia pripraveny na to ze to auto sa bude servisovat aj s pomocou ich ruk... Sam mam e46ku uz druhu a som s nou absolutne spokojny, je to pre mna stale moderne a nadcasove auto, ktore je fantasticky a logicky riesene, je mozne ho upgradovat atd... Nove auto by som nechcel uz len z dovodu ze ak si investujem do stareho tak si ho robim na "svoj obraz" a mozem riesit podvozok podla seba, brzdy atd a nie prijimat kompromis seriovky. Dnes je modou mat spotrebu nizku a vykon nahovado... Tak sa tam drbne turbo ze...?... ](*,) nemam nic proti inym znackam ale nekupil by som si nove auto lebo pre mna je auto hobby, viem nad nim stravit den bez mihnutia oka a tu pisali niektori a teda nove auto by som musel len umyvat ale nic na nom nerobit co by mne vadilo.... Rozumiem filozofii nove je nove... Len pre mna su tito ludia bez urazky ludia ktorym je jedno ci sa posadia do bmw audi skody a podobne lebo je to pre nich len prostriedok na vozenie z bodu A do bodu B... (asi ako elektricka len s vacsim sukromim a pohodlim). To ze 10 rocne bmw maju cenu taku aku maju je z dovodu ze stale pretrvavaju famy o drahych dieloch o drahom servise a pod. Pravodou vsak je ze ak sa posadim do novej ford fiesty a svojho byvaleho compacta alebo terajsieho kupecka ktore ma skoro 15 rokov tak sme v neporovnatelnej vybave, komforte, jazdnych vlastnostiach, vybave atd.... Osobne by som si nove auto nekupil pre vyssie uvedene dovody a rozumiem preco ceny bmw letia dole oproti inym znackam. Tiez rozumiem preco ma niekto co 3 az 5 rokov nove auto... (len si s nim nemam o autach co povedat lebo okrem jazdnych vlastnosti a vybave netusia co je samosvorny diferencial alebo keramicka spojka, ci ako sa vymienaju brzdy kedze vsetko im to spravi servis). Apropo posledna vec ak vas auto necha na dialnici nie je to kvoli veku ale kvoli poruche ktoru neviete nijako ovplyvnit u ziadneho auta (pravdepodobnost je priamo umerna veku)....
H&R Cup kit and sway bars / Strongflex red and Powerflex / ALPINA rims / Brakes Zimmermann Sport / Custom Strut Bars ALPINA / JaFer Exhaust System / ALPINA packet / Individual Wood Trim / Diff 3.73:1
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 07:43

Kallon napísal:
. . . .

A co sa tyka pohodlia/luxusu? Je to auto, vozim sa v nom, nech to ma klimatizaciu, prijatelny motor, elektricke ovladanie a mozno cuvaci senzor a prijatelne sedenie. Viac casu mienim travit doma v dome :wink: tam mi viac zalezi aby som sa citil komfortne/luxusne.

. . . .


kebyže strávim v aute každý deň max. 1hodinku tak tiež neriešim, ale keď človek musí v tom aute sedieť aj 6hodín v kuse, hoci aj raz za čas, tak to zas nie je úplne jedno v čom sedí, z jedného auta vystúpiš fit pripravený robiť ďalšie veci, z druhého sa nevieš dočkať kedy vystúpiš a padneš do postele . . .
a z tohto hľadiska je potom lepšie zobrať to 6ročné bavo, ako nový ceed, fiestu, citron atď.
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 07:53

viktor plny suhlas. navise pri niektorych autach ma clovek pocit, ze sedi na trestnej lavici. dokonca v punte som mal rovnaky pocit ako na kawasaki... po hodine som rad, ze sa zastavim na pumpe a mozem si natiahnut nohy. teraz som na e39 presiel za 3 dni 500 km a ani som si neuvedomil, ze soferujem, a minule som dal tempomat, pohodlne sa usadil a pustil si film. toto v mnohych autach nemate ani za priplatok!
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 07:57

občas robím okolo 1200 až 1500km za 2,5dni, a predsa nie som z toho šofórovania extra unavený, za rovnaké prachy čo mám v tej 39tke som mohol mať iné auto max. 7rokov staré ale ako by som sa v tom cítil to je otázka
sice som socka čo na nové auto nemá tak tu porovnávam 13 vs. 6-7ročné autá, ale je to tak isto ako nové v.s. 5-6ročné
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 10:16

Ohladom kupy jazdene vs nove, tam ma vsetko svoje plus a minus asi kazdy v tom ma jasno aj ked mam pocit ze keby mame vsetcia melony € na uctoch tak asi jazdenky nekupujeme.
Ale co mna znepokojuje je mnoziace sa ohlasi od ludi ze nove bmw su uz kvalitou inde, aj ked je pravda ze najnovsie modely sa ukazu az za par rokov ako su na tom.

Lenze ja osobne som na pochybach keby som mal vybrat rodinne bmw, najvacsi favorit je asi E53 r.v. 2006 vzhladom na to co viem.

Kazdopadne co sa tyka klesajucej predajnej ceny jazdenych premiovych aut myslim ze mozme byt len radi takto sa ludom aj s mensim primom otvara moznost mat krajsie auta.
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 10:30

Kvantita verzus kvalita a to sa netýka len bmw alebo áut, to je v potrave, smartphonoch, odevoch a tď.
Stare autá ako e36 e30 golf 2 3 a tď sú súper že si ich môžeš opravovať vylepšovať sám, ak ho oškreš do rána sa stoho
vychrápeš.
Kúp si dnes novú sedmu, omrvinka na podlahe a už vysavas, oskreť? Pohroma na svete!A radosť? Žiadna, bojis sa o to auto a sám si rozoberať motor?
Nové autá sú spotrebak bez duše, staré pre radosť....
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 11:05

Mozno su nove auta spotrebak bez duse. Ale skus sa na dialnici vysekat v E36 a v F30 a cela dusa auta ti bude u prdele. :thumbup:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 11:18

matyson napísal:
Nové autá sú spotrebak bez duše, staré pre radosť....
[-X [-X [-X

S tou dusou uz chodte niekam. Ohanat sa u technickeho zariadenia nejakym "nadprirodzenym" duchom stroja je len cisto riesenie si komplexu ze ten stroj ma uz nejake muchy. (ci uz len samotny vek, alebo poskodenia, poruchy...) Rovnaky pocit a suzvuk pri riadeni mozete mat so starym aj novym autom.

Minule mi kamos tvrdil ze jeho E36, to je auto s dusou co E9x nema. Za posledne roky som sa s nim par krat previezol (aj za volantom) a jedina "dusa" co bolo poznat bol vacsi hluk od kolies, od cesty a od vetra. To je nieco co v E9x nepocujete lebo je tlmenejsia. Ak toto nazyvate dusou, tak si kupte kabrio, to bude pre Vas asi Vallhala. :D Ak nazyvate dusou to, ze auto kazde rano prosite aby nastartovalo (a ono potom nastartuje), alebo vyvolavate jeho meno ked ste radi ze ste tu zakrutu presli, ci dokazali ubrzdit pred prekazkou, prosim. V novom aute sa v takom pripade modlit nemusim... viem ze to zvladne.

Ono tu Vasu "Dusu" by som skor nazval najdenie spolocnej reci s autom. Ani ja som ju v E91 nemal a mal som v tom aute sprvu taky indiferentny, cudzi pocit. Trvalo to cca rok-dva kym som ho presne spoznal a teraz aj ked sedim v inej E91 citim ten rozdiel. Moje auto je moje auto... spojka zabera v inej polohe, do zakruty sa klati inym sposobom, volant reaguje na kolaje inak, radiaca paka hrka v inom smere a veci v kastliku hrknu na retarderi inak... aj tak to ale nie je dusa, je to len charakter auta a jeho prejavy na ktore som zvyknuty. "Dusickari", zarucujem Vam ze ak by ste jazdili dva roky denne na X6M, aj tam by ste nasli jeho "dusu" ;)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 11:39

voMacK napísal:
Mozno su nove auta spotrebak bez duse. Ale skus sa na dialnici vysekat v E36 a v F30 a cela dusa auta ti bude u prdele. :thumbup:

Preto som šťastný že moja Zafira A OPC má 10abg :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Predaj starsich aut a vnimana pridana hodnota BMW-zamysl

Štvrtok, 7. Novembra 2013, 11:53

duša, neduša, v starších autách je hluk, všetko počuť, každú nerovnosť cítiť na volante, je tam "lepšia" odozva od toho čo sa deje na ceste a pod kapotou, lebo nie je všetko tak utlmené, zakrytované, ako v novších, je to dobré tak na víkendovku, v spojení s 200PS+ motorom celkom dobrý zážitok z jazdy, ale pre bežné jazdenie je to skôr nevýhoda :wink:
zas o 20rokov si budete kupovať vydojené F30tky a bude tvrdiť že to je ešte auto s dušou a že nové trojky F46581068 sú bez duše
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 57 neregistrovaných