... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
snoo
Príspevky: 773
Registrovaný: 9.8.2007
Kraj: Košický
Bydlisko: cassa

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 13:50

s panom lubomt mam taktiez zle skusenosti a keby som vedel s akym bezohladnym pristupom sa stretnem tak sa mu vyhnem oblukom a jeho praca? s prepacenim nasrat do ruk a nikdy nepustit k vode! vyryhat 2700 eur za repas prevodovky ktora strajkuje nadalej je vyhodenie penazi do vzduchu a reklamaciu ani neriesim, lebo jemu by som uz nedal ani zamok na dverach opravit.
BMW G05 40i
BMW G01 M40i
BMW F15 40d EX
Ford mondeo mk4
BMW E91 318d EX
BMW F07 530d EX
BMW E61 530DT A/T EX
BMW e53 4,8is EX
BMW e53 4,6is EX
BMW e36 323i coupe EX
BMW e30 325i coupe EX
BMW e34 520iA sedan EX
BMW e46 323i sedan EX
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 13:53

Nech si hovori kto chce čo chce,ale Ak dám niekomu do ruky 2000€, tak čakám že oprava vydrží viac ako pol roka!!!!.... Ja som dal pred 7mimi rokmi robit prevodku ešte v modre,ked bolo všetko košer, viem že musela isť ešte raz dole,ale platil som ešte 500€(lebo som ja cenu tlačil dole) a odvtedy prevodovka ide 180 000Km bez poruchy....klop klop.......a typujem že ešte aj dlho pôjde.......Viem jedno,že ak by mi odišla prevodovka na 7me,tak to budem riešiť v zahraničí,lebo tam si v renomovanej firme nemôžu dovoliť to čo tu na SK,tam su na to iné zákony ako tu a iný ludia! Fakt lutuje ludí čo kúpia auto a za mesiac im odíde prevodovka a potom musia do auto dať daľších 2000€ ktoré si požičia, alebo zobere uver aby sa mohol voziť a chlapec štastný že sa bude konečne za 2000€ voziť niekoľko rokov a tisíce km, dopadne tak že mu odíde prevodovka,lebo niekto niečo zfušoval,prehliadol,zanedbal!!!!!
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
snoo
Príspevky: 773
Registrovaný: 9.8.2007
Kraj: Košický
Bydlisko: cassa

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 14:02

TTsimik: moja prevodovka bola u dotycneho pana z martina byvalym majitelom pred rokom na skoro kompletnom repase, ktory stal cez 2200 eur. za necely rok tam prevodovka skoncila ale uz mnou znova s tym, ze asi to bude len malickost, ale nakoniec bola vraj rozsypana prevodovka komplet aj kose. oprava trvala vyse 3 tyzdnov a nehovorim o tom, ze o 2 dni po odovzdani mi zavolal, ze si mozem prist po auto a tak som mu prekvapene dal otazku super, a co tomu bolo? odpovedal ntusim este sme to nerozobrali. tak potom ako mi moze povedat, ze si mozem prist po auto? nasledne to rozobrali a zistili ze je vraj vsetko rozsypane a nutne je komplet repas po roku znova. na aute jazdim uplne v pohode a aj keby som jazdil ako prasa najvacsieho zrna tieto prevodovky vydrzia minimalne 150 tis km a nie par desiatok tisic km za necely rok a je komplet na srot! snazil som sa mat kludnu hlavu a nedavat reklamovat, lebo zase by to trvalo mesiac a plno casu bez auta, ale ako citam niesom jediny nespokojny zakaznik, ale akonahle sa mi znova rozsype prevodovka a dohladnom case tak rozhodne podam trestne otznamenie na dotycneho pana a zozeniem vsetkych nespokojnych klientov, lebo takyto lajdak a fuser by mal radsej odovzdat svoju zivnost a nie dojebovat ludim auta za plno penazi.
BMW G05 40i
BMW G01 M40i
BMW F15 40d EX
Ford mondeo mk4
BMW E91 318d EX
BMW F07 530d EX
BMW E61 530DT A/T EX
BMW e53 4,8is EX
BMW e53 4,6is EX
BMW e36 323i coupe EX
BMW e30 325i coupe EX
BMW e34 520iA sedan EX
BMW e46 323i sedan EX
 
PetoK
Príspevky: 9698
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 14:09

TT SIMIK, Snoo: Súhlas, presne tak :thumbup:

Nechcem sa k tomu celému vyjadrovať, ale dovolím napísať, čo si myslí väčšina NORMÁLNYCH ludí ale nenapíše to tu...

Opraviť si prevodovku po takýchto referenciách si v MT u Luba dá fakt len idiot... bodka. Blahoželám k takémuto záveru :thumbup:
Naposledy upravil/-a PetoK v Piatok, 29. Marca 2013, 17:06, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 14:45

TT-SIMIK napísal:
Nech si hovori kto chce čo chce,ale Ak dám niekomu do ruky 2000€, tak čakám že oprava vydrží viac ako pol roka!!!!....


Suhlasim. Mozno to tu vela ludi tak neberie, ale prave TOTO je gro a pointa tohto celeho. Ked odhliadnem od zaruky, reklamacie a veci podobnych, v ktorych je mozno podla zakona v prave dany servisak, tak podstata je taka, ze prevodovka mi po kompletnom repase(repas chapem ako komplet vymenu vnutornosti, ktore sa fungovanim opotrebuvaju) pojde po pol roku srat. Keby to stalo 300€, tak clovek mozno mavne rukou. Ale za dva litre to je nepripustne a podla mna to hovori akurat o odjebanej robote/nekvalitnych suciastkach. Ked to prezeniem, tak ako to ma clovek kazdeho pol roka hodit 2000 na repas prevodovky? To by sme kde boli? Repaseri by sa kupali v zlatej vani a srali do zlateho hajzla alebo by nikto nemal v aute automat.
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 17:55

na zaruku nema anna narok je jasne pol roka ubehlo.... toto lubo zvladol na vybornu dodrzal vsetko :thumbup:

ale clovek ktory vravi ze ma xy rocne skusenosti xy uspesne spravenych prevodoviek
vravi aj na inych forach hovori ludom ako perfektne repasuje prevodovky je v ulohe king repasera aj im radi v topicoch

a na tieto svoje xy rocne skusenosti a xy zrepasovanych prevodoviek da neuveritelnu zaruku 6mesiacov :thumbup:

v tych protokoloch je ze ked auto preberal tak malo 189000 kilometrov a ked ho dala reklamovať malo 206000
jako keby snim pobehala pol sveta....

ale čo som chcel povedať že ak si stoji zatym že robi perfektne repasy tak pol roka zaruky je ](*,)
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 18:57

Preco si ludia myslite, ze repas prevodovky = vymena vsetkych vnutornosti? :roll:

Nova prevodovka stoji 5-6tisic eur... mate teda pocit, ze vsetky vnutornosti stoja 2000e a blby obal by stal 3-4 tisic?.. to mi nejak nesedi.

Takze logicky sa da predpokladat, ze za 2000 eur to teda nemoze byt nejaky zazrak co sa s tym spravi. Je logicke, ze na takej prevodovke musi byt niekolko dnova robota, ci uz dobre vykonana alebo nie a ta robota samotna bude stat urcite 500e.... cize suciastky do prevodovky by stali len 1500e?

Ved trebars len vymena oleja v BMW prevodovke stoji 400-500 eur... tak co je to za repas za 2000e?
Na to clovek nemusi byt genius, aby pochopil, ze to bud nebudu nove veci, alebo sa v prevodovke logicky nevymeni vsetko.

Ja chapem, ze je to vela penazi, ale netreba mat zase ruzove okuliare, ze dam 2000e a prevodovka pojde zase 150tis... neni lepsie radsej risknut komplet prevodovku z buracky za ~1000e?

Mne ked sa doserie automat, tak ho vydrbem z auta velkym oblukom a hodim tam manual ;)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Peped
Príspevky: 1303
Registrovaný: 3.9.2006
Auto: g31 530d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 19:18

alfi666: Neporovnavaj veci co su v origo BMW kde su ceny vysoko nastadene. Už len spominana vymena oleja co stoji 400-500e, nema tolko cenu, inde ti to spravia za 300e bez problemov a je to to iste.

Vymena vnutra sa rozumie iba casti ktore sa deru a nie sukolia a podobne veci co sa nemeni pri repase a to je dost drahe.

Ked som ja riesil repas prevodovky mi bolo povedane že je najlepsie robit repas ako ju len opravovat. Repas sa rozumie vymena komplet lamiel, solenoidov, ci už cerpadlo alebo nie to neviem ale urcite to aspon premerat a prekontrolovat, samozrejme komplet tesnenia a repas hydromenica. Ked sa už s tým robi aby potom neodislo niečo ine a bude to nakoniec drahsie.
g31 530d
e61 550i LCI
e60 545i ex
e46 320d touring ex
e36 328i coupe ex
e36 325tds touring ex
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 19:33

nechcem si tu nikoho zastavat, mam pocit, ze pani Anna ani je velmi komplikovany zakaznik.
Ale otazka do plena - je bezne, ze repasovany automat vydrzi 20tis km???
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
hrs
Príspevky: 179
Registrovaný: 15.10.2007

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 19:55

Bezny automat vydrzi po repase vela. Multitronic pani Anny nie. Rocnikovo 2001 az 2004 boli tieto prevodovky najkazovejsie a ich oprava, repas velmi nakladna a vysledok bol vzdy neisty. Poznam ludi, kt. repasuju automaty a multitronic by neopravovali nikdy, vzdy povedia kupit novy, alebo risknut z buracky. Na multitronic su diely ovela drahsie ako na beznu prevodovku, takze za 2000eur by som necakal zazraky. Aj ked chapem, ze 2000eur je polovicka hodnoty toho auta a tiez by ma drblo, keby mi kychol po 16000km od opravy. Ale treba si pred kupou zistovat aku ma auto prevodovku. Ked mechanici pocuju multitronic, tak sa vsetci prezehnavaju. Kazdy jeden je casovana bomba. Vydrz od 150t. km po 230t. km /to su ti stastnejsi/.
Naposledy upravil/-a hrs v Piatok, 29. Marca 2013, 19:57, upravené celkom 1 krát.
BMW E34 535i "91
BMW E60 530dA "05
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Príspevky: 1459
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: BMW E36 325iA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 19:55

mne sa tiež nepáči ten fakt že prevodovka vydrži 20tisic km, potom mi nevonia tie strhnuté skrutky (neviem kde sa to stalo)

ten kto najazdí 5tisic za mesiac ma každe 4mesiace dať 2500eur za repas? Čiže 625 € ta mesiac vyhodiť na repas za mesiac?

Opakujem, 625€ dať len za automat a ešte dalších 600eur za benzín? TO potom by ti čo ostalo na živobitie ked automat stojí viac ako benzín.
Na predaj:

Obrázok
Znaky BMW,Kľúčenka 1er,3er,5er,7er,X rada ,čiapočky ventilov BMW,///M
Reseter intervalov OBDI, OBDII, tlačidlo kľúča centrálu

Predám manžetu radiacej paky E34(pravá koža,nová),Lanko ručnej brzdy E36 -bubon


Kontakt
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 21:47

Jedna vec mi na tomto celom vadi, okrem odjebanej roboty. A sice, ojebavanie zo strany Luba. Este raz si precitajte, co pisal tu a v tych skopirovanych spravach z ineho fora. Stale sa tu ohana tym, aky on je sucitny a "opravil" prevodovku v tom 10-tom mesiaci, teda uz po zaruke. Ale ani zmienka o tom, ze porucha bola nahlasena uz v 9-tom mesiaci, teda este v case, kedy bola v zaruke. Cize mohla to auto doviezt este v zaruke, ale kedze pan "servisak" nemal cas a mal vela prace s dojebavanim inych automatov, tak sa dohodli ze pride o mesiac a budu to brat este ako zarucnu opravu. Tak nech pekne neojebava s tym, ako sa zlutoval a "opravil" prevodovku po zaruke! Uz na tomto vidiet charakter daneho cloveka. Preco zamlciava fakty? Ved podla zakona sa predsa nema coho bat, zakonne je vsetko v poriadku. Asi v tom bude nieco ine...

A precitajte si este jedno pekne vyjadrenie od krala automatov:
Pozor, dobre urobena prevodovka vydrzi velmi dlho. Pokial sa k autu clovek rozumne sprava. Skoro nikdy sa ziadna nevratila. Vsetky jazdia niekolko rokov. Ale nemysli si, ze ked zaplatis 1000 alebo 2000 e za opravu, budes jazdit 2r. To mozes ist do autorizaku, daju Ti zaruku 2r ale patricne za to zaplatis. V jej pripade okolo 5500-6000e a v tom nie je zaratana de-montaz, olej, adaptacia... 6.500e ako vysitych. Potom mozes za tie peniaze chciet 2r zaruku. Ja som si ceny dielov nevymyslel, kedze su drahe

Tak vydrzi dobre opravena prevodovka velmi dlho, alebo nevydrzi ani 2 roky? Z jeho vyjadrenia vyplyva, ze bud si dajte prevodovku opravit do autorizaku, kde ju spravia dobre a vydrzi velmi dlho, alebo Vam ju spravim za 2000, ale neratajte s tym, ze pojazdite viac ako 2 roky...

Neviem ako Vy, ale z toho mala co som si tu precital, tomuto cloveku uz neverim ani slovo. Bud si za slovom a robotou stojim a snazim sa zistit co sa stalo aj napriek skoncenej zaruke, kedze moja praca nevydrzala ani len 20tis. km, alebo to radsej nerobim vobec. Kedze toto nie je zdaleka prvy pripad takto prebiehajucej "reklamacie" tak si dovolim tvrdit, ze tento clovek si uz na bmwklube s tymi svojimi repasmi neprdne. Keby som mal riesit opravu automatu, tak radsej tu:
http://www.zp-automatic.cz/reference
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 22:05

pelo napísal:
Stale sa tu ohana tym, aky on je sucitny a "opravil" prevodovku v tom 10-tom mesiaci, teda uz po zaruke. Ale ani zmienka o tom, ze porucha bola nahlasena uz v 9-tom mesiaci, teda este v case, kedy bola v zaruke. Cize mohla to auto doviezt este v zaruke, ale kedze pan "servisak" nemal cas a mal vela prace s dojebavanim inych automatov, tak sa dohodli ze pride o mesiac a budu to brat este ako zarucnu opravu. Tak nech pekne neojebava s tym, ako sa zlutoval a "opravil" prevodovku po zaruke!

pozri si to este raz, on jej to auto zobral po skonceni zarucnej doby podla dohody na zaruku a dokonca aj dalsi krat jej auto opravili zadara pricom vobec uz nemusel ale potom baba dosla este raz a to uz odmietli, si to pekne poplietol... to co spravil spravil vsetko podla zakona dokonca nadstandard, to ze je chrapun a nesprava sa tak ako by sa spravat predajca mal je vec druha, to su tie slovenske podnikatelske praktiky, kazdy moze repasovat automaty ked komplet prevodovku vymeni za inu z buraneho auta ktoru kupi za 10tinu ceny ktoru pyta za repas napr :D ale je to zas sikovnost predajcu ze to dokaze predat a mat z toho legalne osoh :D

aj tie tvoje dalsie tvrdenia su dost milne, to mas ako z televizorom, na telkaci ti najdu zly kondenzator, nahradia ho ale po tyzdni ti zas streli iny kondenzator, o pol roka dalsi... kazdy jeden vymenit je xy penazi, dal by si si ich vymenit vsetky ak by ta to stalo xyz penazi? nie, ani by o tom nikto nikdy nevedel ze maju v plane ist dalsie do elektronkoveho neba, povedal by si ze chces aby to islo ale clovek ti nevie zarucit pri uz poskodenej navyse zle navrhnutej prevodovke ci sa tam neposere este nieco ine okrem tych veci co sa uz posrali, mozno keby fakt kupil z buracky cely multitronic vymenil olej a dal ho do toho auta by spravil lepsie :D ale zas chyby motora kto vie ci by aj ta dalsia prevodovka neklakla

kto nic nerobi nic nepokazi, hlavne ked sa snazis opravit nieco co 100 inych ludi povie ze sa opravit neda a zrazu ty na to doplatis lebo si tiez veril ze to opravit nebude problem ale nastal pricom ty ako clovek co vykonal opravu vobec nemusis mat za to zodpovednost, ak by tu prevodovku rozobral a skontroloval co je tam zas zle bol by aspon trosku ustretovy pricom by ozelel tych 500 eur a pol dna casu neospevovali by sme ho tu takto
Naposledy upravil/-a ice.blade v Piatok, 29. Marca 2013, 22:20, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 22:20

Neboj, ja som to pozeral. Prevodovka isla srat este pred skoncenim zarucnej doby v septembri, ale dohodli sa na termine opravy, ktory uz bol o mesiac neskor. Cize po repase sa prevodovka opravovala uz LEN RAZ este na zaruku, kedze sa dohodli. Takze o akom nadstandarde hovoris? Ze nemal cas ho vziat este v zaruke ale az o mesiac a teraz sa tvari ako ludomil, aku on jej urobil sluzbu?

A s tymi kondenzatormi v telke si netrafil. Posobim v tejto oblasti a ked sa mi dostane do ruk nieco taketo na opravu, tak kontrolujem cele zariadenie a zakaznika vzdy upozornim, ze odislo toto ale treba vymenit este toto, aj ked to zatial drzi, ale za mesiac uz nemusi. Tomu sa hovori ta tzv. diagnostika, ktora by sa mala robit hlavne pred opravou, aby sa nasli aj dalsie poskodenia. To je ako ked niekto vymeni 10A poistku za 20A, pretoze tu 10A mu vyrazalo. Ale preco ju vyrazalo, to ho uz netrapi, hlavne ze "vyriesil" problem...
Naposledy upravil/-a pelo v Piatok, 29. Marca 2013, 22:24, upravené celkom 1 krát.
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 29. Marca 2013, 22:23

nepokazila sa len raz ale 2x, ta co sa riesila neskor "az po uplynuti zaruky" v ramci zaruky bola realizovana 21.10.2012, dalej dosla zenska 31.10.2012 ze jej auto trha pri rozjazdoch a aj toto jej opravili ZADARA a teraz sa stazuje zas ze jej to sere... fakt asi necitas s porozumenim, je to nefer nanho aztak moc srat a vymyslat si ajked ajked

ano tak to by si potom mohol vymenit vsetky kondenzatory na celej DPS lebo ty nemusis vobec vedet co sa tam zas udeje ;) kludne mozes klientovi hned povedat po oprave nech si spori na novu telku lebo henta uz dlho nevydrzi :D

btw my nevieme co naozaj lubo tej babizne povedal, mozno jej poradil presne co ma robit hlavne jej radil aby si dala do poriadku chyby motora coz tak isto nespravila... co si potom o takom cloveku pomyslis ktory ti pride o pol roka s tymi istymi zavadami na motore? ano ze jazdi na cukriku :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných