... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Pondelok, 28. Januára 2013, 18:30

Ahoj nema nekdo s timo nejake zkusenosti nebo co to primo obnasi casove? Pripadne jestli to neni vymena toho cepu aby predesly prasknuti rozvodovych retezu??? Poradi nekdo? Diky
 
Užívateľov profilový obrázok
maros.x5
Príspevky: 898
Registrovaný: 4.5.2010
Auto: E70 3.0sd
Kraj: Prešovský

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Pondelok, 28. Januára 2013, 22:45

napísal som na zákaznícky servis BMW, tak som zvedavý, čo mi odpíšu :?
BMW X5 E70 3.0sd, M paket, 21" 128, - 40 mm, H&R podložky, ku LOGIC7 sub JL Audio 13w7, GZPA16000d, GZBP12.3500, TV tuner, DVD menič, LCD monitor, Eisenmann, LUX H8 v3, ... príbeh
BMW 3 E92 335d
ex Nissan 350z kabrio
ex Mazda 6 2.3i
ex Mazda 323F 1.8i
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Utorok, 29. Januára 2013, 15:24

maros.x5 napísal:
napísal som na zákaznícky servis BMW, tak som zvedavý, čo mi odpíšu :?
Diky tak si pockame. [-o<
 
Užívateľov profilový obrázok
maros.x5
Príspevky: 898
Registrovaný: 4.5.2010
Auto: E70 3.0sd
Kraj: Prešovský

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Utorok, 29. Januára 2013, 16:59

arna.pedros napísal:
Diky tak si pockame. [-o<


na moje prekvapenie, odpoveď prišla hneď obratom, toto mi napísali

sme radi, že ste sa obrátili na náš zákaznícky servis.
Na vaše vozidlo evidujeme zvolávaciu akciu na - Výmenu skrutky vodiacej kladky.
Prosíme Vás aby ste kontaktovali jeden z našich autorizovaných servisov BMW, kde Vám bude táto výmena vykonaná bezodplatne.
V prípade ďalších otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis.

No takže nejaký problém tam určite je, ale keby som tam nenapísal, boh vie, či by sa obťažovali. Ale prijímací technik mlčal, že kvôli čomu sa to mení, aj keď som sa ho pýtal, že či kvôli problémom z rozvodovou reťazou.

Volal som následne do servisu, a tam mi prijímací technik povedal, že áno je to pravda, že mám prísť čo najskôr, trvá to že vraj hodinu a pol. No a teraz kde ísť, aby mi auto nedobabrali, lebo z autom nemám úplne žiadny problém, a keď mám ísť do značkového servisu, normálne dostávam osýpky ](*,) . Ja som z východu, do Prešova ani náhodou, asi zájdem do Košíc, uvidíme, lebo mám dosť nabitý program skoro na dva týždne dopredu.

Takže minimálne Tí čo máte E70, E71 by ste sa mali informovať na tento problém.

No nič moc pre BMW #-o , bohužiaľ už nie je BMW to čo bývalo.
BMW X5 E70 3.0sd, M paket, 21" 128, - 40 mm, H&R podložky, ku LOGIC7 sub JL Audio 13w7, GZPA16000d, GZBP12.3500, TV tuner, DVD menič, LCD monitor, Eisenmann, LUX H8 v3, ... príbeh
BMW 3 E92 335d
ex Nissan 350z kabrio
ex Mazda 6 2.3i
ex Mazda 323F 1.8i
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Utorok, 29. Januára 2013, 17:46

maros.x5 napísal:

na moje prekvapenie, odpoveď prišla hneď obratom, toto mi napísali

sme radi, že ste sa obrátili na náš zákaznícky servis.
Na vaše vozidlo evidujeme zvolávaciu akciu na - Výmenu skrutky vodiacej kladky.
Prosíme Vás aby ste kontaktovali jeden z našich autorizovaných servisov BMW, kde Vám bude táto výmena vykonaná bezodplatne.
V prípade ďalších otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis.

No takže nejaký problém tam určite je, ale keby som tam nenapísal, boh vie, či by sa obťažovali. Ale prijímací technik mlčal, že kvôli čomu sa to mení, aj keď som sa ho pýtal, že či kvôli problémom z rozvodovou reťazou.

Volal som následne do servisu, a tam mi prijímací technik povedal, že áno je to pravda, že mám prísť čo najskôr, trvá to že vraj hodinu a pol. No a teraz kde ísť, aby mi auto nedobabrali, lebo z autom nemám úplne žiadny problém, a keď mám ísť do značkového servisu, normálne dostávam osýpky ](*,) . Ja som z východu, do Prešova ani náhodou, asi zájdem do Košíc, uvidíme, lebo mám dosť nabitý program skoro na dva týždne dopredu.

Takže minimálne Tí čo máte E70, E71 by ste sa mali informovať na tento problém.

No nič moc pre BMW #-o , bohužiaľ už nie je BMW to čo bývalo.

Nooo tak to byla rychlovka ze ti napsali obratem jo a me zase slecna v prijmu oprav rikala: To nemusite spechat az budete mit cas takden dopredu zavolejte a ja na ni a dnes by to neslo? Ona eeee ja se zeptam prijimaciho technika dejte mi vas tel.on vam obratem zavola... no a ja cekam do dnes!!! Des BMW znackovy servis v BRNE!!! Takhle se chovat k zakaznikovi!!!Taky z te navstevy nemam dobry pocit................... 8-[
 
AlienZV
Príspevky: 506
Registrovaný: 13.9.2010
Kraj: Bratislavský

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Utorok, 29. Januára 2013, 18:50

Ja sa bojím, že po návšteve autorizovaného servisu mi nepôjde auto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Utorok, 29. Januára 2013, 19:07

AlienZV napísal:
Ja sa bojím, že po návšteve autorizovaného servisu mi nepôjde auto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No to chlape nejsi sam tak tady vidim ze spolehlivost a nasledne recenze na BMW autorizovany servis je celostatni PROBLEM... DĚS BĚS... :bmwball:
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Streda, 30. Januára 2013, 14:33

kurva im boha..sak to by sa mohlo tykat potom teoreticky aj tych 180kw motorov...ktore ma moja modra hajtra.. :shock:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
lubox5
Príspevky: 25
Registrovaný: 6.1.2012
Auto: BMW X5 E70
Kraj: Nitriansky

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Streda, 30. Januára 2013, 17:12

Hoši, moja iXsa to už má za sebou. Včera som si prečítal fórum, dnes som o 10:30 zavolal do servisu a o 14:00 som tam už kávičkoval. Trvalo to cca hodinu a štvrť a teraz už sedím doma. Inak viem že s tými servismi je to na kkt, ale ak tak určite dva servisy kde v kľude môžete auto servisovať sú Žilina a Dunajská streda. Do DS chodím ja s mojou krásavicou :-) Určite sa dá ni nich spoľahnúť. Chodím tam aj na servis a pred rokom mi menili aj olej v automate. Aktualizovali mi aj soft atď... A aby som nezabudol, cenovo sú veľmi OK. :thumbup: To len aby ste nemali depky zo servisov :mrgreen:
.......................................

EX Fabia 1,2 HTP r.v. 2004
EX VW Passat 1,9 TDI chip 160PS r.v.2001
EX Audi A6 avant 2,7 TDI 180PS r.v. 2006
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Sobota, 2. Februára 2013, 17:38

Ahoj toto mi napsal technik z BMW
Co se týče vašeho dotazu s rozvodovým řetězem, tak s ním to nikterak nesouvisí.
Nýbrž je to samostatná pohonná část, kterou roztáčí hlavní řemenice klikové hřídele.
Rozvodový řetěz je schovám pod víkem motoru z boku.
Tento šroub drží přišroubovanou kladku řemenice alternátoru.
Pohon řemenu jde od klik. hřídele přes napínací + 2 vodící kladky, klima kompresor, řemenice alternátoru a zpět........
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Piatok, 8. Februára 2013, 12:57

Eeegh, to aby som napisal do BMW či sa to sťahuje aj na 2011 X6, ale vidím to tak, že to porieším vo Viedni, lebo na Slovensku sa bojím ísť do BMW.
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12280
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Sobota, 9. Februára 2013, 12:57

lubox5 napísal:
Hoši, moja iXsa to už má za sebou. Včera som si prečítal fórum, dnes som o 10:30 zavolal do servisu a o 14:00 som tam už kávičkoval. Trvalo to cca hodinu a štvrť a teraz už sedím doma. Inak viem že s tými servismi je to na kkt, ale ak tak určite dva servisy kde v kľude môžete auto servisovať sú Žilina a Dunajská streda. Do DS chodím ja s mojou krásavicou :-) Určite sa dá ni nich spoľahnúť. Chodím tam aj na servis a pred rokom mi menili aj olej v automate. Aktualizovali mi aj soft atď... A aby som nezabudol, cenovo sú veľmi OK. :thumbup: To len aby ste nemali depky zo servisov :mrgreen:



Vieš vlastne čo ti presne menili??Išlo o vymenu niečoho na rozvodoch v motore,alebo išlo o výmenu niečoho na vonkajších rozvodoch, t.j klinovom remeni....lebo už dlhšie hladám info o trhajúcich sa rozvodoch na 3L diesel M57N2......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
maros.x5
Príspevky: 898
Registrovaný: 4.5.2010
Auto: E70 3.0sd
Kraj: Prešovský

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Sobota, 9. Februára 2013, 13:28

No tak už mám aj ja za sebou zvolávaciu akciu BMW na výmenu skrutky vodiacej kladky. Táto výmena bola vykonaná bezodplatne. Jedná sa o vodiacu kladku klinového remeňa, tá skrutka je dlhá cca 20-25 cm, okrem vodiacej kladky drží aj alternátor zospodu. Nemusíte mať žiadnu obavu, nejedná sa o vodiacu kladku rozvodov, ako to bolo niekde mylne prezentované, na výmenu je to úplne banálna vec, že vraj praskali, a potom spadol klinový remeň, a nešlo dobýjanie, vodné čerpadlo, klíma kompresor, tak mi to bolo tlmočené v servise. Prijímací technik mi ukazoval aj prípis od BMW, bol tam presný obrázok kde je tá skrutka, a presný popis, a jedná sa o E70 a E71.
BMW X5 E70 3.0sd, M paket, 21" 128, - 40 mm, H&R podložky, ku LOGIC7 sub JL Audio 13w7, GZPA16000d, GZBP12.3500, TV tuner, DVD menič, LCD monitor, Eisenmann, LUX H8 v3, ... príbeh
BMW 3 E92 335d
ex Nissan 350z kabrio
ex Mazda 6 2.3i
ex Mazda 323F 1.8i
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: X5 E70 vymena cepu vodici kladky SVOLAVACI AKCE BMW

Pondelok, 11. Februára 2013, 19:10

Divne, v BMW Wien mi povedali, ze na moje auto (podla VIN) sa to nestahuje.
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný