... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Rucna brzda - E91

Utorok, 12. Júna 2012, 15:29

Dufam ze nebudem za trottla, ale neda mi jedna vec pokoj. Rucna brzda.

Obcas som si skusal klasicky pribrzdit ked sa auto pomali hybe, ci ak clovek potrebuje ozaj len jemnucko spomalit. Lenze ak ide auto rychlejsie, aj ked drzim gombik stlaceny a pribrzdim, stane sa ze ak zatiahnem trosku silnejsie, tak sa ozve nejake rana (supa) zo zadu a rucnu to vyradi. (no, nevyradi, ale tak to buchne ze to instinktivne povolis a netahas dalej) Jasne ze ak ju povolim a zatiahnem znova tak to ide. (a znova supa, ak je to silnejsie zatiahnute)

Je tam nejaky system, nejaka poistka voci zablokovaniu, alebo nieco podobne? Je to normal, alebo to treba riesit?

(podotykam ze ostatne ide normalne, aj signalizacia rucnej brzdy a.i. )
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Rucna brzda - E91

Streda, 13. Júna 2012, 22:31

bohaca, si to ale riadne napisal, jedine co mi je z toho jasne je, ze ti tam nieco buchne ked zatiahnes rucnu. Ci rucna naozaj zabrzdi, tak to ani sam nevies, lebo ani nevies preco, ale radsej ju pustis. #-o

Skus dat viac info.
Co je to supa? (bananova :-" ), rana? (pasazier na zadnom sedadle zo strachu o svoj zivot vystreli z pistole?)...troska na odlahcenie.

Ak je to rana? podla zvuku by si cca mohol identifikovat odkial to moze ist. Je to napr. taky zvonivy kovovy zvuk?
Ako ma e91 riesenu rucnu? Tiez ju ma v naboji kotuca? ci ma vzadu len kotuc? Ak len kotuc, tak robi to aj pri prudkom zabrzdeni pedalom?

Kludne tam moze byt nejaka vola, pripadne sa nieco moze pri prudkom zabrzdeni zaseknut a potom uvolnit apod.
Ono najlepsie bude dat auto na zdvihak a omrknut to tam, precistit resp. premazat.

PS: mne po zime nejak vyschla medena pasta na prednom strmeni a nejaka cast sa okoby nevracala pri brzdeni. Ked som potom brzdil, tak kym to znova zacalo zaberat, tak sa ozval taky tupy kovovy zvuk. Po premazani dosadacich ploch platniciek atd vsetko OK a uz viac som to nepocul.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Rucna brzda - E91

Štvrtok, 14. Júna 2012, 09:17

uznavam ze to mozno nie je najkrajsie napisane, ale nie sme na literarnej sutazi... ked to clovek cita pomali a v klude, myslim ze je to zrozumitelne, ale budiz.

po lopate: Podla popisu vidis ze mam E91. Ta ma tiez bubon v naboji. Rucna brzda ako taka funguje. Tak za pohybu ako aj v klude. Lenze, ked ju potiahnes ak je auto v pohybe (a je jedno ci ides 5km/h alebo 50km/h) tak sa ozve hlasny zvuk (rana, šupa, pecka, buchnitie, jeba, Magnum vypaleny v kabine buldozera... ako len chceš) niekde zo zadu. Neda sa jasne identifikovat ci to ide z kufra (teda od brzd) alebo zo stredoveho tunela zo zadu. Je to hlasne, skor kov na kov. (ale nie je to plechovy zvuk)

Kazdopadne, hladal som trochu na nemeckych forach a samozrejme ze nie som jediny. Vraj to sposobuje ten samonapinaci mechanizmus paky. Ked ju zatiahnes silnejsie, obcas to preskoci o zub naspat a to sposobuje ten hluk a nasledne povolenie/uvolnenie paky. Samozrejme, paku mozes tahat dalej a zabere, len to proste skoci o zub nizsie. Nie je to ale nic prijemne tak pre pasazierrov, ani okoloiducich

Uvidime co to bude robit dalej, ked to neprejde, tak pojde do servisu....
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Rucna brzda - E91

Štvrtok, 14. Júna 2012, 10:43

ako som pisal, mne tiez tak buchal strmen prednej brzdy. Tupy uder kov na kov. V aute sa to este dalo vydrzat, ale vonku ludia pozerali, ze ci mi nejde nahodou nieco odpadnut ](*,)

Este lepsie to bolo v podzemnej garazi, tam sa uz fakt kazdy otocil :mrgreen:

no ale ked vravis, ze to robi viacerym, tak to mozno bude nejaka konstrukcna chyba a v servise by s tym mohli nieco vymajstrovat.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Rucna brzda - E91

Štvrtok, 14. Júna 2012, 11:38

aj mne rucna cinkne (kovovy zvuk) ked ju potiahnem, myslim ze sa len oblozenie oprie o doraz.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných