... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Som Ing. :)

Pondelok, 11. Júna 2012, 14:07

Iked neskoro .. gratulujem! :)
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Som Ing. :)

Pondelok, 11. Júna 2012, 20:05

ja sa len pridam k par ludom co to tu uz napisali...ja som tiez dostudoval Ing. na VS v Ziline, ale ak by som si mal vybrat, tak uz studovat nejdem.
Diplom je kus papiera, s ktorym si moze clovek v dnesnej dobe akurat vytriet rit, a mozno ani to nie, lebo je dost maly na to.

!!! Svet patri sikovnym a hracom co su ochotny riskovat a obetovat nieco....cas, peniaze, rodinu atd. !!!

Mozes mat diplomov a titulov kolko len chces. Zaradis sa do davu a budes makat pre nejakych amikov resp. nemcurov. Zarobis si slusne, dovolenka, nieco usetris, kupis si auto, byt, dom....ale skutocne peniaze nikdy nezarobis pokial si neni jeden z tych dvoch co som pisal o styri riadky vyssie.

Tot moj skromny nazor.

PS: a nech mi nikto nehovori, ze stastie mi peniaze neprinesu. Radsej byt nestastny s peniazmi ako stastny bez nich...proste dnes je taka doba.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Avenger
Príspevky: 2367
Registrovaný: 22.10.2011
Auto: E46 320i 110kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Som Ing. :)

Pondelok, 11. Júna 2012, 20:15

eEDOo napísal:

PS: a nech mi nikto nehovori, ze stastie mi peniaze neprinesu. Radsej byt nestastny s peniazmi ako stastny bez nich...proste dnes je taka doba.


Pekne si to napisal ....aj ked si to napisal trochu bezcharakterne :mrgreen: ale predpokladam ,ze si to myslel takto: Ked mas dostatok penazi mozes robit, vlastnit veci ktore ta urobia stastnym :mrgreen:
---------------
Aerodynamics are for people who can’t build engines. – Old Enzo
-----------------
Doska na cibulu
 
Bikemann

Re: Som Ing. :)

Pondelok, 11. Júna 2012, 21:18

Avenger napísal:

Pekne si to napisal ....aj ked si to napisal trochu bezcharakterne :mrgreen: ale predpokladam ,ze si to myslel takto: Ked mas dostatok penazi mozes robit, vlastnit veci ktore ta urobia stastnym :mrgreen:



tak tak, radsej bohaty v bmw ako bez penazi na oštepára v autobuse :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Som Ing. :)

Pondelok, 11. Júna 2012, 21:54

tak tak, a keď aj máš bmwčko ale nemáš prachy na údržbu tak sa z freude am fahren môže stať nočná mora, a keď nemáš nato aby si si splnil svoje sny tak tiež nebudeš štastný, takže z určitého pohľadu je to pravda
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
valer750
Príspevky: 489
Registrovaný: 16.1.2009
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenne

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 09:05

aj ked je podla mna hlupost tu vypisovat, ze som kING:) tak gratulujem...je to forum o autach, nie o dosiahnutom vzdelani...

a neda mi nezareagovat na tie hlasky o peniazoch, stastie nieje o peniazoch a BMW v garazi...
Celým menom Valér Postihač, keby nieco:)
E91 325dA
E34 540/6
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 09:47

eEDOo to si uz trochu prehnal, vysoka skola nie je tak celkom zbytocna. Diplom je mozno kus papiera a uspech (peniaze) sa da dosiahnut aj bez neho, ale chybajuce vzdelanie sa na cloveku casto prejavi. Urcite kazdy pozna v okoli takych ludi, co sice byvaju a jazdia v luxuse, ale pri beznom rozhovore o beznych temach vyvolavaju pocit, ze nemaju co mudre povedat, aj ked sa velmi snazia (casto su ukecani a dost sebavedomo vystupuju).

Diplomovani si vecsinou neuvedomuju, ze skola ich toho naucila vela. Ze okolo nas je vela informacii a roznych postupov, ako s nimi narabat pre dosiahnutie uzitku. Ze pricina ma nasledok, ze problemy sa neriesia stylom "skusme a uvidime" a ze kazda praca ma svoj "uvod a zaver", nie ako je na SK castym zvykom, ze "ulohu som spravil, ale nech po mne poupratuje a skontroluje chyby niekto iny". Jasne, vynimky sa to naucia aj bez skoly (na vlastnych chybach), no vecsinou im to trva ovela dlhsie.

Vidno to na diskusiach o olejoch, ladeni potrubi, vodikovom pohone, vykone/momente pri zrychleni auta atd. Ludia bez skoly su schopni povedat, ze "fyzikalnym vzorcom neverim, verim svojmu pocitu a jeden skuseny servisak mi to potvrdil...".

Bohuzial, ani tie skoly to uz neberu tak vazne ako niekedy, takze mnohe su len stratou casu a ich diplom vecsina zamestnavatelov ignoruje. Ale aspon si clovek moze na zvoncek napisat titul...
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 10:16

asi tak... pravda je to ze diplom sam o sebe nic nie je, kus papiera, dolezite je co ti dalo jeho ziskanie. Nechcem nikoho urazat ani podcenovat, ale vidim to sam na sebe a mojich kamaratoch a spoluziakoch zo strednej. Stretnem sa s nimi, ale pre nich su hranice ich moznosti velmi blizko. Bavit sa dokazu len o jednoduchych veciach, trosku inteligentnejsi humor je nepochopitelny a podobne... a potom si uvedomis, ze ved som bol uplne rovnaky, ale to bolo na strednej. A oni v tom ostali, ty si "rastol dalej". Ide o to analyticke myslenie co ti VS dala, sposob ako sa naucis postavit problemu, vedomost ze nic nie je neriesitelne a ze to, co si volakedy povazoval za dane je tiez len subor pravidiel, ktore niekto napisal. (a ten niekto mozes byt teraz aj ty) Ak si tu skolu nepreliezol len nejakym o*ebavanim na skuskach tak aj vedomostami co mas.

Dnes ziaden personalista nepozera na titul sposobom ze "OK, ma ho", ale dolezite je pre nich kde, aka skola, fakulta, co diplomovka a nejake dalsie vzdelanie a podobne. Bez toho je to len zdrap a radi ta na uroven stredoskolaka s maturitou. Oni dobre vedia ako sa u nas niektore skoly preliezaju. (bud rad ze si chodil na SjF, to este ako tak uznavaju)
Ale treba mat na pamati este jedno: "Este nik nezbohatol tym, ze sa zamestnal." Ano, dobra praca ti da dost na slusny a pekny zivot, ale presne ako pisu chalani, ak je tvoj ciel byt v Monaku a jachta, toto nie je cesta. Tam sa ty musis stat tym co dava pracu a potom mas sancu ak budes dobry v tom co robis....

Na zaver jeden citat:

"Great people talk about ideas. Average people talk about things. Small people talk about other people." - Velky ludia rozpravaju o myslienkach. Bezni ludia rozpravaju o veciach. Maly ludia rozpravaju o inych ludoch.

Schvalne, vsimajte si o com sa bavia ludia vo vasom okoli, na rodinnych stretnutiach a praci a viete s kym mate do cinenia... :wink:
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
Helldiver
Príspevky: 2181
Registrovaný: 10.6.2007
Auto: E90 330d M-paket
Kraj: Bratislavský

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 10:43

Le Gend: Mas ciastocne pravdu, na druhej strane predstava ze skola ako "oficialna institucia" je jedina (alebo najlepsia) moznost systematickeho vzdelavania je coraz viac a viac chybna - Z mojej skusenosti (IT architektura a vyvoj), ked porovnavam nejaky casovy usek, dajme tomu mesiac toho co som robil na univerzite (par prednasok, nejake cvika, testik) s tym ked som isiel na IT konferenciu do Francuzska kde som spoznal a osobne sa bavil s naozaj smart ludmi ktori pracuju na industry accepted frameworkoch, vyhladaval si tutorialy/video talky na nete, skusal a ucil sa nove technologie a postupy a hlavne v praci pracoval na realnych projektoch/diskutoval riesenia s kolegami odbornikmi, vsetko za rovnaky casovy usek, tak mi ta skola prisla ako dost waste of time, sorry a to nebola ziadna sukromna z hornej dolnej, ale TU Wien Software & Information engineering. Niekto moze argumentovat, na skole ta ale naucia potrebnu teoriu/matematicky zaklad a preto budes vzdy vacssi master, ale toto je rovnaky bullshit ako vsetky ine argumenty - to ma snad univerzita nejaky monopol na sirenie vseobecne znamych teorii ktore vacsinou maju tak 100-200 rokov ? Pripadne najlepsi sposob ako sa to naucit je sediet v sale s 200 ludmi, pocuvat jedneho profesora s minimalnou moznostou feedbacku, doma sa drtit skripta a potom pod stresom pisat jeden test ? Co ja viem, minimalne pre mna je to uplne na prd postup, 100x lepsie je ked zavolam strykovi ktory je dobry matematik a na hodinku-dve s nim sadnem, pokecam o probleme, necham si vysvetlit vsetko co nerozumiem...

Salat: Pekny citat, uplne suhlasim, bohuzial ludi s ktorymi sa mozes bavit o napadoch je velmi malo. Este k tomu rastu dalej, suhlas, ale teba predsa nemoze "rast dalej" skola :smile: . Bud sa niekedy rozhodnes ze oukej, chcem nieco dokazat a idem na tom pracovat (respektive bavi ma to a preto v tom chcem byt lepsi a lepsi) alebo si to nepovies nikdy a ziadna VS na tom nic nezmeni.
EX E30 325i limo 89' Deplhingrau
EX E34 535i 92' Schwarz
EX E34 535iA 91' Diamantschwarz
EX E46 328ci 2000' Silber
E90 330d 2007' M-paket
 
ketxup
Príspevky: 253
Registrovaný: 8.6.2010
Auto: BMW 525D Touring E61
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA, NO

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 11:15

Le Gend - trošku musím oponovať. Úroveň vzdelania a schopnosti komunikácie sú nezávislé od seba navzájom. Neviem aké zameranie si študoval na strednej škole a na vysokej škole ale formovalo to tvoju vedomostnú úroveň. Poznám ľudí, s ktorými je radosť komunikovať a dokáže sa preniesť z témy do témy v takom veľkom rozsahu, že sa aj ja presúvam do fázy počúvania a príležitostného reagovania(ukončená stredná škola). No opakom sú zas čo majú za sebou vzdelanie a rozhovor s tou osobou sa podobá ako s dospievajúcim človekom, ktorý si nedá poradiť, všetko vie, lebo mu to tak povedali známy - ani argumentácia všetkých okolo nemala význam, nakoľko jej to povedal docent s vysokej školy a on sa nemýli (vyštudované 3 vysoké školy). Rozhovor s takou osobou prechádza z fázy argumentácie do fázy prikyvovania alebo neprítomného pohľadu a čakania na podnet, vďaka ktorému môžeš rozhovor opustiť.

Čo sa týka informácií získaných pri štúdiu, tak ich aktuálnosť a interpretácia je tiež rôzna. Pri mojej bakalárskej práci som využíval svoje vedomosti s praxe a podložil som ich legislatívne - vyjadrenie od konzultanta (ale iba slovné) že aj keď je to reálne aplikovateľné a využíva sa to a má o tom aj vedomosti, ale pod to sa on nemôže podpísať a mal som 4 dni na napísanie bakalárky nanovo. Výhoda mi je, že študujem v oblasti čo pracujem a tak sa s tým stretávam dennodenne. A keď vidím čo sa vyučuje, tak ak by to spravili v reálnom živote, môžu byť radi ak by obišli s pokutou. A keď ich nato upozorníš, tak si za namysleného, arogantného, alebo rovno povedia, že čo na tej škole robíš, keď si taký múdry. No je pravda že som získal aj vedomosti, ktoré mi pri práci pomohli a nie je ich málo.Začínam mať skôr pocit, že niektoré vysoké školy sú skôr stavané ako si ty napísal, aby o všetkom niečo vedeli ale ako základ do reálu, aby mohli sa pustiť do špecifickej oblasti, je to rovnako málo ako stredné školy.

Život je škola pravdepodobnosti. (Walter Bagehot)
 
Užívateľov profilový obrázok
Avenger
Príspevky: 2367
Registrovaný: 22.10.2011
Auto: E46 320i 110kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 12:42

Ja som toho nazoru ,ze su vysoke skoly ktore maju fakt upatnenie a absolventi su predurceni robit velke veci ....ale su aj skoly ktore su podla mna zbytocne straty casu ....

Cize je na inteligencii cloveka aku skolu si vyberie lebo mam len vysku a automaticky som nad vecou to tak nefunguje....

Poznam x-ludi co vysku maju a nedal by som ani 5korun za vyjadrovanie alebo vseobecny rozhlad...proste nabiflene presli vysoku skolu a teraz mozu ist akurat recitovat basnicky na hviezdoslavov Kubin....ale v realnom svete su to nepouzitelny ludia a kopec s nich konci na urade prace alebo za pasom v tovarni na topanky....

Ale poznam aj ludi co vysku maju a vybrali si spravne , veci ktore sa naucili na skole su schopni zuzitkovat v realnom pracovnom zivote a stali sa s nich kreativni, uspesni ludia....

Ale sposob komunikacie urcite neurcuje skola ani vseobecny rozhlad lebo uprimne ruku na srdce vacsina ludi sa na skole zameriava najma na dolezite predmety.....

Vseobecny rozhlad sa ziskava trochu inak podla mojho nazoru...napr. citanim knih, casopisov alebo ziskavanim informacii ci uz z netu alebo komunikaciu s inymi ludmi....pozeranim dokumentov a pod...nikdy nevies co ti co da.....

A komunikacia moze byt kludne clovek inteligentny aj nadpriemerne a proste nema dar reci a urcitu charizmu a budes mat s neho pocit ,ze je to uplny dement....

takze ohradzat sa skolou je hlupost....Ako som pisal vyssie je dobre mat skolu ale taku ktora ti bude vyhodou a nie stratou casu.....Sam keby som mohol tak studujem ale bohuzial ked som koncil strednu tak sme neboli v situacii takej ,ze by som si to mohol dovolit, respektive mohol by som ale stalo by ma to vela ale aj tak si myslim ,ze som bol hlupy ,ze som to neskusil....
---------------
Aerodynamics are for people who can’t build engines. – Old Enzo
-----------------
Doska na cibulu
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 16:46

Presne ako píšeš... nuž ale podaktorý sú stále presvedčení že nejaký titul je zdrap papiera a normálna práca im nevonia....

radšej budú pracovať v oblasti financií, chodiť v obleku na MHD s taštičkou v ruke a perom zapichnutým vo vonkajšom vačku a každému sa snažia dokázať že to čo robia nie je kktina a teda nie su blbci že sa dali na to tiež niekomu nahovoriť :thumbup:
Agelias© by migo
///MARKETING
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Som Ing. :)

Utorok, 12. Júna 2012, 17:42

skola ma naucila ucit sa, celkovo vyhladavat a spracovavat velke mnozstvo informacii v kratkom case, naviazal som kopu prijemnych aj uzitocnych kontaktov a v neposlednom rade som sa 5 rokov paradne zabaval...

ale nakoniec som stejne skoncil v uplne inej oblasti [zatial] a diplom mam zajebany niekde v sufliku a za poslednych 5 rokov som ho nevytiahol... :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Neweddie
Príspevky: 93
Registrovaný: 11.8.2010
Auto: BMW 123d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Re: Som Ing. :)

Streda, 13. Júna 2012, 08:09

K tej teme Ing. a diplom kus papiera...ja som studoval auta a neskor lode na technike v BA ...a teraz robim pre BMW v Mnichove ....urcite mi vyska k tomu pomohla ...ale viac mi k tomu pomohol jazyk ....nemecky som vzdy vedel dobre ...a to si tu na vas ako zahranicnom velmi cenia....takze nespochybnoval by som ucel vysokoskolskeho vzdelania ( cim vobec nechcem povedat ze ten kto ho nema ma mensie sance ) ale skor by som vyzdvihoval to co nam hovorili uz na ZS...ucte sa jazyky ludia...ale co sa tyka studia ...celkom rad by som zase studoval ....jasne clovek ma teraz peniaze ...moze si dovolit mnoho veci ....ale ten bezstarostny cas cez vysku bol tiez super :) ....takze celkom by som to zase rad na dva mesiace vymenil :) ...
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných