... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
storal
Príspevky: 227
Registrovaný: 2.11.2010
Auto: BMW e46 320d 110kW
Kraj: Bratislavský

Re: vymena reprakov

Štvrtok, 2. Februára 2012, 17:59

Georgo napísal:
Urcite si ich nespravne namontoval. Ak nespravis dobre vytlmenie, neuchytis ich cez mdf kruzok a dvere a nevyrezes dieru do dveri, tak si mozes kupit repraky aj za 1000€ a bude to hrat strasne. Nemozes nechat tie repraky prichytene na tapacire.
Takto som to robil ja a aj ked som ich mal napojene len na origo radia, rozdiel oproti serii bol obrovsky.
pribehy-nasich-aut/m-packet-t26666-30.html

Takze podla mna musis popracovat na montazi. Ak mas, tak prosim ta daj sem fotku ako si ich namontoval. Dik


Noo, v povodnej ozvucnici Ti take repro hrat nebudu.
 
dodo.036
Príspevky: 144
Registrovaný: 27.9.2008
Auto: 330i E46
Kraj: Bratislavský

Re: vymena reprakov

Piatok, 3. Februára 2012, 11:51

Urcite skontroluj polaritu... ci mas dobre + a - ,to je velmi podstatne...
BMW 320i E36. M52
 
Užívateľov profilový obrázok
buco
Autor témy
Príspevky: 511
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: bmw 330i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Stupava

Re: vymena reprakov

Piatok, 3. Februára 2012, 20:10

chalani zatial diky za rady este raz ich tam skusim dat a poriadne to skontrolovat tie + a - nech viem na stopro ze to je spravne a potom dam vediet. tie kruzky na vymedzenie repro mam objednaval som ich tiez aj tie som tam mal nahodene spolu s reprakmi :thumbup: uvidime [-o<
BMW e90 330i Titan Silber Metalic M-Paket
pribehy-nasich-aut/m-paket-titan-silber-metalic-t86513.html
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Ico2311
Príspevky: 424
Registrovaný: 12.12.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vymena reprakov

Nedeľa, 5. Februára 2012, 10:02

Nazdar chalani, chcel by som sa spytat aj na moje repro ...ak mozem ...

Mam radio pioneer DEH-4300 ... http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... index.html

ake repro by som tam mohol dat aby mi to hralo celkom v poho ked to vytlmim?Nemusia byt dake extra drahe, ale zase ani nie dake smejdy...

A ak by ste mali daky foto navod na E46 ako sa tlmia predne dvere.
Ako je to s cenou?Zhruha za kolko vytlmim predok komplet(vodicove a spolujazdcove) dvere ?
DAKUJEM ...
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: vymena reprakov

Nedeľa, 5. Februára 2012, 11:39

najprv sa rozhodni, či chceš dať repro na zosik alebo priamo na rádio
ak na rádio, hľadaj niečo s vyššou citlivosťou
ak chceš použiť aj zosik, určite to bude lepšie a výber máš tiež väčší
na tlmenie si kúp niečo s hliníkovou foliou, najlepšie asi stp gold alebo silver
tlmia sa veľké rovné plochy, kt. pri poklepaní zvonia
ale dvere u e46 sú komplikované
niekto uzatvára aj tie veľké diery a robí otvor za repro a niekto nie
 
Užívateľov profilový obrázok
Ico2311
Príspevky: 424
Registrovaný: 12.12.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vymena reprakov

Nedeľa, 5. Februára 2012, 13:05

Kebyze to chcem bez zosiku?Tak by to bolo dobre na to radio?Myslim,ze radio bude stihat ...Samozrejme vytlmit ale nemam vobec predstavu o cene tlmenia a repro...
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: vymena reprakov

Nedeľa, 5. Februára 2012, 17:53

V prvom rade, máš zlé repro potrebuješ nejaké s vysokou citlivosťou to sa ti podarilo, ale potrebuješ aj repro čo majú normálny príkon, lebo výkon z týchto sériových rádíí je cca 15w ak som optimista, tie magnaty majú stály odber 80w na to aby hrali čisto (tak to vidím ja) preto hrajú zle majú málo šťavy. Samozrejme aj montáž je dôležitá a netreba ju zanedbať. A nezabudni hudobné úpravy sa začínajú vždy výmenou rádia. Keď chceš dobrú hudbu potrebuješ dobrý základ, vymeň rádio na sériových repro garantujem 200% zlepšenie. Pripoj naň tie magnaty a garantujem že sa nič nezlepší, potrebuješ na ne zosík inak ti hrať nebudú ani keď ich namontuješ do zlatých obručí.
 
Užívateľov profilový obrázok
buco
Autor témy
Príspevky: 511
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: bmw 330i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Stupava

Re: vymena reprakov

Pondelok, 6. Februára 2012, 20:47

heroe napísal:
V prvom rade, máš zlé repro potrebuješ nejaké s vysokou citlivosťou to sa ti podarilo, ale potrebuješ aj repro čo majú normálny príkon, lebo výkon z týchto sériových rádíí je cca 15w ak som optimista, tie magnaty majú stály odber 80w na to aby hrali čisto (tak to vidím ja) preto hrajú zle majú málo šťavy. Samozrejme aj montáž je dôležitá a netreba ju zanedbať. A nezabudni hudobné úpravy sa začínajú vždy výmenou rádia. Keď chceš dobrú hudbu potrebuješ dobrý základ, vymeň rádio na sériových repro garantujem 200% zlepšenie. Pripoj naň tie magnaty a garantujem že sa nič nezlepší, potrebuješ na ne zosík inak ti hrať nebudú ani keď ich namontuješ do zlatých obručí.

mal som tam radio sony xplod 4x50w a hralo o kapanek horsie ako origo preto som dal spet origo,aj dizajn sa mi viac paci :-k to origo je asi presne naladene na repraky a nerteba do toho rypat :thumbup: a chcem sa spytat este ked tam slahnem ten dynavin alebo daco take hra to lepsie?samozrejme ked spravim vsetky tie vytlmenia a nove repro ale bez zosika?
BMW e90 330i Titan Silber Metalic M-Paket
pribehy-nasich-aut/m-paket-titan-silber-metalic-t86513.html
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: vymena reprakov

Streda, 8. Februára 2012, 22:08

presne ako píše heroe
to, že tie nové repráky hrajú horšie ako tie pôvodné je pravdepodobne tým, že sú náročnejšie na napájanie, teda príkon
origo rádio si poradí len s citlivými origo repráčikmi, kt. majú ľahučkú membránu
už som to sem písal viackrát
jeden zosik, predné komponentné repro, trošku káblov, trošku tlmenia a lepšie rádio
jedno bez druhého nefunguje
alebo ešte treba skúsiť nejaké citlivé repro a trochu tlmenia, ale bez zosiku nevyužiješ ich potenciál a si v začarovanom kruhu
ja by som začal bazárovými vecami, napr. repro za 50-100eur, zosik tak podobne, tlmenie 30-50eur,káble 20-30eur a rádio okolo 100eur
čiže za 250-400eur a nejakých pár hodín roboty máš slušné audio

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných