... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 3003
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 13. Mája 2024, 06:42

phelps napísal:
podla mna si ju ale vela ludi nedava prave preto, ze proste nerataju s tym, ze sa im moze nieco prihodit. tak ono zase nie je to tak casto, ze sa nieco take prihodi si myslim.
Pri tom ake mame zasrate cesty bordelom by som sa na to nespoliehal. Koncom marca som daval opravovat celne a trvalo to mesiac a chytil som dalsi suter a sklo na vymenu. Poistka mi pride uz ozaj ako nutnost.
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 947
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena čelného skla/cena?

Streda, 15. Mája 2024, 13:39

Ja neviem, či vy máte niektorí smolu alebo ja mám len šťastie, ale za vyše 15 rokov a cca. 250k km, čo som najazdil, som chytil kamienok, ktorý mi rozbil okno, len raz. Bolo to na Octavii 2 a výmena ma stála okolo 170 eur aj s prácou. Manželke na druhom aute sa to nestalo ani raz.

Takže tým, že si neplatím pripoistenie za sklo, som dosť za tie roky ušetril. Samozrejme keby som mal sklo za €1000+, tak tam už pripoistenie má význam, ale pri obyčajných autách, ktorých výmena skla stojí do €300, musí byť človek fakt smoliar, aby sa mu to pripoistenie vyplatilo...

BTW, životná poistka má podľa mňa tiež zmysel len v určitých životných situáciách. Ja napriek tomu, že mám manželku a nezletilé dieťa, si ju neplatím, keďže moje investičné portfólio má vyššiu hodnotu ako maximálna čiastka, ktorú by mi vyplatili z bežne dostupného životného poistenia (možno sú nejaké viac fancy produkty, kde by tá čiastka bola vyššia, ale tam by mi už najskôr nedávala zmysel mesačná platba). Zároveň každý mesiac investujem nejakú fixnú čiastku, takže je predpoklad, že hodnota portfólia bude narastať. V prípade mojej smrti by teda moja žena v pohode dokázala vyplatiť zvyšný dlh na hypotéke predajom časti portfólia.
 
Užívateľov profilový obrázok
kymlor
Príspevky: 3
Registrovaný: 6.7.2017
Auto: 320 d 2009
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 20. Mája 2024, 10:36

neviem, ako to je mozne, ale u mna k takejto situacii nedoslo este ani raz. a nemam ani poistenie, co neviem, ci je okej, ci nie, ci sa to vyplati. ale tak pre mna osobne sa to zatial vyplatilo :D
 
Užívateľov profilový obrázok
phelps
Príspevky: 41
Registrovaný: 24.9.2014
Kraj: Trnavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Streda, 22. Mája 2024, 11:12

ROKI49 napísal:
Pri tom ake mame zasrate cesty bordelom by som sa na to nespoliehal. Koncom marca som daval opravovat celne a trvalo to mesiac a chytil som dalsi suter a sklo na vymenu. Poistka mi pride uz ozaj ako nutnost.

kokos som to cital a na prvy raz som to pochopil tak, ze mesiac trvalo, kym ti to sklo opravili. som normalne ostal, ze to preco akoze tolko trvalo, ze oprava je par minutova zalezitost. tak toto by bola ozaj smola, keby si to poistene nemal, to by zamrzelo riadne.
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 3003
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Streda, 22. Mája 2024, 14:14

Ked to takto po sebe citam, tak som to veru mohol nastylizovat lepsie, ozaj to tak vyznie :)
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
phelps
Príspevky: 41
Registrovaný: 24.9.2014
Kraj: Trnavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Piatok, 31. Mája 2024, 12:05

nevadi, vsak pochopili sme sa, ako to bolo myslene ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
jeremmy
Príspevky: 60
Registrovaný: 5.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena čelného skla/cena?

Včera, 10:03

kymlor ta poistka nie je na skodu. nie len pre taketo necakane zvraty a situacie, ale ocenis ju aj v inych pripadoch. ono to byva zahrnutie uz aj v niektorych pzp, ale to musis natrafit. nie je vsak problem dat to pripoistit. stoji to par eur na vyse, neporovnatelne s tym, co by ta to vyslo, keby si musel platit zo svojho.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní