... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
peter_sveter
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 6.7.2015
Auto: F31
Kraj: Prešovský

predlzena zaruka na jazdenku

Utorok, 21. Júna 2022, 12:09

ahojte,
ako je to s moznostou dokupenia predlzenej zaruky na jazdenku? mam vo vyhlade jednu G21 330xd 20000 najazdene, 03/2021 vyroba, ale nema predlzenu zaruku. da sa to potom v nasom servise doplnit?
dik
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: predlzena zaruka na jazdenku

Štvrtok, 23. Júna 2022, 18:14

asi 5 rokov to uz nieje mozne, da sa to kupit iba pri kupe noveho auta, myslim ze kym nema spz, alebo tak nejak.. vdaka europarlamentu
ked som kupoval F32, tak som ju objednal s 2 rocnou zarukou, dodali v novembri 2016, a v januari tusim bol posledny mesiac kedy som si mohol priplatit za predlzenu zaruku (do 3 mesiacov od vyzdvihnutia auta), potom uz sa to nedalo.. ked som auto objednaval v auguste 2016 este bola moznost predlzit zaruku hocikedy, pocas platnej 2rocnej zaruky.. takze dalsi vyjeb na ludi no..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
peter_sveter
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 6.7.2015
Auto: F31
Kraj: Prešovský

Re: predlzena zaruka na jazdenku

Štvrtok, 23. Júna 2022, 21:33

dik za info. máš pravdu, dnes som si to overoval u dilera a tiež mi to potvrdil. zmiatlo ma to, že keď som bral F31 v 2015, tak to šlo, ale ako píšeš krátko na to zrušili. beriem auto nakoniec cez carvago a v rámci služieb majú možnosť "akože továrenskej" záruky až na 36mesiacov od dátumu odovzdania auta. tak to asi vezmem takto a aspoň trochu predĺžim tú továrenskú. nie je to síce na servis, ale ak sa niečo v aute posere, tak aj to pomôže ..
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: predlzena zaruka na jazdenku

Piatok, 24. Júna 2022, 20:24

Fuxxo napísal:
asi 5 rokov to uz nieje mozne, da sa to kupit iba pri kupe noveho auta, myslim ze kym nema spz, alebo tak nejak.. vdaka europarlamentu
ked som kupoval F32, tak som ju objednal s 2 rocnou zarukou, dodali v novembri 2016, a v januari tusim bol posledny mesiac kedy som si mohol priplatit za predlzenu zaruku (do 3 mesiacov od vyzdvihnutia auta), potom uz sa to nedalo.. ked som auto objednaval v auguste 2016 este bola moznost predlzit zaruku hocikedy, pocas platnej 2rocnej zaruky.. takze dalsi vyjeb na ludi no..
A aky to ma suvis s europarlamentom? V pezote mozes predlzit zaruku stale kedykolvek a kolkokolvek krat kym to robis v zaruke. Dostanes 2 rocnu, predlzis prvykrat pocas nej o dalsie dva roky, prides v 4. roku a predlzis o dalsie 2 atd... Bezproblemov. Podla mna ide len o internu politiku tak, ako ti Generali neda GAPko, ked odides s autom z predajne, ale taky wustenrot kludne aj na 3rocne auto.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: predlzena zaruka na jazdenku

Sobota, 25. Júna 2022, 09:07

RTG napísal:
A aky to ma suvis s europarlamentom? V pezote mozes predlzit zaruku stale kedykolvek a kolkokolvek krat kym to robis v zaruke. Dostanes 2 rocnu, predlzis prvykrat pocas nej o dalsie dva roky, prides v 4. roku a predlzis o dalsie 2 atd... Bezproblemov. Podla mna ide len o internu politiku tak, ako ti Generali neda GAPko, ked odides s autom z predajne, ale taky wustenrot kludne aj na 3rocne auto.
tak asi francuzi maju ine pravidla.. mne bolo povedane priamo u dilera, ze dovod je, ze parlament si zmyslel ze bmw nieje poistovna, takze nemoze predavat "poistku" po tom ako preda auto..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
klicko261
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.8.2020
Kraj: Košický

Re: predlzena zaruka na jazdenku

Pondelok, 27. Júna 2022, 17:46

peter_sveter napísal:
dik za info. máš pravdu, dnes som si to overoval u dilera a tiež mi to potvrdil. zmiatlo ma to, že keď som bral F31 v 2015, tak to šlo, ale ako píšeš krátko na to zrušili. beriem auto nakoniec cez carvago a v rámci služieb majú možnosť "akože továrenskej" záruky až na 36mesiacov od dátumu odovzdania auta. tak to asi vezmem takto a aspoň trochu predĺžim tú továrenskú. nie je to síce na servis, ale ak sa niečo v aute posere, tak aj to pomôže ..
cau.. to carvago ma zaujima.. napis potom skusenosti ako to prebehlo :) myslim teda celkovy nakup, nie samotnu zaruku
 
peter_sveter
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 6.7.2015
Auto: F31
Kraj: Prešovský

Re: predlzena zaruka na jazdenku

Streda, 6. Júla 2022, 22:50

ahoj, ku carvago kratky popis. funguje to nasledovne, na stranke sa musis zaregistrovat, nasledne si vyberies auto. prva vec je, ze si objednas tzv. CarAudit, co je v podstate kontrola auta ich technikom na mieste, s fotkami a popisom. cena je vo vacsine pripadov, ktore som ja pozeral 79 Eur, trvalo to asi tyzden, nasledne mi prislo PDF s popisom a fotkami, detailami oderkov od kamienkov, fotky interieru, exterieru, kolies, stav pneu, VIN a ich zaver - teda, ci je auto vhodne, alebo nie. vzhladom na to, ze ja som vyberal rocne auto, tak nerobili servisnu prehliadku. ale pri starsich to zrejme robia.
nasledne mas 24 hodin na to, aby si sa rozhodol, ci auto beries, alebo nie. ak sa rozhodnes, tak si vyberies, ci to bude zaplatene plnou cenou, alebo na lizing. lizing je rieseny cez CSOB lizing. kedze to beriem na firmu, posielal som nejake uctovne udaje o firme, do 2 dni prislo potvrdenie o schvaleni lizingu a postupujes dalej ku kupnej zmluve + posles dalsie doklady, ktore chcu a mas moznost si vybrat este doplnkove sluzby - umytie auta, kontrola naplni, dodatocna zaruka a podobne veci. nastavis si kam auto maju doviezt a po totmo vsetkom mas finalnu cenu za auto, vratane ich sluzieb a dovozu auta. mna to vyslo vsetko na cca 2800. viem, drahe, ale pri cene auta cca 55000 s DPH a kedze to ide na firmu som to neriesil. nemam s tym ziaden problem, DPH odpisem a ide to na lizing, nemusim nikam jazdit a auto mi dovezu na parkovisko. ja si akurat pojdem vyriesit znacku. riesia aj to, ale zbytocne by sa dodavka auta natiahla o dalsie dni.
nasledne podpis kupnej zmluvy, uhrada akontacie, podpis lizingovej zmluvy, uhrada zvysku cez lizingovku a uz len cakam na auto. podla ich popisu to bude trvat cca 14-18 dni, kym mi auto dovezu.
po dodani auta mas 14 dni na to, ze mozes auto bez udania dovodu vratit. jedina podmienka je nenajazdit za ten cas viac, nez 250 km, neopriet ho o stlp a dorucit ho na vlastne naklady do Trnavy, kde maju sklad. potom ti vratia vsetky prachy okrem ich nakladov.
za mna, kedze nemam ani cas, ani sa do toho nerozumiem, a najma ze auto ide na firmu, fajn sluzba a dufam, ze tu moznost vratenia auta nevyuzijem :) vazne som rozmyslal nad novym, ale ked chlapci v Regnume neboli schopni ani na 3 razy mi nacenit nove auto, ale stale iba tvrdili, ze dodavka bude najskor 03/2023, tak som si vbral tuto moznost. ked auto pride, dam vediet ako to dopadlo.
inak pristup ludi z Carvaho fajn, prebehlo vsetko korektne.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných