... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 20:03

Nie, ja by som ti ani fakera neukazoval ani na teba nepicoval, jednoducho ano trpis preto, lebo pred tebou siel nejaky kokot, nie jeden a za tebou ich ide dalsich 50. Si to niekedy na tom biku skus. Raz nas za hnusneho lejaku takmer zotrelo auto z protismeru. Vermi, ze keby som mal v tej chvili motorku, tak ho dobehnem a to auto mu zapalim. Ja nemam problem uhnut sa aj motorkarovi, ani nemam problem spomalit ked ide cyklista a bud ho predbieham ako by bol auto, alebo ak nie je moznost, tak znizim rychlost na jeho uroven a obieham ho tesne ale malym rozdielom rychlosti. Neobhajujem kokotov na akomkolvek dopravnom prostriedku, len sa ti skusam objasnit, ze nemusi ist hned o aroganciu zo strany cyklistu.
 
MCbucik
Príspevky: 424
Registrovaný: 4.10.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 20:05

Co mam info, kedze dedo toho chalaniska je z rovnakej dediny, tak to bola nestastna nehoda, ze nabehol na nejaky kamen, ktory si nevsimol na ceste a v tom spadol z bicykla rovno do jazdy auta.
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4116
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 20:31

Rtg ja som tiež cyklista, takže mam pochopenie, keď sa niekto cíti na ňom ohrozený, ale doboha aby skupina cyklistov iduca pekne vo vláčiku sa do zákruty hneď ako počujú auto dala do dvojradu jeden vytvoril tretí rad, je fakt na facku. Minule som mal presne kvôli tomu celnu zrážku, lebo z ničoho nič si kokot musí dokázať ego, vyletieť mi pred auto. Ak by zostali v jednom rade, pekne ich obehnem neohrozím nikoho. Škoda, že som vtedy nešiel na prdiacej Cupre, ale na relatívne tichej m3, ináč by som im pekne strieľal za zadkom.

Našťastie, auto v protismere tiež zareagovalo dobre, zaobislo sa to bez nehody, ale ten pocit keď nevieš kam s autom, lebo sa ti pred neho vytlačí cyklista z vláčika neprajem nikomu.

Kurva to je taký problém ist na chvíľku na krajnicu? Ja som minule radšej zosadol z bicykla a šiel mimo cesty, lebo proste nebudem blokovať nákladiak, keď vidím, že oproti idú auta a šofér sa ma bojí obehnúť, aby ma nezachytil.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 20:44

Este raz, ja neobhajujem kokotov na ziadnom prostriedku a ani nespochybnujem situacie, ktore ktokolvek zazil. Ak si precitas moje prispevky na predchadzajucej strane, pisem tiez o kokotoch na biku. A rovnaku situaciu s bikom som mal akurat tento tyzden, len ja som bol v pozicii toho protiiduceho auta, cyklista siel normalne a kokot za volantom obiehal aj ked nemal priestor a nie kvoli cyklistovi.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 21:27

je to cele o tom, ze dlhorocna bezohladnost sa uz na dalsiu generaciu preniesla ako nevedomost a z toho plynucu nedbanlivost. Keby mi niekto pred 10 rokmi povedal, ze v skolach budu menit analogove hodiny na chodbach za digitalne, lebo menej ako 50% ziakov 2. stupna skoly pozna hodiny tak by som to bral ako usmevnu satiru. Minuly tyzden som nevydrzal s nervami a vytrubil tatka s dvomi pankhartami na bicykloch, ktori isli 20 metrov pred nim, na notoricky nebezpecnom priechode v Tn. Teplej, ze ci ma problem naucit ich pozriet sa vlavo/vpravo... a naucit ich, ze po priechode sa na bicykli nejazdi. Vraj mam ucit svoje deti. No niekto musi ucit aj tvoje, ked to sam nezvladas, navleceny v lykre jak maskot michelin, rukavy tak tesne zarezane, ze vyzeral jak pepek namornik s naliatym predlaktim. Nechape, ze to nie je na to aby niekto buzeroval cyklistov, ale koli ich vlastnej bezpecnosti. Ked vidim specialne hipsterov na dedovej ukraine ako sa musi postavit aby sa zaprel do pedalov ked sa chce rozbehnut a trva mu to 5 sekund kym prestane levitovat namieste a pohne sa tak sa tak opustim v tej chvili ze sa automaticky zapne navigacia v aute. Nikto im nevysvetlil, ze ked sa na takom velokokote bude jebat po priechode a spoza zakruty vyleti nejaky e38nazi co jazdi po dedinach 120 tak na bicykli urobi picuzryzu, ked ide vedla neho tak ho odhodi a ma sancu uskocit.
Kto im to ma vysvetlit, ked ani len vodicov aut v autoskole uz neucia, ze najprv smerovka, az potom brzda.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 21:30

All in all ti wannabe sagani nemaju na ceste co hladat. Nech si ten cajgel hodia na nosic, ktory 99% ma, a idu na nieco aj pre nich lepsie nez okreska bez krajnice, kde s tebou lomcuje vietor z kamionov. Len preto, ze asfalt je dnes vsade, neznamena ze mas svoj konicek prevadzkovat vsade. Zase sebecki curaci, ked mozu futbalisti chodit hrat na ihriska, nie parkovisko pred lidlom, preco neist na cyklotrasu? Clovek, ktory ide zjavne z háku tych nevyhnutnych par metrov ma vobec nestartuje, keby mal na vyber tak sa netrapi na jednoprevodovej kokotine dopoteny.
 
mik001
Príspevky: 50
Registrovaný: 11.9.2012
Auto: F10 520d econo paket
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: TN

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 22:42

No infraštruktúra je vážne zla. Chodím občas na cestnom bicykli do práce cca 11km ,bohužiaľ musím prejsť po vyjebanej banovskej ceste E572 asi 800m kým sa dostanem na bezpečnú cyklotrasu.Buď dám týchto 800 metrov cez tento tankodrom s kamiónmi o preteky alebo druhá trasa veduca cez obce po ceste tiež s hustou premávkou a cestami bez krajnice a potom na zaver pár km cez mesto ako bonus.Ja viem mám chodiť autom všade.Aeromobil do každej domacnosti a hneď.
 
dann0
Príspevky: 26
Registrovaný: 21.11.2014
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 23:26

RTG napísal:
Poviem ti to ako tiez cyklista - kym ideme po nejakej hlavnej ceste (a to sa im snazime vyhybat), tak ideme za sebou. Ked ta ale piaty kokot v rade obehne tak, ze sa skoro skotulas z cesty, vtedy kasleme na pravidla a ideme dvaja vedla seba, lebo iba tak donutis vodicov spomalit ak maju nieco v protismere a obiehaju ta ako auto. Ano niektori vytrubuju, ale treba si uvedomit, ze casto je to dosledok a paradoxne zvysenie bezpecnosti.
Ked sa nato pozriem, kazdy kto tu ma okolo 180kw nejazdi uplne predpisovo a v okreskach v zakrute ta prekvapia dvaja pumpickari vedla seba. A pri dnesnej judikature sa zamysli kto bude vo vyhode mrtvy cyklista alebo dva roky v base...vid priklad zitny alebo teraz fitnesky
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 20. Augusta 2021, 05:42

Podla tej rentgenovej teorie s cyklistami sa bobor nema co cudovat ze pani na poste bola pica, to robi len pre vlastne dobro a dobro vsetkych, lebo par zakaznikov ju obcas vytoci
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 20. Augusta 2021, 06:04

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 04:07, upravené celkom 3 krát.
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 20. Augusta 2021, 06:37

Nejdem tu ani čítať čo sa už povedalo alebo nie, skús v Nemecku obehnúť cyklistu bez odstupu alebo riskantne, auto za tebou/cyklista na teba zavolá policajtov. Tam je 1,5m zákonom dané. Na Slovensku chýba tolerancia, ako rtg netoleruje kokotov v plechovkách, tak Viktor netoleruje cyklistov. A každý kto riskantne obehne cyklistu je KOKOT123.


VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 20. Augusta 2021, 06:45

V nemecku dostane cyklista pokutu ze sa jebka v strede cesty ;)
Situacia z okruhu znamych, kamos siel na kamione po okreske v nemecku, 60kmh, z vedlajsej sa pred neho jebol cyklista, on zaflekoval, ale zachytil zadne kolo bajku a cyklista sa zjebal, nic mu nebolo len odrety od asfaltu, samozrejme prisli policajti, a tu vidiet ten rozdiel, na slovensku by bol ten vodic v pici lebo zrazil sagana, tam sa pozreli na zaznam z kamiona, videli ze nesiel rychlo a brzdil nudzovo, tym potvrdili jeho verziu a pustili ho dalej ;)
Cyklistov tolerujem, obieham s odstupom, to sa ale robi tazko ked pred tebou kluckuju 2-3vedla seba
Skus teda nabuduce aj citat nez daco vyplodis, nebudes aspon za kkta
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 20. Augusta 2021, 07:25

ViktorDDD napísal:
V nemecku dostane cyklista pokutu ze sa jebka v strede cesty ;)
Situacia z okruhu znamych, kamos siel na kamione po okreske v nemecku, 60kmh, z vedlajsej sa pred neho jebol cyklista, on zaflekoval, ale zachytil zadne kolo bajku a cyklista sa zjebal, nic mu nebolo len odrety od asfaltu, samozrejme prisli policajti, a tu vidiet ten rozdiel, na slovensku by bol ten vodic v pici lebo zrazil sagana, tam sa pozreli na zaznam z kamiona, videli ze nesiel rychlo a brzdil nudzovo, tym potvrdili jeho verziu a pustili ho dalej ;)
Cyklistov tolerujem, obieham s odstupom, to sa ale robi tazko ked pred tebou kluckuju 2-3vedla seba
Skus teda nabuduce aj citat nez daco vyplodis, nebudes aspon za kkta
Toto dpc. Par mesiacov dozadu, pustam cyklistov na prechode, a jedna z nich nesla teda cez prechod ale z neznamym pricin mi jebla prednym kolesom mimo prechod do zadneho kolesa a zjebala sa jak vo veresova.avi. Ja reku, no dpc, zapnem vystazne, reku tak zrazka s cyklochodcom idem volat policiu nech som v cajku, ale kym vystupim s vestou cyklobuzna uz prasila prec, hmmm okay. ani mu ani be, autu nic nebolo, ludia su ako bonboniera. A tych 1,5m je v cajku prave preto nech ich nestrhnes vetrom alebo ked sa zrovna zjebu vedla teba nech z toho nemaju izbovu teplotu.
Naposledy upravil/-a pablohablo v Piatok, 20. Augusta 2021, 07:33, upravené celkom 1 krát.
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 20. Augusta 2021, 07:33

asi takto vyzerá to netrackovanie SK pošty, že? pochybujem že od pondelka sa to nikde nepohlo a pičus na infolinke len povedal, že nevie lebo DE neposkytlo žiadne údaje
Prílohy
skurvenaposta.PNG
skurvenaposta.PNG (34.99 KiB) 432 zobrazení
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 20. Augusta 2021, 07:34

dann0 napísal:
Ked sa nato pozriem, kazdy kto tu ma okolo 180kw nejazdi uplne predpisovo a v okreskach v zakrute ta prekvapia dvaja pumpickari vedla seba. A pri dnesnej judikature sa zamysli kto bude vo vyhode mrtvy cyklista alebo dva roky v base...vid priklad zitny alebo teraz fitnesky
Ono to je hlavne tak, ze ked mas prazdnu cestu, ides pekne za sebou. Ked sa zacne premavka zhustovat je bezpecnejsie pre cyklistu ak idu dvaja vedla seba - traja nie, to je uz hulvatstvo. Cize vtedy, ked ide ozaj auto za autom, idu rychlo a tesne a zrejem si pre nich neviditelny. Ako vravim, ked uz na tej hlavnej som, snazim sa co najmenej zavadzat, ale ked sa neda, po bordeli jednoducho nepojdem - vid to vcerajsie umrtie. A Ak by platila premisa o nepredpisovych vodicoch - mozes mat v zakrute kamen, spadnuty konar, cokolvek, ak nie si schopny predvidat, ze musis vediet zabrzdit, tak skor ako zrazis cyklistu sa vyjebes sam.
ViktorDDD napísal:
Podla tej rentgenovej teorie s cyklistami sa bobor nema co cudovat ze pani na poste bola pica, to robi len pre vlastne dobro a dobro vsetkych, lebo par zakaznikov ju obcas vytoci
Ked si si z toho toto zobral, tak je to smutne. Vsak odjazdi par stoviek km po cestach, kde nemas inu moznost ako len ist po ceste a potom davaj rozumy. Mna by si s najvecsou pravdepodobnostou nestretol nikdy, kedze dlhsie vyjazdy sme zacinali o piatej rano, mimo spicku a mimo hlavne tahy ak sa to da. Ohrozilo ma auto ked som bol za volantom, ohrozilo ma auto, ked som bol cyklista, ohrozil ma cyklista, ked som siel cez prechod s kocikom. Jednoducho ludia su kokotY. Ked idem s deckami po meste, ideme trasami kde auto skoro nestretnes, ale niekde proste sa tomu nevyhnes a tiez sa musia naucit, ze si musia na seba davat bacha. Ak ideme cez prechod, zichadzame z biku (ked som sam to nerobim) Nie preto, ze tam naverimboha vpalim lebo "mam prednost", ale preto aby som ho presiel rychlejsie a nezavadzal aj autam. A hej jazdim aj po chodniku, proste som vyvrhel spolocnosti.
pablohablo napísal:
miem tomu aky je to sport jebat sa pomaly po cestach prvej triedy na bicykloch, toto mi unika, ale ano potom da kamosko na fejsbuk vystup z nejakej cyklopicoviny.exe kde sa chvali ze dal 80km, to na cyklotrasach nedas, potrebujes sa pomaly jebat po R1D1 aby si mal najlepsi cas.
Ja som rekreacny syslista, nemam ani tachac, nepouzivam ziadnu elektroniku, preto ma ziadne cisla nezaujimaju a jazdim preto, ze ma to bavi, nepotrebujem si merat plodnik ako rychlo som siel, alebo kolko som zasiel - to si viem pozriet aj doma podla map zo zaujimavosti. Na rychlostnej ceste bike nema co hladat, ale takito zavodnici lezu aj na cyklotrasy, kde kluckuju medzi detmi. Tiez mi naposledy skoro nabrali chlapca, ked spravil prudsi pohyb a to si mal pocut toho chuja ako sa rozculoval. Ak by som taketo vyplody neignoroval, tak uz asi sedim za ublizenie na zdravi. S tou bezohladnostou vo vsetkych skupinach je to tak ako povedal bobor. Tu panuje proste ignoracia z kazdej strany.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných