... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Pondelok, 4. Januára 2016, 17:35

Ja som odtiaľ chcel niečo kupovať, len im trvalo asi 5 dní, kým mi od nich prišla odpoveď. Z princípu som stratil záujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
wixter
Príspevky: 236
Registrovaný: 23.7.2008
Auto: BMW E91 318d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Piatok, 4. Marca 2016, 10:10

zas plnohodnotne odpovede k teme
-----------------------------------------------

E91 318d LCI
E60 530d - ex
E46 316i - ex
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Piatok, 4. Marca 2016, 17:33

madxface napísal:

Rad Ta vyvediem z omylu. Rovnaka tovaren, rovnaka linka, rovnaky personal a aj tak rozna uroven kvality vystupov (produktov) Rozdiel robi pouzity material (vstupne naklady pre investora) a najdrahsia polozka, tj. povyrobny proces, ktory zahrna inspekciu, kontrolu a testovanie finalneho produktu. Premiove firmy mozu mat odchylku od 99,5% po 99,99% v chybovosti vystupov, co vlastne urcuje, na aky trh to pojde. Na lacne trhy sa to v takejto miere neriesi.

Robi sa to uplne vsade, kde je mozna ekonomizacia nakladov, zalezi len od investora, ktoru uroven si zvoli.

a z rici som si to nevycucal, robim zakazkovy import z ciny uz niekolko rokov, mam tam dvoch cinskych agentov, viem :smile:


cize BMW kupene v Nemecku pre Nemca je kvalitnejsie ako take iste BMW kupene na Slovensku pre Slovaka?
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4116
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Piatok, 4. Marca 2016, 22:03

madxface napísal:

Rad Ta vyvediem z omylu. Rovnaka tovaren, rovnaka linka, rovnaky personal a aj tak rozna uroven kvality vystupov (produktov) Rozdiel robi pouzity material (vstupne naklady pre investora) a najdrahsia polozka, tj. povyrobny proces, ktory zahrna inspekciu, kontrolu a testovanie finalneho produktu. Premiove firmy mozu mat odchylku od 99,5% po 99,99% v chybovosti vystupov, co vlastne urcuje, na aky trh to pojde. Na lacne trhy sa to v takejto miere neriesi.

Robi sa to uplne vsade, kde je mozna ekonomizacia nakladov, zalezi len od investora, ktoru uroven si zvoli.

a z rici som si to nevycucal, robim zakazkovy import z ciny uz niekolko rokov, mam tam dvoch cinskych agentov, viem :smile:


Tak väčšiu picovinu som nepočul :lol:
Si videl vôbec niekedy ako sa vyrábajú auta?
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Sobota, 5. Marca 2016, 00:08

vyrabat auta a nahradne diely je rozdiel, ak si davas vyrabat do fabriky svoj produkt tak si neplatis len za material, vstupno-vystupnu kontrolu ale aj za cas o kolkej budu tvoj produkt vyrabat lebo chybovost v ten spravny cas je ovela mensia ako ked makaju po pol noci napr :D
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4116
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Sobota, 5. Marca 2016, 01:16

ice.blade napísal:
vyrabat auta a nahradne diely je rozdiel, ak si davas vyrabat do fabriky svoj produkt tak si neplatis len za material, vstupno-vystupnu kontrolu ale aj za cas o kolkej budu tvoj produkt vyrabat lebo chybovost v ten spravny cas je ovela mensia ako ked makaju po pol noci napr :D


Aha takže keď chcem kvalitné auto, tak zadám, požiadavku, nech je vyrobené v stredu o desiatej poobede a nie v pondelok o piatej ráno? A konkrétne ktorá jeho časť? Keďže kým auto vyjde z lakovne a prejde celou montážou trvá to pár hodín.
A súčiastky sa nevyberajú podľa toho či ide auto do Nemecka alebo na Ukrajinu, ale podľa výbavy. Ak si navolia dvaja ľudia, jeden z Nemecka, druhý z Rumunska také isté auto tak ho aj také isté do poslednej šrubky dostanú, (jedine čo beriem sú USA, tam sa vyskytujú trošku odlišnosti v dieloch)

A či som práve pri výrobe áut, alebo pri výrobe skladových súčiastok, nevšimol som si aby som na štítok uvádzal aj čas kedy to bolo robené, len sa tam hodí katalógové číslo súčiastky, počet ks, a osobne číslo zamestnancov ktorý ich vyrábali, aby sa dalo určiť kto je za ktorú chybu zodpovedný v prípade vrátenia súčiastky, respektíve odhalenia chyby na aute
Naposledy upravil/-a pistacik11 v Sobota, 5. Marca 2016, 01:33, upravené celkom 1 krát.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Sobota, 5. Marca 2016, 01:32

nepisal som o vyrobe auta ale nevadi... dalsia vec je ze nemusis dostat to iste auto do srobika ako tu pises, nahradne diely maju na linke zazmluvnene zajtra zmluva konci nakupia ine diely... ale chapem ta, ty by si zastavil celu linku a trval na dodani toho isteho dielu co bol vcera

a dalsia vec auta sa delia aj na region kam idu, ci je to europa, afrika, azia... rovnako sa pre konkretny region odvija aj cena... co myslis preco si chodia k nam rakusaci objednavat full vybavy za lepsie peniaze

a o tom stitku na kazdom diele napr boardmonitoroch, mechanikach mas stitky kedy bol dany komponent presne montovany do auta aj s casom...
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4116
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Sobota, 5. Marca 2016, 06:29

A ten čas, podľa teba rozhoduje, kde pôjde auto, na ktorý trh? V čase montovania týchto vecí už je o osude auta dávno rozhodnuté,
No, áno už sa stalo, že kvôli chýbajúcim dielom, stala výroba cca 6 hodín, neboj, keď sa mení dodávateľ, prebieha normovanie, a v podstate by mal dodat ten istý produkt, čiže netreba až tak chytať za slovíčka.
Ale tá cena nieje u nás nižšia z dôvodu nižšej kvality, to stým nemá nič, ide skôr o kúpnu silu regiónu.
Na Afriku Ameriku aziu Európu sa to delí kvôli rozdielnym normám v regiónoch, ktorým treba auto prispôsobiť

Ale nechajme to tak iba zbytočne zasierame ďalšiu tému
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Sobota, 5. Marca 2016, 09:42

ako co tu riesite? Problematika nahradnych dielov je tu dlho a je realna, proste v elite u martina alebo v dsauto ci tu na bmw-zone, nekupis ten isty "kvalitny" diel ako v skodovke alebo v bmw, viac menej na 80% .

Jedna vec je kupit si nejaky taliansky smejd lozisko za 15e co zacne hucat po 1000km,
ina zas nejaky skf a fag (ale dal by som si urcite aj pri tomto pozor na vyrobcu...aspon nech je to made in slovakia alebo germany) turka a cinu by som nekupil - osobne, ci to tam namontuje maco je uz jeho vec.

Co sa týka brzd ja som mal na 325i e46 coupe brzdy od ATE kotuce platnicky, auto nerobilo nastastie nikdy ziadny problem ziadne vlnenie a podobne, raz, buchol som dozadu platnicky uz neviem ake a piskali, kupil som ATE platnicky a tie uz boli v pohode. Dalej som kupil najlacnesie a najšitovejšie brzdy (co ja viem 50e na cele auto :lol: ) na Nissan micra a tie brzdy tiez nerobia ziadny problem, jazdia doteraz a vyzeraju stale v dobrej kondicii aj po roku...

Co je ale zvlastne ze vacsinou u BMW e60/e90 robia neoriginalne brzdy problem a jedine originalne vydrzia dlhodobo, co nieje ojedineli pripad hlavne 3,0i/d + automat , treba si uvedomit ze tie auta su aj vykonovo inde a niekde tam bude pes zakopany...a clovek s tym nic ine neurobi :D
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 808
Registrovaný: 26.10.2007
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Trstená

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Piatok, 11. Marca 2016, 16:38

Ja to nechápem odkial beriete niektorí tieto konšpiracie.

Výrobné haly BMW v čínskom meste Shenyang vznikli v roku 2003 a nesú názov vtedy novovzniknutej produkčnej siete Brilliance China Automotive Holdings Ltd. Pochádzajú odtiaľto modely BMW série 5, BMW X1, BMW série 3 Sedam a BMW 3 , to znamená že by ste si tí čo tu píšete tie blbosti si už asi nikdy nekúpite žiadne BMW radu 3 ???? Proste ked ma LEMFORDER fabriku v číne tak tam vyrábajú určitý produkt a ten chrlia do celého sveta aj ATE má fabriku v Číne a ked si kúpite hockde kotúče napríklad na Passat tak budú vždy len made in PRC (Čína) a čo teraz, nekupim to lebo tam je PRC, by som rád vedel akú elektroniku použivate doma, odkial máte telefóny,chladničky, práčky... alebo nebodaj spávate na Polskej posteli ktorú ste si kúpili akože v slovenskej značkovej predajni.

P.S. dnes nám jeden zákazník napísal že sme mu poslali ATE kotúče kde bolo made in PRC a kedže nás teke veci mrzia a snažime sa ich dat do poriadku tak sme si tieto isté kotúče ATE stiahli s ELITU ( kde sú 3x drahšie) a čuduj sa svete zasa made in PRC, takže čo poviete teraz na to tí čo tu strašne píšete že radšej si kúpite drahšie ale máte istotu že to nieje šmejd. Ked chcete to iste za drahšie tak si tam kupujte, je to vaša vec ale aspon tu neočiernujte ked nemáte ani šajnu o tom ako to funguje !!!!

Ech som sa rozčúlil :)
BMW F700 GS 2014
BMW 5 (F07) GT 530d xDrive 2010
E46 touring 330xd 150kw 12/2003
E46 touring 320d 110kw 12/2001
E36 touring 316i 75kw 7/1997
E30 sedan 316i 73kw 8/1989
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4116
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Piatok, 11. Marca 2016, 16:45

jaro napísal:
Ja to nechápem odkial beriete niektorí tieto konšpiracie.

Výrobné haly BMW v čínskom meste Shenyang vznikli v roku 2003 a nesú názov vtedy novovzniknutej produkčnej siete Brilliance China Automotive Holdings Ltd. Pochádzajú odtiaľto modely BMW série 5, BMW X1, BMW série 3 Sedam a BMW 3 , to znamená že by ste si tí čo tu píšete tie blbosti si už asi nikdy nekúpite žiadne BMW radu 3 ???? Proste ked ma LEMFORDER fabriku v číne tak tam vyrábajú určitý produkt a ten chrlia do celého sveta aj ATE má fabriku v Číne a ked si kúpite hockde kotúče napríklad na Passat tak budú vždy len made in PRC (Čína) a čo teraz, nekupim to lebo tam je PRC, by som rád vedel akú elektroniku použivate doma, odkial máte telefóny,chladničky, práčky... alebo nebodaj spávate na Polskej posteli ktorú ste si kúpili akože v slovenskej značkovej predajni.

P.S. dnes nám jeden zákazník napísal že sme mu poslali ATE kotúče kde bolo made in PRC a kedže nás teke veci mrzia a snažime sa ich dat do poriadku tak sme si tieto isté kotúče ATE stiahli s ELITU ( kde sú 3x drahšie) a čuduj sa svete zasa made in PRC, takže čo poviete teraz na to tí čo tu strašne píšete že radšej si kúpite drahšie ale máte istotu že to nieje šmejd. Ked chcete to iste za drahšie tak si tam kupujte, je to vaša vec ale aspon tu neočiernujte ked nemáte ani šajnu o tom ako to funguje !!!!

Ech som sa rozčúlil :)



:thumbup:
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Piatok, 11. Marca 2016, 21:58

a ešte doplním Jara napríklad ohľadom originálnych BMW dielov...

- veľká väčšina produktov z BMW lifestyle taktiež vyrábaná v Číne a ani sa to nesnažia skrývať. Napríklad na hrnčeku alebo na pere je veľkým nápis "Made in China". Žiaľ v našej EU nemáme ani poriadnu fabriku, ktorá dokáźe vyrábať tričká tak aby sa tam zmestila tučná BMW marža. Rovnaký BMW diel kúpite v BMW v Nemecku na Slovensku a kdekoľvek v EU. Napríklad spomínaný BMW lifestyle BMW nedodáva na DE trh osobitne. Teda diely kúpené cez lokálne distribučné kanály aj priamy import z DE sú identické.

- čo sa týka originálnych BMW dielov tak všimol som si elektroniku "Made in Romania" alebo spojky Valeo. V každom prípade sme v dobe, keď polovica z nás platí 7 kíl za mobil s jablkom, ktorý je vyrobený rovnako v Číne a tento trend či sa nám páči, alebo nie musíme akceptovať.
 
revenge
Príspevky: 1120
Registrovaný: 14.2.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 27. Apríla 2016, 02:43

A tie povodné fabriky v DE su zatvorené?Lebo u niektorých značiek som si všimol že tie najkvalitnejsie stroje robia stále v halách v nemecku.A tie lacné sračky chodia s číny.Najhoršie je ked celý mančaft kupi niekto a presunie to celé do číny,tam ide kvalita výrazne dole a ludia už vačšinou platia len za značku.
Tiež zvažujem teraz nákup lemforder na ebay de ked mi po poslednej skusenosti prišlo čerpadlo Pierburg germany krabička a vnutri automotive poland čerpadlo
 
PetoK
Príspevky: 9692
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 27. Apríla 2016, 07:01

Ked sa tomu nerozumies,aspon netaraj... Firmu Pierburg kupila anglicka firma TI automotive a preto sa to vyraba pod nimi... maju zavody po celkom svete... ano vyrabaju to aj v PL a co ?
 
revenge
Príspevky: 1120
Registrovaný: 14.2.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 27. Apríla 2016, 07:37

To je zaujímave že presne takto mi prišli pneu Good year vyrobené v polsku a boli napiču si predstav.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných