... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyriesene?

Pondelok, 25. Februára 2013, 15:35

Pani, potreboval by som pomoct s comfort access (bezklucovy vstup), ktory mi trochu blbne
Asi pred tyzdnom mi prestalo fungovat odmykanie auta cez comfort access na lavych zadnych dverach (mykam za klucku a vobec nereaguje), zamykanie fungovalo na vsetkych dverach a odomykanie na vsetkych okrem lavych zadnych. Samozrejme odomknutim auta myslim odomknutie centralu vratane lavych zadnych dveri. Inak povedane, vsetky dvere vedia otvorit central okrem lavych zadnych.
Vo stvrtok som po prvy raz spozoroval, ze ked normalne zamknem auto (cez comfort) dotykom na klucku vodicovych dveri do 3-5 s. sa auto samovolne znovu odomklo a to opakovane. Zaujimave bolo, ze cim blizsie pri dverach som stal, tym skor sa auto samo odomklo... Nakoniec som auto zamykal cez dialkove alebo tak, ze som zamkol dotykom a hned odskocil asi 1,5-2 m od auta a cakal, ci sa neodomkne (to celkom pomahalo)...
Takto to trvalo do vcera, vcera vecer sa auto uz dalo zamknut dotykom bez nasledneho samovolneho odomknutia (a bez odskakovania :mrgreen: ) a dnes to tiez funguje normalne. Nejak sa to spravilo samo...
Lave zadne dvere sa nedaju odomknut cez komfort stale...
Central to asi nebude, pretoze ak zamykam cez dialkove na kluci, vsetko funguje ako ma (akurat, ze ked som to cez vikend skusal a stal som s klucom v ruke tesne vedla auta, zamkol som auto dialkovym a za 3s sa odomklo :?, ked som sa vzdialil od auta a zamkol, uz zamknute ostalo). Ked pouzijem tlacitko centralu na palubke, tiez vsetko slape ako ma.
Napada niekoho, co by tomu mohlo byt? :? ](*,)

P.S.
Pripustam, ze by mohla byt slabsia baterka v kluci, ale to by som ako pricinu nevidel, pretoze ak by bola pricnou slaba baterka nerobilo by to specialne len na lavych zadnych dverach...
Naposledy upravil/-a bruno75 v Utorok, 26. Februára 2013, 09:54, upravené celkom 1 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9721
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access

Pondelok, 25. Februára 2013, 15:52

Ta klucka moze byt kludne cely problem... chod na diag a uvidis... ale priprav sa na riadne palky, pokial bude treba vymenit klucku,v ktorej je elektronika CA pristupu, min. 400e neni tvojich... toto su velmi drahe veci, ziadna druhovyroba nehrozi, tzn.jedine orig BMW .... a kupovat pouzite stare je nezmysel...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7507
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access

Utorok, 26. Februára 2013, 07:17

co sa tyka samovolneho odomknutia, mozno si mal na klucke zvnutra nejaku necistotu, ja ked umyvam auto wapkou, tak sa mi behom umytia stihne odomknut/zamknut aj 10x

druha vec s tym odomykanim lavych zadnych dveri, vidim to na chybu v tej vysuvacej casti klucky kedze zamknut vies...mozno by stalo za pokus to rozobrat a pozriet sa ci to nebude len nejaka primitivna chyba typu ulomeny kabel atd...
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access

Utorok, 26. Februára 2013, 09:51

Tak a uz som z toho auta uplny jelen... Tak tyzden mixlujem s lavou zadnou kluckou a... NIC.... central sa neodomkne ani za svet ](*,)
Dnes rano som zo zufalstva (tesne pred tym ako som sa to chystal ist riesit niekam do servisu) podrzal klucku par sekund v polohe na otvorenie (nie uplne hore, asi na pol ceste) a.... auto sa odomklo... :shock:
Potom som to zopakoval 3-4x a potom znovu po kratkej prestavke, ked som dorazil do roboty a zacalo to fungovat akoby sa nechumelilo... \:D/
Tak bud tam bola nejaka spinka (ako pisal PeqpeK) a pri tom podrzani klucky vypadla alebo som nahodou objavil sposob ako vyradit z cinnosti (a znovu zapnut) CA na jednotlivych dverach... :-k (myslite, ze to je vobec mozne takto zapnut/vypnut CA na jednotlivych dverach :?: )
To auto ma neprestane udivovat snad dovtedy, kym ho raz nepredam, ale myslim ze to nasledujuce auto ma bude udivovat este viac :mrgreen:
Kazdopadne vdaka za rady a ak este na nieco pridem, dam vediet :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
matisek
Príspevky: 555
Registrovaný: 14.11.2012
Auto: F10, F48
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Utorok, 26. Februára 2013, 13:41

Mal by si zvážiť apgrejd ... niečo bez duše :idea:
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Utorok, 26. Februára 2013, 14:21

matisek napísal:
Mal by si zvážiť apgrejd ... niečo bez duše :idea:


No, myslim, ze prave na Tvojej bezdusovej "vlocke" by som z udivu nevychadzal hooodne dlho... :mrgreen:
A ved to je zabava takto nahodne objavovat nove funkcie auta, ktore ani nie su popisane v manuale... pokial to teda takto dobre dopadne...
 
Užívateľov profilový obrázok
matisek
Príspevky: 555
Registrovaný: 14.11.2012
Auto: F10, F48
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Utorok, 26. Februára 2013, 14:39

Veď práve, aby sa nezačala roztápať... :?
Čím viac somarín máš v aute, tým je väčšia pravdepodobnosť že sa ti začnú srať. Najlepšie by asi bol iba nejaký základ - "manuál v látke", švihadlá atď. Viď. taký favorit - ten si opravil doma v garáži s jedným kladivom a šrobovákom 8-[

Ale som rád, že AI sa spamätala a znovu ti to odomyká tak ako má... :thumbup:
 
PetoK
Príspevky: 9721
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Utorok, 26. Februára 2013, 20:36

Nezačínajte tu zas s takými pridrbanými stareckými názormi, že ideál je favorit... :oops: Takéto názory mám fakt rád... jazdiť jak v praveku... však si kúpte favorita, a vozte sa na ňom... :thumbup:

Jasné že kde je vela elektroniky, môže sa niečo podrbať... no čo, treba opraviť a ide sa ďalej... Dovolím si tvrdiť, že do toho dosť vidím a napíšem, že BMW má oproti iným značkám velmi dobrú elektroniku... keby mala napr. taká ochcávka tolko elektroniky ako napr. E60, tak ju nenaštartujú ani vo výrobe... :lol: :lol: :lol:

Najlepšie to vidno, keď musí človek riešiť niečo u iných značiek... až potom pochopí ako to má BMW geniálne poriešené.... :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12280
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Utorok, 26. Februára 2013, 21:57

PetoK napísal:
Nezačínajte tu zas s takými pridrbanými stareckými názormi, že ideál je favorit... :oops: Takéto názory mám fakt rád... jazdiť jak v praveku... však si kúpte favorita, a vozte sa na ňom... :thumbup:

Jasné že kde je vela elektroniky, môže sa niečo podrbať... no čo, treba opraviť a ide sa ďalej... Dovolím si tvrdiť, že do toho dosť vidím a napíšem, že BMW má oproti iným značkám velmi dobrú elektroniku... keby mala napr. taká ochcávka tolko elektroniky ako napr. E60, tak ju nenaštartujú ani vo výrobe... :lol: :lol: :lol:

Najlepšie to vidno, keď musí človek riešiť niečo u iných značiek... až potom pochopí ako to má BMW geniálne poriešené.... :thumbup:

=D> =D> =D> kto s tým robí ten vie....)))aj ked občas niečo sudruhovia pošahali a potom musíme vymýšlat ako to prerobit.....)))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Streda, 27. Februára 2013, 09:34

PetoK + TT-SIMIK: chalani, keby ste poznali matiskovo auto, vedeli by ste, ze si robi prdel; on ma vo svojej F10 tolko elektroniky, ze by ste z nej (bez urazky :mrgreen: ) padli na prdel aj vy dvaja :lol:
ale aby som nebol OT: ked ste taki znlaci elektroniky v BMW (a to asi ste :thumbup: ), ako vlastne funguje ten CA?
Podla ETK je v intorsi niekde pod strechou antena na prijem signalu z vysielaca v kluci a auta s CA maju ine zamkove mechanizmy. Je sucastou toho zamkoveho mechanizmu este nejake cidlo, ktore reaguje na dotyk / potiahnutie klucky zvonku alebo ma kazdy zamkovy mechanizmus servo ovladajuce central? U mojho auta je to (zda sa) uz O.K., len sa snazim zisti, ci problem u mna bol mechanicky alebo elektronicky? Divne mi totiz je, ze central fungoval na vsetkych dverach a odomykanie neslo len prave na tych jednych dverach.
Ja sa nateraz najviac priklanam k teorii o mechanickej zavade (zaseknuta spina), ktora sa dokazala vyriesit samovolne.
 
PetoK
Príspevky: 9721
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Streda, 27. Februára 2013, 19:58

Je to komplikovany system, nechce sa mi to tu vsetko popisovat.... v skratke, auto s CA ma uplne ine klucky s kapacitnymi senzormi, ktore snimaju dotyk... cely rozum toho systemu je potom v CA module, ktory spolupracuje s CAS... vnutri aj vonku auta je viac anten, ktore komunikuju bezdrotovo s klucom... ludom co do toho nevidia, sa to moze zdat nic extra, ale musim sklopit klobuk pred vyvojarmi... je to velmi zlozity system, aby to fungovalo spravne, spolahlivo, malo slusnu citlivost a zaroven splnalo vysoky standard bezpecnosti...

BTW, ja sa vobec neurazam, ale ver, ze o tom viem dost... a ani F10 ešte nie je zas take terno... su aj zlozitejsie auta... :thumbup:
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI (2007) - problem s comfort access - vyries

Piatok, 1. Marca 2013, 13:13

Vdaka, o tom ze tomu urcite rozumies nepochybuejem ani chvilu :mrgreen: :thumbup:
To "bez urazky" ber ako nadsadzku...
Ked budem mat cestu do ZA, zastavim sa na poriadnu diagnostiku.
Este raz vdaka za rady, aj ked sa to nakoniec poriesilo samo :mrgreen:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných