... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
mato530
Príspevky: 20
Registrovaný: 13.4.2009
Auto: BMW 530d
Kraj: Bratislavský

Re: E60, 530D, zvysene emisie

Nedeľa, 26. Decembra 2010, 01:31

Zdravim pani. Cital som o dpf uz vselico, ale zatial som nanasiel asi tu spravnu odpoved...

Vie tu niekto povedat, ci E60 ma nejaku pridavnu nadrzku s aditivom na prepalenie filtra alebo sa to "automaticke prepalovanie" riesi nejako inak? (to by mozno stacilo doliat aditivum ak sa vycerpalo a prepali sa sam)

Pokial ho nechcem vyhodit uplne, da sa prepalit aj manualne po vybrati von bez nejakeho poskodenia cidiel alebo niecoho podobneho?

Ide mi o to, ze standardny interval na vymenu uz presiel a znuloval som pocitac servisnych intervalov bez vymeny dpf. Diagnostika chybu nepise, ale obcas mi auto pri jazdeni zacne vydavat basovejsi zvuk pravdepodobne na vyfuku a straca na tahu. V profituningu som bol davnejsie, ale spustit vynutenu regeneraciu dpf im do na mojej E60 cez pocitac neslo....

Dakujeeeem
 
hrs
Autor témy
Príspevky: 179
Registrovaný: 15.10.2007

Re: E60, 530D, zvysene emisie

Nedeľa, 26. Decembra 2010, 18:43

Presne tak, ma basovejsi zvuk a strati vykon...to boli prve priznaky a potom sa odporucal do p... Ked sa predtym regeneroval, tak som o tom ani nevedel. Ked som sa pytal na ten zvuk a stratu vykonu, tak mi nikto nevedel povedat, co to je. Zistil som sam po par mesiacoch a par tisic eur islo pa pa. E60 nema ziadnu nadobku. Este sa to da, ze vyberu filter a vystriekaju ho vapkou a funguje to dalej. Mojmu nepomohlo uz ani to. Bol uplne upchaty, az tak, ze sa rozsypal aj kat za nim.
BMW E34 535i "91
BMW E60 530dA "05
 
mato530
Príspevky: 20
Registrovaný: 13.4.2009
Auto: BMW 530d
Kraj: Bratislavský

Re: E60, 530D, zvysene emisie

Pondelok, 27. Decembra 2010, 00:12

Dakujem za info.
Prestudoval som aj nejake fora v anglictine a ohladne vapkovania a cistenia som nasiel celkom zaujimavy prispevok...

http://forums.5series.net/topic/94725-d ... r-the-dpf/

(aj translate.google.com to dokaze celkom slusne prelozit ak by bol problem...)

Takze skor ako vymena za novy asi urcite skusim takuto "regeneraciu".....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných