... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Tabbiefox
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 17.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Rezonujuca E39

Nedeľa, 27. Júna 2010, 22:03

Mili ludze, mam problem a mozno mi niekto z vas bude vediet poradit (ukludnit, alebo vyhnat do servisu, to je fuk ;)
Vlastnim E39 530D automat.. od vcerajsieho vecera mi pri stati na mieste so zaradenym "D" neskutocne huci a rezonuje kabina.
Pri P, N, a dokonca aj pri spiatocke je motor tichucky, no v momente ako zaradim D stupne hladina decibelov a citim sa ako v pracke. Staci malinko pridat a rezonancia ustane, no obcas sa mi zda akoby sa na milisekundu vratila pri konkretnych otackach v spektre akceleracie..

Ked otvorim kapotu a prehodim na D, motor sa akoby trochu "nahne" (predpokladam ze to tak ma byt - na kazdy prevod reaguje inak), no rozdiel vo zvuku nieje vobec pocut. Napadol ma teda vyfuk.

Bol som si nechat pozret auto v oil partners, reku ze mi mozno budu vediet poradit - jedine na co prisli je to, ze mam chytene oba pletence na vyfukovom potrubi, a su zrale na vymenu. Udajne prefukuju a zneju ako traktor. Fajn, zrejme je to teda tym..(?)

Ale - nebolo by potom pocut auto rezonovat vzdy? Je mozne ze to bude chyba znicenych pletencov, aj ked mi kabinu ide vytriast len pri zaradenom "D"? Pletence samozrejme necham asap vymenit. Avsak desi ma predstava, ze sa mohlo nieco po*** so silentblokmi motora, pripadne uchytenim, atd., teda ze by problem nebol pod autom, ale v kapote :/

Vobec netusim ako to funguje, takze kludne mi skusenejsi vynadajte ;)
Dopredu dakujem za akukolvek radu!!
BMW E39 530d ///M-packet
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Rezonujuca E39

Pondelok, 28. Júna 2010, 06:37

Tabbiefox napísal:
od vcerajsieho vecera mi pri stati na mieste so zaradenym "D" neskutocne huci a rezonuje kabina.


mas delene sedacky? ked ano, skus ich sklopit ci to prestane... ked to prestane, znamena to ze sa ti tvori basovy efekt v kufrovom priestore (:
je to sposobene zadnym vyfukovym tlmicom... mas ho niekde oprety o kovovu konzolu a prenasaju sa ti s neho vibracie do kufra...
 
Užívateľov profilový obrázok
Tabbiefox
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 17.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Rezonujuca E39

Pondelok, 28. Júna 2010, 19:26

coWon napísal:
mas delene sedacky? ked ano, skus ich sklopit ci to prestane...


Bohuzial je to stale rovnake aj so sklopenymi sedackami.
Bol som si to dnes nechat ochecknut v serioznom servise a dosli na to, ze mam jeden silentblok motora na kasu. Toho som sa obaval.. takze vyzera to tak ze to bude potrebovat trochu vecsiu investiciu =(
Pletence v tomto pripade nemaju vplyv na rezonovanie kabiny a tlmic vyfuku mam v pohode. Co uz ;)

Diky za rady :)
BMW E39 530d ///M-packet
 
Užívateľov profilový obrázok
Ritchey
Príspevky: 503
Registrovaný: 10.12.2007
Auto: BMW 530d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: BN

Re: Rezonujuca E39

Pondelok, 28. Júna 2010, 20:05

napada ma hlavne ulozenie prevodovky - dva mensie silentbloky stoja par korun (do 10e kus) skus to vymenit ako prve, a keby aj nic bude ti hladsie preradovat prevodovka, ja som to menil len tak ze je to lacne a nakoniec bol jeden pretrhnuty

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/S ... uspension/

dielec c2 (2 kusy)
BMW E39 530dA 142kw M/p-black (Born in Dingolfing 07/05/2002) (adopted in 2009)
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Rezonujuca E39

Pondelok, 28. Júna 2010, 21:47

Tabbiefox napísal:

Bohuzial je to stale rovnake aj so sklopenymi sedackami.
Bol som si to dnes nechat ochecknut v serioznom servise a dosli na to, ze mam jeden silentblok motora na kasu. Toho som sa obaval.. takze vyzera to tak ze to bude potrebovat trochu vecsiu investiciu =(
Pletence v tomto pripade nemaju vplyv na rezonovanie kabiny a tlmic vyfuku mam v pohode. Co uz ;)

Diky za rady :)

tak to by som chcel fakt vediet ako na to prisli
skus ako povedal Riči ... bachnes sa pod auto a s pajsrom podpajsruj (podvihni) prevodovku pri tych dvoch silentoch... uvidis ci sa odskeblia

hmm, ale aj keby boli odjebane to nemoze rezonovat, leda tak poskakovat

apropo, ked je odfajceny silent motora, to robi ine rachotenie...hlavne pri starte a pri vypnuti.... tam hrozi ze silent vytecie bo su olejove
ALE, su to len myslienky, nechame to na odbornikov :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
RomanC
Príspevky: 89
Registrovaný: 9.10.2007
Auto: E39 530dA touring
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Rezonujuca E39

Utorok, 29. Júna 2010, 09:21

Mam ten istý problém , odišiel mi ľavý silenblok motora a obidva z prevodovky ,ale vymením už aj pravý silenblok na motore .
V Tempuse v KE som zaplatil za všetky štyri 158 eur so zľavou (cena je s DPH).
v Elit chcú za jeden silenblok motora od 110 do 140 eur .
 
simir11
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: BMW 530D Touring
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Rezonujuca E39

Štvrtok, 1. Júla 2010, 08:41

Chcem sa spýtať, koľko je silentblokov na motory a prevodovke na Bmw 530D Touring r.v.2000?
Radšej staršie BMW ako nová embéčka!!!
 
Užívateľov profilový obrázok
RomanC
Príspevky: 89
Registrovaný: 9.10.2007
Auto: E39 530dA touring
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Rezonujuca E39

Štvrtok, 1. Júla 2010, 09:47

myslím, že su tam dva silenbloky na motor a dva na prevodovku .
Po výmene všetkych štyroch silenblokoch v utorok som si nemohol vynachváliť zmenu ktoru som pocitil po vymene ,
Už necítim žiadne zatrasenie motora pri vypnutí , naštartovaní a buchnutie pri rozbiehaní z miesta ,alebo pri náhlej akcelerácii .Úplne mi to odstránilo vibrácie v kabíne .
 
simir11
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: BMW 530D Touring
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Rezonujuca E39

Štvrtok, 1. Júla 2010, 10:53

RomanC napísal:
myslím, že su tam dva silenbloky na motor a dva na prevodovku .
Po výmene všetkych štyroch silenblokoch v utorok som si nemohol vynachváliť zmenu ktoru som pocitil po vymene ,
Už necítim žiadne zatrasenie motora pri vypnutí , naštartovaní a buchnutie pri rozbiehaní z miesta ,alebo pri náhlej akcelerácii .Úplne mi to odstránilo vibrácie v kabíne .




Kde ti to menili, koľko si platil za silenbloky a opravu?
Radšej staršie BMW ako nová embéčka!!!
 
Užívateľov profilový obrázok
RomanC
Príspevky: 89
Registrovaný: 9.10.2007
Auto: E39 530dA touring
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Rezonujuca E39

Štvrtok, 1. Júla 2010, 10:56

V Tempuse v KE som zaplatil za všetky štyri silenbloky 158 eur so zľavou (cena je s DPH).
Výmena bola vykonaná v Tempuse v Michalovciach za 52 eur s dph. Do hodiny to bolo zrobene .
celkovo som sa zmestil do 210 eur .
 
Užívateľov profilový obrázok
Tabbiefox
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 17.3.2010
Auto: E39 530D
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Rezonujuca E39 - vyriesene

Štvrtok, 5. Augusta 2010, 16:42

Po case to tu mozem spokojne uzavriet, problem je vyrieseny.
@RomanC mal uplne najpresnejsi tip, bolo to v opotrebovanych silentblokoch motora. Jeden bol kompletne urvaty a druhy zacinal tiect.

Po vymene sa mi dramaticky znizila hlasitost rezonovania v kabine a auto ide tichucko ako nikdy predtym. Cestou zo servisu som nemohol uverit ako vela moze takato blbost spravit, no prekvapko som zazil aj doma, pri vypnuti motora - ako keby tam ani nebol! Vzdy som pocul o teoriach ze po vymene silentblokov sa uz pri vypinani nezatrasie - mne teda moc netriasol ani predtym, ale v porovnani s tym, ake to je teraz mi predtym islo utrhnut kapotu!

Dakujem vsetkym za tipy a rady
BMW E39 530d ///M-packet
 
Užívateľov profilový obrázok
RomanC
Príspevky: 89
Registrovaný: 9.10.2007
Auto: E39 530dA touring
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Rezonujuca E39 - vyriesene

Štvrtok, 5. Augusta 2010, 16:47

Tabbiefox napísal:
Po case to tu mozem spokojne uzavriet, problem je vyrieseny.
@RomanC mal uplne najpresnejsi tip, bolo to v opotrebovanych silentblokoch motora. Jeden bol kompletne urvaty a druhy zacinal tiect.

Po vymene sa mi dramaticky znizila hlasitost rezonovania v kabine a auto ide tichucko ako nikdy predtym. Cestou zo servisu som nemohol uverit ako vela moze takato blbost spravit, no prekvapko som zazil aj doma, pri vypnuti motora - ako keby tam ani nebol! Vzdy som pocul o teoriach ze po vymene silentblokov sa uz pri vypinani nezatrasie - mne teda moc netriasol ani predtym, ale v porovnani s tym, ake to je teraz mi predtym islo utrhnut kapotu!

Dakujem vsetkym za tipy a rady



Prajem veľa bezproblemovych kilometrov s "novym autom" :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Rezonujuca E39

Utorok, 17. Augusta 2010, 13:43

idem menit silentbloky (:
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Rezonujuca E39 - vyriesene

Utorok, 17. Augusta 2010, 13:44

Tabbiefox napísal:
Po case to tu mozem spokojne uzavriet, problem je vyrieseny.
@RomanC mal uplne najpresnejsi tip, bolo to v opotrebovanych silentblokoch motora. Jeden bol kompletne urvaty a druhy zacinal tiect.

Po vymene sa mi dramaticky znizila hlasitost rezonovania v kabine a auto ide tichucko ako nikdy predtym. Cestou zo servisu som nemohol uverit ako vela moze takato blbost spravit, no prekvapko som zazil aj doma, pri vypnuti motora - ako keby tam ani nebol! Vzdy som pocul o teoriach ze po vymene silentblokov sa uz pri vypinani nezatrasie - mne teda moc netriasol ani predtym, ale v porovnani s tym, ake to je teraz mi predtym islo utrhnut kapotu!

Dakujem vsetkym za tipy a rady

kolko ta to vyslo?
 
Užívateľov profilový obrázok
hallytuning
Príspevky: 4
Registrovaný: 18.9.2009
Auto: bmw 3 coupe
Kraj: Banskobystrický

Re: Rezonujuca E39

Piatok, 27. Augusta 2010, 21:33

je to len silenblokoch bud na prevodovke alebo na motore a aj vifuk ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných