... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Ritchey
Príspevky: 503
Registrovaný: 10.12.2007
Auto: BMW 530d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: BN

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Streda, 30. Októbra 2013, 14:33

doplnim aj ja moje skusenosti s 235/45/R17

tiez mi niekedy dost triaslo komplet napravu som pomenil, a pomohlo asi az na druhy krat ked som menil kotuce brzdove,

teraz som si vsimol ze to jeden tyzden trasie a potom par tyzdnov nie.... pri 100 kmph+

dobra sranda co :D

kaslem uz na to, posledne co som menil pred mesiacom boli tycky riadenia lemforder, ale naco budem menit dalej veci, ked jeden tyzden to robi a potom dalsi nie, je to chore tieto e39

tlak mam 2.3 predok a 2.6 zadok, co dost pomaha je naozaj kvalitna vyvazovacka, vec ktoru 70 perc servisov nema...
BMW E39 530dA 142kw M/p-black (Born in Dingolfing 07/05/2002) (adopted in 2009)
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Streda, 30. Októbra 2013, 23:10

ja som sa naposledy stretol s kardanom, raz triasol, po zdvihnuti na zdvihak a dani dolu zase par dni nie a potom zas. Vybity bol na oboch stranach aj v strede, niekedy si proste sadol a niekedy nie
 
byko
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.12.2010
Auto: bmw 525 td e39
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Nedeľa, 2. Februára 2014, 12:23

Ahojte,
potrebujem radu, ktorym smerom sa ubrat.

Dal som vymenit v servise oblozenie, stocil som kotuce na sustruhu na jedno upnutie, kotyce bazia presne (odmerane).
Po 2 mesiacoch som zistil, ze mi trasie tiez volantom pri vyzsej rychlosti cca 100-120km ako nahle slapnem na brzdu.
Boli sme pod autom, na volu v ramenach, stab. tyc. riadenia sme volu nezistili, mozno by to mohli byt spodne ramena, ale min. vola pri max. vytoceni tam mozem pocitovat. Inak ok.
Tomu by som vynu nedaval.
Prehodil som teda pneumatiky zadok za predok=triaslo. Dal vyvazit gumy v inom servise chybalo po 5g a triaslo.
Zmeral som teda kotuce a zadne su ok do 0,005mm, pravy predok 0,08mm co je zle a lavy predok 0,03mm. Pripisoval som to zle nahodenym kotucom na naboj(spina na naboji).
Preto som si to sam zhodil premeral naboj, nahodil barany a bazia uz v 0,01mm vsetky.
Akurat predok pravy ked som nahodil baran tak skocil kotuc na 0,03, ale to mozu celuste natahovat, inak vo volnom stave do 0,01mm

PO TYCHTO LABORACICH TO TRASIE ROVNAKO MOZNO AJ HORSIE :D

Teda neviem naco sa mam zamerat. Inak dal som ATE odlozenie a neskutocne pusta sadze.
Kotuce by som kazdopadne vylucil su okontrolovane, Priklanal by som sa na oblozenie ale na ramena moc nie.
Dakujem za rady, necham to este 1-2tyzdne zabehnut, nech si to skusi este sadnut.
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Nedeľa, 2. Februára 2014, 12:34

Takto som sa papral minule so svojimi kotucmi vpredu , velkost 387mm, nechsl som sa nahovorit na stocenie kvoli okrajovej špone a nevedeli ho vyrovnat uz 4 ludia, stale potom triasol. Pomohla iba vymena za nove. Neviem o kolko mas stocene , ale pokial prekrocia urcitu minimalnu hrubku, radi sa aj krutia po par silnejsich zabrzdeniach.
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Nedeľa, 2. Februára 2014, 14:26

neviem aké mas kotuce ale verit by som im neveril , !!!

aj ja som im veril !! a stálo ma to nemalé peniaze co som kvôly tomu vymenil zakomplet novu napravu aj predok aj zadok a stale triaslo ,

pomohlo 2 X zosustruzenie takmer nových kotucov a výmena pneumatík za nové !!
 
byko
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.12.2010
Auto: bmw 525 td e39
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Nedeľa, 2. Februára 2014, 18:55

lubomt napísal:
Takto som sa papral minule so svojimi kotucmi vpredu , velkost 387mm, nechsl som sa nahovorit na stocenie kvoli okrajovej špone a nevedeli ho vyrovnat uz 4 ludia, stale potom triasol. Pomohla iba vymena za nove. Neviem o kolko mas stocene , ale pokial prekrocia urcitu minimalnu hrubku, radi sa aj krutia po par silnejsich zabrzdeniach.


20,5mm a 19,5mm,
Nemoze byt zvlneny ked som ho prekontroloval, to by musel byt ako guma. Alebo sa vlni len pri brzdeni?
Myslim ze novy ma hrubku 22mm a spodna hranica je 20mm. Z tychto kotucov sa bralo na sustruhu len 0,2mm, takze ked boli predtym nahodene 0,2mm nemoze mat vplyv na vlnenie.
Inak som uz aj uvazoval o BREMBO MAX. ALe nevidel by som to v kotucoch.
Ale sami ste si tym istym presli tak uvidim co to povie po nejakej dobe.
PS:ak by som menil kotuce, tie oblozenia by som tam nechal ked je nove? Casom sa prisposoby kotucu.
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Nedeľa, 2. Februára 2014, 21:15

Presne tak. Platnicky si sadnu na kotuce
 
byko
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.12.2010
Auto: bmw 525 td e39
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Sobota, 15. Februára 2014, 18:51

lubomt napísal:
Presne tak. Platnicky si sadnu na kotuce


Kotuce prisli nahadzujem, prekontrolujem este raz naboj do 0.01mm, nahodim kotuc kotuc hadze 0.08mm. Tak uz vidim, ze novy kotuc je zmatok, dam druhy kotuc zo sady na ten isty naboj. Ten kotuc je ok bezi do 0.01mm. Zmatkovy kotuc dam na druhu stranu ved co snim, naboj bezi 0.01mm, celo kotuca zas 0.08mm, po dotianuti troch skrutiek bezi stale celo v 0.08mm a brzdna plocha je na tom lepsie 0.05mm.
Ziadna slava s tymi Brembo MAX, co talian to cigan moje heslo :)
Kotuce som zabehol je to lepsie cca 100-110 brzdenie, no od 120-130 chveje stale volantom.

Zmatkovy kotuc skusim dat reklamovat, no bude to nadlho aj stymi talianmi. Kupoval som ich cez http://www.brzdybrembo.cz.
Bud mi poslu dobry novy a po nahodeni noveho im poslem tento zmatok spat. Alebo nech zaplatia stocenie kotuca na aute.
Mate nejaky kontakt na stacanie kotucov na aute v okili MT, ZA, lebo ak si ho mam dat na sustruhu alebo bruske to ho musim dat dolu a uz sa mi fakt nechce srat stymito smejdami.
Tot moja skusenost.
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Sobota, 15. Februára 2014, 19:07

Mam skusenost, ze ak je raz krivy kotuc, nepomoze Ti nic
 
byko
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.12.2010
Auto: bmw 525 td e39
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Sobota, 15. Februára 2014, 19:09

lubomt napísal:
Mam skusenost, ze ak je raz krivy kotuc, nepomoze Ti nic

Ved ano, ale co snim ked ho ti cigani tak vyrobili. Zmatkove diely davaju na nahradne diely a pytaju za nepeniaze ako origo.
Ja im ho pekne krasne vratim, alebo ich skasnem.
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Sobota, 15. Februára 2014, 19:52

Toto sa mi v minulosti stalo 2x a vzdy mi zamietli reklamaciu. Az pri druhom raze som sa nedal a potom mi ho vymenili. Ak ho mas novy a potrebujes jazdit, nahod na jednej strane stary a po vymene prehod. Nic s nim nerob, lebo Ti neuznaju. Musis mat potvrdenie od ich zmluvneho partnera, ze oni ho odborne nahadzovali
 
byko
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.12.2010
Auto: bmw 525 td e39
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Pondelok, 17. Februára 2014, 13:36

Samozrejme jazdim na tom kotuci, cakam na info od predajcu. To aby som cakal 30 dni na ich posudenie sa mozem vykaslat, to si poriesim na sustruhu a na ich znacku zabudnem.
Inak citam papiere od kotucov BREMBO udavju tol. na brzdnej ploche kotuce neuveritelnu tol. 0.10mm. Sa asi zblaznili, to im prejde kazdy zmatok! To bude podla nich akoze dobre :D.
Dam vediet ako sa mi vyjadrili. A pre kontrolu si dam okontrolovat na masine aj tie stare aby som mal spatnu vazbu na com som vlastne jazdil.

Dakujem za rady.

lubomt napísal:
Toto sa mi v minulosti stalo 2x a vzdy mi zamietli reklamaciu. Az pri druhom raze som sa nedal a potom mi ho vymenili. Ak ho mas novy a potrebujes jazdit, nahod na jednej strane stary a po vymene prehod. Nic s nim nerob, lebo Ti neuznaju. Musis mat potvrdenie od ich zmluvneho partnera, ze oni ho odborne nahadzovali
 
Britt
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2010
Auto: BMW 530 i Touring
Kraj: Bratislavský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Utorok, 18. Februára 2014, 12:23

Trasenie volantom na E39 je tak bežný problém že ho zažil asi každý majiteľ E39.
Stačí sa pozrieť na tieto témy tu na fóre.
Aj ja som riešil trasenie volantu a tak isto som narazil na kotúče (Brembo) ktoré nové prešli 500km a triasli!!!
Ako každý som postupne vylučoval čo by mohlo byť príčinou a stálo ma to kopec času a peňazí.
Samozrejme ako zákon schválnosti káže až keď som vymenil všetko čo sa dalo a došlo k výmene poslednej možnej veci (nábojov predných kolies) až po tejto výmene nábojov prestal problém s trasením volantu.
Upozorňujem že pôvodné náboje ani po kontrole v servise nevykazovali žiadnu vôlu. Napriek tomu som ich vymenil. Až po ich výmene sa problém podarilo odstrániť.
Preto že odstrániť problém s trasením volantu trvalo mechanikom viac ako pól roka odniesla si to následne spojovacia tyč riadenia a serva ktorá bola vymlátená a tento kúsok hliníka sa nedá zohnať inak ako originál a stoji 280,-€.
Len dodám že som pri výmene predných kotúčov išiel do ATE-čiek a platničky som kúpil tiež ATE Keramik.
Tieto brzdy boli super a určite budem kupovať už len tie.
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Utorok, 18. Februára 2014, 13:24

Tento problem je casty aj na A6 r.2004-2011. Bud prepalene kotuce (do r.2008 boli poddimenzovane), vajcovite gumy, vymlateny kardan atd, tiez casty problem, co mi ludia hovoria a sam som si okolo toho uzil. Vzdy to stoji kopu casu a nervov. Velakrat aj penazi. Kotuce nastastie u tohoto auta netrasu ako u E39. U E39 casty problem aj spojovacia guma medzi prevodovkou a kardanom (hardyspojka). Vela chalanov dava vacsie kotuce kvoli rychlemu prehriatiu
 
byko
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.12.2010
Auto: bmw 525 td e39
Kraj: Žilinský

Re: e39 trasenie volantu aj aj celeho auta

Utorok, 25. Februára 2014, 21:29

Britt napísal:
Trasenie volantom na E39 je tak bežný problém že ho zažil asi každý majiteľ E39.
Stačí sa pozrieť na tieto témy tu na fóre.
Aj ja som riešil trasenie volantu a tak isto som narazil na kotúče (Brembo) ktoré nové prešli 500km a triasli!!!
Ako každý som postupne vylučoval čo by mohlo byť príčinou a stálo ma to kopec času a peňazí.
Samozrejme ako zákon schválnosti káže až keď som vymenil všetko čo sa dalo a došlo k výmene poslednej možnej veci (nábojov predných kolies) až po tejto výmene nábojov prestal problém s trasením volantu.
Upozorňujem že pôvodné náboje ani po kontrole v servise nevykazovali žiadnu vôlu. Napriek tomu som ich vymenil. Až po ich výmene sa problém podarilo odstrániť.
Preto že odstrániť problém s trasením volantu trvalo mechanikom viac ako pól roka odniesla si to následne spojovacia tyč riadenia a serva ktorá bola vymlátená a tento kúsok hliníka sa nedá zohnať inak ako originál a stoji 280,-€.
Len dodám že som pri výmene predných kotúčov išiel do ATE-čiek a platničky som kúpil tiež ATE Keramik.
Tieto brzdy boli super a určite budem kupovať už len tie.


Musim casom doplnit, ze zatial som chybny kotuc nepretocil, chystam sa, ale az pri vymene letne-za zimne.
Trasenie po par desiatkach kilometroch ustupilo, je ho tam jemne poznat ale uz je to o kus lepsie. Asi si sa zabiehaju.
Takze ako som nakydal na brembo tak aj som spokojnejsi, no slovo zmatok nemozem zobrat spat nakolko som strojar a odchylka 0.08mm je sakra dost!
Pozrel som do pribaleneho letaku a povolena tolerancia u Bremba je az neuveritelna desatina 0.1mm pre osobne auta. Takze talian to ma aj dostacujuce na reklamaciu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných