... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
330i
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 8.1.2009

E90/330i - rada pred kupou, skusenosti

Piatok, 9. Januára 2009, 12:14

Zdravim vsetkych. V prvom rade, vsetko dobre v roku 2009 nech kone sluzia :D. A teraz k otazke. Rozmyslam nad kupou 330i model 2005 a rocnik cca 06 a zaujimaju ma vsetky veci o tomto aute. Teda ak ma niekto skusenosti alebo nieco pocul, o motore o spotrebe o poruchovosti o plusoch, minusoch, o servise proste o vsetkom co vas len napadne prosim napiste, budem velmi vdacny. Takze vopred dakujem za pomoc a rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
barabas
Príspevky: 1410
Registrovaný: 29.5.2007
Kraj: Žilinský

Re: BMW 330i

Piatok, 9. Januára 2009, 14:05

330i napísal:
Zdravim vsetkych. V prvom rade, vsetko dobre v roku 2009 nech kone sluzia :D. A teraz k otazke. Rozmyslam nad kupou 330i model 2005 a rocnik cca 06 a zaujimaju ma vsetky veci o tomto aute. Teda ak ma niekto skusenosti alebo nieco pocul, o motore o spotrebe o poruchovosti o plusoch, minusoch, o servise proste o vsetkom co vas len napadne prosim napiste, budem velmi vdacny. Takze vopred dakujem za pomoc a rady.


pytaj sa konkretne otazky, recenziu sa mi nechce pisat, sorac, je ich dost po nete...
mam ale automat ak ta aj ten zaujima...
 
330i
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 8.1.2009

Piatok, 9. Januára 2009, 14:14

Ano na nete je recenzii az az, ale ich kvalita..no neviem.. Presne teba hladam!! Urcite uvazujem nad manualom, ale hovorim zaujima ma vsetko o tomto modeli, motore takze aj automat. Mozeme zacat tou spotrebou. Bavime sa o 190 kW motore, cize je mi jasne, ze tam 7l neurobis a zrejme s automatom aj nieco viac ako s manualom. Aky mas rocnik? Kolko Km? Co sa tyka poruchovost, mal si nejaky problem, ci uz s motorom alebo podvozok, elroktronika? Vdaka.
 
Užívateľov profilový obrázok
barabas
Príspevky: 1410
Registrovaný: 29.5.2007
Kraj: Žilinský

Sobota, 10. Januára 2009, 00:47

Ano na nete je recenzii az az, ale ich kvalita..no neviem.. Presne teba hladam!! Urcite uvazujem nad manualom, ale hovorim zaujima ma vsetko o tomto modeli, motore takze aj automat. Mozeme zacat tou spotrebou. Bavime sa o 190 kW motore, cize je mi jasne, ze tam 7l neurobis a zrejme s automatom aj nieco viac ako s manualom. Aky mas rocnik? Kolko Km? Co sa tyka poruchovost, mal si nejaky problem, ci uz s motorom alebo podvozok, elroktronika? Vdaka.

2006 99k km
spotreba 9.5, jazdim 80% po dialnici a zbytok santim na okreskach a po meste trocha.
zatial odislo:
- zadne lozisko
- ccc - idrive krabica kde su mechaniky cca 20k oprava
- zacal pistat trocha ventilator kurenia
- na zaciatku piskali platnicky ked sa zohriali, pomohla vymena za ine
trocha vrzgal/piskal divne volant, ale dak to prestalo, co som cital na forach, pomohla vymena daco pod volantom, neni lacne
- a zacali mi vrzgat trocha dak capy, resp silen bloky ci co, zevraj staci len premastit lebo ze su suche, len ze musim pockat kym bude teplejsie, ale este to nevidel riadne moj mechanik

ak vies po anglicky tu mas zoznam chyb na e90:
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1462

ale odhliadnuc od tychto veci som s tym autom velmi spokojny, spolahlivost na mieste, nenechalo ma este v stichu, po vcerajsej -20 noci, rano svietilo co sa dalo: asr, esp, abs, rft monitor, ale po par metroch vsetko ok.
tah motora je podla mna velmi slusny, a zvuk je uzasny so sprintovym, resp sport ci performance vyfukom ci co to tam mam:)
 
330i
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 8.1.2009

Sobota, 10. Januára 2009, 10:18

No ten servis urcite nie je z tych lacnejsich.. Nevies nahodou o kolko nizsia by bola spotreba s manualom a ci vobec by bola nizsia?

Mam zaujem o tento model, ale nie vobec preto, ze je to BMW. Prave naopak, moc tuto znacku nepreferujem sa musim priznat, ale zaujal ma ten motor hlavne. No dobre aj sa mi trochu paci :smile: ,ale posobi na mna dojmom skor ako dufam, ze teraz nikoho neurazim ako snobska znacka. Myslim si, ze vela ludi su kupi BMW len preto...aha ja mam bavoraka. Nevravim, ze vsetci a naozaj na nikoho nenarazam a nemam zaujem urazat, len je to moj nazor. Som zvyknuty na japoncoch, aj ked oni maju tiez poriadne muchy, ale po motorickej stranke minimalne problemi si myslim, z vlastnej skusenosti. Bol som takmer rozhodnuty, ze pojdem do novej accord 2.4 i-vtec (200PS), ale na tomto bmw sa mi velmi paci tych 258PS, len trochu sa bojim tej poruchovosti. Samozrejme nemyslim si, ze bmw je haraburda, to urcite nie.

ccc - idrive krabica kde su mechaniky cca 20k oprava-tak tomuto trochu nerozumiem, mozes trochu blizsie prosim?
 
Užívateľov profilový obrázok
barabas
Príspevky: 1410
Registrovaný: 29.5.2007
Kraj: Žilinský

Sobota, 10. Januára 2009, 10:51

neviem ci je na manuali nizsia spotreba, vzdy to zalezi od stylu jazdy a kde sa jazdi, ked som mal manual skor ma to lakalo jazdit sviznejsie a raditp ri vyssich otackach. tato prevodovka radi pri normalnej jazde okolo 2k.
suhlas,vela ludi je takych, bohuzial.

o poruchovost motora by som si aspon ja nerobil starost, aj prave preto som siel do tejto znacky a tohto motora, niesu tam ziadne turba co sa mozu pokazit, ked mu das co si pyta, bude sluuuzit hodne dlho, predtym som mal e46 328i a ta presla pozehnane km a bol om velmi spokojny...

nicp roti japoncom, ale bmw je uplne o niecom inom...tu sa skor spolieha na objem, teda aspon to tak vacsinou je, ako sa hovori objem nicim nenahradis, ako nic proti evu, vtec a spol, ale dak mi tie nacipovane vysavace a naspeedovane vevericky menej hovoria ako toto:) aj ked urcite su to neni zle auta a nevylucujem ze mozno budem niekedy dake vlastnit, ale je momentalne nechcem som spokojny s tymto autom.

ccc: http://bmwfans.info/original/E90/Lim/33 ... 65_1557/#0 cislo 1
 
330i
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 8.1.2009

Sobota, 10. Januára 2009, 11:17

Sushlasim. Mimochodom nieco ako vtec mas aj ty v bmw, len sa to inac vola :smile:

Tiez si myslim, ze 6valec s vyssim objemom vydrzi viac ako v podstate vysokootackovy naslapany 4valec, ale i tieto motory vydrzia fakt dlho. Aj ked zalezi hlavne od majitela auta v akom stave ho chce mat. Teoreticky 6valec s vysokym objemom by mal vydrzat viac nez 4valec, ale prakticky to moze byt uuuplne inac...ale to je urcite vsetkym jasne. Jedna sa mi aj o poruchovast inych veci, elektronika, podvozok atd atd.

Este jedna vec, niesom sice nejak hudobne zalozeny, ale mam rad, ked je v aute dobra hudba, nemyslim, ked je afto natlacene tubamy a podobne, ide mi o akustiku a kvalitu zvuku. Ako je na tom tento model? Zrejme zalezi aj od vybavy. Podla teba, je to na akej urovni?
 
Jacq
Príspevky: 84
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW X1
Kraj: Banskobystrický

Sobota, 10. Januára 2009, 12:06

Este jedna vec, niesom sice nejak hudobne zalozeny, ale mam rad, ked je v aute dobra hudba, nemyslim, ked je afto natlacene tubamy a podobne, ide mi o akustiku a kvalitu zvuku. Ako je na tom tento model? Zrejme zalezi aj od vybavy. Podla teba, je to na akej urovni?[/quote]

Ked budes pocut 3 ltrovy 6 valec, ver mi, ze hudbu ani nebudes chciet pocut :D
Ten motor je proste uzasny. Ked potrebujes rychlo predbehnut, nemas nikdy ziadny problem. Co sa tyka spotreby, zalezi od toho ako jazdis. Raz som skusal ist predpisovo mimo mesta (poctivo do 90 km/h), spotreba len 8 l. Pri beznej premavke mi vychadza tych 10 l (vela ale jazdim v meste a kratke vzdialenosti).
A presne ako povedal barabas: Objem nicim nenahradis.
xDrive 25i
 
330i
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 8.1.2009

Sobota, 10. Januára 2009, 15:31

Dakujem za nazor a skusenosti, fakt si to vazim.
 
Užívateľov profilový obrázok
K2
Príspevky: 304
Registrovaný: 30.11.2008
Auto: e36 328iA coupe
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

bmw

Sobota, 10. Januára 2009, 15:39

Nove typy automatov su podla mna velmi dobre a spolahlive...a spotreba je taka ista....co chcem povedat je, ze o BMW toho velmi takto neviem ale u Audi dokonca automat mal na stovku lepsi cas ako manual...a myslim si takto, ze BMW nebude zaostavat... :wink:
Jazda v BMW je lepšia ako sex:)

Nesnívam svoj život, žijem svoj sen!!!

Nie som povinný byť taký, aký by som podľa ostatných mal byť.Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.(R.P. Feynman)
 
Užívateľov profilový obrázok
pysta
Príspevky: 150
Registrovaný: 12.8.2006

Sobota, 10. Januára 2009, 18:01

Nemylte si automaticke a robotizovane prevodovky...
 
Užívateľov profilový obrázok
barabas
Príspevky: 1410
Registrovaný: 29.5.2007
Kraj: Žilinský

Nedeľa, 11. Januára 2009, 10:35

hudbu mam prologic 7 ci aku, znie to velmi dobre, ale ako sa tu napisalo, zvuk motora je lepsi:)
 
Užívateľov profilový obrázok
jariq
Administrátor
Príspevky: 501
Registrovaný: 19.7.2006
Auto: BMW m2comp
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ružomberok

Nedeľa, 11. Januára 2009, 11:10

no ja mam sice starsi model 3.0i 2001 ale som s nim maximalne spokojny zatial ziadny problem spotreba zhruba taka ista ako barabas cca 10 litrov treba ratat vzdy, len ja to mam naopak mesto 80% a s manualom. mam ho kratko a odisiel mi natom zatial len termostat ,takze co sa tyka spolahlivosti podla mna asi najlepsia volba u bmw (mal som predtym diesla :D )
BMW 530d F10 , space grau mettalic
ex BMW 330ci M-paket II , black sapphire mettalic
ex BMW 325 TDS boston grun mettalic
[Technicky Dokonaly Stroj]
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
kačo
Príspevky: 2236
Registrovaný: 2.9.2006
Auto: OOOO A6 3.0TDi
Kraj: Žilinský
Bydlisko: MARTIN

Nedeľa, 11. Januára 2009, 12:37

jariq napísal:
no ja mam sice starsi model 3.0i 2001 ale som s nim maximalne spokojny zatial ziadny problem spotreba zhruba taka ista ako barabas cca 10 litrov treba ratat vzdy, len ja to mam naopak mesto 80% a s manualom. mam ho kratko a odisiel mi natom zatial len termostat ,takze co sa tyka spolahlivosti podla mna asi najlepsia volba u bmw (mal som predtym diesla :D )


presne to iste ako ja ... e46 330ci ... zatial mi na to neodislo nic ... hehe, ale chystam sa na vymenu tlmicov ... spotreba ako kedy ... ale ten priemer cca 9l-10l je tam ... manual mam tak isto ... a tiez mam manual a tiez som mal predtym diesela ;)

ale urcite nespravis blbost, ked pojdes do e9x 330i ;)... budes mat len radost .. si myslim
E36 325 TDS (ex)
E46 MT-330CI (ex)
E46 M3 (ex)
E70 X5 35d (ex)

OOOO A6 C7 3.0TDi quattro avant
 
Užívateľov profilový obrázok
Brano-HAVA
Príspevky: 163
Registrovaný: 14.12.2008
Kraj: Banskobystrický

Nedeľa, 11. Januára 2009, 18:53

To je pravda vE46 je M54 to je fakt bezporuchovy motor proste vydareny a mam pocit ze cim viac mu nakladas tym viac vydrzi. Ale medzi M54 a N52/N52N je zasadny rozdiel (blok s kompozitnej zliatiny horcika, hlinikove skrutky,el.vodne cerpadlo,valvetronik,uplne iny doppelt vanos a vela vela technickych inovacii) takze je tech. zlozitejsi a vyspelejsi takze niesom isty ze bude taky spolahlivy ako M54 ale zas bude mat dokonalejsiu diagnostiku. Skusim pohladat mozno najdem aj tech. skolenie v slovencine na N52 sa mi zda ze mam iba N53 je to skoro to iste len ma priamy vstrek a par zmien myslim ze Euro5, pohladam ked bude cas.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných