... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
krtkoZH
Príspevky: 28
Registrovaný: 27.8.2015
Auto: BMW e90 325d
Kraj: Banskobystrický

Re: Nejde dsc aj po výmene kruzku volantu!

Sobota, 27. Júla 2019, 09:45

Tak to asi je ten typ "známeho" ktorý od teba chce vytiahnuť koľko sa dá, keď ti na starej e46 vymenil krúžok natočenia volantu za 350e. a teraz keď to stále nejde tak chce vymeniť celú kocku za ďalších 1200e, V prvom rade by som zmenil mechanika. LEbo dávať toľké peniaze do e46 , no radšej by som jazdil bez ABS. A repas RJ sa robiť dá, ale tieto jednotky sú zaliate , nedajú sa rozobrať inak len pílením. Repas som robil na svojej, prepájkoval som všetky kontakty čo sa dali, na chvílu pomohlo , potom zase problém, skúsil som znova, zase to vydržalo asi mesiac. Potom mi prestal dobíjať alternátor. Taksi hovorím, zle dobíjal už dlhú dobu, asi to blblo kvôli napätiu. Altík šiel na repas, nový rotor, ložiská, uhlíky. Vydržalo to asi rok a chyba 5DF5 sa objavila znova. Po výmene kocky zatiaľ všetko OK.
Ex BMW e46 318d
Now E90 325d AT + X3 F25 20d M packet
 
krtkoZH
Príspevky: 28
Registrovaný: 27.8.2015
Auto: BMW e90 325d
Kraj: Banskobystrický

Re: Nejde dsc aj po výmene kruzku volantu!

Sobota, 27. Júla 2019, 09:47

Sajko napísal:
Ahoj diky moc za ochotu v prvom rade. Píšu mi tu že mám vymazať chybu z RJ mal som to v servise na počítači a chybu mi vymazali. To sa berie ako vymazanie z Riadiacej jednotky?

Áno to znamená vymazanie záznamu chyby z riadiacej jednotky.
Ex BMW e46 318d
Now E90 325d AT + X3 F25 20d M packet
 
Užívateľov profilový obrázok
l_Kubko_l
Príspevky: 196
Registrovaný: 17.8.2009
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: Nejde dsc aj po výmene kruzku volantu!

Nedeľa, 4. Augusta 2019, 05:36

Toto je jedna z chorob e46, odchadzajuce RJ ASC alebo DSC (je jedno, ako to nazveme). Tato jednotka riadi aj ABS a nachadza sa pod brzdovou nadrzkou a idu cez nu vsetky brzdove hadicky. Ked je chybna, tak svieti napr. kontrolka protismyku... Diagnostika to nevie presne urcit, tak ukazuje napr. chybny snimac ABS. Je to pomerne casta choroba (aj ked mal som 5xe46 a mala to len jedna..). Co je ale narocnejsie je jej vymena, hlavne na e46. Je to pomerne narocna operacia a hlavne potom potrebujes dobre diagnostiky (treba sparovat vin a nastavit sklon volantu). Mozes samozrejme zacat aj vymenou tych snimacov ale tak neviem, pouzita RJ ta bude stat cca. 50E... co zase nie je az tak vela. Inak tato chyba sa moze ukazovat len sporadicky.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných