... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Pondelok, 24. Júna 2013, 15:06

tak teraz už fakt neviem čo si mám o tom mysleť, dá sa teda na prednom kolese nastaviť odklon kolesa alebo nie???
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Pondelok, 24. Júna 2013, 15:13

nedalo mi to a zavolal som si do autorizovaného servisu v BA, kdemi servisný technik povedal, že sa na 100 percent dá nastaviť aj odklon kolesa, vychádza to u nich nejakých 60-70 euro, takže tam zajdem a vyriešim to takto asi, lebo už fakt neviem, jeden povie že sa nedá, druhý že sa dá
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Pondelok, 24. Júna 2013, 15:23

tak ten technik bud nevie o com hovori, alebo klame. na seriovom e46 podvozku sa odklon nastavit neda.
 
marecek113
Príspevky: 11
Registrovaný: 22.6.2013
Auto: bmw e46 320D
Kraj: Prešovský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Pondelok, 24. Júna 2013, 20:25

Neviem kde kosti123 sudoval geometrie alebo skadial je taky skuseny, ale ja som na par bmw-ciek geometiu robil a viem že sa da nastavovat aj odklon, asi si dam tu namahu a hodim si svoje auto na geometriu a pofotim to aby sme vtom mali poriadok. Ani ja som nezjedol vsetku mudrost sveta a neviem vsetko, ale keby som to nerobil tak to netvrdim!!! Te je tak ako som sa s jednim panom hadal ze sa neda nastavit odkon na fabii aj ten sa da, ale ked clovek nevidi neuveri. Skus v tej BA ist a uvidis sam ci sa da potom napis ako si dopadol a ak som sa mylil tak pardon aj ja som len clovek. Ale viem že som to robil.
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Pondelok, 24. Júna 2013, 20:46

tiež sa mi to nezdá s tým odklonom, zajtra pozriem papiere z geo, marí sa mi, že mi nejako nastavovali uloženia tlmičov :wink: :-k
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Utorok, 25. Júna 2013, 07:48

Na seriovom podvozku to nejde, vid fotku dole. Sice na stifty tam meisto na posun je, kolik brani nastavit odklon.

Obrázok

ak tam kolik nie je, odklon sa da nastavit, ale to uz nie je seria.

Obrázok

dalsia vec je to, ze ak nastavit odklon na ulozeni bez kolika, tak to skratka tie 3 matky na ulozeni neudrzia zafixovane.


Vsetko co pisem je zase moja osobna skusenost s e46, sine nerobim geometriu, ale tych podvozkov som uz par rozoberal a videl som ich aj s tym kolikom odvrtanym a odklom sa takto upravit dal, ale na druhy den bol v prdeli, ulozenie na to NIE JE STAVANE.
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Utorok, 25. Júna 2013, 15:43

ja tam ale ten šroub nemám ako je na obrázku, mám tam nit!!
a ked pozerám do ETK tak tam je tiež písaný nit

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... ing_parts/

je to to číslo 14
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Utorok, 25. Júna 2013, 21:38

Pokial ja viem tak odklon sa na prednych kolesach nastavit neda ( Stock podvozok bez camber plates) jedine na zadnych...
Kosti to vysvetlil jasne a strucne :wink:
 
dodo.036
Príspevky: 144
Registrovaný: 27.9.2008
Auto: 330i E46
Kraj: Bratislavský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Štvrtok, 27. Júna 2013, 11:37

Napisem moj nazor na vec: Odklon prednej napravy na e46 je dany a neda sa menit. Mozno trochu ked sa ten kolik z horneho ulozenia da von,ale Tebe to problem neriesi,lebo mas kurva odchylku medzi L a R.

Podla mna Tvoje auto dostalo supu na koleso,nemusel si to byt Ty ale kludne predosly majitel. Skontroluj ci nemas krivy tlmic,by si sa divil ako sa da skrivit. A ked spozorujes krivy tlmic,urcite ho treba vymenit ale aj s otocou,pretoze ak je tlmic krivy tak je aj otoc.

Toto vsetko som sam absolvoval,kedze som kupoval e46 o ktorej som vedel ze bola burana. Auto pekne opravene,ale toto iste som zistil na geometrii. Neviem ci si si to vsimol,ale do jednej strany Ti musi lepsie auto padat do zakruty :)
BMW 320i E36. M52
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Štvrtok, 27. Júna 2013, 12:10

nezdá sa mi, že do nejakej strany mi ide auto lepšie
a ako zistím, že tlmič je krivý?? je to viditeľné??? treba ho dať dole??? alebo to zbadám aj ked bude nahodený???
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Štvrtok, 27. Júna 2013, 12:20

daj na zdvihak a zhod koleso ak ma byt nieco ohnute tak to bude viditelne pri takom odklone;-)
 
stenaa
Autor témy
Príspevky: 119
Registrovaný: 4.1.2013
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Streda, 3. Júla 2013, 17:20

takže auto som mal na zdviháku, všetko je v poriadku, nič nieje krivé, nič nie je vybité!
bol som aj u kamoša ktorý pracuje na KO ktorý mi zmeral lak a zistil, že je všetko originál vrstva laku, nikde nie je gyt, takže búrané tiež nebolo.
jediné čo som zistil, je to, že gumy sú hyn, zjazdené, nanič proste, či to tancuje len kvôli tomu ja už fakt neviem
 
Bago3
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: 320D Touring
Kraj: Prešovský

Re: GEOMETRIA, zlý odklon kolesa

Utorok, 16. Júla 2013, 22:34

Zdravím mám podobný problém. Keď som kúpil svoju krásku, tak ako prvé mi povedali, mám krivý tlmič aj otoč. Bavča šla rovno do Bavarie v Poprade kde premerali komplet nápravu a povedali mi, že mám krivý len tlmič. Vidieť to bolo podľa takmer nulovej medzery medzi gumou kolesa a tlmičom. Tlmiče som vymenil všetky. Stará miska mala ten nit odvŕtaný ako bolo písané aby to sedelo. Teraz tam je origo nové, ale medzera je tam stále rovnaká(takmer žiadna), mám strach aby sme sa niekde na aute nezabili. A aj auto mi divne lieta po ceste, ale len na úsekoch ciest kde sú kolaje a auto má zatial obuté 225 gumy. Súvisia tieto veci alebo nie? Kvôli odklonu teraz tiež meniť aj otoč?? :( Priznám sa nechce sa mi do toho!!! :(

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných