... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
snake.mino
Autor témy
Príspevky: 141
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: X5 E53
Kraj: Trenčiansky

Re: [E53 X5 3.Oi] PODLOZKY??

Štvrtok, 16. Januára 2014, 13:50

Zdravim vas pani.
Uz nejaky ten rocik patrim medzi Vas ale nejako nikdy nebolo casu. A priznavam sa na BMW forum som narazil az ked sa objavili prve problemy a potiaze... a ked uz si vytvaram Nick tak som si povedal, ze rovno aj pribeh k autu, ktory bude skor ako servisna knizka alebo zaznam postrehov a zisteni kedze nejake radikalne upravy vobec neplanujem Na BMW som presedlal z VW Passat 1.8T ktory som povodne chcel predat, aby boli financie na prvotnu udrzbu BMW ale kedze sa moja financna situacia zlepsila a novym autam uz neverim tak som si nakoniec nechal aj toho. Koniec koncov mal som pri kupe asi stastie a nic take nakladne nebolo treba servisovat... za ten rok co vlastnim auto som zo zaciatku povymienal a servisoval veci preventivneho charakteru a dalej vsetko co bolo treba kedze k autam nepristupujem len ako k spotrebnemu materialu ale mam k nim vztah tak je o ne starane s laskou...
Pribeh sa zacal pisat prakticky sam... kedze to malo byt len ,,na kseft,, ale nakoniec preskocila iskra (majitelia bmw to urcite poznaju) siahlo sa na dno penazenky a neako to skratka vyslo... :-D auto bolo vcelku v dobrom stave s dobrou vybavou a co je hlavne cca 190 000 km sedelo ci uz so servisnou knihou tak aj s databazou... skratka aspon podla mna pekny kusok a servisovany v BMW stylom ze sa robilo to co bolo treba este kusok predtym ako to bolo v havarijnom stave.. a bolo vidno ze sa na tom aute nesetrilo plus pre mna velikanska vyhoda ze v aute bol namontovany plyn tesne pred kupou. Jedine chabycky krasy spocivali v tom ze, kapota bola od kamienkov ako keby auto jazdilo za posypacom-nevadi, a na navigacii bol daky sraf, ryha ako keby od prstena-nevadi, a samozrejme pixely na pristrojovke su vypadane – vadi aj nevadi a montaz LPG bola odflaknuta! – vadi. Ale kedze sa troska vyznam tak to nehralo rolu. A ako som uz spominal preskocila iskra a auto je od leta 2012 doma a ja mam usmev na tvari. :-D

http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html

Vybava takto:

Modellbezeichnung: X5 3.0I
Ausführung: Europa
Typschlüssel: FA51
E-Code: E53
Karosserie: Sports Activity Vehicle
Lenkung: links
Türen: 5
Motor: M54 - 3,00l (170kW)
Antrieb: Allrad
Getriebe: automatisch
Außenfarbe: Black Sapphire Metallic (475)
Innenraum: Standardleder/schwarz (N6SW)
Produktionsdatum: 21.04.2002
Werk: Spartanburg

Code Serienausstattung Standard Equipment
S413A Gepäckraumtrennnetz Trunk room net
S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer
S851A Sprachversion deutsch Language version German

Code Sonderausstattung Optional Equipment
S205A Automatikgetriebe Automatic transmission
S216A Servolenkung-Servotronic HYDRO STEERING-SERVOTRONIC
S226A Sportliche Fahrwerksabstimmung Sports suspension settings
S235A Anhängerkupplung abnehmbar Towing hitch, detachable
S249A Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel
S255A Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel
S265A Reifen Druck Control (RDC) Tyre pressure control (TPC)
S302A Alarmanlage Alarm system
S312A BMW LM Räder mit Mischbereifung BMW LA wheels with mixed tires
S321A Exterieurumfänge in Wagenfarbe Exterior parts in vehicle color
S328A Trittbrett Aluminium Footplate, aluminum
P330A Sportpaket Sports package
S342A Interieurleisten Titan Shadow Interior trim strip in Titan Shadow
S386A Dachreling Roof railing
S403A Glasdach elektrisch Glass roof, electrical
S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours
S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit
S431A Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip
S459A Sitzverstellung elektrisch mit Memory Seat adjuster, electric, with memory
S473A Armlehne vorne Armrest front
S481A Sportsitz Sports seat
S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger
S496A Sitzheizung hinten Seat heating, rear
S502A Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system
S508A Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)
S521A Regensensor Rain sensor
S522A Xenon-Licht Xenon Light
S533A Fond-Klimatisierung Air conditioning, rear
S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning
S536A Standheizung Auxiliary heating
S601A TV-Funktion TV function
S609A Navigationssystem Professional Navigation system Professional
S672A CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs
S677A HiFi System Professional DSP HiFi System Professional DSP
S761A Individual Sonnenschutzverglasung Individual sunshade glazing
S775A Dachhimmel anthrazit Headlining anthracite
S785A Blinkleuchten weiss White direction indicator lights
S818A Batteriehauptschalter Battery master switch
S861A Datensatz ohne EOBD Data record without EOBD
S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe
S879A Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German
S925A Versandschutzpaket Transport protection package
S945A Berücksichtigung Preisabhängigkeit


Co sa na aute za ten rok co ho mam robilo:

tesne pre kupou menene komplet vsetky 4 kotuce a komplet platnicky ATE plus brzdova kapalina a komplet vsetky tie omacky okolo prednej napravy co mozu buchotat ulozenia, tycky stabilizatora atd.

Preventivny servis hned po kupe:

Vymeneny olej plus filter a vzduchovy a pelovy filter Castrol + Mann filter

Vymenene sviecky NGK platinove

Prevodovka vymeneny olej plus filter a tesnenia a vsetka ta bizuteria okolo plus vymeneny olej v rozvodovke vsetko origo BMW

Auto islo na geometriu do TOB trencin nasledne zistenie ze treba menit na zadnej naprave ,,hokejky,, koli A odklonu zadnych kolies.

Nutny servis:

Hokejky vymenene, geometria dokoncena. Hokejky Lemfoerder

Zacalo mi nieco suchotat a buchotat vzadu? Po zistovani som sa rozhodol pre vymenu pakni v brzdovych kotucoch... samozrejme ze boli na srot... plus pri vymene som zistil ze krycie plechy dako podlahli procesu korodovania... vymenene za origo (prekvapila ma cena len 18 eur za kus... cakal som vacsiu palku) plus samozrejme pakne ATE.

Pokracovanie nutneho servisu dalej v pribehu a budem postupne doplnat... :-)

Co na aute planujem spravit

Pixely na pristrojovke

Poriadne audio v tom zmysle ze hra to dobre ale chcem aby to papalo aj USB a to asi bude problem vzhladom na DSP system... :-( hotovo!

Dat do poriadku prednu kapotu

Kruzky AE do svetiel

Foto doplnim...
Naposledy upravil/-a snake.mino v Štvrtok, 21. Mája 2015, 08:31, upravené celkom 6 krát.
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 87839.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na predaj mechanizmus stahovania zadneho laveho okna e53 VALEO cisto novy za symbolicku cenu - SS
 
Užívateľov profilový obrázok
snake.mino
Autor témy
Príspevky: 141
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: X5 E53
Kraj: Trenčiansky

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 14:04

obrazky
Prílohy
zadok.jpg
predok.jpg
in.jpg
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 87839.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na predaj mechanizmus stahovania zadneho laveho okna e53 VALEO cisto novy za symbolicku cenu - SS
 
Užívateľov profilový obrázok
snake.mino
Autor témy
Príspevky: 141
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: X5 E53
Kraj: Trenčiansky

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 14:13

a ked uz som tu tak rovno spomeniem ze som zacal riesit veci ohladom hudby v aute... isiel som cestou menic prec a namiesto neho usb-aux-bluetooth prevodnik... po nekonecne dlhej komuniakcii s gromaudio ohladom toho blbeho DSP a funkcnosti prevodnika som si niekedy cez sviatky objednal ten prevodnik aj spolu s bluetoothom a cakam ze kazdu chvilku by mi to malo prist cena zatial 160 eur aj s postou... pisem to sem preto lebo vecsina ludi tvrdi ze taketo zariadenia nefunguju s DSP no ale vyzera to tak ze gromaudio to neako vymakali a malo by to frcat aj s DSP... tak dufam ze to aj fungovat bude... co ma ale trapi viac je ze auto zacalo mat dake nepravidelne otacky na volnobeh... musim vyskumat ci to robi len na LPG alebo aj na benzin...
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 87839.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na predaj mechanizmus stahovania zadneho laveho okna e53 VALEO cisto novy za symbolicku cenu - SS
 
Užívateľov profilový obrázok
cayman
Príspevky: 825
Registrovaný: 11.11.2012
Auto: E34 540i 6q
Kraj: Bratislavský

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 14:30

Miro P. si to ty? ci? :D
E34 540i 6q - LSD 2,93 25%, BC-racing, 4pot E32 750iL brakes, AMA exhaust w/ X-pipe, front strutbar, M5 sway bars, styling 21, Michelin PS4, full M-tech
E46 330ti 5q - swap M54B30, ECUGarage, LSD 3,46 25%, BC-racing, polyurethane bushings, 330i brakes, Hawk HP+ pads, HEL Performance BL, Schmiedmann headers, K&N intake, front/rear strutbar, X-brace, BBS-CH 007, Westlake 235 square setup, Sparco EVO2+, AnimalRacing consoles, stripped interior, oil cooler

daily MB GLB 2021

E90 330i EX
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 15:14

black sapphire metalic, vitaj, takze sme 3 na prvej strane :D
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
snake.mino
Autor témy
Príspevky: 141
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: X5 E53
Kraj: Trenčiansky

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 15:45

cayman: jj spravne... len neviem kto ma E90 v blave co by ma mohol poznat... :-D
jararak: dakujem... sice mam auto uz asi rok aj daco ale nikdy som nemal na toto cas... a ako tak kukam vsetci 3 sme LPG... akurat ja len s takym mini motorom... ale mne ten 6 hrncek staci... :-D
BTW ako ste spokojny s LPG? aku tam mate znacku a kto vam to montoval?
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 87839.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na predaj mechanizmus stahovania zadneho laveho okna e53 VALEO cisto novy za symbolicku cenu - SS
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 21:17

strielas kus vedla, som len nur benzin u x5 zatim, chcem nejake veci doriesit a tak montovat na plyn, nechce sa mi s plynom behat na montaz/demontaz kazdu chvilku
potom si to chcem vypocut ako hraje ten grom, pokukujem po nom uz dobre 2 roky, ked nie viac.
btw ja mam x5 uz skoro rok (od konca februara), ale je to xte auto v rodine takze vecsinu casu si postava na dvore a cez vikend si uzijem zvuk v8 namiesto rapotavej r6
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 21:41

Parada dalsia X5 :thumbup: Sa nam to tu rozrasta :mrgreen: Vidim ze vybava dost podobna tej mojej az na sportpaket(mozno som prehladol). Dalsia cierna X5 s letnymi Ypsilonmi, sakra snazim sa zohnat nieco ine ale vyzera to ze budu teda tri :mrgreen: Tak dufam ze poslucha, a dufam ze aj moja bude :mrgreen: snad na nejakom zraze sa uvidime, pokecame, ohovorime pofotime :thumbup:

Inac ja mam Elpigaz z MPgas Hlohovec. Zatial spokojnost, uvidim casom :shock:
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
snake.mino
Autor témy
Príspevky: 141
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: X5 E53
Kraj: Trenčiansky

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 22:57

jararak: no jasne ak mi to bude fungovat :mrgreen: lebo zatial je to v takom stadiu ze z gromu mi odpisali ze by to malo ist aj s DSP :!: ale 100% to nie je... :lol: som objednaval tu variantu aj z bluetooth... no a podla vsetkeho je to uz na SK dakde na colnici zadrzane... som zvedavy kolko budu chciet za clo a DPH... len nech to uz mam doma a nech to funguje tak ako ma...

maco: no ak sa nemylim tak ja mam sportpacket tiez... a jasne ze sa chystam aj na nejake zrazy ak bude cas... ja tam mam BRC a robili to dakde pri kosiciach Flavia alebo ako sa volala ta firma a nebolo to namontovane zle ale bolo tam co vylepsovat: [-X som vodny okruh prerabal a aj v elektrickej casti nebolo vsetko zapojene tak ako malo byt...
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 87839.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na predaj mechanizmus stahovania zadneho laveho okna e53 VALEO cisto novy za symbolicku cenu - SS
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Štvrtok, 16. Januára 2014, 23:10

Ved vravim ze som asi prehliadol tak potom rovnaka vybava :mrgreen:
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Piatok, 17. Januára 2014, 07:30

Maco ti ma co ponuknut.....napriklad ma teraz krasne 19ky disky na X5, nechcel by si? :thumbup:
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Piatok, 17. Januára 2014, 08:28

Kludne aj vymenim :mrgreen:
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
snake.mino
Autor témy
Príspevky: 141
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: X5 E53
Kraj: Trenčiansky

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Piatok, 17. Januára 2014, 14:54

ja som s tymi mojimi uplne ze spokojny... :mrgreen: a mam na nich nove obutie teraz tak sa do vymien moc nehrniem... :mrgreen: a na zimu mam 18 papucky ale ako tak pozeram na to zblaznene pocasie tak ich nemusim ani nahadzovat tento rok... :-D velmi sa mi pacia disky 20 z is styling 168 ale 20 palcov by asi bolo na sportovo ladeny podvozok moc... foto zimnych prezuviek
Prílohy
DSC02798.JPG
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 87839.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na predaj mechanizmus stahovania zadneho laveho okna e53 VALEO cisto novy za symbolicku cenu - SS
 
Užívateľov profilový obrázok
snake.mino
Autor témy
Príspevky: 141
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: X5 E53
Kraj: Trenčiansky

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Piatok, 17. Januára 2014, 15:00

inak dnes som si objednal dalsie malickosti a drobnosti na auto co potesia... budem priebezne informovat... :-D a pridavam este nejake foto interieru... a volako mi blbne ten volnobeh stale viac a viac... :-k to budem skumat neskor co ma ale trapi je ze grom sem na slovensko z ameriky prisiel za tyzden a uz dva tyzdne mi to drzia colnici... :( uz by to mohlo dorazit aj ku mne...
Prílohy
DSC02803.JPG
DSC02799.JPG
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 87839.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na predaj mechanizmus stahovania zadneho laveho okna e53 VALEO cisto novy za symbolicku cenu - SS
 
Užívateľov profilový obrázok
LOKI
Príspevky: 2099
Registrovaný: 28.11.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg

Re: [E53 X5 3.Oi] Splneny sen

Piatok, 17. Januára 2014, 15:32

sedacky vyzeraju zachovalo....skus dat este vodicovu bocnicu ked vystupujes...tam to byva kamen urazu :lol: Inak novsi volant do toho nechces? urobi to VELKY rozdiel
16” GLC 16” Superb Combi 20D EX: 10” E91 318D, 13” Touareg 245HP, 03” BMW Z4 192 HP, 05” E90 325i, 05" E91 325xi,10" BMW Z4 23i 205HP, 06" Porsche Carrera 911 4S 3.8L 355HP, 09" BMW X6 35i 306HP, 14" BMW M4 431HP, 09" BMW M3 420HP, 03" BMW E39 525i 192HP pribeh, 05" BMW E61 530D 260HP pribeh,05" BMW E90 330i 258HP pribeh
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných