... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

[E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Pondelok, 23. Júna 2014, 20:14

Ahojte všetci,

Svoj BMW sen si žijem už od septembra minulého roka, avšak na príbeh som si až teraz našiel čas.
Ako som už spomínal, svoje BMW som si kúpil v Septembri 2013. Foto priložím nižšie.
Údaje o mojom aute sú tu:

Modellbezeichnung: 320d
Ausführung: Europa
Typschlüssel: AS71
E-Code: E46 (4FL)
Karosserie: Limousine
Lenkung: links
Türen: 4
Motor: M47DO1 - 2,00l (110kW)
Antrieb: Heckantrieb
Getriebe: manuell
Außenfarbe: Stahlgrau Metallic (400)
Innenraum: Stoff Tex 2000/anthrazit (J1AT)
Produktionsdatum: 12.12.2002
Werk: Dingolfing

Code Serienausstattung Standard Equipment
S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer
S832A Batterie im Kofferraum Battery in luggage compartment
S851A Sprachversion deutsch Language version German

Code Sonderausstattung Optional Equipment
S210A Dynamische-Stabilitäts-Control Dynamic stability control
S240A Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel
S249A Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel
S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering
S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours
S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit
S431A Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip
S441A Raucherpaket Smoker package
S465A Durchladesystem Through-loading system
S473A Armlehne vorne Armrest front
S488A Lordosenstütze Fahrer u. Beifahrer Lumbar support, driver and passenger
S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger
S502A Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system
S508A Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)
S520A Nebelscheinwerfer Fog lights
S521A Regensensor Rain sensor
S522A Xenon-Licht Xenon Light
S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning
S550A Bordcomputer On-board computer
S650A CD-Laufwerk CD player
S661A Radio BMW Business (C43) Radio BMW Business (C43)
S785A Blinkleuchten weiss White direction indicator lights
L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany
S818A Batteriehauptschalter Battery master switch
S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe
S879A Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German
P972A Komfortpaket Comfort Package
P981A Comfort Plus Paket Comfort Plus package

Dekódované za pomoci stránky http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html

Auto má najazdené nad 200 000km,.. Ihneď po kúpe som kúpil nové zimné pneumatiky, autorádio (keďže som tam mal dieru)..
Po krátkom čase som vymenil predné ramená + silenty, geometria, stierače, parkovačky, interiérové žiarovky, manžetu riadiacej páky a aj hlavicu riadiacej páky, vymenil som olej, filter olejový.

V novom roku som sa rozhodol kúpiť nové letné pneumatiky, BMW hliníkové disky, interiérové žiarovky som všetky vymenil za LED.
Ďalej som mal problematickú (rozhnitú) lištu osvetlenia ŠPZ, xenóny mi "žmúrili", svietila mi podľa nálady kontrolka opotrebenia platničiek, interiérové lišty boli poškriabané a celé škaredé.

Plány do budúcna - ešte sám neviem, ale nejaké tie plány už sú s týmto autom, podrobnejšie popíšem postupne :)
Prílohy
DSC_0005.jpg
Fotografia cca hodinu potom ako som nakúpil
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Eliminácia zatekania

Pondelok, 23. Júna 2014, 20:30

Takže ďalší problém bol so zatekaním do auta...

Po prudkejších búrkach som mal trochu vody v aute, samozrejme som si myslel, že mi len vytiekla z topánok ale neskôr mi to nedalo,
pátral som tu na fóre a zistil som, že to je docela častý problém. Tak som sa rozhodol pozrieť sa tomu na zúbok. Samozrejme tesniaca
pena bola odlepená, silikón alebo čo to je nedržal z polovice vôbec, tesniace gumičky na štuplíkoch na tapacíri boli nepoužiteľné..
Tak som kúpil Den Braven butylénový tmel, zatmelil penu, obmenil tesniace gumičky za lepšie a hneď bolo po probléme :D

Keď už prichádzalo dobré počasie, tak som si dal do poriadku klimatizáciu - zrejme o ňu nikto nejavil záujem, komplet odsatie všetkého a plnenie.. Podľa bločku ktorý mi vypľul Bosch prístroj -

- Z auta odsalo 332g R 134a

Následne doplnilo

- 8ml olej
- 3ml UV kvapaliny
- 683g R134a

Muselo sa to robiť na 2x lebo chudák prístroj to nezvládol naraz.. ale klímoška už fičí jak besná a aj na 22°C chladí brutálne.

Okrem toho som si nedávno kúpil na leto velúrové koberce M Performance, stierače Bosch Aerotwin, nové umelohmotné červené plasty do palubovky ktoré držia interiérové lišty, california scents osviežovač, Osram Night Breaker Unlimited XenArc D2S, bol som si opraviť ručnú brzdu (samozrejme ATE som kúpil)
Prílohy
IMAG0110.jpg
Step 1
IMAG0103.jpg
Step 2
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Interier renewal

Pondelok, 23. Júna 2014, 20:38

Pohral som sa s interiérovými lištami, kúpil som Racerdip Gunmetal Grey, a na čierne plasty som kúpil obyčajný matný 5€ sprej.
Ja som sa rozhodol iba odmastiť poriadne tie plasty a tak som to nastriekal ale nakoniec som bol aj tak donútený dostať ten lepkavý sajrajt dole z toho :D takže som to ošmirgľoval jemným šmirgľom, potom ešte jemnejším aby to nebolo ani vidieť a nastriekal som.. Výsledný efekt je naozaj krásny, je to matné, a niečo ako metalíza.. Po dôkladnom vysušení a namontovaní už interiérové lišty držia v nových svorkách parádne takže spokojnosť. Okrem toho som nastriekal aj tie kastlíky, stredový tunel na čierno tým lacným sprejom.. Dal som asi 9 vrstiev takých tenkých a výsledný efekt je geniálny, nie je to mäkké ako originál, je to matné a krásne. Ajtak napokon budem musieť tie plasty vymeniť lebo chcem kúpiť novú lakťovú opierku keďže tú moju držia kadejaké šróby lebo je urvaná a krivá..Predošlý majiteľ kašlal na všetko.
Prílohy
IMAG0111.jpg
Pred nástrekom
IMAG0118.jpg
Po nastriekaní
 
Užívateľov profilový obrázok
6kamil6
Príspevky: 430
Registrovaný: 24.11.2013
Auto: f31 110kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: momentalne v Rakusku

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Pondelok, 23. Júna 2014, 21:34

Gratulujem k vozitku, zaroven vitaj medzi limousinami.. urcite casom pridaj viac voto, neh ma clovek zoceleny obraz.
Prajem vela stastnych kilometrov, urcite ti ich auto dozici ked sa budes starat. :thumbup:
BMW f31 sportline 110kw


ex: BMW e87 89kw
BMW e46 110kw
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Utorok, 24. Júna 2014, 07:46

6kamil6 napísal:
Gratulujem k vozitku, zaroven vitaj medzi limousinami.. urcite casom pridaj viac voto, neh ma clovek zoceleny obraz.
Prajem vela stastnych kilometrov, urcite ti ich auto dozici ked sa budes starat. :thumbup:


Vitám, ďakujem pekne :) Aktuálne sa snažím pridávať zopár fotiek čo som porobil, keď som za ten polrok prerábal auto, ale všetko som fotil zrkadlovkou takže musím zmenšovať fotky :D
Posnažím sa umyť a vyparádiť auto, a potom ho krásne pofotím zvonku aj z vnútra aby som tu aj také fotečky mal.
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Utorok, 24. Júna 2014, 07:51

Takže prípájam zopár fotiek z aktuálneho stavu exteriéru auta. Nie je veľmi čisté, hlavne mám "chlpatý" nárazník od kadejakej hávede čo lieta..
Ale aspoň ako taká predstava ako vyzerá teraz.
Nie je vidno na fotkách jednu závažnú chybu - zoxidovalo mi dačo na plechu a vytláča mi to bublinky na lemoch predných blatníkov.
Pofotím to a fotky pridám snáď do večera
Prílohy
Capture3.JPG
Servis
Capture.JPG
Profil
Capture2.JPG
Čumák
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4113
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Utorok, 24. Júna 2014, 08:54

Vitaj medzi E46-tkami. Chcelo by to fotky aj interiéru.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
 
Užívateľov profilový obrázok
6kamil6
Príspevky: 430
Registrovaný: 24.11.2013
Auto: f31 110kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: momentalne v Rakusku

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Utorok, 24. Júna 2014, 13:26

nadro napísal:
Vitaj medzi E46-tkami. Chcelo by to fotky aj interiéru.


.. zdielam nazor...
BMW f31 sportline 110kw


ex: BMW e87 89kw
BMW e46 110kw
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Utorok, 24. Júna 2014, 18:24

Konečne po práci som nafotil interiér (neviem prečo ale žiadne fotky som nemal)..
Vysávaný bol naposledy pred týždňom takže pardon za malý neporiadok :)
Chcelo by to vytepovať komplet celý interiér len ešte neviem ako to spraviť, tak isto by bolo
dobré nejak očistiť aj interiérové plasty všetky - mám doma taký malý parný čistič tak to vyskúšam s tým
očistiť a tie sedadlá už nejak vytepujem asi..
BTW lúbia sa mi tie reflexné prvky v sedačkách :smile:

Na fotkách je vidno aj poškodenú lakťovú opierku ktorú by som chcel vymeniť.
Prílohy
IMAG0202.jpg
Zad
IMAG0198.jpg
Interier 2
IMAG0200.jpg
Interier 1
IMAG0201.jpg
LO1
IMAG0205.jpg
LO2
 
Užívateľov profilový obrázok
Razzor0
Príspevky: 25
Registrovaný: 9.12.2010
Kraj: Banskobystrický

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Utorok, 24. Júna 2014, 19:44

fesko mas to pekne no treba sa s tym veru trosicku pohrat a mas s toho cuker ;)
Lack of charisma can be fatal . . . Jenny Holzer
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Piatok, 27. Júna 2014, 07:18

Chlapi, potrebujem poradiť.

Nedávno som si dal doplniť a vydezinfikovať klimatizáciu, všetko fungovalo, začal som ju používať, ale potom po cca mesiaci mi začalo fúkať iba do kabíny studený vzduch a na nohy a čelné sklo to dávalo teplý až horúci vzduch. Dočítal som sa tu na fóre, že by to mohlo mať na svedomí vodný ventil. Krátko po tom keď som šiel na aute to zas všetko fungovalo ako malo (nič som nespravil) a fúkalo studený aj na nohy, no dnes keď som šiel ráno do práce, mi fúkalo zas teplý na nohy, tak som pootočil kolieskom na vetrákoch palubovky.
Výsledok:
- vyskúšal som celý teplotný rozsah, teplota sa mení
- Fúka to teplejší vzduch aj do kabíny
- Keď je nastavené na najstudenšie na vetrákoch, tak fúka trochu klímy a trochu teplého vzduchu

Klimatizácia je automatická, nastavený mám vonkajší prívod vzduchu (okruh), nastavené na 22°C, ventilátor sa snažím mať na najnižších otáčkach.

Stále to môže byť vodný ventil?
 
eld
Príspevky: 764
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Piatok, 27. Júna 2014, 08:15

moc nerozumiem tvojmu problemu, ale kedze pises, ze si siel rano do prace a mal si nastavene 22C tak logicky v aute bolo urcite menej ako 22C a vonkajsi vzduch bol taktiez chladnejsi (dnes vcelku dost) tak ti vnutro auta vyhrievalo na 22C, nie?

taktiez ked idem ja rano autom a mam nastavene kurenie na 20C tak fuka stale ten isty vzduch a akonahle otvorim stresne okno a zacne dnu prudit studeny vzduch tak z vetrakov ide teplejsi vzduch aby to udrzalo v aute tych 20C.
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Piatok, 27. Júna 2014, 08:27

eld napísal:
moc nerozumiem tvojmu problemu, ale kedze pises, ze si siel rano do prace a mal si nastavene 22C tak logicky v aute bolo urcite menej ako 22C a vonkajsi vzduch bol taktiez chladnejsi (dnes vcelku dost) tak ti vnutro auta vyhrievalo na 22C, nie?

taktiez ked idem ja rano autom a mam nastavene kurenie na 20C tak fuka stale ten isty vzduch a akonahle otvorim stresne okno a zacne dnu prudit studeny vzduch tak z vetrakov ide teplejsi vzduch aby to udrzalo v aute tych 20C.


Ráno som zapol klimatizáciu, ventilátor na najnižšie otáčky, koliesko na "fukároch" bolo na najstudenšom v polohe, kde sa zasekne a fúkalo studený vzduch ale na nohy teplý vzduch. Následne som potočil kolieskom do polohy najteplejšieho a začal prúdiť horúci vzduch.
Potom som potočil koliesko naspäť do polohy na najstudenší vzduch a potom už len fúkalo trochu studeného a + trochu teplého..
Nad tým som ani nerozmýšlal, že sa to snaží udržať 22°C :D
Ďakujem za tvoj príspevok, konečne mi doplo že mám auto klímu a ako to má fungovať asi lebo doteraz som AUTO vnímal iba ako možnosť automatického nastavovania otáčok ventilátora.

Každopádne ma serie, že mi fúka dosť teplý vzduch na nohy + okno, ale do kabíny ide studenší keď ide klíma.
Asi cez víkend rozoberiem vodný ventil a pozriem, či nie je plný vodného kameňa.
 
eld
Príspevky: 764
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Piatok, 27. Júna 2014, 08:45

na nohy ti bude fukat pri tychto rannych teplotach vzdy teplejsi vzduch a taktiez aj na okno (tam fuka vzdy teplejsi) aby sa nezahmlievalo nahodou, myslim si, ze tam nemas co riesit :wink:
 
Pyroco
Autor témy
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: E46 320d 110kw
Kraj: Nitriansky

Re: [E46 320d 110KW] - Pyroco's BMW

Piatok, 27. Júna 2014, 08:57

eld napísal:
na nohy ti bude fukat pri tychto rannych teplotach vzdy teplejsi vzduch a taktiez aj na okno (tam fuka vzdy teplejsi) aby sa nezahmlievalo nahodou, myslim si, ze tam nemas co riesit :wink:


Keď pôjdem z BA domov, je to cca 90km, polovica po dialnici uvidím, ako to bude fungovať.
Minule mi tiež ráno fúkalo dosť teplý vzduch na nohy, ale poobede, keď som šiel domov mi fúkalo už studený a potom dokonca ani nefúkalo na nohy už ale iba do kabíny.
Dúfam, že to takto má fungovať a budem úplne spokojný :smile:
Mal som nervy ráno lebo o cca mesiac idem na dovolenku do chorvátska a moc ma nepotešilo, že práve teraz sa mi to môže posrať čo budem úplne najviac potrebovať :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 84 neregistrovaných