... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Gorgi
Príspevky: 926
Registrovaný: 20.4.2009
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Piatok, 18. Septembra 2015, 12:48

PS: Odlišnou kategóriou sú policajti východniari slúžiaci v Bratislave. To je niekedy ťažké s nimi :D 3:)[/quote]


Uaaaaaat :shock:
To urcite, vychodnarsky policajt sluziaci v BA, je ta najhorsia kombinacia.
Mal som cest zazit. Bolo to uz sice pred 8 rokmi, ale dodnes si pamatam meno toho honicbambusa z vychodu :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Piatok, 23. Októbra 2015, 14:25

Pridám sem moju skúsenosť s rakúskymi policajtami...

Pred mesiacom som išiel na schwechatské letisko a hovoril som si, že na ten kúsok nebudem potrebovať diaľničnú známku a pôjdem cez okresky, keďže som mal dobrý čas. Takže schádzam v Rakúsku na prvom výjazde z diaľnice a tam hneď bum - policajti. Hneď som tušil, prečo tam stoja a bolo mi jasné, že to nebude 20-eurová pokuta.

Policajt pozrel na čelné sklo, samozrejme známku nenašiel, takže hneď mi spomenul, že to bude za 120€. Snažil som sa mu vysvetliť, prečo som schádzal z diaľnice a to, že som neplánoval pokračovať po diaľnici ďalej, ale nedal sa obmäkčiť, aj keď si myslím, že som bol maximálne slušný (stále opakoval, že je zakázané ísť čo i len pár metrov po diaľnici bez známky a bla bla) a keď som to na neho skúšal ďalej, tak mi začal hovoriť o tom, že maximálna pokuta za tento priestupok môže byť až 3000€, kedy som pochopil, že sa to ukecať nedá, tak som to zaplatil.

Keď som dorazil na letisko a bavil som sa o tom s kolegom, tak ten mi spomínal, že som obišiel ešte dosť dobre, lebo v ČR sa za to dáva 5000 Kč a ja som to mal "len" za cca. 3250 Kč. Paradoxom však je, že keby som nezišiel z diaľnice na prvom výjazde, ale išiel by som ďalej, s veľkou pravdepodobnosťou by som obišiel bez pokuty :lol:

Odvtedy viem, že kvôli ušetreným pár eurám už nič podobné opakovať nebudem, keďže sa to nevypláca a ukecať rakúskeho policajta je nemožné :D
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Piatok, 23. Októbra 2015, 15:22

u nas je to tiez slusna pokuta..
Za chýbajúcu diaľničnú známku hrozí majiteľovi vozidla pokuta do 200 eur, v prípade správneho konania až 500.
 
Užívateľov profilový obrázok
TheCarista
Príspevky: 949
Registrovaný: 28.4.2013
Auto: 328i e36,Prius,Lance
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Sobota, 24. Októbra 2015, 01:07

Obišiel si velmi dobre, moj kamoš vyfasoval krasnych 300 eur. Ale to aj preto, lebo sa nespraval k fizlovi tak jak mal, cize si za to moze trocha aj sam.

Urcite sa neoplati "šetrit" na dialnicnych znamkach, lebo tie pokutky byvaju fakt mastne :)
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Sobota, 24. Októbra 2015, 08:09

Pilifo napísal:
Pridám sem moju skúsenosť s rakúskymi policajtami...

Pred mesiacom som išiel na schwechatské letisko a hovoril som si, že na ten kúsok nebudem potrebovať diaľničnú známku a pôjdem cez okresky, keďže som mal dobrý čas. Takže schádzam v Rakúsku na prvom výjazde z diaľnice a tam hneď bum - policajti. Hneď som tušil, prečo tam stoja a bolo mi jasné, že to nebude 20-eurová pokuta.

Policajt pozrel na čelné sklo, samozrejme známku nenašiel, takže hneď mi spomenul, že to bude za 120€. Snažil som sa mu vysvetliť, prečo som schádzal z diaľnice a to, že som neplánoval pokračovať po diaľnici ďalej, ale nedal sa obmäkčiť, aj keď si myslím, že som bol maximálne slušný (stále opakoval, že je zakázané ísť čo i len pár metrov po diaľnici bez známky a bla bla) a keď som to na neho skúšal ďalej, tak mi začal hovoriť o tom, že maximálna pokuta za tento priestupok môže byť až 3000€, kedy som pochopil, že sa to ukecať nedá, tak som to zaplatil.

Keď som dorazil na letisko a bavil som sa o tom s kolegom, tak ten mi spomínal, že som obišiel ešte dosť dobre, lebo v ČR sa za to dáva 5000 Kč a ja som to mal "len" za cca. 3250 Kč. Paradoxom však je, že keby som nezišiel z diaľnice na prvom výjazde, ale išiel by som ďalej, s veľkou pravdepodobnosťou by som obišiel bez pokuty :lol:

Odvtedy viem, že kvôli ušetreným pár eurám už nič podobné opakovať nebudem, keďže sa to nevypláca a ukecať rakúskeho policajta je nemožné :D


presne to sa stalo mne, presiel som kusok za Berg, ze zidem z dialnice a policajti na moste, hned ma skasli, platil som minimum, cize 120 Eur, presne ten isty scenar, inak boli max. ustretovi a blocek od pokuty co mi dali mi vraj sluzi ako dialnicna znamka na 3 dni po Rakusku hehe
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Sobota, 24. Októbra 2015, 08:39

Vsak ale to je uz par rokov znama vec, ze tam takto stavaju a cakaju takmer vzdy a furt sa najde dakto, komu je luto ist cez Berg a koho chytia.....
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Sobota, 24. Októbra 2015, 08:43

ROKI49 napísal:
Vsak ale to je uz par rokov znama vec, ze tam takto stavaju a cakaju takmer vzdy a furt sa najde dakto, komu je luto ist cez Berg a koho chytia.....

ja viem, len niekedy tam chybalo par panelok, takze sa dalo otocit, spoliehal som sa na to :mrgreen: Ved tí rakuski dopravaci boli oproti nasim blbcom taki mili a ustretoví, ze by som im dal aj 300 :mrgreen:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Sobota, 24. Októbra 2015, 16:26

ROKI49 napísal:
Vsak ale to je uz par rokov znama vec, ze tam takto stavaju a cakaju takmer vzdy a furt sa najde dakto, komu je luto ist cez Berg a koho chytia.....


Nuž, ja som sa to musel dozvedieť tým nepríjemnejším spôsobom - na vlastnej koži :lol:

Do Rakúska totiž nechodievam každý týždeň a keď už aj idem, tak väčšinou prechádzam cez celé Rakúsko a nie len ten kúsok do Viedne, takže v tomto prípade som kupovával diaľničnú známku vždy. Odteraz to budem aplikovať pri úplne každom vstupe (aj keď by som išiel len kúsok) do krajiny, kde sa vyžaduje známka.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Pondelok, 26. Októbra 2015, 10:28

Pilifo: jednoducho šiel si na dialnici bez nálepky, aj keď len 20metrov ale šiel si, zato nemôžeš nadávať na policajtov, robili svoju robotu, mohol si ísť po starej ceste cez hainburg a tak
a tiež pre tých čo nemajú slovenské nálepky a chodia do rakúska po diaľnici, bez úhrady je len po križovatku jarovce, ten pár metrový úsek k hraniciam je normálne spoplatnený aj na našej strane, policajti to neriešia, ale čo keby . . .
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Pondelok, 26. Októbra 2015, 11:12

Veď ja som na tých policajtov nenadával, mali na to právo. Je mi jasné, že to bola moja blbosť a za chyby sa platí.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Pondelok, 26. Októbra 2015, 17:15

Mal som aj zopar skusenosti, vcelku vsetky boli v pohode a v norme. Ale spomeniem tu jednu asi najzaujimavejsiu, vlastne to ani tak skusenost nieje lebo som sa s nimi do styku nedostal....
No takze bolo to uz pred par rokmi, este som mal pomerne teply vodicak a vtedy Octavku. Isiel som s otcom domov a v susednej dedine je ich obvikli rajon. Este ked som siel s domu opacnym smerom tak som vydel ze zastavuju rad-radom + meranie rychlosti k tomu. A ked sme isli domov tak radar (auto) mali schovany pekne, pri zdravotnom stredisku medzi stromami, hned zanimi som odbocil na parkovisko, otec potreboval odbehnut do obchodu. A ja ze reku, urcite ma zastavia ked sa budem okolo nich vraciat a ako na nact-rocneho sa budu vytahovat. Tak som pekne vystupil s auta a siel k tomu autu s radarom, vo vnutri sedel policajt co to obsluhoval a dost na mna pozeral co robim. Stal totizto pred vhodom na zdravotne stredisko, miesta tam bolo dost ale znacka zakaz vjazdu s vynimkov zdravotnikov trvdila nieco ine. Tak aby bol dobry vyhlad, presiel som pekne cez cestu na druhu stranu aby bolo vsetko spolu na jednej foto. Sice mi fotak neslo spusti lebo som mal iba par percent baterky v mobile, ale aspon som sa tvaril ze fotim. Pekne som znova nasadol do auta, inac cakal som ze vylezie vonku policajt a zacne buzerovat, ale iba pozeral co sa deje. Pekne som vystartoval smerom k domu a ty co zastavovali (boli traja na dvoch autach) kazdy prerusena cinnost, a len pozerali ako okolo nich prechadzam, vobec nezastavovali a to som este naschval isiel viditelne viac ako 50, sice som uz bol mimo radara ale aspon tak provokacne.
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Pondelok, 26. Októbra 2015, 19:04

chalani ale aj posledny sedlak vie ze nemoezs ist bez znamky na prvom dole ale v klude pokracovat dalej :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Pondelok, 26. Októbra 2015, 19:29

Mne hovoril kamoš príhody jeho otca už veru pekne stare, raz ho zastavili a dali mu pokutu za nejaku somarinu ako lekarnička alebo tak.. No a on mal 4x4 a policajti nejaký osobak a bola zima no a ked im zaplatil pokutu a policajti chceli odíst tak ani boha zapadli v snehu :mrgreen: tak sa k nemu vratili ze nech ich potiahne a on im že nech mu vratia peniaze a potiahne ich, tak policajt vybral penaženku spätne ho vyplatil a bolo :mrgreen: A druhy krat išiel po dialnici na Tatrovke a nemal znamku asi v tej dobe a zastavili ho bežná kontorla a vedel že mu to budu kontrolovat tak stiahol okienko a opytal sa že či ide správne na brno že to tu nepozná, a policajt že hej a on že dakujem a zatvoril okno a odišiel rychlo preč a policajti ostali stat a nechápali :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Admik
Príspevky: 64
Registrovaný: 1.5.2013
Auto: E46 316i
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Štvrtok, 29. Októbra 2015, 08:50

Prihoda 1.
Rok cca 2003. Zastavil som na krizovatke na za stopkou a kolega vystupil. Keby som zastavil pred stopkou, tak nevidim do krizovatky. Ved nas aj v autoskole ucili, ze vodic musi zastavit na stopke v takom mieste, aby mal nalezity vyhlad na krizovatku. Prejdem par metrov a hned ma zastavila hliadka. Kontrola dokladov vozidla a vodicak. Policajt, ze ci viem akeho pristupku som sa dopusti. A ja, ze neviem. A policajt, ze aka je tam znacka. Ja mu hovorim, ze STOPka. A on drzo a co treba urobit na stopke? A ja, ze zastavit. On na to, ze sprave, ale ze ja som len spomalil. Ja mu na to, ze nie. Ja som zastavil tak, aby som mal vyhlad na cely krizovatku, a este kolega vystupoval.Policajt pozrel na vodicak z druhej strany a hned "aaaa, pan je v skusobnej dobe". A vtedy zacala kontrola, zakladna vybava vozidla, rezervne koleso, hlbka dezenu na kolesach, kontrola tlaku v pneu, kontrola nahradnej sady ziaroviek a poistiek. Vsetko bolo OK, lebo auto bolo nove cca 5 mesiacov. Vratil mi doklady a drzo odvrkol, pokracujte v jazde. Ked som sadol do auta, krvy by sa mi nedorezali. Ale mal som dobry pocit, ze som sa nedal zlomit.

Prihoda 2.
Leto 2015, isiel som do servisu kupit podtlakove hadicky. Nemali, tak som isiel do ineho servisu. Na krizovatke oproti policati. Mali zelenu skor. Potom som ja odbocil, zacala 70ka, ale predomnou islo auto 50kou. Policajti isli asi 20-30kou, Obehli sme ich a ked som ich obehol, tak hned majak, sirena. Zastavim na krajnici a cakam. Prisiel policaj, slusne pozdravil, poprosil si doklady od vozidla, moje doklady. Skontroloval poistku, stk, a spytal sa ma, ci viem preco ma zastavili. Hovorim, ze zatial este neviem, a nic ma ani nenapada. A on na to, ze nevsietia mi svetla. Vtedy mi to tuklo. A policajt, ze pokuta do 50€, ale ze to bude asi vela. Ja mu hovorim, ze dost vela. Tak povedal, ze ci 10€ je v pohode. Skusal som, ze ci neda len napomenutie. Vraj nie, ze sa uz neda, ze to ma v systeme. Ja hovorim OK, tak teda 10€. Otvorim penazenku a tam 50€. Podavam mu a on na to, v pohode, mam vydat. Vratil sa, dal mi doklady vydavok, poprial stastnu cestu, a aby som nezabudal na svetla.

Takze u mna 2 zastavenia od cca 2003, a skusenost 1 zla a 1 dobra.
BMW E46 316i 12.04.2000 (AX14355)
BMW E46 318i 28.05.1999 (JJ53687)
Ex: BMW E36 325i 16.06.1992 (FD76810)
 
sebastiaan
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše názory a skúsenosti s policajtmi

Štvrtok, 29. Októbra 2015, 14:15

Ja som bol nedávno príjemne prekvapený... V septembri som sa sťahoval do UK, a posledný deň pred cestou som sa poobede ponáhľal domov aby som postíhal všetko čo som chcel, lebo domov príjdem až v decembri. Idem si na úplne prázdnej okreske za Tomášovom, a zrazu vidím za sebou modrý Golf s majákmi.

Zastavím, policajt sa ma spýta že "kam sa ponáhľam". A vtedy som si uvedomil že som absolútne nesledoval rýchlosť. Tým že som ani nevedel koľko som išiel tak som si nebol istý či sa to mám snažiť ukecať alebo nie...

Skontroloval mi doklady, chvíľu ticho, a potom zrazu zahlási že môžem ísť, ale nech si dávam pozor lebo ''nabudúce to bude plná suma"


Prvá pozitívna skúsenosť, asi mal dobrý deň.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných